هیچکس دوست ندارد وقتش را با بالا و پایین رفتن در پله‌های طولانی دادسراها تلف کند! به همین خاطر مردم برای انجام امور حقوقی خود به سراغ دفاتر خدمات الکترونیک قضایی می‌روند. این دفاتر اموری مانند طرح دعاوی حقوقی، خانواده، تجدیدنظر، واخواهی و غیره را انجام می‌دهند. اما برای اینکه یک دفتر خدمات الکترونیک قضایی بتواند مردم را به سمت خود بکشاند، به بازاریابی نیاز دارد. در این میان، تبلیغات پیامکی (SMS Marketing) پتانسیل زیادی برای دفاتر خدمات الکترونیک قضایی دارند و می‌توانند برای معرفی خدمات و ارتباط مدام با مشتری راهکاری موثر باشند. در این بررسی به مزایای تبلیغات پیامکی برای دفتر خدمات الکترونیک قضایی می‌پردازیم.

تبلیغات پیامکی یک برگ برنده برای شماست!

شما به عنوان مدیر یک دفتر خدمات الکترونیک قضایی می‌توانید به ساکنان محله خود یک اس ام اس (SMS) با عنوان زیر ارسال کنید:

«سلام به ساکنان محترم منطقه 5 تهران

دفتر خدمات الکترونیک قضایی شماره …… واقع در فلکه دوم صادقیه، امور حقوقی و قضایی شما در کمترین زمان انجام می‌دهد.

شماره تماس: ……

آدرس: ……»

با این پیامک ساده می‌توانید حضور خود را به ساکنان منطقه 5 تهران اعلام کنید. اگر اهالی منطقه 5 تهران مشکل حقوقی داشته باشند، به نزدیک‌ترین دفتر الکترونیک قضایی به محل زندگی خود مراجعه می‌کنند. در حقیقت، از طریق بازاریابی پیامکی می‌توانید برای معرفی خود به مشتریان جدید، اعلام خدمات، تسهیلات و تخفیفات، پیگیری پرونده و غیره استفاده کنید. از این طریق افراد زیادی به دفتر شما مراجعه می‌کنند و می‌توانید درآمد خود را افزایش دهید.

کندو - تبلیغات پیامکی برای دفاتر خدمات الکترونیک قضایی

تبلیغات پیامکی برای دفاتر خدمات الکترونیک قضایی

اما چرا تبلیغات پیامکی برگ برنده شماست؟ در ابتدا باید بگوییم: «کسانی که مشکلات حقوقی دارند اغلب در دسته افراد متاهل و پرمشغله قرار می‌گیرند که بیشتر در بازه سنتی 25 به بالا هستند.» طرح دعاوی معمولاً برای مسائل خانواده (طلاق، مهریه یا حضانت فرزند)، دعاوی مالی (ارث، داد و ستد یا خرید و فروش)، امور شهری، رسیدگی مجدد و طاری، امور حسبی، اعسار و تقسیط، امور تجاری و شرکت‌ها، اسناد و امور ثبتی و غیره ارائه می‌شود.

افرادی که در موقعیت خاصی هستند و مشکل قضایی دارند، اغلب وقت زیادی برای گشت و گذار در شبکه‌های اجتماعی و وبسایت‌ها ندارد و بیشتر به دنبال راه‌های آسان‌تر و سریع‌تری هستند. پس بازاریابی از طریق پلتفرم‌های آنلاین مانند شبکه‌های اجتماعی یا ارسال ایمیل انبوه نمی‌تواند برای دفتر خدمات الکترونیک قضایی استراتژی مناسبی باشند. اما تبلیغات پیامکی راحت‌ترین راه برای دسترسی به جمعیتی از مردم است که به دنبال خدمات حقوقی سریع و کم هزینه هستند.

در ادامه به فواید دیگر بازاریابی پیامکی برای دفاتر الکترونیک قضایی اشاره می‌کنیم:

نرخ باز شدن و پاسخگویی به تبلیغات پیامکی خیلی بالاست

نرخ باز شدن پیامک می‌تواند تا 98 درصد در مقایسه با 20 درصد برای ایمیل باشد. علاوه بر این، تقریباً 90 ثانیه طول می‌کشد تا کسی به یک اس ام اس پاسخ دهد. تحقیقات نشان می‌دهند که نرخ پاسخگویی به پیامک می‌تواند تا 45 درصد افزایش یابد، در حالی که این میزان برای ایمیل تنها 6 درصد است. پس با تبلیغات پیامکی می‌توانید در معرض دیده شدن قرار گیرید.

پیامک با سرعت موشک به کاربر می‌رسد

پیامک معمولاً در عرض چند ثانیه به کاربر تحویل داده می‌شود. همچنین برای گروه انبوهی از مخاطبان هدف، پیامک در عرض چند دقیقه ارسال می‌شود. از همه مهمتر، پیامک بعد از ارسال به کاربر به سرعت دیده می‌شود. فقط فرض کنید، چند روز ممکن است یک ایمیل در اینباکس یک کاربر خوانده نشود یا چند ساعت یک پست تبلیغاتی در اینستاگرام توسط فالوورها دیده شود! تبلیغات پیامکی به سرعت دیده شدن سریع پیام کمک می‌کنند.

