اگر بخواهیم بازاریابی را بدون تکنولوژی تصور کنیم مطمئناً تصور دنیای مدرن بدون بازاریابی و تکنولوژی کمی سخت است. مخصوصاً طی چند سال گذشته بازاریابی دیجیتال پیشرفت قابل توجهی داشته است و این مسئله باعث شده بازاریابی محتوایی تغییرات زیادی کند. لازم به ذکر است بدانید این تغییرات، بازاریابان را با چالش های مختلفی مواجه کرده است. این نکته را در نظر داشته باشید تکنولوژی‌های جدید مانند مارتک به بازاریابان کمک می کند تا چالش‌های بازاریابی سنتی و مدرن را برطرف کنند. شاید برای شما سوال پیش بیاید تکنولوژی های بازاریابی چیست؟ شایان ذکر است بدانید مارتک تلفیقی از تکنولوژی و بازاریابی است که در ادامه به طور کامل با آن آشنا خواهید شد. توجه داشته باشید ما تصمیم داریم در انی مختوا شما را به طور کامل با تکنولوژی بازاریابی آشنا کنیم و اطلاعات دقیقی نسبت به مزایا و حتی مهم‌ترین انواع تکنولوژی بازاریابی و غیره در اختیار شما قرار دهیم. پیشنهاد می کنیم تا پایان محتوا تکنولوژی بازاریابی مارتک چیست با ما در مجله کندو همراه باشید.

تکنولوژی های بازاریابی

در این بخش از مقاله تکنولوژی بازاریابی مارتک چیست تصمیم داریم تا شما را با تکنولوژی بازاریابی یا فناوری مارتک بیشتر آشنا کنیم تا شما ادامه مقاله را با درک بهتری مطالعه نمایید. این نکته را در نظر داشته باشید تکنولوژی بازاریابی به بازاریابان کمک می کند تا در کوتاه ترین زمان کانال های بازاریابی آفلاین و آنلاین را بهینه سازی کنند. شایان ذکر است بدانید تکنولوژی بازاریابی دارای طیف وسیعی از نرم‌افزارها و ابزارهای مختلف است که به بازاریابان کمک کند تا راحت تر به اهداف خود برسد زیرا وجود این ابزارها و نرم افزار های مختلف باعث می شود بخش اعظمی از بازاریابی به صورت اتوماتیک انجام شود و زمان بازاریاب برای موارد مهمتر آزاد گردد و با تمرکز بیشتری کار خود برای جذب مخاطب را انجام دهد.

شاید بهتر باشد اطلاعاتی را در مورد روند رشد تکنولوژی بازاریابی در اختیار شما قرار دهیم. توجه داشته باشید تکنولوژی بازاریابی در سال ۲۰۱۱ به یک صنعت مستقل تبدیل شد و نکته بسیار مهم این است که بعد از سال ۲۰۱۱ رشد قابل توجهی داشت. در واقع بهتر است بدانید  تا قبل از سال ۲۰۱۱ تنها حدود به ۱۵۰ شرکت به عنوان فروشندگان اصلی فناوری بازاریابی مارتک فعالیت می کردند. اما این تعداد تا سال ۲۰۱۸ به رقم 7000 شرکت اتقا پیدا کرد که این سطح از پیشرفت نشان دهنده قدرت تکنولوژی بازاریابی مارتک می باشد.

مزایای تکنولوژی های بازاریابی 

مطمئنا قبل از استفاده از تکنولوژی بازاریابی مارتک یا همان فناوری مارتک قصد دارید اطلاعاتی را نسبت به مزایای این تکنولوژی به دست بیاورید. این نکته را در نظر داشته باشید تکنولوژی مارتک باعث می شود تا فناوری بازاریابی سازمان ها کارآمد تر و موثر تر شود. در مجموع این بهینه سازی به طور کل دو دلیل عمده دارد. دلیل اول کاهش میزان ساعت های کاری برای اجرا کردن استراتژی بازاریابی است که از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد. در واقع این امر به یک سازمان یا شرکت کمک می کند تا در هزینه ها و زمان صرفه جویی کند، در نقطه مقابل به دستاوردهای بیشتری برسد.

دلیل دوم مربوط به بینش عملی است که باعث می شود شما بتوانید از طریق آن میزان بازدهی و بازگشت سرمایه را مشخص کنید. از سوی دیگر تکنولوژی بازاریابی امکان تغییر استراتژی های مختلف بازاریابی را جهت سودآوری بیشتر برای شما فراهم می سازد. یکی از موارد که جزو مزایای بارز تکنولوژی بازاریابی محسوب می شود این است، یک تیم بازاریابی می تواند با استفاده از این فناوری مشتریان بیشتری را جذب کند. در ثانی تکنولوژی بازاریابی در نگهداری مشتریان تاثیر زیادی دارد.

