هنگامی که تجارت‌های مختلف تصمیم می‌گیرند برای بازاریابی و تبلیغات برند خود از روش ارسال پیامک استفاده کنند، تنها به مجموعه کوچکی از شماره تلفن مشتریان و مخاطبان خود دسترسی دارند. همانطور که اطلاع دارید جهت به دست آوردن مشتریان جدید و معرفی خود لازم است به شماره تلفن‌های دیگر دسترسی داشته باشید. دسترسی به شماره تلفن‌های جدید این امکان را در اختیار شما قرار می‌دهد تا کسب‌وکار و تجارت خود را به مخاطب‌های جدید و بیشتری معرفی کنید.

درخواست شماره تلفن از افراد در اغلب اوقات جالب نیست و حس خوشایندی برای مخاطب ایجاد نمی‌کند به همین علت روش‌های جمع آوری شماره موبایل را در اختیار شما قرار می‌دهیم تا به کمک آنها بتوانید به بانک شماره‌های جدید دسترسی داشته باشید و در مدت زمان کوتاه به وسیله ارسال پیامک انبوه کسب‌وکار و تجارت خود را برای افراد جدید معرفی کرد و مشتریان بیشتری را به دست آورید.

روش‌های جمع آوری شماره موبایل

کندو - روش‌های جمع آوری شماره موبایل

روش‌های جمع آوری شماره موبایل

در این بخش با معرفی روش‌های جمع آوری شماره موبایل به شما خواهیم آموخت تا چگونه بدون گاردگیری مخاطب شماره تلفن آن را داشته باشید و در مواقع ضروری مورد استفاده قرار دهید. مطمئن باشید که جمع‌آوری شماره موبایل یکی از روش‌های راحت برای تبلیغات و معرفی برند خود است. این روش‌ها عبارتند از:

دستگاه ذخیره شماره تلفن

یکی از دستگاه‌های جدید که با پیشرفت علم در اختیار کسب و کارها و اصناف مختلف قرار گرفته است، دستگاه ذخیره شماره موبایل است. این روش به عنوان یکی از روش‌های حرفه‌ای و موثر شناخته می‌شود که با استفاده از آن می‌توانید از مخاطب خود درخواست کنید تا شماره موبایل خود را وارد آن کند. برنامه ریزی این دستگاه‌ها به نحوی است که در صورت علاقه می‌توانید آن را فعال کنید و پیامک تشکر را بعد از وارد کردن شماره تلفن‌های همراه به مخاطب‌های مختلف ارسال کند.

علاوه بر اینکه با استفاده از دستگاه ذخیره شماره تلفن شما بانک شماره تلفن مخاطب‌های خود را در دست خواهید داشت می‌توانید از آن برای افزایش تعداد فالوورهای شبکه‌های اجتماعی خودم استفاده کنید. استفاده از این دستگاه بسیار راحت است و تنها با پرداخت مبلغ بسیار جزئی می‌توانید از امکانات آن بهره‌مند شوید.

برنامه‌های ذخیره شماره موبایل

علاوه بر روش های سخت افزاری، روش های نرم افزاری هم برای تهیه بانک شماره تلفن مخاطبان وجود دارد که در این روش می‌توانید از انواع اپلیکیشن‌ها و نرم افزارها جهت ذخیره شماره موبایل مخاطب‌های خود استفاده کنید.

استفاده از برنامه‌های ذخیره شماره موبایل در مقایسه با دستگاه‌های آن هزینه کمتری را به کسب و کارهای مختلف وارد می‌کند. تنها لازم است جهت استفاده از برنامه ذخیره شماره موبایل در نظر داشته باشید که این برنامه‌ها بیشتر برای سیستم عامل اندروید کاربرد دارد و از آن نمی‌توان برای گوشی‌های آیفون استفاده کرد.

افزونه بانک شماره موبایل در وردپرس

کندو - افزونه بانک شماره موبایل در وردپرس

افزونه بانک شماره موبایل در وردپرس

اگر کسب‌وکار شما از طریق وب‌سایت انجام می‌شود و از وردپرس برای سایت خود استفاده می‌کنید، افزودن باشگاه مشتریان و همچنین بخش جمع آوری شماره موبایل مخاطب‌ها به شما کمک می‌کند تا با کمترین هزینه به شماره تلفن مخاطب‌های خود دسترسی داشته باشید.

