اگر هنوز برای راه‌اندازی بازاریابی پیامکی برای کسب و کار خود مردد هستید، ما برای شما چندین دلیل قانع کننده داریم که هر چه زودتر این استراتژی را راه‌اندازی کنید. فرقی نمی‌کند محصولات شما چیست و چه خدماتی را ارائه می‌دهید، مخاطبان ترجیح می‌دهند به جای صحبت با بازاریابان و اپراتورها، کارهای خود را از طریق ارسال و دریافت پیامک، پیگیری کنند. طبق اطلاعات به دست آمده، نشان می‌دهد که 98 درصد از پیامک‌های تبلیغاتی در سه دقیقه ابتدایی ارسال توسط مخاطبان باز و خوانده می‌شوند؛ زیرا برای دریافت پیامک هیچ محدودیتی وجود ندارد و احتیاجی نیست که مخاطبان آنلاین باشند. تنها نکته قابل توجه آن است که مخاطبان برای دریافت پیامک از سوی شما رضایت داشته باشند این امکان برای آنان وجود داشته باشد که هر زمان خواستند، انصراف دهند. بازاریابی پیامکی یک ابزار قدرتمندتر برای دستیابی به مشتریان جدید و افزایش درآمد در کسب و کار شماست. همچنین این یک راه فوق العاده برای ایجاد وفاداری و داشتن مشتریان دائمی و مادام العمر از محصولات و خدمات شماست. شناخت بیشتر مخاطبان به شما و کسب و کارتان کمک می کند تا در درازمدت تعامل با آنان داشته باشید. پس داشتن شماره تلفن مخاطبان هدف برای شما بزرگ‌ترین سرمایه حساب می‌شود

بهترین روش‌های جمع آوری شماره موبایل

مسابقات پیامکی

فرقی نمی‌کند کسب و کار شما چیست و چه خدماتی را ارائه می‌کنید؛ برگزاری مسابقات پیامکی یکی از بهترین روش‌ها در جمع آوری شماره تلفن‌های مخاطبان هدف است. مشتریان دوست دارند حتی برای گرفتن کد تخفیف شماره خود را وارد کرده و در مسابقات شما شرکت کنند.

رسانه های اجتماعی

رسانه‌های اجتماعی را فراموش نکنید، کاری کنید که مخاطبان وارد هر پلتفرمی که می‌شوند نام و شماره تلفن شما را ببینند و کاری کنید که برای ارضای کنجکاوی خود، برای شما پیامک ارسال کنند و شماره خود را در اختیار پایگاه داده شما قرار دهند.

ایمیل

اگر پیش از این تبلیغات خود را به مشتران به صورت ایمیلی ارائه می‌کردید، با ارسال ایمیل اطلاع رسانی، از آنان بخواهید شماره تلفن‌شان را در اختیار شما قرار داده تا ادامه خدمات خود را از طریق پیامک دریاف کنند.

متمایز باشید

در تبلیغات خود، برند و محصولات خود را به گونه‌ای معرفی کنید که مخاطبان فکر کنند، اگر شماره‌ی خود را به شما ندهند دیگر این فرصت برای‌شان پیش نخواهد آمد و از دست دادن این عضویت برای آن‌ها به منزله از دست دادن یک هدیه‌ی انحصاری از سوی کسب و کار شما خواهد بود.

شریک شوید

بسیاری از مشاغل وجود دارند که در جذب مشتری مکمل یکدیگر هستند، مثل تجارت B2B که دو شرکت در ازای ارائه خدمات با یکدیگر همکاری می‌کنند. مثل فروش لوازم آرایشی و سالن‌های زیبایی که هر دو مخاطبان یکسانی دارند. می‌توانید با تبلیغات هم‌سو و در کنار هم کاری کنید که پایگاه شماره تلفن‌ هر دو شغل، مخاطب بیشتری جذب کند.

