اگر در حال مطالعه این مقاله هستید بدون شک شما یکی از روش‌های درست را برای تبلیغات و بازاریابی پیامکی انتخاب کرده‌اید؛ زیرا انواع روش‌های پیامکی در دنیای امروز تاثیر بسیار مستقیمی در موفقیت کسب و کارهای مختلف به همراه دارد. استفاده از این روش به تجارت‌های متفاوت کمک می‌کند تا در کوتاهترین زمان ممکن به هدف‌هایی که در تجارت خود تعیین کرده‌اند دست یابند. با ما همراه باشید تا خصوصیات یک سامانه پیامک محبوب را با شما در میان بگذاریم. با آموزش این موارد در هنگام خرید و انتخاب سامانه مورد نظر خود دچار سردرگمی نمی‌شوید و می‌توانید بهترین گزینه را با در نظر گرفتن نیازهای خود و مشتری انتخاب نمایید.

ویژگی‌های سامانه پیامک محبوب

 پنل‌های متفاوت پیامکی

در ابتدا این موضوع را در نظر داشته باشید که سازمان‌های مختلف برای برطرف کردن نیازهای مشتریان و مخاطبان لازم است از پنل‌های مختلف کمک بگیرند. به عنوان مثال سازمان‌های بزرگ و کوچک برای برطرف کردن نیازهای مشتریان خود لازم است با شناخت درست از موارد مهم در خصوص علایق مشتری قسمت‌های متنوعی را در پنل خود راه‌اندازی کنند.

برای شروع کار پنل‌هایی که از چند سرویس تشکیل شده‌اند، استفاده نکنید؛ زیرا این پنل‌ها قیمت بسیار بالایی را به شما تحمیل خواهند کرد به طوری که هیچ نیازی به سرویس‌های اضافه موجود در آن نخواهید داشت. پس ابتدا نیازهای خود و مشتری را مشخص کنید و انتخاب درستی در خصوص پنل مورد نیاز خود داشته باشید.

شما می‌توانید نیازهای خود و مشتریان را با شرکت‌های ارائه دهنده پنل‌های پیامکی در میان بگذارید تا آنها گزینه مناسب را با در نظر گرفتن موارد به شما معرفی کنند.

کاربری راحت

کندو - کاربری راحت

کاربری راحت

از جمله موارد مهم هنگام خرید سامانه پیامکی که باید آن را مورد بررسی قرار دهید پنل کاربری است، پنل کاربری محیطی است که مشتریان با قرار گرفتن در آن می‌توانند مواردی که در ذهن خود دارند را انجام دهند. به عنوان مثال انواع مختلفی از سامانه‌های ارسال پیامک وجود دارند که استفاده از آنها مشتریان را با چالش‌های زیادی روبرو می‌کند.

به همین علت لازم است قبل از خرید سامانه پیامکی چند روز آن را مورد بررسی و تست قرار دهید تا با نحوه کارایی آن آشنا شوید. درصورتی که نتوانید ارتباط مناسبی با آن برقرار کنید لازم است از خرید آن خودداری کنید. برای برطرف کردن این مشکل برخی از سازمان‌ها سامانه‌های پیامکی خود را به مدت چند روز به صورت رایگان در اختیار مشتریان قرار می‌دهند تا با نحوه کارآیی آن آشنا شوند و در صورت برقراری ارتباط هزینه مربوط به آن را پرداخت کنند.

یک پنل خوب علاوه بر اینکه لازم است ارتباط مناسبی با کاربر خود برقرار کند، باید مواردی هم در آن به چشم بخورد این موارد عبارتند از:

  • برخورداری از منوی فارسی
  • برخورداری از تمام امکانات مورد نیاز کار
  • امکان ارسال سریع پیام‌ها
  • قابلیت شارژ شدن راحت
  • برخورداری از راهنمای استفاده

 امکانات قابل استفاده

کندو - امکانات قابل استفاده

امکانات قابل استفاده

همانطور که در قسمت‌های قبل هم به اشاره کردیم در هنگام خرید پنل مناسب برای خود لازم است این نکته را در نظر  بگیرید که پنل کاربری مورد نظر لازم است کارایی مناسبی برای شما داشته باشد. به عنوان مثال امکانات مختلف در پنل‌های ارسال پیامک سبب می‌شود تا پیام‌های مورد نظر شما به صورت هدفمند به مخاطب‌های مورد نیاز ارسال شود. در این صورت انواع پنل‌های پیامک و قابلیت ارسال  اس ام اس به جنسیت، منطقه، کدپستی و سن مختلف را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد از امتیاز بالاتری برخوردار است.

