• قطعا شما نیز پیامک‌های حاوی کد هدیه برای خرید از فروشگاه‌های آنلاین دریافت کرده اید؟ کدام دسته از این پیامک‌ها با واکنش مثبت مشتریان روبرو می‌شود؟ روش ارسال خودکار این کدهای تخفیف و هدیه در سامانه‌های پیامکی چگونه است؟

  کندو - اشتباهات رایج در تبلیغات پیامکی

  کد هدیه را روی چه محصولاتی اعمال کنیم؟

  بسیاری از کسب‌وکارها، با وجود آنکه تخفیف‌های ویژه و شگفت انگیزی روی محصولات و یا خدمات خود درنظر می‌گیرند، اما نتایج چشمگیری در فروش به دست نمی‌آوردند؛ و عملا در کمپین خود شکست می‌خورند. یکی از عوامل مهم و تاثیرگذار در این زمینه، انتخاب محصولات یا خدماتی است که قصد طراحی کد هدیه برای آن‌ها داریم. به طور مثال اگر مشتری به محصولی نیاز نداشته باشد و یا در اولویت خریدش قرار نداشته باشد، هرچقدر هم شرایط ویژه‌ای برای فروش درنظر بگیرید، آن محصول را از شما خریداری نمی‌کند.

  بنابراین بهتر است کد هدیه را روی محصولاتی اعمال کنیم که جزو کالای موردعلاقه یا موردنیاز کاربر است. در این شرایط اگر پیامکی حاوی کد هدیه برای مخاطب ارسال کنید، حتما به آن توجه نشان خواهد داد؛ به ویژه اگر در همان ابتدای پیامک به عنوان آن محصول یا خدمت اشاره کنید؛ به طور مثال یک فروشگاه آنلاین لوازم ورزشی می‌تواند چنین محتوایی را برای ارسال کد هدیه پیامک کند:

  «دوست داری لباس اصلی منچسترسیتی رو داشته باشی؟ همین الان روی لینک زیر کلیک کن و با کد هدیه: ManC این لباس رو خریداری کن.»

  ارسال کد هدیه در چه شرایطی ممنوع است؟

  کندو - ارسال کد هدیه برای چه محصولاتی ممنوع است؟

  ارسال کد هدیه برای چه محصولاتی ممنوع است؟

  ارسال کد هدیه در پیامک یکی از روش‌های موثر تبلیغاتی برای افزایش آمار فروش است. اما همین اقدام اگر بدون توجه به ملاحظات فنی این کار صورت پذیر، تاثیرات منفی جدی بر کسب‌وکار شما خواهد گذاشت؛ ارسال کد هدیه یا تخفیف در چه شرایطی ممنوع است؟

  کدهدیه برای محصولات پرفروش، ممنوع!

  در حالت معمول ارسال کد هدیه یا تخفیف برای محصولات محبوب و پرفروش مجموعه ممنوع است. دلیل این مساله هم کاملا روشن است. زیرا این محصولات یا خدمات بدون نیاز به هیچ گونه اقدام تبلیغاتی ویژه فروش مخصوص خود را دارند؛ و ارسال کد هدیه برای این محصولات نه تنها تاثیر چشمگیری در تعداد فروش این محصولات برجای نمی‌گذارد، بلکه حاشیه سود شما را از فروش آن‌ها کاهش می‌دهد. البته در برخی شرایط شاید یک کسب‌وکار بخواهد با ارسال کد هدیه روی این محصولات، از مشتریان ویژه خود تقدیر به عمل بیاورد؛ در این فرایند، هدف اساسی افزایش آمار فروش نیست؛ بلکه هدف اصلی تبدیل یک مشتری عادی، به مشتری وفادار است.

  ارسال کد هدیه نباید همیشگی باشد

  تصور کنید شما در چه شرایطی هدیه دریافت می‌کنید؟ یا روز تولدتان، یا به مناسبت فرارسیدن سال جدید، و به طور کلی برای یک مناسبت ویژه و خاص در سال. همه لطف و شگفتی هدیه، در این است که مختص روزهای خاص و انگشت شماری در سال است. اگر بنا شد هر روز سال، هدیه دریافت کنیم شگفتی خود را از دست می‌دهد و تبدیل به یک امر عادی می‌شود.

