این روزها تکنولوژی پیشرفت بسیار چشمگیری داشته است و اکثر افراد برای خرید خود وارد فروشگاه‌های آنلاین می‌شوند. زیرا انجام خرید از فروشگاه‌های آنلاین بسیار آسان و لذت بخش‌ است و زمانی که مشتری وارد یک وب‌سایت می‌شود به راحتی می‌تواند محصول مورد نظر خود را انتخاب کند، اطلاعات کاملی نسبت به مشخصات آن به دست بیاورد و حتی نظر خریداران قبلی را مطالعه نماید. این مسئله تجربه یک خرید هوشمندانه را برای مشتری رقم می‌زند. لازم به ذکر است بدانید فروشگاه‌های آنلاین این روزها در تلاش هستند تا فروش خود را افزایش دهند. افزایش فروش به آسان سازی مسیر خرید و ایجاد تعامل با مشتری بستگی دارد. تمام این موارد با کمک هوش مصنوعی تجارت الکترونیک ممکن می‌شود. شاید برای شما سوال پیش بیاید که هوش مصنوعی تجارت الکترونیک چیست؟ در ادامه محتوا با هوش مصنوعی تجارت الکترونیک آشنا خواهید شد.

اگر تصمیم دارید به صورت کامل با هوش مصنوعی آشنا شوید بهتر است بدانید با مطالعه این مقاله با کاربردهای اصلی هوش مصنوعی که به رشد کسب و کارهای تجارت الکترونیک کمک می کند آشنا خواهید شد، از سوی دیگر چند نمونه از دستیار های هوش مصنوعی را به شما معرفی خواهیم کرد و اطلاعاتی را در مورد آنها در اختیار شما قرار خواهیم داد تا شما درک بهتری نسبت به هوش مصنوعی تجارت الکترونیک به دست بیاورید. در نهایت پیشنهاد می کنیم برای کسب اطلاعات نسبت به هوش مصنوعی تجارت الکترونیک تا پایان این مقاله با ما در مجله کندو همراه باشید.

هوش مصنوعی تجارت الکترونیک چیست

در ابتدا بهتر است اطلاعاتی را در مورد هوش مصنوعی تجارت الکترونیک در اختیار شما قرار دهیم تا بتوانید مطالب موجود در ادامه مقاله بهتر درک کنید. توجه داشته باشید هوش مصنوعی تجارت الکترونیک  انواع مختلفی دارد اگر بخواهیم شما را با آنها بیشتر آشنا کنیم بهتر است به دستیار های مجازی و ربات ها اشاره کنیم که خدمات ارزنده ای را به کاربران ارائه می کنند. توجه داشته باشید با استفاده از ربات ها می‌توانید بخش اعظمی از نیازهای کاربران خود را مرتفع کنید و این مسئله برای رشد یک کسب و کار و جذب مشتری از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

هوش مصنوعی تجارت الکترونیک

هوش مصنوعی تجارت الکترونیک

با هوش مصنوعی تجارت الکترونیک به مشتریان خود آنچه می خواهند بدهید

یکی از محیط هایی که در آن رقابت بسیار سنگینی وجود دارد تجارت الکترونیک است. در تجارت الکترونیک فروشگاه های آنلاین قدرتمندی مانند آمازون وجود دارند که ایجاد تبدیل برای سایر فروشگاه ها را سخت کرده اند. این نکته را در نظر داشته باشید زمانی که یک فرد برای خرید محصولی به وب سایت شما مراجعه می‌کند مطمئنما به دنبال این است محصول مورد نظر خود را به راحت ترین شکل ممکن خریداری نماید. در نتیجه اگر شما بتوانید با استفاده از هوش مصنوعی تجارت الکترونیک به مشتری خود کمک کنید، می توانید نرخ تبدیل را افزایش دهید. این نکته را در نظر داشته باشید در صورت ارائه ندادن پشتیبانی خوب به مشتریان با مشکل مواجه می شوید و آن دسته از مشتریان که در وب سایت شما به خواسته های خود نرسند و محصول مورد نظر خود را پیدا نکنند به سرعت سایت شما را ترک خواهند کرد.

