فروش هم مانند هر حوزه مدیریتی ابزارهای مختلفی دارد که با کمک آن‌ها می‌توانید وضعیت فروش خود را بسنجید و نقاط ضعف و قوت فروش خود را بشناسید.

امروزه ابزارهای فروش، فرآیندهای روزانه را به صورت خودکار انجام می‌دهند. همچنین سبب افزایش بهره‌وری فرایند فروش شما خواهند شد. این ابزارها باعث صرفه‌جویی در زمان اعضای تیم فروش شده و به شما این امکان را می‌دهد زمان بیشتری را صرف مشتریان خود کنید. در این مقاله با ما مراه باشید تا با بهترین ابزارهای فروش آشنا شویم.

نرم‌افزار مدیریت ارتباط با مشتری  (CRM)

نرم‌افزار مدیریت ارتباط با مشتری  (CRM)

این نرم افزار یکی از بهترین نرم افزارهای مدیریت ارتباط با مشتریان است. این نرم‌افزار به شما کمک می‌کند تا تمام جنبه‌های روابط خود با مشتری را مدیریت کنید. CRM به عنوان یک مکان واحد و مرکزی عمل می‌کند که در آن تمام اطلاعات و داده‌های مربوط به مشتری‌ها، برای دسترسی آسان‌تر و بهتر ذخیره می‌شود.

استفاده از نرم‌افزار CRM خیلی مهم است، چرا که بینشی از وضعیت هر یک از مشتری‌ها و روابطتان با آنها به شما می‌دهد. بنابراین می‌توانیم بگوییم که CRM تضمین‌کننده سلامت کل کسب‌وکار شما است. علاوه بر این، CRM مزایای دیگری هم دارد:

  • نسبت به سایر ابزارها، گزارش‌های قابل اعتمادتری ارائه می‌دهد.
  • داده‌ها را به صورت بصری نمایش می‌دهد.
  • باعث بهبود سیستم پیام‌رسانی می‌شود.
  • باعث بهبود سیستم تولید و ردیابی سرنخ می‌شود.
  • اطلاعات را به صورت یک‌پارچه و دسته‌بندی شده، ذخیره می‌کند.

ActiveCampaign

بهترین ابزار برای خودکارسازی و اولویت‌بندی است. همچنین با کمک CRM می‌تواند به خودکار‌سازی بسیاری از جنبه‌های فروش، مانند موارد زیر کمک کند:

  • مدیریت تماس
  • نظارت بر معاملات
  • نظارت بر کاریز فروش

postal.io

postal.io بهترین ابزار برای خودکارسازی ایمیل، ساخت گیفت و هدایای مجازی است.پوستال یک نرم‌افزار ایمیل خودکار است که با پلتفرم‌های خودکارسازی بازاریابی و فروش شما ادغام شده و تعامل با مشتری را افزایش می‌دهند.

هدف پستال از ساخت گیفت و هدایای مجازی این است که ارزش بیشتری برای مشتری‌های بالقوه خلق کند. در نتیجه این ابزار به شما کمک می‌کند تا مشتریان بالقوه بیشتری را جذب کنید و فروش بیشتری داشته باشید.

BIGContacts

بهترین ابزار برای ایجاد تجربیات کاربری جذاب‌با استفاده از قدرت اتوماسیون و مدیریت تماس بیگ‌کانتکس است. این ابزار به مدیران فروش کمک می‌کند تا با ایجاد تعاملات شخصی‌سازی شده، روابط قوی‌تری با مشتریان احتمالی ایجاد کنند.

ابزار CRM تمام اطلاعات مشتریان را در قالب جداول طبقه‌بندی به شما ارائه می‌دهد. بیگ‌کانتکس در کنار CRM نرخ‌ تعامل با مشتری‌ها را چند برابر بیشتر می‌کند.

علاوه براین این ابزار به شما کمک می‌کند که فعالیت‎های فروش خود را اولویت‌بندی کنید. همینطور از طریق خودکارسازی ایمیل‌ها به جذب مشتریان بیشتر نیز کمک می‌کند.

