توضیحات متا: کال تو اکشن یکی از راه‌های مؤثر در افزایش تعامل مخاطب با برند شما است. با استفاده از فراخوان عمل می‌توانید مخاطب را به فعالیت در شبکه‌های اجتماعی، ارائه فیدبک و شرکت در جشنواره‌های مختلف تشویق کنید.

هدف شما از انجام بازاریابی پیامکی چیست؟ اگر هدف شما تنها بالابردن آگاهی از برند است، تبریک می‌گویم، بازاریابی پیامکی شما بعد از مدتی با شکست روبه رو خواهد شد!

راه چاره چیست؟ باید بازاریابی پیامکی را به‌عنوان پلی بین کانال‌های مختلف تبلیغاتی خود قرار دهید. تنها زمانی تبلیغات و استراتژی‌های بازاریابی شما موفق خواهند شد که در کانال‌های مختلف تبلیغاتی فعالیت داشته باشید و آنها را با یکدیگر ارتباط دهید. در اس ام اس مارکتینگ این هدف با استفاده از مفهومی به نام کال تو اکشن انجام می‌شود.

کال تو اکشن چیست؟

Call To Action یا فراخوان عمل یکی از مفاهیم کلیدی و پایه‌ای در علم بازاریابی است که مخاطب را به تعامل با برند دعوت می‌کند. با استفاده از فراخوان عمل شما مخاطب را تشویق می‌کنید تا به تبلیغات شما به‌سرعت واکنش نشان دهد و وارد قیف فروش شود.

اهمیت کال تو اکشن در بازاریابی پیامکی چیست؟

این روزها بازاریابی پیامکی امری به‌شدت رایج است و مخاطبان روزانه چندین پیامک تبلیغاتی دریافت می‌کنند. چه چیزی باعث می‌شود که مخاطب بخواهد به پیامک شما بیشتر از سایر پیامک‌ها توجه کند؟ فراخوان عمل با چاشنی خلاقیت!

فراخوان عمل مشتری را به تحرک وامی‌دارد و او را مجبور می‌کند که برای گرفتن کد تخفیف و یا جایزه عملی را انجام دهد و این دقیقاً همان چیزی است که شما می‌خواهید!

کندو - اهمیت کال تو اکشن

اهمیت کال تو اکشن

چگونه از فراخوان عمل در پیامک‌های تبلیغاتی استفاده کنیم؟

پیشنهادی برای مخاطبان داشته باشید که توجه آنها را جلب کند.

محتوای پیامک تبلیغاتی شما و پیشنهادی که در قبال آن از مخاطب می‌خواهید کاری را انجام دهد باید ارزشش را داشته باشد! وگرنه چرا مخاطب باید به خود زحمت کلیک کردن روی لینکی را بدهد که برایش ارسال کرده‌اید؟

کال تو اکشن باید در معرض دید باشد.

فراخوان عمل باید از سایر قسمت‌های پیامک متمایز باشد. می‌توانید با هایلایت کردن یا تغییر رنگ کلمه یا لینک موردنظر این کار را انجام دهید. تضاد یا کنتراست در متن، به‌صورت ناخودآگاه توجه مخاطب را جلب می‌کند و کنجکاوی او را تحریک می‌کند.

اهمیت فراخوان عمل را مشخص کنید.

فراخوان عمل علاوه بر اینکه باید جذاب و متقاعدکننده باشد، باید درست مانند یک فرصت طلایی به نظر برسد تا مخاطب بداند که این پیشنهاد برای همیشه روی میز مذاکره قرار ندارد و در چشم برهم زدنی از دست می‌رود. همین احساس اضطرار مخاطب را تشویق می‌کند تا مطابق خواسته شما عمل کند.

انواع فراخوان عمل در بازاریابی پیامکی

افزایش بازدید از شبکه‌های اجتماعی

از آنجایی که شبکه‌های اجتماعی به خودی خود یکی از منابع کسب درآمد هستند، تشویق مخاطبان به دنبال‌کردن شبکه‌های مختلف اجتماعی می‌تواند یکی از اهدافی باشد که بخواهید به‌خاطر آن بازاریابی پیامکی راه بیندازید.

می‌توانید در پیامک تبلیغاتی‌تان آدرس شبکه اجتماعی خود را به همراه لینک یکی از رویدادهای جالب و سرگرم‌کننده پیشرو بفرستید. مطمئنم از نتایجی که خواهید دید شگفت‌زده می‌شوید!

دریافت کد تخفیف

بیشترین تعداد پیامک‌های تبلیغاتی که مخاطبان دریافت می‌کنند، مربوط به جشنواره‌های تخفیف است. حال اگر بخواهید پیامک‌های مربوط به کدهای تخفیف را با کال تو اکشن ادغام کنید باید چه کاری انجام دهید؟

کندو - فراخوان عمل در بازاریابی پیامکی

فراخوان عمل در بازاریابی پیامکی

می‌توانید در پیامک خود از مخاطب بخواهید تا کد یا عبارت خاصی را برای شماره شما ارسال کند تا کد تخفیف را دریافت کند. یادتان نرود که بهتر است برای کد تخفیف خود یک تاریخ انقضا در نظر بگیرید تا مخاطب را بیشتر تحریک کنید!

دریافت هدیه

وعده دریافت هدیه یا کالای رایگان همیشه مورد استقبال مخاطبان است و حس کنجکاوی آنها را ترغیب می‌کند. برای اینکه مخاطبان را به این رویداد دعوت کنید، می‌توانید در اینستاگرام لایوی برگزار کنید تا به مخاطبان هدایایی تقدیم کنید. یادتان باشد که لینک این لایو را چند روز قبل از انجام آن به شماره‌های مخاطبان ارسال کنید.

با استفاده از این روش شما با یک تیر چند نشان خواهید زد، هم علاقه مردم به برند خود را بیشتر می‌کنید، هم از کال تو اکشن در پیامک خود استفاده می‌کنید و هم آمار بازدیدکنندگان و دنبال‌کنندگان شبکه اجتماعی خود را بالاتر می‌برید.

ارائه بازخورد

یکی دیگر از اهداف کال تو اکشن می‌تواند دریافت بازخورد و نظرات مخاطبان باشد. می‌توانید لینک پرسش‌نامه‌ای را برای مخاطب ارسال کنید و به‌عنوان تشکر برای شرکت در نظرسنجی، در پایان به او کد تخفیفی هدیه دهید.

نتیجه‌گیری

کال تو اکشن یا فراخوان عمل یکی از نیروهای محرکه بازاریابی پیامکی و ارتباط دهنده آن با سایر کانال‌های تبلیغاتی است. اگر می‌خواهید تعامل مخاطب با برند شما بیشتر شود، باید او را تشویق کنید که به اقدامات شما واکنش نشان دهد و یکی از راه‌های آن استفاده از فراخوان عمل در اس ام اس مارکتینگ است.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
📝 مقالات تخصصی بیش از 1000
📮 هدف آموزش بازاریابی پیامکی
📈 ماموریت رونق کسب و کار
⚙️ آموزش +20 ابزار پیامکی