یکی دیگر از کلان‌های کشور و مرکز استان مرکزی، اراک است. در مورد نام اراک جالب است بدانید که به «عراق عجم» معروف بود و در سال 1316 نام آن به اراک امروزی تغییر کرد. اراک که به عنوان شهری جوان محسوب می‌شود بنیان آن در دوره قاجار گذاشته می‌شود و می‌توان گفت که تقریبا دو دهه قدمت دارد.
آثار تاریخی اراک مثل: بازار، حمام چهارفصل و خانه تاریخی حسن پور به دارن قاجار بازمی‌گردد و همچنین مناطق گردشگری و جاذبه‌های طبیعی آن شامل: تالاب میقان، منطقه نمونه گردشگری دره گردو، تخت سادات و کوه سرخه است که در سالانه مقصد بسیاری از گردشگران است.
اما اراک که به پایتخت صنعتی کشور معروف است دارای بیشترین تعداد شهرک‌های صنعتی و کارخانه است که از نظر گوناگونی محصولات رتبه اول و از نظر وجود صنایع مادر مقام دوم را به خود اختصاص داده است. در شهر اراک کارخانه‌هایی مثل: بزرگ‌ترین کارخانه تولیدکننده آلومینیوم در کشور، بزرگترین واگن‌سازی و لوکوموتیوسازی خاورمیانه، بزرگترین ماشین‌سازی کشور، بزرگترین کمباین‌سازی خاورمیانه، بزرگترین تولیدکننده بنزین و مدرن‌ترین پالایشگاه نفت کشور، بزرگترین تولیدکننده ماشین‌آلات ساخت‌وساز و جرثقیل در خاورمیانه و بزرگ‌ترین صنایع معدنی کشور است که لازم است گفته شود تولیدات صنایع شهر اراک علاوه‌بر تأمین نیازهای داخلی، به سایر کشورهای خارجی نیز صادر می‌شود. و بخش بزرگی از صادرات کالاهای صنعتی را به خود اختصاص داده‌است.
با توجه به آنچه در مورد شهر صنعتی اراک گفته شد، می‌توان این‌طور نتیجه گرفت که تبلیغات و اطلاع‌رسانی‌ها در این شهر بسیار حائز اهمیت است همچنین مخاطبان و مشتریان نه تنها ساکنین شهر اراک بلکه می‌تواند سایر شهرها و استان‌های کشور باشد. از این رو کسب‌وکارهای صنعتی این چنینی می‌توانند از ارسال پیامک انبوه به عنوان یک روش سریع و مطئن به منظور اطلاع‌رسانی‌های خود استفاده کنند. از طرفی دیگر شرکت‌ها و کارخانه‌هایی که دارای شعب متعدد در دیگر استان‌های کشور هستند می‌توانند از طریق پنل‌های پیامکی با یکدیگر بیشتر در ارتباط باشند. چراکه بازاریابی پیامی و استفاده از پنل‌ها آنقدر انعطاف‌پذیر است که شغلی می‌تواند با توجه به نیاز خود از آن استفاده کند.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
📝 مقالات تخصصی بیش از 1000
📮 هدف آموزش بازاریابی پیامکی
📈 ماموریت رونق کسب و کار
⚙️ آموزش +20 ابزار پیامکی