بررسی انواع تکنولوژی بازاریابی

تکنولوژی بازاریابی مارتک دارای چشم انداز بسیار گسترده ای است، توجه داشته باشید تکنولوژی بازاریابی از نرم‌افزارها، ابزارها و تکنیک های مختلفی تشکیل شده است که کاربردهای بسیار فراوانی دارند به همین دلیل ما تصمیم داریم انواع تکنولوژی بازاریابی را در این بخش از مقاله مورد بررسی قرار دهیم. بهتر است بدانید در ادامه اطلاعات دقیقی در مورد ابزارهای بازاریابی محتوا، نرم افزار اتوماسیون بازاریابی، ابزارها و پلتفرم های تبلیغاتی، ابزارهای فعال سازی فروش، مدیریت ارتباط با مشتریان و مزایای آن، ابزارهای پشتیبانی مشتریان و غیره در اختیار شما قرار داده خواهد شد.

کندو - مارتک

مارتک

ابزارهای بازاریابی محتوا

ابزارهای های بازاریابی محتوا خود طیف گسترده ای از نرم افزار هستند که به شما کمک می‌کنند تا به بهترین نحو ممکن بازاریابی محتوا را انجام دهید. اگر بخواهیم چند نمونه از آنها را به شما معرفی کنیم بهتر است به مواردی همچون سیستم مدیریت محتوا cms،ابزارهای مختلف برای بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو که میتواند انواع ابزارها مانند یواست سئو، گوگل سرچ کنسول و غیره باشد، طراحی لندینگ پیج و بسیاری از موارد دیگر اشاره کنیم. توجه داشته باشید شما با استفاده این ابزارها میتوانید کسب و کار خود را به شدت رشد دهید.

نرم افزار اتوماسیون بازاریابی

یکی از موثرترین انواع تکنولوژی بازاریابی مارتک، نرم‌افزار اتوماسیون بازاریابی است. این نکته را در نظر داشته باشید اتوماسیون بازاریابی به نرم افزارها، کانال های ارتباطی و ابزارهایی گفته می شود که شرکت ها با استفاده از آن ها می توانند با مشتریان خود تعامل خوبی برقرار کنند و میزان ترافیک سایت و فروش خود را به شدت افزایش دهند. اگر بخواهیم چند نمونه از کانال هایی که شرکت‌ها می‌توانند از طریق آنها با مشتریان خود تعامل برقرار کنند را به شما معرفی کنیم بهتر است و گزینه هایی همچون ایمیل، رسانه‌های اجتماعی و حتی پیامک اشاره نماییم.

ابزارها و پلتفرم های تبلیغاتی

مطمئنا می دانید یکی از مهم‌ترین مواردی که باعث رشد یک کسب و کار می شود مبحث تبلیغات است. این روزها انواع کسب و کار های آنلاین و آفلاین هزینه زیادی را برای تبلیغات برند خود پرداخت می کنند. این نکته را در نظر داشته باشید ابزارها و پلتفرم های تبلیغاتی باعث می شوند تا روند فعالیت های تبلیغاتی ساده تر شود. در ادامه بهتر است بدانید این روند تبلیغاتی می‌تواند شامل تبلیغات هایی همچون (تبلیغات رسانه های اجتماعی، تبلیغات موبایلی، تبلیغات محلی، تبلیغات بنری و تبلیغات کلیکی) شود.

ابزارهای فعال سازی فروش

اگر تصمیم دارید به بهترین نحو ممکن فروش کسب و کار خود را مدیریت کنید و شاهد رشد کسب و کار خود باشید بهتر است ذکر کنیم بهترین انتخاب برای شما استفاده از ابزارهای فعال سازی فروش است. شاید بهتر باشد با معرفی یک ابزار شما را نسبت به ابزارهای فعال سازی فروش بیشتر آشنا کنیم. شایان ذکر است بدانید یکی از این ابزارها، CRM نام دارد و میتواند در فروش محصولات به شما کمک شایانی کند. این نکته را در نظر داشته باشید شما با استفاده از ابزارهای فعالسازی فروش همچون نرم افزار crm به راحتی می توانید فرایند فروش را به بهترین شکل ممکن خودکار سازی کنید.

