آیا میدانید تحقیق کلمات کلیدی چیست؟ تحقیق کلمات کلیدی یکی از مهمترین بخش های سئو سایت محسوب می شود که صاحب هر وب سایت باید برای این مسئله برنامه ریزی دقیقی داشته باشد. شایان ذکر است بدانید اگر تحقیق کلمات کلیدی یا همان Keyword Research به درستی صورت نپذیرد مطمئنا سایت نمیتواند بازدهی خوبی داشته باشد، زیرا این کلمات کلیدی هستند که مخاطبان را وارد وب سایت شما می کنند. شاید برای شما سوال پیش بیاید که چگونه باید بهترین کلمات کلیدی را پیدا کرد؟ در پاسخ به این سوال باید ذکر کنیم ابزارهای مختلفی جهت پیدا کردن کلمات کلیدی توسط شرکت های بزرگ تولید شده اند که در این امر شما را به بهترین نحو ممکن یاری می کنند و ما در مقاله آموزش تحقیق کلمات کلیدی این ابزار ها را به شما معرفی کرده و مورد بررسی قرار خواهیم داد.

در ادامه باید ذکر کنیم آموزش تحقیق کلمات کلیدی مراحل مختلفی دارد و شما می توانید از طریق روش های گوناگون به کلمات کلیدی که بیشترین میزان جستجو در وب فارسی دارند دسترسی پیدا کنید. در واقع اگر این محتوا را با دقت مطالعه کنید مطمئنا در پایان می توانید متوجه شوید که چگونه کلمات کلیدی سایت خود را پیدا نمایید. در نتیجه پیشنهاد می کنیم برای به دست آوردن اطلاعات کامل در مورد  Keyword Research تا پایان این محتوا با ما در مجله کندو همراه باشید.

تحقیق کلمات کلیدی چیست

همانطور که در ابتدا مقاله ذکر کردیم تحقیق کلمات کلیدی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است به همین دلیل تصمیم گرفته ایم در گام اول توضیح مختصری نسبت به تحقیق کلمات کلیدی در اختیار شما قرار دهیم تا شما بتوانید درک بهتری از این محتوا داشته باشید. شاید بهتر باشد این موضوع را با ذکر یک مثال توضیح دهیم، زمانی که شما به محصولی نیاز دارید مطمئنا در گام اول آن را در مرورگر جستجو می کنید. برای مثال اگر تصمیم داشته باشید یک پنل ارسال پیامک انبوه خریداری کنید عباراتی همچون (خرید پنل پیامکی ارزان، بهترین پنل اس ام اس، خرید پنل اس ام اس رایگان و غیره) را سرچ خواهید کرد. لازم به ذکر است بدانید هر وب سایت دارای تیم سئو می باشد و یکی از وظایف تیم سئو تحقیق کلمات کلیدی است، در واقع تیم سئو با استفاده از ابزار های مختلف کلماتی را پیدا می کند که در گوگل و سایر موتورهای جستجو بیشتری نرخ جستجو را داشته باشند.

شاید این کار برای شما سخت به نظر برسد اما اگر با ابزارها و روش هایی که در این پست به شما معرفی می شود آشنا شوید مطمئنا نظرتان نسبت به سخت بودن این کار تغییر می کند چون تحقیق کلمات کلیدی یک کار لذت بخش است و به هیچ وجه شما را خسته نخواهد کرد. در انتهای این بخش از مقاله بهتر است به این نکته هم اشاره کنیم که هر چه از کلمات کلیدی پر سرچ در مقالات خود استفاده کنید مطمئنا میزان ترافیک سایت شما افزایش پیدا می کند، و این مسئله به طور اتوماتیک بر روی فروش محصولات شما تاثیر مستقیم می گذارد.

کندو - تحقیق کلمات کلیدی

تحقیق کلمات کلیدی

برای انتخاب کلمات کلیدی باید معیارهای را در نظر بگیریم

برای این که بتوانید کلمات کلیدی خوب پیدا کنید باید معیارهایی را در نظر بگیرید. برای مثال باید به دنبال کلمات کلیدی باشید که دارای میزان جستجو بالایی باشند، از سوی دیگر نرخ کلیک (CTR) ارگانیک از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و باید به آن توجه زیادی کنید. در ادامه باید به ترند بودن کلمات کلیدی اشاره کنیم که میتواند تاثیر بسیار زیادی در رشد وب سایت شما داشته باشد و در انتها هم پیشنهاد می کنیم از کلمات با رقابت کم غافل نشوید.

چگونه کلمات کلیدی سایت خود را پیدا کنیم

این سوال یکی از متداول ترین سوالاتی است که توسط بسیاری از افراد مطرح می شود. لازم به ذکر است بدانید برای پیدا کردن کلمات کلیدی سایت خود تنها نیاز است با روش های مختلفی که برای این کار مورد استفاده قرار می گیرند آشنا شوید. در ادامه 5 روش به شما معرفی خواهیم کرد که میتواند در تحقیق کلمات کلیدی به شما کمک شایانی کند.

