این روزها اکثر افراد قبل از خرید یک محصول نام آن را در اینترنت سرچ می کنند زیرا از این طریق می توانند قیمت روز محصول را استعلام بگیرند و از مشخصات فنی محصول مطلع شوند. همین مسئله باعث شده است تا رقابت در کسب و کارهای آنلاین زیاد شود در نتیجه هر کسب و کار برای قرار گرفتن در نتایج جستجو گوگل باید سرمایه زیادی را برای تبلیغات در نظر بگیرد. همانطور که میدانید روش‌های تبلیغاتی مختلفی برای رشد کسب و کارهای آنلاین وجود دارد. یکی از بهترین روش های تبلیغاتی در اینترنت، تبلیغات CPA است. شاید برای شما سوال پیش بیاید  تبلیغات CPA چیست؟ به تبلیغاتی که بر اساس اقدام برای شما هزینه و همراه داشته باشد CPA گفته می شود.

در ادامه بهتر است ذکر کنیم تبلیغات CPA برای کسب و کارهای نوپا بسیار مناسب است زیرا سرمایه ای که برای تبلیغات در نظر گرفته می شود به هیچ وجه هدر نمی رود و بازگشت سرمایه در این نوع از تبلیغات بسیار سریع اتفاق می افتد. در این مقاله ما تصمیم داریم  تبلیغات CPA را به صورت کامل مورد بررسی قرار دهیم و شما را نسبت به مزایا و معایب این نوع از تبلیغات آگاه کنیم به همین دلیل پیشنهاد می کنیم تا پایان محتوا تبلیغات CPA چیست با ما در مجله کندو همراه باشید.

تبلیغات CPA چیست

در ابتدا بهتر است شما را با تبلیغات CPA به صورت کامل آشنا کنیم تا شما بتوانید درک بهتری در حین مطالعه این مقاله به دست بیاورید. توجه داشته باشید تبلیغات CPA مخفف عبارت Cost Per Action می باشد، این نوع از تبلیغات دارای طرفداران زیادی می باشد و به دلیل شرایطی که برای کاربر فراهم می کند یک سرمایه گذاری با درصد بازگشت سرمایه بالا به شمار می رود. لازم به ذکر است بدانید با استفاده از تبلیغات CPA شما میتوانید سرمایه خود را مدیریت کنید زیرا هزینه زمانی پرداخت می شود که کاربر اقدامی که شما مشخص کرده اید را انجام دهد.

شاید برای شما سوال پیش بیاید چه اقداماتی را می توان در این نوع تبلیغات برای کاربر در نظر گرفت؟ در پاسخ به این سوال بهتر از ذکر کنید شما می توانید قداماتی همچون پر کردن یک فرم، خرید یک محصول، کلیک کردن بر روی دکمه ای خاص، ورود به صفحه لندینگ پیج و بسیاری از موارد دیگر را در نظر بگیرید تا بعد از انجام آن ها هزینه تبلیغات پرداخت شود.

کندو - تبلیغات CPA

تبلیغات CPA

 

تبلیغات CPA چگونه کار می‌کند

شاید در نگاه اول تبلیغات CPA بسیار سخت به نظر برسد اما بهتر است بدانید که استفاده از این نوع تبلیغات بسیار آسان است. در ادامه بهتر است این نوع از تبلیغات را با ذکر یک مثال ساده توضیح دهید تا شما درک بهتری نسبت به آن پیدا کنیم. همانطور که می‌دانید در فضای یوتیوب بلاگر های زیادی وجود دارند که با ساخت ویدئو به شهرت رسیده اند و از طریق درآمد از یوتیوب امرار معاش می کنند. حال این نکته را در نظر داشته باشید که شما طرفدار یک بلاگر هستید که در حوزه مدلینگ فعالیت دارد. این فرد می تواند بهترین گزینه برای تبلیغات CPA باشد.

در ادامه بهتر است ذکر کنیم تولید کنندگان لباس می توانند با وی همکاری کنند. این همکاری به این صورت است که بلاگر معروف طرفداران خود را به سمت وب سایت تولید کننده لباس که با آن قرارداد بسته است سوق می دهد. هزینه تبلیغات بر اساس تعداد فروش در نظر گرفته می شود. در واقع اگر شما از طریق این بلاگر وارد وب سایت رسمی تولید کننده لباس شوید و محصولی را خریداری کنید، بخشی از هزینه ای که پرداخت کرده اید به عنوان کمیسیون بلاگر پرداخت می شود.

