با ورود دستگاه فکس، انقلابی در سیستم ارسال و دریافت نامه‌ها در بین شرکت‌ها و سازمان‌ها اتفاق افتاد و داشتن دستگاه فکس زمانی نماد پیشرفت و توسعه ادارات و موسسات دولتی و خصوصی شناخته می‌شد، با ورود به دنیای اینترنت و ارسال ایمیل، حضور دستگاه فکس کم‌رنگ شد، اما هنوز هم مراکز، سازمان‌ها و شرکت‌هایی وجود دارند که طبق قوانین مربوط به خودشان باید از دستگاه فکس ارسال کنند، از این رو امکان ارسال و دریافت فکس به صورت اینترنتی و آنلاین تنها توسط یک گوشی هوشمند یا کامپیوتر و دستگاه فکس متصل به اینترنت است، در این روش نسخه‌ی دیجیتالی نامه به دستگاه ارسال شده و خروجی چاپی آن دریافت می‌شود.

آنلاین فکس ارسال کنید…

ارسال و دریافت فکس به صورت آنلاین راه‌کاری جدید در بستر اینترنت بوده که نسبت به روش‌های قدیمی کاربردی‌تر عمل می‌کند. برای ارسال و دریافت نامه از طریق دستگاه فکس، نیاز به یک کامپیوتر یا یک دستگاه تلفن همراه هوشمند و دستگاه فکس است از آنجایی که فکس از شبکه‌ تلفن‌های عمومی استفاده می‌کند، فکس آنلاین از اینترنت برای ارسال و دریافت داده‌ها استفاده می‌کند که روند کار را راحت‌تر و سریع‌تر کرده است.
برای ارسال و دریافت فکس آنلاین نیاز است که کاربران در سرویس دهنده‌های فکس اینترنتی ثبت نام کنند. چنین سرویس‌هایی از طریق تبدیل ایمیل‌ به فکس و فکس‌ به ایمیل کمک می‌کنند اسناد به صورت دیجیتالی و بسیار آسان مدیریت شوند. هنگام ارسال فکس، نسخه‌ی دیجیتالی سند به ایمیل پیوست شده و همچنین به شماره‌ فکس دریافت کننده ارسال می‌گردد. دستگاه فکس دریافت کننده، سند را همانند یک فکس عادی و به صورت نسخه‌ کاغذی پرینت شده دریافت می‌کند. چنانچه دریافت کننده هم از سرویس‌ فکس آنلاین استفاده ‌کند در پرتال ارائه‌ دهنده سرویس فکس دیجیتالی سند را هم دریافت می‌کند.

ارسال فکس از طریق کامپیوتر با سیستم‌عامل ویندوز

برای ارسال فکس می‌توان از طریق کامپیوتر متصل به اینترنت استفاده کرد، برای انجام چنین کاری لازم است تا ابتدا اشتراک سرویس دهنده‌ی فکس تهیه و نرم افزار آن‌را نصب کنید یا می‌توان از طریق پرتال وب شرکت ارائه دهنده اقدام کرد. سپس فکس جدید ایجاد کرده، پیام را نوشته و فایل را پیوشت کنید، شماره تلفن فکس مقصد را وارد کرده و دکمه ارسال را بزنید، سند آماده شده در دستگاه دریافت کننده پرینت خواهد شد.

ارسال فکس از طریق کامپیوترهای مک‌بوک و سیستم‌عاملIOS

چنانچه شرکت ارائه دهنده خدمات فکس آنلاین دارای اپلیکیشن‌های مربوط به سیستم عامل IOS باشد، می‌توان با گوشی تلفن همراه آیفون نیز فکس ارسال کرد. برنامه‌های تحت وب نیز برای مک‌بوک‌ها و اپلیکیشن‌های با سیستم عامل IOS وجود دارند مثل: Keynote، Pages و Numbers که می‌توانند به راحتی روی گوشی‌های هوشمند آیفون نیز نصب شده و امکان ارسال و دریافت فکس را برای کاربران فراهم کنند.

