در چند سال اخیر با پیشرفت تکنولوژی و ورود گوشی‌های تلفن‌ همراه هوشمند، باعث شده است که توقع مشترکین نسبت به شرکت‌ها، سازمان‌ها مراکز دولتی و از همه مهم‌تر بانک‌ها بالا رود. چراکه بسیاری از بانک‌ها مخصوصا بانک‌های خصوصی، جهت ارائه خدمات متمایز به مشترکین خود نسب به فعال‌سازی سیستم ارسال پیامک‌های انواع اطلاع‌رسانی مثل، هشدارها، اعلانات، برداشت وجه، واریز وجه و …. اقدام کردند. در ادامه با تقاضای مشترکین، بانک‌های دولتی نیز سیستم ارسال پیامک خود را راه‌اندازی کردند. در این مقاله قصد داریم نحوه فعال‌ و غیرفعال کردن اس ام اس بانک ملی بپردازیم.

اس ام اس بانک ملی

اگر از آن دسته افرادی هستید که در هنگام خرید، فیش تراکنش خود را نگاه نمی‌کنید، پس حتما تجربه این را داشته‌اید که هنگام بازگشت به منزل متوجه مغایرت مبلغ خرید به اندازه تنها «یک صفر» بیشتر و کمتر شده‌ و مجبور شده‌اید دوباره به فروشگاه بازگردید. اما در چندسال اخیر با فعال‌سازی سامانه پیامکی بانک‌ها، از آنجایی که همان لحظه پیامک برداشت مبلغ برای مشترکین ارسال می‌گردد، باعث می‌شود که اگر خطای تراکنشی هم صورت پذیرد مشترکین همان لحظه متوجه این امر ‌شوند.
جهت فعال‌سازی سیستم پیامکی، کافی‌ست دارندگان حساب یک مرتبه به بانک مراجعه کرده و فرم فعال‌سازی سیستم پیامکی روی شماره تلفن همراه مورد نظر خود را پر کنند. پس از ثبت درخواست در سیستم، کلیه برداشت‌ها، واریز و … برای دارنده حساب پیامک می‌گردد.
جهت فعال‌سازی سامانه پیامکی در بانک ملی که ساپنا نام دارد، مشترکین می‌توانند با به همراه داشتن مدارک شناسایی (شناسنامه، کارت ملی، مشخصات حساب بانک ملی) به یکی از شعب مراجعه کرده و نسبت به فعال‌سازی اس ام اس بانک ملی خود اقدام کنند.

سامانه ساپنا مخفف سامانه پیام کوتاه از طریق سیستم متمرکز بوده، از سال 1391 جهت ارائه خدمات متمایز به مشتریان این بانک راه‌اندازی شده است. همچنین لازم به ذکر از که جهت غیرفعال کردن یا تغییر شماره همراه خود نیز مشترکین باید به همراه مدارک شناسایی خود مجدد به یکی از شعب این بانک مراجعه کنند.

کلام پایانی

هنوز هم افرادی وجود دارند که درمقابل ورود تکنولوژی به زندگی‌شان مقاومت می‌کنند. اما واقعیت این است که دریافت برخی خدمات به لطف تکنولوژی باعث راحتی زندگی شده است. به طور مثال دریافت پیامک از سوی بانک‌ها چقدر از حجم حضور مراجعه کنندگان کاسته و باعث صرفه‌جویی در وقت مشترکین و کارمندان بانک شده است.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

میانگین امتیازات ۳ از ۵
از مجموع ۱۶ رای
📝 مقالات تخصصی بیش از 1000
📮 هدف آموزش بازاریابی پیامکی
📈 ماموریت رونق کسب و کار
⚙️ آموزش +20 ابزار پیامکی