انواع تبلیغات CPA چیست

تبلیغات CPA دارای انواع مختلفی می باشد و باید شما با این تبلیغات آشنا شوید. توجه داشته باشید 3 مدل تبلیغاتی (مدل تبلیغات CPL، مدل تبلیغات CPO و مدل تبلیغات CPS) وجود دارد که هزینه هر کدام از این تبلیغات بر اساس اکشن مورد نظر صورت می پذیرد. در ادامه هر کدام از این مدل های تبلیغات را به صورت مجزا مورد بررسی قرار خواهیم داد.

مدل تبلیغات CPL

اولین مدل تبلیغاتی که تصمیم داریم مورد بررسی قرار دهیم مدل تبلیغاتی CPL است که طرفداران بسیاری زیادی دارد. این نکته را در نظر داشته باشید در این مدل تبلیغات شما هزینه ای را مشخص می کنید و بعد از تولید لید یا سرنخ هزینه پرداخت می شود. برای مثال زمانی که یک کاربر بر روی لینک مورد نظر کلیک کند هزینه برای شما محاسبه می شود.

مدل تبلیغات CPO

اگر در فروش محصولات خود با مشکل مواجه شده اید اصلا نگران نباشید زیرا با استفاده از مدل تبلیغاتی CPO میتوانید این مشکل را مرتفع کنید. در ابتدا بهتر است بدانید واژه CPO مخفف عبارت Cost Per Order می باشد. این نوع از تبلیغات تاثیر مستقیم بر روی سفارش محصولات شما می گذارد. این نکته را در نظر داشته باشید زمانی هزینه تبلیغات برای شما محاسبه می شود که خرید واقعی صورت گرفته باشد. روش محاسبه هزینه این نوع از تبلیغات هم تقسیم کل هزینه تبلیغات بر اساس تعداد سفارش است. برای مثال اگر هزینه کل تبلیغات 700 دلار باشد و شما 60 محصول فروخته باشید باید 700 را تقسیم بر  60 کنید، در نتیجه این تبلیغات بر اساس هر اکشن برای شما 11.6 دلار هزینه به همراه داشته است.

مدل تبلیغات CPS

هزینه این مدل از تبلیغات بر اساس تعداد فروش است. مدل تبلیغاتی CPS یا Cost Per Sale دارای طرفداران زیادی است زیرا استفاده از این مدل تبلیغاتی به شدت بر روی کاهش هزینه های تبلیغ دهنده تاثیر می گذارد.

مزایا و معایب تبلیغات CPA

مطمئنا میدانید هر مدل تبلیغاتی دارای مزایا و معایبی است که قبل از اقدام برای راه اندازی کمپین تبلیغاتی باید از آنها آگاه شوید. تبلیغات CPA هم دارای مزایا و معایبی است که دانستن مزایا و معایب خالی از لطف نیست و می تواند به شما کمک کند تا با دید باز و آگاهی کامل برای تبلیغ کسب و کار خود اقدام کنید.

مزایای تبلیغات CPA 

در گام اول تصمیم داریم شما را با مزایا تبلیغات CPA آشنا کنیم. توجه داشته باشید تبلیغات CPA دارای مزایایی همچون (راه‌اندازی کمپین‌های CPA بسیار آسان،  افزایش تعداد مخاطبان، درصد ریسک پایین از بین رفت هزینه تبلیغات، افزایش شهرت برند و وفاداری بیشتر مشتری) می باشد. در ادامه هر کدام از این ویژگی ها را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

کندو - مزایای تبلیغات CPA

مزایای تبلیغات CPA

راه‌اندازی کمپین‌های CPA بسیار آسان است

یکی از مزایای برجسته استفاده از تبلیغات CPA راه اندازی آسان کمپین تبلیغاتی است. این نکته را در نظر داشته باشید بسیاری از افراد در راه اندازی کمپین تبلیغاتی با مشکل مواجه می‌شوند اما شما با استفاده از این نوع تبلیغات تنها کافی است یک وب سایت داشته باشید، سرمایه کمی را برای تبلیغات در نظر بگیرید و یه شبکه CPA متصل شوید. این نکته را در نظر داشته باشید بعد از متصل شدن به یک شبکه CPA، ترافیک از طریق سایت های وابسته وارد وب سایت شما می شود.

