امروزه بیشتر کسب‌وکارها برای کارمندان خود pto را فراهم کرده و برای افزایش کارایی کارمندان خود از نرم افزار ساعت زمان بهره می‌برند. نرم افزار ساعت زمان چیست و چرا باید از آن در یک کسب و کار کوچک استفاده شود. در این مطلب به اهمیت پیگیری زمان ساعات کار و فراهم کردن مرخصی با حقوق خواهیم پرداخت. بر این اساس، به اهمیت پیگیری PTO یا مرخصی با حقوق کارمند، برای مدیریت موثر کسب‌وکار آشنا خواهید شد.

نرم افزار ساعت زمان چیست

نرم افزار مدرن ساعت زمان، روشی برای پیگیری زمان ساعات کار کارکنان در یک جدول زمانی دقیق است. از این جدول زمانی معمولاً برای پرداخت حقوق و دستمزد استفاده می شود. همچنین، بیشتر نرم افزارهای ساعت زمان، امکانات فوق العاده ای مانند پیگیری PTO، یکپارچه سازی حقوق و دستمزد، GPS، محاسبات جدول زمانی، جلوگیری از اتلاف وقت و بسیاری موارد دیگر را فراهم می کنند.

کندو - نرم افزار ساعت زمان

نرم افزار ساعت زمان

PTO چیست

به بیان ساده PTO مخفف مرخصی با حقوق است. ممکن است کارمندان به خاطر بیماری، تعطیلات، دلایل شخصی و … مرخصی با حقوق بگیرند. در برخی موارد، کارمندان به مرخصی بیشتری نیاز دارند که در این جا PTO به کمک آن‌ها می‌آید.

چگونه PTO به کسب‌وکار شما کمک می‌کند؟

چرا برخی از صاحبان مشاغل از فراهم کردن PTO اجتناب می‌کنند؟ شاید آن‌ها از ارزش و مزایای PTO برای کارمندان شان آگاهی نداشته باشند. در ادامه با همراه باشید تا با مزایای PTO آشنا شویم:

  • معمولاً مشاغل کوچک حقوق بالایی را برای کارمندان خود در نظر نمی‌گیرند. و کارکنان برای کسب تجربه، دریافت پاداش مناسب و همراهی با افراد با تجربه وارد یک کسب‌وکار یا استارتاپ کوچک می‌شوند تا تجربه خود را بالا ببرند. در این شرایط، اگر نمی‌توانید برای کارمندان خود حقوق رقابتی فراهم کنید، باید مزایای دیگری ارائه دهید. بنابراین، بکارگیری PTO می‌تواند برای کارکنان به یک مزیت بزرگ باشد.
  • مرخصی با حقوق آسایش و امنیت کارکنان را تا حدودی تضمین می‌کند. وقتی فردی وارد یک شغل جدید می‌شود، باید احساس راحتی و امنیت کند تا بتواند کار خود را به نحو احسن انجام دهد. دریافت حقوق در حالی که بیمار هستید یا استراحت می‌کنید، می‌تواند یک تسهیلات عالی برای یک کسب‌وکار کوچک باشد. طبق امار به دست آمده 63 درصد کارکنان PTO را یکی از بهترین مزایای هر کسب‌وکار دانسته‌اند و PTO توانسته است آن‌ها را به کارمندان حرفه‌ای و ثابت تبدیل کند.
  • به کار بردن نرم افزار ساعت زمان می‌تواند مدیریت زمان را آسان‌تر کند. به عنوان یک کارفرما یا یک کارمند، به استفاده از جدول زمانی کاغذی نیازی ندارید. امکانات نرم افزار، به صورت خودکار زمان و ساعت را محاسبه خواهد کرد. بنابراین، به اضافه کردن جدول زمانی به صورت دستی نیازی ندارید. با بکارگیری نرم‌افزار جدید ساعت زمان برای مدیریت PTO از ارائه‌ی مرخصی مناسب به کارکنان‌تان اطمینان حاصل می‌کنید.

تخمین زده شده است که حدود ۷۳ درصد از صاحبان کسب‌وکارها به کارکنان خود PTO پیشنهاد می‌دهند. فراهم کردن مرخصی با حقوق، به کسب‌وکار شما کمک می‌کند تا کارکنان با استعداد را استخدام کنید.

 

کندو - توصیه ‎هایی برای خط‌‎‎‌ و مشی PTO

توصیه ‎هایی برای خط‌‎‎‌ و مشی PTO

توصیه هایی برای خط‌‎‎‌ و مشی PTO

اگر در اجرای PTO بی تجربه هستید به توصیه‌های زیر توجه کافی نمایید:

اگر قصد دارید به کارکنان‌تان PTO تعلق بگیرد هرگز اهداف، محدودیت‎های بودجه و قوانین و مقررات حاکم بر کسب‌وکارتان را فراموش نکنید. می‌توانید از سه استراتژی اساسی استفاده کنید:

اولین استراتژی بسیار ساده است. با آغاز سال، برنامه‌ای برای هر کارمند تهیه کنید. ابتدا، آن‌ها تعداد روزهای مرخصی با حقوق خود را دریافت خواهند کرد. سپس می‌توانند کار خود را با روزهای تعیین شده تطابق دهند.