کندو - روش های جمع آوری موبایل

روش های جمع آوری موبایل

حضور در رویدادها

حضور در رویدادها و کنفرانس‌های مرتبط با خدمات و کسب و کار شما شاید کمی برای‌تان هزینه به همراه داشته باشد، اما قطعا مخاطبانی را پیدا می‌کنید که به خدمات شما علاقه‌مند هستند و به راحتی شماره خود را در اختیار شما قرار خواهند داد.

ثبت شماره در تبلیغات

اگر از راه‌های قدیمی تبلیغات، مثل: رادیو، تلویزیون، بیلبوردها و… استفاده می‌کنید، شماره خود را حتما در تبلیغات اضافه کنید تا مخاطب را بیشتر به سوی شما ترغیب کند.

وب سایت

وب‌سایت، یکی از موثرترین روش‌های تکمیل پایگاه داده خدمات شماست؛ هنگامی که مشتری وارد وب سایت می‌شود تا خدماتی از شما دریافت کند، صفحه‌ی پرسش‌نامه را به گونه‌ای تنظیم کنید که علاوه‌بر شماره ثابت و دیگر مشخصات، وارد کردن شماره‌ی تلفن همراه الزامی باشد.

پیشنهاد دهید

اگر در کسب و کار خود قدیمی هستید و قصد دارید از کمپین بازاریابی پیامکی استفاده کنید، به راحتی از مشتریان قدیمی خود بخواهید شما شماره‌شان را در اختیار شما قرار دهند.

تماس بگیرید

کندو - بهترین روش‌های جمع آوری شماره موبایل

بهترین روش‌های جمع آوری شماره موبایل

این روش یکی از قدیمی‌ترین روش‌های بازاریابی است، اما اگر قصد دارید روش پیامکی را جایگزین کنید، می‌توانید با مشتریان خود تماس بگیرید و در صورت تمایل شماره تلفن‌شان را جهت ارسال پیامک به پایگاه داده خود اضافه کنید.


استفاده از نرم‌افزار و اپلیکیشن‌های مخصوص برای جمع آوری شماره موبایل

نرم‌افزارهای متعددی وجود دارد که شما به راحتی می‌توانید اطلاعات مشتری را در آن ثبت کنید. درج اطلاعات مشتری در نرم افزار، به مشتریان این اطمینان را می‌دهد که فقط قرار است عضو باشگاه مشتریان شما شوند و قرار نیست برای آن‌ها پیامک شخصی ارسال شود.

اینترنت رایگان

با حضور مخاطبان در فروشگاه خود، می‌توانید به آن‌ها خدمات اینترنت رایگان بدهید، کافی‌ست از آن‌ها بخواهید شماره تلفن خود را ثبت کنند تا رمز اینترنت رایگان در اختیار آنان قرار گذاشته شود.

کمپین‌های درون فروشگاهی

اگر کسب و کار خود را تازه راه انداخته‌اید و قصد دارید در فروشگاه خود مراسمی برگزار کنید، این یک فرصت طلایی است که از مشتریان بخواهید شماره خود را به درون صندوقی انداخته و در قرعه کشی جوایزی خاص شرکت داده شوند. این کار باعث می‌شود، افرادی که در مراسم حضور دارند شماره خود را به راحتی در اختیار شما قرار دهند.

فرم‌ رضایت چاپ شده برای جمع آوری شماره موبایل

یکی از مرسوم‌ترین راه‌کارها جهت به دست آوردن شماره مخاطبان، استفاده از فرم‌های چاپی است. در این فرم‌ها در کنار برخی اطلاع رسانی‌ها از خدمات و محصولات شرکت، از مخاطبان خواسته می‌شود تا شماره خود را در آن فرم ثبت کنند.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای
📝 مقالات تخصصی بیش از 1000
📮 هدف آموزش بازاریابی پیامکی
📈 ماموریت رونق کسب و کار
⚙️ آموزش +20 ابزار پیامکی