بازاریابی پیامکی یک رابطه قوی ایجاد می‌کند

ارسال پیامک برای شما نه تنها راهکاری موثر را برای ارتباط است بلکه به مشتریان نیز کمک می‌کند تا تعامل بهتری با شما داشته باشند. تبلیغات پیامکی مشتریان را قادر می‌سازد تا در هر زمان به شما دسترسی پیدا کنند. همین امر باعث می‌شود کسب و کار شما پیشرفت کند و درآمدزایی خوبی داشته باشد. به ویژه وقتی مشتریان شما از خدماتی که ارائه می‌دهید، رضایت داشته باشند، بارها به شما مراجعه می‌کنند یا دفترتان را به دوستان خود توصیه خواهند کرد.

کندو - تبلیغات اس ام اس برای دفتر خدمات الکترونیک قضایی

تبلیغات اس ام اس برای دفتر خدمات الکترونیک قضایی

نیاز نیست خیلی دست به جیب‌تان ببرید

ارسال پیامک بسیار مقرون به صرفه‌تر از سایر گزینه های بازاریابی است. در تبلیغات به روش ایمیل یا دیگر تبلیغات آنلاین، پیام شما ممکن است در انبوهی از پست‌های دیگران که برای جلب توجه مخاطبان شما با هم در رقابت هستند، گم شود. این رویکرد در تضاد با پیامک قرار دارد زیرا اس ام اس یک شیوه تبلیغاتی مستقیم است. همین امر باعث می‌شود تا هزینه‌ای که برای پیامک صرف می‌کنید، به صورت هدفمند خرج شود؛ با این تفاوت که هزینه اس ام اس انبوه بسیار کم است.

تبلیغات پیامکی شما را به اوج می‌رسانند

مهمترین ویژگی بازاریابی از طریق پیامک این است که شما می‌توانید مجموعه‌ای از قابلیت‌های مختلف را دریافت کنید. شما می‌توانید در هر لحظه از شبانه روز و با استفاده از هر دستگاهی (موبایل، لپ تاپ و غیره) وارد پنل کاربری خود شوید و پیامک ارسال کنید.

پلتفرم‌های مختلفی مانند «سامانه پیام کندو» به شما کمک می‌کنند تا به مخاطب هدف خود برسید. طلاعات و دیتابیس کندو هر هفته به روزرسانی می‌شوند تا شما پیام‌های خود را به مشتریان هدف‌تان برسانید. از دیگر ویژگی های تبلیغات پیامکی برای دفتر خدمات الکترونیک قضایی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ارسال پیامک از روی شماره اختصاصی
 • ارسال پیامک براساس پیش شماره و کد شهر
 • ارسال پیامک از روی موقعیت مکانی گوگل
 • ارسال سریع پیامک‌های میلیونی
 • امکان خدماتی سازی خطوط (ارسال اس ام اس حتی به بلک لیست)
 • ارسال پیامک با نام تجاری (برند)
 • ارسال پیامک از دکل مخابراتی
کندو - تبلیغات پیامکی برای دفتر خدمات الکترونیک قضایی روشی هدفمند است

تبلیغات پیامکی برای دفتر خدمات الکترونیک قضایی روشی هدفمند است

تبلیغات پیامکی برای دفتر خدمات الکترونیک قضایی روشی هدفمند است

دفاتر خدمات الکترونیک قضایی می‌توانند از طریق پیامک، امور مربوط به پرونده متقاضی اعم از مراحل پیگیری، تعیین وقت، مشخص کردن شعب دادرسی و غیره اطلاع رسانی‌های لازم و ضروری را ارائه دهند. در حقیقت، دفاتر خدمات الکترونیک قضایی می‌توانند هر مرحله از پرونده را بعد از ثبت نام از طریق پیامک به مخاطب اطلاع رسانی کنند.

این امر باعث راحتی مشتری و تسهیل کارهای مربوط به پرونده می‌شود. پس تبلیغات پیامکی تنها برای معرفی خدمات و مشخصات یک دفتر خدمات الکترونیک قضایی کاربرد ندارد بلکه برای ارتباط مداوم با مشتری به شکلی سریع و موثر نیز مفید است. به طور کلی، تبلیغات پیامکی برای دفتر خدمات الکترونیک قضایی می‌توانند اهداف زیر را به همراه داشته باشند:

 • کاهش مراجعه به دستگاه قضایی
 • تسریع در رسیدگی به پرونده
 • صرفه جویی در وقت و هزینه
 • شفاف سازی فرایندهای رسیدگی
 • افزایش کارآمدی نظام قضایی
 • دقت و کیفیت افزایش رضایتمندی مردم
 • استفاده شهروندان از فرصت‌های برابر
 • رفع موانع اداری و کاغذبازی‌های رایج

کلام آخر

به دلیل پیچیدگی‌های امور حقوقی و مشغله‌های فراوان، مردم بیش از گذشته به دنبال استفاده از خدمات الکترونیک هستند. مشتریان به جای اتلاف وقت در شعبات قضایی می‌توانند اکنون برای افزایش رسیدگی به پرونده قضایی خود به دفتر خدمات الکترونیک قضایی مراجعه کنند. این دفاتر نیز می‌توانند خدمات خود را طریق تبلیغات پیامکی به سمع و نظر مشتریان خود برسانند. «سامانه پیام کوتاه کندو» به شما در برآورده کردن نیازهای مارکتینگ، برندینگ، و ارائه خدمات مختلف به مشتریان کمک شایانی می‌کند.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۳ رای
📝 مقالات تخصصی بیش از 1000
📮 هدف آموزش بازاریابی پیامکی
📈 ماموریت رونق کسب و کار
⚙️ آموزش +20 ابزار پیامکی