پشتیبانی مناسب

تصور کنید در زمان مشخص قصد دارید پیامک مورد نظر را به مخاطبان خود ارسال کنید در این صورت وجود اختلال در سامانه ممکن است برنامه‌های شما را دچار مشکل کند برای حل کردن این عیب لازم است پشتیبانی قدرتمند و مناسبی در اختیار داشته باشید تا در صورت بروز اتفاق‌های غیر منتظره با برقراری تماس به راحتی آن را برطرف کنید. در حالت کلی دسترسی راحت به پشتیبانی در پنل پیامک از جمله مزایای بسیار مهم است.

ارائه خدمات به تمام اپراتورها

در حال حاضر در کشور ایران چهار اپراتور به فعالیت خود ادامه می‌دهند که عبارتند از: همراه اول، رایتل، ایرانسل و تالیا که ارائه خدمات به این اپراتورها باعث تحت پوشش قرار دادن تعداد مخاطبان بیشتری خواهد شد.

تعرفه مناسب

کندو - ارائه خدمات به تمام اپراتورها

ارائه خدمات به تمام اپراتورها

مهمترین ویژگی که در خرید هر محصول یا خدمات از طرف مخاطبان  مورد بررسی قرار می‌گیرد هزینه‌ای است که در قبال آن پرداخت می‌شود.  هزینه مربوط به ارسال پیامک مبلغی است که از طرف سازمان مخابرات مشخص می‌شود و شرکت‌های ارائه دهنده پنل‌های پیامکی تنها سود بسیار جزئی بابت خدمات خود از شما دریافت می‌کنند.

همواره به یاد داشته باشید که هیچ ارزانی بی دلیل نیست و هیچ موقع به دنبال تعرفه‌های ارزان نباشید؛ زیرا ممکن است خدماتی که به صورت ارزان در اختیار شما قرار داده می‌شود از کیفیت مناسبی برخوردار نباشند و در نتیجه استفاده از پنل پیامکی با چالش‌های زیادی  همراه شود.

 قابلیت تفکیک ارسال پیامک

آخرین مورد از ویژگی‌های یک پنل پیامکی محبوب مربوط به قابلیت تفکیک پیامک‌ها است که این قدرت را در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهد تا با در نظر گرفتن عوامل مختلف مانند جنسیت پیام‌های مورد نظر را برای آنها ارسال کند. این قابلیت امکان ارسال پیامک‌های هدفمند را در اختیار کاربران قرار می‌دهد به عنوان مثال شما به راحتی می‌توانید در روز زن با مشخص کردن جنسیت زن برای ارسال پیامک جامعه مناسبی را به عنوان جامعه هدف انتخاب نمایید و از اتلاف هزینه و زمان دوری کنید.

 سخن پایانی

استفاده از پنل پیامکی امکانات بسیار متنوعی را در اختیار مخاطب های خود قرار می‌دهد به این صورت که آنها می‌توانند با در نظر گرفتن عوامل مختلف جامعه هدف خود را شناسایی کنند و با کمترین هزینه و در زمان مناسب بدون برنامه ریزی خاص پیامک برای آن‌ها ارسال کنند. در هنگام خرید پنل پیامک مانند هر محصول یا خدمات دیگر لازم است چند مورد را بررسی کنید تا گزینه مناسبی را بر اساس نیازهای خود انتخاب نمایید. به نظر شما چه عواملی باعث ایجاد محبوبیت در پنل‌های پیامک می‌شود؟

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای
📝 مقالات تخصصی بیش از 1000
📮 هدف آموزش بازاریابی پیامکی
📈 ماموریت رونق کسب و کار
⚙️ آموزش +20 ابزار پیامکی