استراتژی دوم پیچیده‌تر است. به شما کمک می‌کند که میزان کارآمدی هر کارمند را مشخص کرده و به هر کارمند به تعداد ساعات مشخص، حقوق معینی اختصاص دهید.

استراتژی سوم که موثرتر از دو استراتژی قبل است به صورت زیر است: در این استراتژی کارفرما نمی‌تواند محدودیت‌های زیادی اعمال کند. تعداد روزهای مرخصی می‌تواند نامحدود باشد. تا زمانی که از خط مشی شرکت پیروی شود، هیچ قانون محکمی برای روزهای مرخصی وجود ندارد.

یک نرم‌افزار ساعت زمان، به‌ صورت خودکار مرخصی با حقوق کارمند را محاسبه می‌کند. نرم افزار به طور دقیق زمان مرخصی با حقوق، چه مقدار از مرخصی باقی مانده و مدت مرخصی را نشان می‌دهد.

این استراتژی‌ها بیشتر برای صاحبان کسب‌وکارهای کوچک مناسب است. با بکارگیری این روش‌ها، کسب‌وکارها می‌توانند برای همکاری، افراد مستعد بیشتری را جذب کنند. اما این استراتژی‌ها تنها مواردی نیستند که می‌توان به یک کسب و کار برای اجرای خط و مشی PTO پیشنهاد داد. موارد زیادی وجود دارند که قابل بررسی هستند.

برای مثال، صاحب کسب‌وکار باید افراد واجد شرایط مرخصی با حقوق و مبلغی که باید دریافت کنند را تعیین کند. در بیشتر موارد، کارفرمایان برای کارگران تمام وقت PTO  تعیین می‌کنند. و کارمندان پاره وقت از مزایای PTO بهره مند نمی‌شوند.

مورد دیگر به روزهایی مربوط می‌شود که به عنوان قسمتی از سیاست PTO در نظر گرفته می‌شود. مثلاً باید روزهای مشخصی برای همه تعطیل در نظر گرفته شوند. برای مثال، روزهایی که کل شرکت تعطیل است. بعلاوه، شرکت باید اطلاعات دقیقی در مورد روزهای مرخصی به علت بیماری و سایر قوانین ارائه دهد.

نکته دیگری که باید به خاطر داشته باشید قوانین هر شهر و کشور است. اگر شهر شما از قانون پیروی نکند، نمی‌توانید مطابق ترجیحات شرکت خود، قوانین PTO را مدیریت کنید. همچنین می توانید از منابع انسانی مانند timezy به صورت تخصصی کمک بگیرید.

 چگونه ارائه مرخصی با حقوق را با نرم افزار timezy مدیریت کنیم

نرم افزار تایمزی به‌وسیله شرکت طرح و پردازش غدیر، عرضه شده است. غدیر، سال ۱۳۸۳ فعالیت‌های خود را در حوزه تجهیزات و نرم افزارهای حضور و غیاب آغاز کرده است. تایمزی یک نرم افزار حضور و غیاب ابری است که علاوه بر اپلیکیشن موبایل، پنل تحت وب نیز دارد. این اپلیکیشن به نحوی طراحی شده که برای انواع کسب و کارها مفید باشد و به مدیران کمک کند پرسنل خود را‌به آسانی مدیریت کنند. تایمزی مناسب انواع استارتاپ‌ها، شرکت‌های بزرگ‌وکوچک، مراکز آموزشی، افراد دورکار و کسب‌وکارهای چند شعبه‌ای است.

محاسبه زمان مرخصی با حقوق در پایان هر ماه به صورت دستی می‌تواند چالش برانگیز باشد. مسائلی مانند حقوق و دستمزد نادرست، پرداخت کم یا زیاد، نقض مقررات انطباق و کارکنان ناراضی تنها تعدادی از مشکلاتی هستند، که با عدم پیگیری زمان ایجاد خواهند شد. استفاده از نرم افزار ساعت زمان برای مدیریت PTO راهی فوق العاده برای اطمینان از صحت اطلاعات فیش حقوق است.

سخن پایانی

در این مطلب با PTO و مزایای آن آشنا شدید. از PTO می‌توانید برای پیگیری زمان و تعداد مرخصی کارکنان خود در پایان ماه مطلع شوید و نرم افزار ساعت زمان را براساس آن به روزرسانی نمایید.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
📝 مقالات تخصصی بیش از 1000
📮 هدف آموزش بازاریابی پیامکی
📈 ماموریت رونق کسب و کار
⚙️ آموزش +20 ابزار پیامکی