شاید برای شما سوال پیش بیاید که چگونه می توان مشتری را در وب سایت حفظ کرد و نرخ تبدیل را افزایش داد؟ در پاسخ به این سوال بهتر است بگوییم برای اینکه بتوانید این مشکل افزایش نرخ تبدیل و حفظ مشتری بالقوه را حل کنید باید از هوش مصنوعی تجارت الکترونیک استفاده کنید زیرا با هوش مصنوعی تجارت الکترونیک می توانید به مشتریان خود آنچه می خواهند را بدهید. در واقع اگر شما میتوانید با اتوماتیک سازی بخش های مختلف کسب و کار خود تمام نیازهای مشتریان خود را برطرف کنید و به راحت ترین شکل ممکن از رقبای خود پیشه بگیرید.

کاربرد هوش مصنوعی تجارت الکترونیک چیست

در پاراگراف قبل اطلاعات کاملی نسبت به هوش مصنوعی به دست آوردید و در حال حاضر می دانید هوش مصنوعی تجارت الکترونیک چیست؟ شایان ذکر است شما با استفاده از هوش مصنوعی میتوانید خدمات منحصر به فردی را به مخاطبین خود ارائه کنید. شاید اطلاعاتی نسبت به خدماتی که میتوان از طریق هوش مصنوعی به کاربران ارائه کرد در اختیار نداشته باشید. در این بخش از محتوا شما را با کاربردهای هوش مصنوعی تجارت الکترونیک بیشتر آشنا خواهیم کرد.

  1. دستیاران مجازی تجارت الکترونیک 
  2. شخصی سازی تجارت الکترونیک 
  3. جستجوی هوشمند
  4. اتوماسیون تجارت الکترونیک
  5. هدف گذاری مجدد مشتریان بالقوه
  6. فرآیند فروش کارآمد با باشگاه مشتریان

دستیاران مجازی تجارت الکترونیک

دستیاران مجازی تجارت الکترونیک یکی از کاربردهای بسیار فراوانی دارد. شما با استفاده از این هوش مصنوعی می توانید به صورتی صوتی و متنی پاسخ مشتریان خود را بدهید و ایم مسئله میتواند حجم زیادی از کار شما را کم کند. لازم به ذکر است بدانید اگر شما بخواهید به سوالات مشتریان خود پاسخ دهید در ۲۴ساعت روز نیاز به نیروی پشتیبان دارید. این مسئله می‌تواند برای شما هزینه بسیار زیادی را به همراه داشته باشد. از سوی دیگر تامین نیرو برای ۲۴ ساعت در شبانه روز بسیار سخت است.

این نکته را در نظر داشته باشید در حال حاضر دستیاران مجازی وجود دارند و بعد از درک پرسش های کاربران، به آن ها پاسخ می‌دهند. نکته بسیار جالب این است بسیاری از کسب و کارهای تجارت الکترونیک بزرگ جهان ترجیح می دهند به جای استخدام نیرو از دستیاران مجازی استفاده کنند. زیرا دستیاران مجازی در ۲۴ ساعت تمام روزهای هفته بیدار هستند و بهترین خدمات را به مشتریان شما ارائه می کنند. در نتیجه این خدمات منحصر به فرد باعث جذب مشتریان بالقوه می شود و رشد کسب و کار شما را به همراه خواهد داشت.

کندو - دستیاران مجازی تجارت الکترونیک

دستیاران مجازی تجارت الکترونیک

شخصی سازی تجارت الکترونیک

یکی از عالی ترین ابزارهای هوش مصنوعی که می تواند باعث افزایش فروش محصولات یک فروشگاه انلاین شود شخصی ساز است. توجه داشته باشید روز به روز تعداد افرادی که محصولات مورد نظر خود را از اینترنت و فروشگاه های آنلاین خریداری می کنند رو به افزایش است در نتیجه باید شرایط را به گونه ای مدیریت کنیم تا مشتری های بالقوه بیشتری را جذب نماییم. توجه داشته باشید شخصی‌سازی بهتری راه برای  جذب مشتری، تحریک مجدد خرید و افزایش نرخ تبدیل به شمار می رود.

جستجوی هوشمند

همانطور که میدانید بسیاری از کاربران بعد از ورود به یک وب سایت، محصول مورد نظر خود را جستجو می کنند. این نکته مهم را در نظر داشته باشید اگر این دسته از افراد محصول خود را از طریق سرچ باکس پیدا نکنند مطمئنا به سرعت وب سایت شما را ترک خواهند کرد. شاید برای شما سوال پیش بیاید چگونه میتواند این دسته از مشتریان را حفظ کرد؟ در پاسخ به این سوال بهتر است ذکر کنیم با استفاده از هوش مصنوعی  Searchandising میتوانید این مشکل را برطرف کنید. لازم به ذکر است بدانید هوش مصنوعی  Searchandising با ترکیب شیوه های جستجوی آنلاین با تکنیک های تجاری میتواند راه حل خارق العاده ای برای حل این مشکل باشد.