افزونه وردپرس این امکان را در اختیار کاربران قرار می‌دهد تا در مدت زمان بسیار کوتاه و به صورت رایگان پیامک‌های مورد نظر خود را به مخاطبان ارسال کنند. به کارگیری این سرویس باعث افزایش تعامل مشتریان و کسب و کارهای مختلف و در نتیجه به دست آوردن سود بالا در کوتاه مدت می‌شود.

ارائه خدمات و دریافت شماره تلفن

از جمله روش‌های دریافت شماره تلفن برای آن دسته از کسب و کارهایی که به تازگی وبسایت خود را راه اندازی کرده‌اند این است که جهت ارائه سرویس‌های موجود در وب سایت ابتدا پنل درخواست شماره تلفن را در وب‌سایت راه اندازی کنند به طور مثال اگر کاربری به دنبال دانلود کردن فیلم یا برنامه مورد نظر باشد، ابتدا از او بخواهید که شماره خود را وارد بخش مورد نظر کند به این ترتیب شما می‌توانید در مدت کوتاه و به راحتی تعداد زیادی از شماره های تلفن مخاطب‌های خود را در اختیار داشته باشید.

 برگزاری مسابقات پیامکی

یکی از روش‌های جذاب و هیجان انگیز برای به دست آوردن شماره مخاطب با برگزاری مسابقه و قرعه کشی است که در این روش مخاطبان به بهانه‌ی شرکت در مسابقه مشتریان می‌توانند شماره تلفن‌های مختلف را در سیستم مورد نظر وارد کنند. به طور مثال بعد از شرکت در مسابقه از مخاطبان بخواهید که شماره تلفن همراه خود را جهت برقراری تماس در صورت برنده شدن وارد سیستم کنند که این مورد نه تنها باعث ایجاد هیجان در مخاطب‌های شما خواهد شد بلکه به دسترسی راحت‌تر به شماره تلفن‌ها هم کمک می‌کند.

ارائه فرم‌های شماره تلفن

کندو - ارائه فرم‌های شماره تلفن

ارائه فرم‌های شماره تلفن

آخرین و البته راحت‌ترین روش جهت جمع آوری شماره تلفن همراه مشتریان و مخاطبان در اختیار قرار دادن فرم‌ها و بروشورهای تبلیغاتی است. در این فرم‌ها محلی را به عنوان ثبت شماره تلفن مخاطب مشخص کنید تا مخاطب شماره تلفن خود را در آن بخش وارد کند. همچنین از این روش می‌توانید برای ارائه به همراه مشتری هم استفاده کنید.

تصور کنید که چند نفر برای خرید کالایی به فروشگاه شما مراجعه می کنند، در این صورت ارائه فرم شماره تلفن همراه به فردی که از شما خرید کرده و به همراهان او باعث می‌شود تا در ازای فروش تنها یک کالا تعداد زیادی از شماره تلفن مخاطبان را  در سیستم خود ثبت کنند.

کلام آخر

بهترین روش‌های جمع آوری شماره موبایل به روش‌هایی اطلاق می‌شود که در آن مشتری بدون احساس نارضایتی بتواند شماره خود را در اختیار کسب و کارهای مختلف قرار دهد. در مقابل اهمیت جمع آوری شماره موبایل از طرف تجارت‌های مختلف به قدری بالا است که آنها از این روش برای افزایش میزان فروش و کسب درآمد بیشتر استفاده می‌کنند. به نظر شما علاوه بر مواردی که در این مقاله مورد بررسی قرار دادیم چه روش‌هایی برای جمع آوری شماره موبایل وجود دارند؟

 

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
📝 مقالات تخصصی بیش از 1000
📮 هدف آموزش بازاریابی پیامکی
📈 ماموریت رونق کسب و کار
⚙️ آموزش +20 ابزار پیامکی