اگر صاحب کسب و کار هستید، مطمئنا یکی از اهداف اصلی شما تبدیل مشتریان معمولی به مشتریان دائمی است. پوش نوتیفیکیشن یکی از روش‌هایی است که شما را در رسیدن به این هدف یاری می‌کند. پوش نوتیفیکیشن یکی از روش‌های پر طرفدار در بازاریابی و دیجیتال مارکتینگ است. این روش در سال 2009 راه اندازی شده و تا اکنون روز به روز نظر کاربران بیشتری را به خود جلب کرده است.

در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا بیشتر با این روش نوین آشنا شوید.

کندو - پوش نوتیفیکیشن

پوش نوتیفیکیشن

پوش نوتیفیکیشن چیست؟

پوش نوتیفیکیشن به پیام‌های گفته می شود که از طریق اپلیکیشن یا وبسایت خاصی روی تلفن همراه یا دسکتاپتان فرستاده می‌شود. این پیام‌ها اغلب حاوی اطلاعاتی در مورد کسب و کارها به کاربران می‌دهد.

پوش‌ نوتیفیکیشن تقریبا شبیه به پیامک است؛ با این تفاوت که می‌تواند در بسیاری از ابزارها مانند مرورگر وب، اپلیکیشن یا سیستم عامل دریافت شوند. در این روش دیگر نیازی به داشتن اطلاعات تماس مشتری برای ارسال پیام نیست و کاربر با عضویت در سرویس پوش نوتیفیکیشن شما، پیام‌های ارسالی شما را دریافت می‌کنند.

ارسال پیامک از طریق وب سایت

پوش نوتیفیکیشن و جذب مشتری

همانطور که گفتیم پوش نوتیفیکیشن یکی از بهترین ابزارهای بازاریابی موجود برای هر برند دارای اپلیکیشن موبایل است، زیرا به شما کمک می‌کند تا ارتباط موثر خود را با کاربرانتان حفظ کنید. نکته مهم در این جا این است که در بهره گیری از این ابزار نهایت دقت خود را به کار ببرید.

چرا که در صورتی که در استفاده از این روش زیاده روی کنید کاربران شما نوتیفیکیشن‌ها را به حالت میوت در می‌آورند و آن را قطع می‌کنند. و این نه تنها به کسب و کار شما کمکی نمی‌کند بلکه به ضرر آن است.

تفاوت پوش نوتیفیکیشن و پیام کوتاه

پوش نوتیفیکیشن و پیامک شباهت‌های زیادی با هم دارند، اما نباید هر دوی آن‌ها را یکی در نظر گرفت.

پیامک‌ها می‌توانند دارای کاراکترهای بیشتری باشند در حالی که کاراکترهای پوش نوتیفیکیشن باید به اندازه‌ای باشد که روی لاک اسکرین گوشی جا شود. به همین علت است که نوتیفیکیشن‌های کوتاه‌تر جذابیت بیشتری برای مخاطبان دارند.

یکی دیگر از تفاوت‌های پوش نوتیفیکیشن و پیامک در هزینه‌ی آن هاست. هزینه ی ارسال پوش با توجه به این که نرخ بازدید بیشتری هم دارد، کمتر از هزینه ارسال پیامک است.

تفاوت دیگر این است که مخاطب با دریافت پوش نوتیفیکیشن دقیقاً‌ می‌داند که این پیام از طرف چه کسانی ارسال می‌شود. زیرا واضح است که این پیام از اپلیکیشنی برایشان ارسال شده است که خودشان بر روی تلفن همراهشان نصب کرده‌اند.

چرا پوش نوتیفیکیشن؟

پوش نوتیفیکیشن نسبت به سایر ابزار های اطلاع رسانی مزایایی دارد که در ادامه به آن ها پرداخته ایم:

هزینه کمتر

بسیاری از سرویس دهنده‌های پوش نوتیفیکیشن امکان ارسال پوش رایگان را برای مدت محدودی برای کسب و کار‌های تازه راه اندازی شده فراهم کرده‌اند. اگر کسب و کارتان را به تازگی راه اندازی کرده‌اید از این مورد غافل نشوید. هم چنین در نظر داشته باشید هزینه‌ی ارسال پوش نسبت به ارسال پیامک کمتر است.

نرخ بازدید بیشتر

آمارها نشان می‌دهند که پوش نوتیفیکیشن نسبت به پیامک‌ها و ایمیل نرخ بازدید بیشتری دارند و نظر مخاطبان بیشتری را به خود جلب کرده است.