کندو - یافتن کلمات کلیدی!

از پیشنهادات گوگل استفاده کنید

اولین گام برای پیدا کردن کلمات کلیدی استفاده از پیشنهادات گوگل است. همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید ما بخشی از نیاز خود را در در سرچ باکس گوگل تایپ کردیم و حال منتظر هستیم تا گوگل کلمات کلیدی که بیشتری نرخ جستجو در سطح اینترنت وجود دارد را در اختیار ما قرار دهد. این روش یکی از ساده ترین روشهایی است که بسیاری از کارشناسان سئو از آن استفاده می کنند زیرا درصد خطا در این کار بسیار پایین است.

از پیشنهادات گوگل استفاده کنید

از پیشنهادات گوگل استفاده کنید

جستجو های مرتبط (Search Related To)

یکی از بهترین روش های تحقیق کلمات کلیدی استفاده از جستجو های مرتبط است. زمانی که شما در گوگل عبارتی را جستجو می کنید، گوگل عبارات مرتبط که نرخ جستجو بالایی دارند را به شما پیشنهاد می کند. این پیشنهاد در یک باکس به نام Search Related To در انتها صفحه قرار داده می شود. تمام کلماتی که در Search Related To قرار دارد پر سرچ هستند و شما میتوانید با اعتماد کامل برای هر کدام مقاله تولید کنید و مخاطبین جدیدی را وارد وب سایت خود نمایید.

موضوعات محبوب را از انجمن ها پیدا کنید

مطمئنا میدانید در انجمن ها سوالات زیادی مطرح می شود و این سوالات مطمئنا برای بسیاری از افراد پیش می آید. برای این که بتوانید مقالات پر بازدید تولید کنید باید وارد انجمن ها شوید و از مشکلات کاربران مطلع گردید. در این صورت می توانید به ساده ترین شکل ممکن بهترین کلمات کلیدی را پیدا کرده و برای آن مقاله تولید کنید. این نکته را در نظر داشته باشید اکثر افراد زمانی که با یک مشکل مواجه می شوند در گام اول آن مشکل را در اینترنت جستجو می کنند و در صورت پیدا نکردن مقاله به سراغ انجمن ها می روند. در نتیجه اگر شما بتوانید مقالات ارزشمند بر اساس نیاز کاربر تولید کنید مطمئنا بهترین بازخورد را دریافت خواهید کرد. در پایان باید این نکته را هم بیان کنیم بهترین نوع تحقیق کلمات کلیدی شناسایی نیاز کاربر است.

بخش People also ask

بخش People also ask هم یکی از روش های تحقیق کلمات کلیدی است اما در وب ارسی کمتر دیده می شود. بهتر است بدانید این روش به شما کمک می کند تا نیازهای احتمالی کاربر را شناسایی کنید.

هر موضوعی که به ذهنتان می‌آید بنویسید

به این روش طوفان فکری گفته میشود. در این روش باید تمام چیزهایی که به ذهنتان می آید را مکتوب کنید. برای مثال اگر دارای یک فروشگاه لوازم آرایشی و بهداشتی هستید باید سوالاتی را از خود بپرسید که شما را به نیاز مشتری های خود نزدیک کند.برای مثال یکی از این سوال ها می تواند این باشد که مخاطب مرتبط کسب و کار من چه دغدغه‌هایی دارد؟ که شاید پاسخ آن دسترسی اسانتر برای مشاهده محصولات باشد در نتیجه شما میتوانید از شبکه های اجتماعی استفاده کنید یا وب سایت خود را به بهترین نحو ممکن برای موتور جستجو بهینه سازی نمایید. سوالهای زیادی وجود دارد که پاسخ بیشتر آنها به مواردی همچون (ایمیل مارکتینگ، ترافیک وب سایت، بازاریابی محتوا، تبلیغات کلیکی و آمار های گوگل آنالیتیکس) مربوط می شود.

کندو - جستجو در مورد کلمات کلیدی

جستجو در مورد کلمات کلیدی

ابزارهای تحقیق کلمات کلیدی

در این بخش از آموزش تحقیق کلمات کلیدی تصمیم داریم چند نمونه از بهترین ابزارهایی که می توان توسط آن ها کلمات کلیدی منحصر به فرد را پیدا کرد را به شما معرفی کنیم. شاید برای شما سوال پیش بیاید که نام این ابزارها چیست؟ در پاسخ به این سوال بهتر است ذکر کنیم نام این ابزارها (ابزار Keyword planner گوگل، ابزار Keyword planner گوگل، ابزار Keyword Surfer، ابزار Ubbersuggest، ابزار SEMrush و ابزار Ahrefs) می باشد. در ادامه اطلاعات دقیقی نسبت به هر کدام از این ابزارها در اختیار شما قرار خواهیم داد.