افزایش تعداد مخاطبان

استفاده از این نوع روش تبلیغاتی باعث می شود تا افراد بیشتری وارد وب سایت شما شوند و با محصولات شما اشنا گردند.

درصد ریسک پایین از بین رفت هزینه تبلیغات

همانطور که میدانید هزینه تبلیغات در CPA بر اساس اقدام محاسبه می شود در نتیجه امکان از بین رفتن سرمایه شما بسیار پایین است.

افزایش شهرت برند

مطمئنا یکی از مهمترین ویژگی هایی که یک کمپین تبلیغاتی می تواند به همراه داشته باشد معروف شدن برند است. این نکته را در نظر داشته باشید زمانی که برند شما معروف شود اعتبار بالایی پیدا خواهد کرد و این مسئله می تواند باعث شود تا شما فروش بیشتری را تجربه کنید.

وفاداری بیشتر مشتری 

اگر به درستی مخاطب را هدف قرار دهید و بر روی آن ها نظارت داشته باشید مطمئنا مشتری های وفاداری را جذب خواهید کرد. لازم به ذکر است بدانید فروش محصول به مشتری های وفادار بسیار اسان است زیرا این دسته از مشتری ها با برند شما تعامل خوبی برقرار می کنند.

معایب تبلیغات CPA 

در این بخش از محتوا تبلیغات CPA چیست؟ تصمیم داریم شما را با معایب این نوع از تبلیغات آشنا کنیم این نکته را در نظر داشته باشید دو نمونه از بارزترین معایب تبلیغات CPA (کلاهبرداری و رقابت سخت) است. در ادامه اطلاعاتی را در مورد این دو عیب در اختیار شما قرار می دهیم.

کلاهبرداری

شرکت های ارائه دهنده تبلیغات CPA کلاهبردار هستند. برای این که گرفتار این نوع از شرکت های نشوید باید ابتدا شرایط و ضوابط را مطالعه کنید. از سوی دیگر به محض رسیدن به حداقل آستانه پرداخت، درخواست پرداخت نمایید.

رقابت سخت

این نوع از تبلیغات طرفداران بسیاری دارد و افراد زیادی به این نوع از تبلیغات جذب می شوند. این نکته را در نظر داشته باشید افرادی در استفاده از تبلیغات CPA موفق تر هستند که در رابطه با تبلیغات cost per action اطلاعات بیشتری داشته باشند.

در اجرای تبلیغات CPA به چه نکاتی باید توجه کرد

برای این که بتواند بازخورد مثبت از تبلیغات CPA دریافت کنید باید نکاتی را مد نظر قرار دهید. نکاتی همچون (تعیین اکشن مطابق با هدف خود، تنظیم دقیق پیام، تعیین کردن اهداف متعدد، استفاده از تست A/B، در نظر گرفتن بودجه خود در هنگام تبلیغات، عدم توقف استراتژی‌های دیگر بازاریابی دیجیتال، استفاده از تبلیغات همسان،  استخدام یک مدیر وابسته، نتیجه‌گیری از آمار و ارقام و در نهایت اجتناب از شبکه‌های CPA) از مهمترین نکاتی هستند که باید به آنها توجه ویژه ای داشته باشید.

در اجرای تبلیغات CPA به چه نکاتی باید توجه کرد؟

در اجرای تبلیغات CPA به چه نکاتی باید توجه کرد؟

سخن اخر

مطمئنا تا قبل از مطالعه این مقاله اطلاعات دقیق نسبت به تبلیغات CPA در اختیار نداشته اید اما در حال حاضر میدانید تبلیغات CPA چیست و این نوع از تبلیغات چگونه کار می کند. از سوی دیگر با انواع تبلیغات CPA آشنا شده اید و اطلاعات دقیق نسبت به مزایا و معایب این نوع از تبلیغات در اختیار دارید. در نهایت امیدواریم محتویات موجود در این مقاله بتواند به شما کمک کند تا با دید باز و در نظر گرفتن هزینه کم بهترین کمپین تبلیغاتی CPA را راه اندازی کنید و کسب و کار خود را به شدت رشد دهید.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
📝 مقالات تخصصی بیش از 1000
📮 هدف آموزش بازاریابی پیامکی
📈 ماموریت رونق کسب و کار
⚙️ آموزش +20 ابزار پیامکی