اتوماسیون تجارت الکترونیک

همانطور که میدانید شبکه های اجتماعی این روزها مخاطبین بسیار زیادی دارند در نتیجه به هیچ وجه نباید از آن ها غافل شوید. شما باید بتوانید در 24 ساعت شبانه رو در 7 روز هفته از طریق شبکه های اجتماعی به مشتریان خود پشتیبانی با کیفیت ارائه بدهید. بهترین راهکار برای ارائه پشتیبانی خودکار سازی آن است. این نکته را در نظر داشته باشید هرچه تجارت الکترونیک بیشتر رشد کند تعداد کارهای تکراری هم افزایش پیدا خواهد کرد. این نکته را در نظر داشته باشید اتوماسیون تجارت الکترونیک می تواند مشکل کارهای تکراری را حل کرد و مواردی همچون ارائه اقلام جدید در کانال‌های مختلف، هماهنگی فروش، اعمال تخفیف برای مشتریان وفادار، تشخیص تراکنش‌های پرخطر و بسیاری موارد دیگر را به صورت اتوماتیک پوشش داد.

هدف گذاری مجدد مشتریان بالقوه

هدف گذاری مجدد یک استراتژی در بازاریابی است که توسط بسیاری از برند ها استفاده می شود. شایان ذکر است بدانید هدف گذاری مجدد به شما کمک می کند تا کاربرانی که حداقل یک بار وارد سایت شما شده اند و محصولات شما را مشاهده کرده اند را جذب کنید. این دسته از مشتریان می توانند افرادی باشند که حداقل یک بار از شما خرید کرده اند و یا حتی در میان مسیر خرید، به دلیل بروز برخی از موارد از خرید منصرف شده اند. هوش مصنوعی تجارت الکترونیک می تواند به شما کمک کند تا با شناسایی الگو های رفتاری و ارائه اطلاعات به شما، برای جذب و تبدیل این دسته از مشتریان اقدام کنید.

فرآیند فروش کارآمد با باشگاه مشتریان

روش های زیادی وجود دارد که می تواند در افزایش فروش محصولات در کسب و کار آنلاین به شما کمک کند. یکی از این روش ها  فرآیند فروش کارآمد با باشگاه مشتریان است. این نکته را در نظر داشته باشید هوش مصنوعی می تواند به شما کمک کند تا به ساده‌تری شکل ممکن یک پیام فروش قدرتمند ایجاد کنید. لازم به ذکر است بدانید در حال حاضر بسیاری از فروشگاه های فیزیکی از این فرایند برای افزایش نرخ تبدیل استفاده می کنند.

کندو - فرآیند فروش کارآمد با باشگاه مشتریان

فرآیند فروش کارآمد با باشگاه مشتریان

سخن آخر

بسیاری از افراد همچنان ترجیح می دهند تمام بخش های وب سایت خود را به صورت دستی مدیریت کنند. همانطور که می دانید مدیریت یک کسب و کار آنلاین به صورت دستی بسیار دشوار است. زیرا تعداد کاربران یک وب سایت با یک کسب و کار سنتی و فیزیکی قابل مقایسه نیست. در حال حاضر که این مقاله را به اتمام رسانده اید مطمئنا میدانید هوش مصنوعی تجارت الکترونیک چیست و چه تاثیری بر روی رشد کسب و کار آنلاین دارد. از سوی دیگر اطلاعات دقیقی نسبت به کاربرد های هوش مصنوعی همچون (دستیاران مجازی تجارت الکترونیک، شخصی سازی تجارت الکترونیک، جستجوی هوشمند، اتوماسیون تجارت الکترونیک، هدف گذاری مجدد مشتریان بالقوه و فرآیند فروش کارآمد با باشگاه مشتریان) به دست آورده اید. در نهایت امیدواریم محتویات موجود در این مقاله توانسته باشد اطلاعات مورد نیاز شما در مورد هوش مصنوعی تجارت الکترونیک را در اختیارتان قرار دهد.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

میانگین امتیازات ۳ از ۵
از مجموع ۶ رای
📝 مقالات تخصصی بیش از 1000
📮 هدف آموزش بازاریابی پیامکی
📈 ماموریت رونق کسب و کار
⚙️ آموزش +20 ابزار پیامکی