کندو - استفاده از کلمات کلیدی در پیامک‌های تبلیغاتی

ابزار Keyword planner گوگل

یکی از معروفترین ابزارهایی که برای تحقیق کلمات کلیدی مورد استفاده قرار می گیرد ابزار Keyword planner است که توسط گوگل مدیریت می شود. این ابزار بسیار کاربردی می باشد و طرفداران بسیار زیادی دارد. در ادامه بهتر است ذکر کنیم این ابزار از دقت بالایی برخوردار می باشد و بخش اعظمی از کارشناسان سئو از این ابزار برای پیدا کردن کلمات کلیدی استفاده می کنند. شایان ذکر است بدانید به دلیل این که این ابزار اطلاعات را به طور مستقیم از گوگل دریافت می کند و در اختیار شما قرار می دهد بسیار مطمئن است و اگر از آن استفاده کنید به بهترین کلمات کلیدی در سطح وب دسترسی پیدا خواهید کرد.

 

استفاده از سایت ExplodingTopics.com

اگر به دنبال یک ابزار پیشگو هستید تا کلمات کلیدی که در در حال ترند شدن هستند را پیدا کنید بهترین گزینه برای شما استفاده از سایت ExplodingTopics.com می باشد. این ابزار شباهت بسیار زیادی به گوگل ترند دارد اما کیفیت آن از گوگل ترند بیشتر است به همین دلیل کارشناسان سئو زیادی از آن برای ساخت آینده ای روشن برای کسب و کار خود استفاده می کنند.

ابزار Keyword Surfer

این ابزار به صورت افزونه ارائه شده است و بر روی مرورگر کروم نصب می شود. لازم به ذکر است بدانید برای استفاده از این ابزار تنها نیاز است آن را بر روی کروم خود نصب کنید. از آن به بعد هر زمان که عبارتی را در گوگل سرچ کنید این ابزار کلمات کلیدی به همراه حجم جستجو آن ها را در اختیار شما قرار می دهد.

کندو - ابزارهای تحقیق کلمات کلیدی

ابزارهای تحقیق کلمات کلیدی

 ابزار Ubersuggest

در این بخش از آموزش تحقیق کلمات کلیدی تصمیم داریم یک ابزار خاص را به شما معرفی کنیم که خدمات منحصر به فردی را به شما ارائه می کند. توجه داشته باشید این ابزار هم مانند ابزارهای دیگر کلمات کلیدی که دارای نرخ جستجو بالایی هستند را به شما پیشنهاد می دهد اما این ابزار کلمات کلیدی را از بخش ساجست گوگل به شما معرفی می کند. از سوی دیگر شما با استفاده از این ابزار می توانید از مواردی همچون سختی کلمه، قیمت حدودی کلمه، حجم سرچ و مواردی دیگر مطلع شوید. این نکته را در نظر داشته باشید این آپشن ها می تواند به شما کمک کند تا از رقبا خود پیشه بگیرید.

 ابزار SEMrush

 ابزار SEMrush یکی از ابزار های معروف در حوزه استخراج کلمات کلیدی محسوب می شود. این ابزار رایگان نیست و برای استفاده از آن باید هزینه پرداخت کنید. اما ویژگی های که این ابزار در اختیار شما قرار می دهد بسیار خاص است. برای مثال شما به سادگی می توانید با استفاده از ابزار SEMrush متوجه شوید که  کدام سایت با کدام کلمه دقیقا در چه رتبه ای قرار دارد.

ابزار Ahrefs

بسیاری از افراد بر این باور هستند که ابزار Ahrefs برای تحلیل و پیدا کردن بک لینک است اما بهتر است بدانید این ابزار قابلیت های بسیار کاربردی برای پیدا کردن کلمات کلیدی در اختیار شما قرار می دهد. در واقع شما با استفاده از این ابزار می توانید متوجه شوید کلمه کلیدی که پیدا کرده اید ارزش سرمایه گذاری زمانی و مالی را دارد یا خیر، در این صورت زودتر به نتیجه خواهید رسید.

سخن آخر

در این محتوا اطلاعات دقیقی را نسبت به تحقیق کلمات کلیدی ارزشمند و جذاب در اختیار شما قرار دادیم و در حال حاضر شما با معیارها، روش ها و  ابزارهای مناسبت برای تحقیق کلمات کلیدی آشنا هستید. در نهایت امیدواریم اطلاعات موجود در آموزش تحقیق کلمات کلیدی بتواند در هنگام پیدا کردن کلمات کلیدی به شما کمک شایانی کند.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
📝 مقالات تخصصی بیش از 1000
📮 هدف آموزش بازاریابی پیامکی
📈 ماموریت رونق کسب و کار
⚙️ آموزش +20 ابزار پیامکی