قطع پیامک تبلیغاتی؟! مطمئنا همه ما روزی به دنبال جلوگیری از دریافت پیامک تبلیغاتی بودیم. طبق آمارهای به دست آمده از سوی بازاریابان، ارسال پیامک‌های تبلیغاتی یکی از محبوب‌ترین روش‌های تبلیغاتی به انتخاب مخاطبان است. در این روش، در سه دقیقه‌ی ابتدایی ارسال پیامک از سوی کسب‌وکارهای مختلف، توسط مخاطبان باز و خوانده می‌شود. همچنین نرخ بازگشت سرمایه نسبت به دیگر روش‌های تبلیغاتی نسبتا مشابه، مثل بازاریابی ایمیلی، بیشتر بوده است. از این رو استفاده از این استراتژی جزو یکی از اصلی‌ترین روش‌های بازاریابی برای تجارت‌های مختلف تبدیل شده و بودجه‌ی اختصاص یافته به آن همواره رو به افزایش است. و به تعداد مشاغلی که از این روش بازاریابی استفاده می‌کنند نیز در حال افزایش است. با این حال، در سراسر دنیا مخاطبانی هستند که تمایلی به دریافت پیامک‌های تبلیغاتی مخصوصا در ساعات غیرمتعارف را ندارند. روش‌های مختلفی وجود دارند که آنان می‌توانند با توجه به اپراتور تلفن همراه خود، دریافت چنین پیام‌هایی را مسدود کنند.

قطع پیامک تبلیغاتی در اپراتور همراه اول

روش‌های متعددی در اختیار مشترکین همراه اول گذاشته شده است تا هر زمان که تمایلی به دریافت پیامک‌های تبلیغاتی ندارند، از آن‌ها استفاده کنند:
• ارسال عدد 1 به سامانه 8999
• شماره گیری کد دستوری #8999*
• تماس با شماره‌ی 9991 و دادن درخواست مسدود شدن پیامک همراه اول
• استفاده از اپلیکیشن همراه من

 

کندو - قطع پیامک تبلیغاتی در اپراتور ایرانسل

مسدود پیامک تبلیغاتی در اپراتور ایرانسل

لغو پیامک تبلیغاتی در اپراتور ایرانسل

اپراتور ایرانسل نیز امکان مسدود کردن پیامک‌های تبلیغاتی را در اختیار مشترکین گذاشته و آن‌ها می‌توانند برای لغو دریافت پیامک‌های تبلیغاتی از آن‌ها استفاده کنند:
• ارسال عدد 2 به شماره سامانه 5005
• تماس با شماره تلفن 700 از طریق سیم‌کارت ایرانسل خود و درخواست لغو سرویس پیامکی
• استفاده از اپلیکیشن ایرانس من

قطع پیامک تبلیغاتی در اپراتور رایتل

مشترکین اپراتور رایتل نیز می‌توانند با استفاده از یکی از روش‌های زیر، سرویس دریافت پیامک تبلیغاتی خود را مسدود کنند:
• حذف سرویس از طریق سامانه مدریت خدمات پیامکی
• ارسال پیامک خالی به یکی از شماره‌های 800 یا 195
• شماره گیری کد دستوری #800* یا #195*
• استفاده از اپلیکیشن رایتل من

قطع پیامک تبلیغاتی برای تمامی اپراتورها

کندو - قطع پیامک تبلیغاتی برای تمامی اپراتورها

مسدود سازی پیامک تبلیغاتی برای تمامی اپراتورها

روش دیگر وجود دارد که در آن فرقی نمی‌کند، مشترکین از کدام اپراتور استفاده می‌کنند. در این روش ابتدا #800* را شماره گیری کرده سپس منوی 3 گزینه‌ای برای شما ارسال می‌شود که می‌توانید درخواست خود را ارسال کنید. این منو شامل موارد زیر است:
شماره 1: مشاهده‌ی سرویس‌های فعال: سرویس‌هایی که دریافت آن‌ها برای مشترکین شامل هزینه می‌شود.
شماره2: قطع سرویس‌های مبتنی بر محتوا: اگر شما از سرویس‌های پیام کوتاهی استفاده می‌کنید که دریافت آن شامل هزینه می‌شود می‌توانید آن‌را با انتخاب گزینه 2 لغو کنید.
شماره 3: قطع پیامک‌های تبلیغاتی: یا انتخاب این گزینه، پیامک‌های تبلیغاتی که معمولا با سرشماره‌های 1000 و 2000 ارسال می‌شوند، لغو شده و شما دیگر پیامک تبلیغاتی دریافت نمی‌کنید.
نکته مهم در خصوص استفاده از این روش طبق اعلام اپراتورهای سراسر کشور، هیچ خللی در دریافت پیامک از سوی بانک‌های مختلف برای مشترکین به وجود نخواهد آمد.

یکی از نکات مهم برای جلوگیری از قطع پیامک های تبلیغاتی رعایت موضوع پیامک های سفید است. در مجله کندو اس ام اس می توانید بیشتر در این باره بخوانید.

 

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۶ رای
📝 مقالات تخصصی بیش از 1000
📮 هدف آموزش بازاریابی پیامکی
📈 ماموریت رونق کسب و کار
⚙️ آموزش +20 ابزار پیامکی