توجه داشته باشید تمامی کانال های ارتباطی با استفاده از ابزارهای فعال سازی فروش یکپارچه می شود. از سوی دیگر امکان دریافت گزارش های کاربردی از کارکرد، استراتژی های مختلف و عملکرد تیم های فروش و بازاریابی با استفاده از ابزارهای فعال سازی فروش امکان پذیر می گردد. اما این ابزارها یک ویژگی مهم دارند و آن هم  ثبت اطلاعات دقیق مشتریان و دریافت سرنخ می باشد که به شما کمک می کند به بهترین نحو ممکن نرخ تبدیل را در کسب و کار خود ارزش افزایش دهید.

ابزارهای پشتیبانی مشتریان

یکی از مهمترین مواردی که باعث افزایش رضایتمندی مشتری میشود پشتیبانی قوی است که توسط یک کسب و کار به مشتریان ارائه می گردد این نکته را در نظر داشته باشید که بسیاری از وب سایت ها و کسب و کارهای بزرگ از ابزارهای پشتیبانی مشتریان استفاده می کنند و به همین دلیل است که سرعت پشتیبانی آنها بسیار زیاد می باشد و در اکثر موارد مشتریان رشد قابل توجهی دارند این نکته را در نظر داشته باشید ابزارهای پشتیبانی مشتریان امکان یکپارچه سازی کانال های ثبتی که و درخواست را در اختیار شما قرار می دهند از سوی دیگر شما میتوانید با مشتریان خود تعامل برقرار کنید و ایجاد یک تعامل آسان بین تیم های پشتیبانی و مشتریان یکی از ویژگی های بارز ابزارهای پشتیبانی مشتریان به شمار می رود اگر بخواهیم یکی از ابزارهای پشتیبانی منحصربه‌فرد و کاربردی را به شما معرفی کنیم شاید بهتر باشد نرم افزار help desk اشاره نمایید.

چرا مارتک (Martech) اهمیت دارد؟

Martech یک ابزار ضروری برای کسب و کارها برای ماندن در رقابت در دنیای دیجیتال امروز است. با تکنولوژی بازاریابی مارتک، شرکت‌ها می‌توانند فرآیندهای بازاریابی خود را خودکار کنند، نتایج کمپین‌های خود را اندازه‌گیری کنند و تصمیمات مبتنی بر داده‌ها را اتخاذ کنند. Martech همچنین به کسب‌وکارها کمک می‌کند رفتار و ترجیحات مشتری را درک کنند و به آن‌ها اجازه می‌دهد کمپین‌های مؤثرتری ایجاد کنند که متناسب با مخاطبان هدف آنها باشد. با استفاده از martech، شرکت ها می توانند در زمان و هزینه صرفه جویی کنند و در عین حال بازگشت سرمایه خود را افزایش دهند. به طور خلاصه، martech ابزار قدرتمندی است که به کسب و کارها این امکان را می دهد تا از رقبا جلوتر بمانند و تلاش های بازاریابی خود را به حداکثر برسانند.

چرا مارتک (Martech) اهمیت دارد؟

چرا مارتک (Martech) اهمیت دارد؟

نقش مارتک در آینده بازاریابی و رشد کسب‌وکارها

Martech نقش مهمی را در آینده بازاریابی و رشد کسب و کار ایفا می کند. با کمک martech، کسب و کارها می توانند درک بهتری از مشتریان و نیازهایشان به دست آورند و به آنها این امکان را می دهد که کمپین های خود را برای دستیابی به افراد مناسب در زمان مناسب تنظیم کنند. Martech همچنین به کسب و کارها کمک می کند تا از داده های خود بهره بیشتری ببرند و آنها را قادر می سازد تا تصمیمات هوشمندانه تری بگیرند که منجر به موفقیت بیشتر می شود. علاوه بر این، martech می‌تواند به کسب‌وکارها کمک کند تا کارهای روزمره را خودکار کرده و منابع را برای تلاش‌های خلاقانه‌تر آزاد کنند. به این ترتیب، واضح است که martech یک جزء اساسی در استراتژی بازاریابی هر کسب و کار موفق در آینده خواهد بود.

سخن آخر

در این محتوا تمام تلاش خود را کردیم تا اطلاعات دقیقی نسبت به تکنولوژی بازاریابی مارتک در اختیار شما قرار دهیم. مطمئنا در حال حاضر شما میدانید مارتک چیست و دارای چه مزایایی می باشد در نهایت امیدواریم اطلاعات موجود در این مقاله توانسته باشد به تمام سوالات شما در مورد این نوع از فناوری بازاریابی پاسخ دهد.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
📝 مقالات تخصصی بیش از 1000
📮 هدف آموزش بازاریابی پیامکی
📈 ماموریت رونق کسب و کار
⚙️ آموزش +20 ابزار پیامکی