  اگر کسب‌وکارها به همین اصل ساده توجه نکنند، نه تنها ارسال کد هدیه در پیامک، آمار فروش شان را بهبود نمی‌بخشد، بلکه تاثیرات منفی گسترده‌ای را خصوصا در طولانی مدت متحمل خواهند شد. به عبارتی مخاطب یا مشتری شما نباید عادت به خرید با کد هدیه کند. اگر شما به صورت مستمر و به تعداد گسترده کد هدیه یا تخفیف در اختیار مشتریان قرار دهید، آن‌ها تصور خواهند کرد که اگر در یک خرید از کد هدیه استفاده نکنند، ضرر خواهند کرد. به همین خاطر خرید خود را معطل دریافت کد هدیه از شما خواهند کرد. بنابراین باید توجه داشته باشید که کد هدیه را در شرایط ویژه و خاصی برای مشتریان خود پیامک کنید.

  ارسال کد هدیه در پیامک بدون نیاز به اپراتور

  برای ارسال کد هدیه در پیامک در بسیاری از شرایط نیاز است که در لحظه تصمیم بگیرید؛ مثلا پس از بررسی آمار فروش یک محصول به این نتیجه می‌رسید که توقع شما برای فروش محصول موردنظر، بیش از این بوده و به همین خاطر با ارسال پیامک انبوه حاوی کد هدیه روی آن محصول سعی می‌کنید آمار فروش را ارتقا دهید. اما در بسیاری از شرایط شما می‌توانید برای ارسال کد هدیه برنامه ریزی کنید و با استفاده از قابلیت پیامک زمان دار در سامانه‌های پیامکی، بدون نیاز به اپراتور یا نیروی انسانی، اقدام به ارسال چنین پیامک‌هایی کنید.

  یکی از نمونه‌های مهم چنین پیامک‌هایی، ارسال کد هدیه به مناسبت تولد مشتریان قدیمی‌یک فروشگاه است. کاربران می‌توانند با تکیه بر پشتیبانی APIbase  سامانه‌های پیامکی، به صورت خودکار و در روز تولد هر یک از مشتریان، برای وی پیامکی حاوی کد هدیه ارسال کنند. پشتیبانی APIbase پنل پیامکی، این امکان را ایجاد کند که با تصمیم کاربر، پنل پیامکی به دیتابیس فروشگاه متصل شود و اطلاعات موردنیاز را دریافت و بر اساس آن پیامک ارسال کند

  با این شرایط، سامانه به صورت خودکار و در زمان بندی مشخص برای مشتریان کد هدیه ارسال می‌کند؛ بدون آنکه نیاز باشد اپراتور یا نیروی انسانی مخصوص این کار در نظر گرفته شود.

  ارسال لینک خرید به همراه کد هدیه

  کندو - ارسال لینک صفحه خرید به همراه کد هدیه در پیامک

  ارسال لینک صفحه خرید به همراه کد هدیه در پیامک

  تصور کنید یک فروشگاه حضوری دارید؛ و به مشتریان خود یک بلیط تخفیف هدیه می‌دهید؛ اما درست در لحظه‌ای که مشتری می‌خواهد از شما خرید کند، شما کرکره مغازه را پایین می‌کشید. در این شرایط چه اتفاقی می‌افتد؟ پاسخ واضح و روشن است. فروشی اتفاق نمی‌افتد. در این شرایط شما به عنوان یک کسب‌وکار، نه تنها باید تمام درهای فروشگاه اینترنتی خود را به روی مخاطب باز کنید؛ بلکه باید در کمال احترام دست او را نیز بگیرید و تا لحظه خرید او را همراهی کنید.

  ارسال لینک صفحه خرید درست به معنای این است که دست مخاطب را بگیرید و او را برای خرید محصولات همراهی کنید. در این شرایط می‌توانید امیدوار باشید که ارسال کد هدیه در پیامک مفید واقع شده و منجر به اقدام خرید توسط مشتریان شما می‌شود.

  برای سهولت هرچه بیشتر خرید، می‌توانید با مشورت با تیم برنامه نویسی خود، لینکی را برای مخاطب ارسال کنید که به محض کلیک روی آن و ورود به صفحه خرید، کد تخفیف نیز خود به خود اعمال نشود. یعنی نیازی نباشد که کاربر به صفحه پیامک بازگردد تا کدتخفیف را کپی کند؛ به عبارتی هرچقدر بتوان فرایند خرید را ساده‌تر و سریع‌تر طراحی کرد، درصد فروش محصول بیشتر می‌شود.

  اگر کد هدیه یا تخفیف شما تنها روی یک محصول اعمال شده است، می‌توانید لینک صفحه خرید همان محصول را ارسال کنید. اما اگر این کد هدیه برای همه محصولات یا تعداد زیادی از محصولات طراحی شده است، می‌توانید با استفاده از لینک، مخاطب را به صفحه اصلی فروشگاه خود هدایت کنید تا ابتدا محصول موردنظر را انتخاب و سپس فرایند خرید را به انجام برساند.

  نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۴ رای