 Seismic

سیسمیک بهترین ابزار برای ایجاد محتوای جذاب و کاربردی در فرآیند فروش است. این ابزار قابلیت زمان‌بندی کردن محتوای مناسب در قسمت‌های مختلف فروش را دارد. سیسمیک به نمایندگان فروش کمک می‌کند تجربیات و توصیه‌های مناسبی در اختیار مشتریان احتمالی قرار دهند. به طور کلی می‌توان گفت هدف سیسمیک این است که دانش نمایندگان فروش را درباره تجربیات خرید مشتری‌ها افزایش دهد و مشتریان احتمالی را به مشتریان دائمی تبدیل کند.

OrgChartHub

همه کسب‌وکارها ضروری است که بدانند که پرسونای مشتری‌ آن‌ها چیست.OrgChartHub ابزاری است که به همین منظور طراحی شده است. با کمک این ابزار می‌توانید جزئی‌ترین اطلاعات مشتری‌ها را ثبت کنید. این ابزار با کنار هم قرار دادن اطلاعات مهم و ضروری از مشتری‌ها و پیدا کردن نقاط مشترک، پرسونای مشتریان شما را شناسایی می‌کند. و به همین ترتیب می‌توانید نظر مشتریان بیشتری را به سمت خود جلب کنید.

Proposify

با کمک Proposify مطمئن می‌شوید که پیام‌ها، قیمت‌گذاری‌ها و پیشنهادهای شما، سازگار و مناسب با برندتان هستند. این ابزار به شما می‌گوید که چطور می‌توانید روندهای تجاری مثل جذب مشتری و تولید محتوا را سرعت ببخشید. همچنین به شما نشان می‌دهد که هر کدام از مشتریان شما به چه نوع پیشنهادهایی نیاز دارند و چطور می‌توانید آنها را به مشتری واقعی و دائمی تبدیل کنید.

 Crayon

این ابزار به شما کمک می‌کند که رقبای خود را به راحتی آنالیز کنید. در واقع با بدست آوردن اطلاعات مفید از رقبا (از وب‌سایت، شبکه‌های اجتماعی، اپلکیشین‌ها و همه پلتفرم‌های رقیب) دید 360 درجه به شما ارائه می‌دهد. نکته جالب‌تر اینکه با کمک Crayon می‌توانید حتی از سیستم قیمت‌گذاری رقبا هم باخبر شوید و یک قدم از رقبایتان جلوتر باشید.

تجزیه و تحلیل فروش Looker

بهترین ابزاری که برای تجزیه و تحلیل KPIهای فروش وجود دارد Looker است. این ابزار همه معیارهای فروش را آنالیز کرده و در اختیار تیم فروش قرار می‌دهد. با کمک Looker می‌توانید گزارش‌های واقعی‌تر و مطمئن‌تری داشته باشید. جالب اینجاست که Looker تمامی گزارش‌ها را به صورت خودکار برای مدیران فروش ارسال می‌کند.

Dialpad

ابزاری برای تماس‌های مبتنی بر هوش مصنوعی با قابلیت‌هایی مثل شماره‌گیری خودکار و برگزاری خودکار کنفرانس است. این نرم‌افزار با CRM هم ادغام می‌شود و می‌تواند به صورت خودکار تماس تلفنی یا پیامکی برقرار کند.

لینکدین

لینکدین یکی از بزرگترین رسانه‌های اجتماعی است که برقراری ارتباط با سایر متخصصان و توسعه‌ی کسب و کار را برای شما فراهم می‌کند.

استفاده از این ابزار در تیم فروش، به شما در ایجاد تعامل موثر با مشتریان کمک کرده و امکان معرفی و ارائه‌ی محصولات/ خدمات‌تان را  به مشتریان بالقوه‌‌ی زیادی فراهم می‌کند.

ابزار فروش

سخن آخر

در عصر امروز، استفاده از ابزارهای فروش برای هر کسب‌وکاری ضروری است. ابزارهایی که در این مقاله بررسی شده‌اند، جزء برترین ابزارهای موجود هستند که هر کارشناس فروش باید از آن‎ها بهره ببرد. در واقع با استفاده از این ابزارها با یک تیر دو نشان بزنید هم سایت فروش خود را آنالیز کنید هم مشتریان دائمی خود را افزایش دهید و به افزایش فروش برسید.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
📝 مقالات تخصصی بیش از 1000
📮 هدف آموزش بازاریابی پیامکی
📈 ماموریت رونق کسب و کار
⚙️ آموزش +20 ابزار پیامکی