کندو-ارسال فکس اینترنتی چگونه امکان پذیر است؟

ارسال فکس به صورت آنلاین


ارسال فکس درسیستم‌عامل اندروید

درست مثل اپلیکیشن‌های سیستم عاملIOS ، نرم‌افزارهایی مثل FaxGunوجود دارند که این قابلیت را در گوشی‌هایی با سیستم عامل اندروید ایجاد می‌کنند، کاربران با نصب چنین نرم افزاری می‌توانند به راحتی سند فکس ایجاد کرده و شماره دریافت کننده را وارد و فکس مورد نظر خود را دریافت کننو از سوی دیگر سند در نسخه چاپی پرینت می‌شود.

استفاده از سرویس‌های آنلاین فکس اینترنتی

شرکت‌های سرویس‌ دهنده فکس اینترنتی سرعت بالا، ارسال فکس آسان همچنین هزینه مقرون‌به‌صرفه را برای کاربرانی که تعداد دفعات ارسال فکس کمی دارند را پیشنهاد می‌کنند، چنین خدماتی را شرکت‌های ارائه دهنده سرویس فکس آنلاین از طریق نرم‌افزارها و یا وب‌سایت‌ها برای کاربان قابل دسترس می‌کنند. لازم به ذکر است که نحوه‌ی ارسال فکس آنلاین از این طریق هیچ فرقی با سایر روش‌ها ندارد.

مزایای استفاده از فکس آنلاین

• مهم‌ترین مزیت ارسال فکس اینترنتی، این است که فرقی نمی‌کند، شماره دریافت کننده از سیستم اینترنتی استفاده کند یا خیر، در هر صورت متن را به صورت نسخه چاپی پرینت می‌کند.
• شرکت‌های ارئه دهنده خدمات فکس آنلاین، امکان استفاده از مرورگرهایی را برای کاربران فراهم کرده‌اند که مراحل تبدیل ایمیل به فکس و فکس به ایمیل را بسیار آسان‌تر کرده است.
• مقرون‌به‌صرفه بودن در فکس‌های اینترنتی بسیار حائز اهمیت است زیرا آنان می‌توانند بدون خرید فکس اینترنتی اسناد دریافتی خود را به صورت دیجیتال ذخیره و دسته‌بندی کنند. اما برای ارسال مستندات به صورت آفلاین یا همان روش‌های قدیمی نیاز به دستگاه اسکنر است.
• قابلیت ذخیره اسناد به صورت دیجیتال دسترسی و امنیت آن را بالا می‌برد.
• استفاده از نرم‌افزارها و برنامه‌های تحت وب باعث می‌شود امکان ارسال فکس در هر زمانی امکان‌پذیر باشد.

کندو-ارسال فکس اینترنتی چگونه امکان پذیر است؟

مزایای ارسال فکس اینترنتی


کلام پایانی:

دستگاه فکس یکی از اولین تجهیزاتی بود که در جهت ارسال و دریافت نامه‌ها و مستندات در شرکت‌ها و سازمان‌ها حتی قبل از به وجود آمدن اینترنت استفاده می‌شود. داشتن دستگاه فکس نمونه بارزی از به روز و همگام با تکنولوژی بودن آن شرکت یا سازمان را بود، با به وجود آمدن اینترنت و ارسال نامه‌های از طریق ایمیل، فکس جای خود را به ایمیل داد، اما باز هم شرکت‌ها و سازمان‌هایی وجود دارند که از فکس استفاده می‌کنند، به همین دلیل امکاناتی فراهم شد تا کاربران بتوانند فکس را در کنار اینترنت و هم زمان با هم داشته باشند، چرا که ارسال و دریافت فکس، در هر زمانی که کامپیوتر و یا دستگاه تلفن گوشی هوشمند به اینترنت متصل باشند، امکان پذیر است و همچنین امکان آرشیو مستندات به صورت دیجیتال وجود دارد.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
📝 مقالات تخصصی بیش از 1000
📮 هدف آموزش بازاریابی پیامکی
📈 ماموریت رونق کسب و کار
⚙️ آموزش +20 ابزار پیامکی