پوش نوتیفیکیشن زمانی به کاربر نشان داده می شود که کاربر تلفن همراه خود را به اینترنت متصل کند. و این دقیقا همزمان با وقتی است که کاربر در حال استفاده از تلفن همراه خود است. این امر باعث افزایش نرخ بازدید پوش نوتیفیکیشن‌ها می‌شود.

انتخابی بودن پوش نوتیفیکیشن

کاربران پس از نصب اپلیکیشن روی تلفن همراهشان قادرند اجازه‌ی ارسال نوتیفیکیشن را به شما بدهند از این رو با اختیار خود می‌توانند نوتیفیکیشن‌ها را دریافت کنند یا از دریافت آن‌ها اجتناب کنند.

امکان شخصی سازی

یکی دیگر از ویژگی‌های پوش نوتیفیکیشن امکان شخصی سازی آن است. شما می‌توانید متناسب با شرایط هر مشتری پوش نوتیفیکیشن خاصی را ارسال کنید.

برای مثال پوش نوتیفیکیشن‌های خود را بر اساس موقعیت مکانی مخاطبان خود ارسال کنید تا بتوانید دفعات استفاده از برنامه خود برای آن‌ها را افزایش دهید.

کندو - امکان شخصی سازی پوش نوتیفیکیشن

امکان شخصی سازی پوش نوتیفیکیشن

چگونه پوش نوتیفیکیشن موثر ارسال کنیم؟

محتوای خود را واضح بنویسید.

دقت داشته باشید که متن‌های شما باید با توجه به نیاز مخاطبانتان نوشته شود. پس در قدم اول نیازهای مخاطب را شناسایی کنید و در پیامتان، به آن نیازها پاسخ دهید. می‌توانید برای تاثیر گذاری بیشتر از تصویر و ویدئو نیز استفاده کنید.

همچنین سعی کنید در متن خود از به کاربردن کلمات پر تکلف و تخصصی خودداری کنید و بیشتر کلمات ساده را به کارببرید.

مخاطبین خود را به هیجان بیاورید.

با اطلاع رسانی از تخفیف‌های زمان‌دار یا خرید یک محصول در مدت زمان مشخص، مخاطبان خود را به هیجان بیاورید. کاربران برای استفاده از کد تخفیف و خرید از شما، زمان محدودی دارند و باید در آن زمان خرید خود را ثبت کند. پوش نوتیفیکیشن و اعلام زمان استفاده از تخفیف باعث می‌شود که مشتری‌های بیشتری به صفحه شما سر بزنند.

در شبکه های اجتماعی فعال باشید.

می‌توانید در نوتیفیکیشن، آدرس شبکه‌های اجتماعی خود را معرفی کنید؛ بنابراین آدرس اکانت خود در شبکه‌های اجتماعی را در پیام ذکر کنید.

با آزمون و خطا نوتیفیکیشن موثر خود را بیابید.

می‌توانید نوتیفیکیشن‌های حاوی اطلاع‌رسانی و یا کدهای تخفیف بفرستید، سپس مقایسه کنید که کدام یکی از اعلان‌ها بیشترین تعامل را برای شما دارد و برای کسب‌وکار شما بهتر است.

بهتر است نوع پیام‌ها، متناسب با نیاز مخاطبانتان باشد. مهم است در انتخاب نوع نوتیفیکیشن، محصول خود را هم در نظر بگیرید. سپس مطمئن شوید که در پیامتان، علایق کاربر را نیز در نظر گرفته باشید.

مشتری‌هایتان را تفکیک کنید.

مطمئنا تمام پیام‌ها برای تمام مشترکین و کاربرهای اپلیکیشن شما کاربردی نیست. ارسال نوتیفیکیشن به همه ی مشتری‌ها تعامل و ارتباط بین شما و مخاطبتان را کم می‌کند. ضروری است، پیام‌هایتان را شخصی‌سازی کرده و مشتری‌ها را گروه بندی کنید.

نتیجه گیری

همانطور که گفته شد پوش نوتیفیکیشن‌ها می‌توانند کمک شایانی به بیزینس و اپلیکیشن شما بکنند. از این ابزار می‌توانید برای ارتباط و تعاملات با مخاطبانتان بهره بگیرید. البته این موضوع را در نظر داشته باشید که ارسال مکرر پوش نوتیفیکیشن برای مخاطبان آزار دهنده است و در اغلب موارد سبب می‌شود مخاطبان در تنظیمات اپلیکیشن آن را میوت یا قطع کنند.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
📝 مقالات تخصصی بیش از 1000
📮 هدف آموزش بازاریابی پیامکی
📈 ماموریت رونق کسب و کار
⚙️ آموزش +20 ابزار پیامکی