امروزه کمتر بازاری وجود دارد که رقابتی نباشد؛ این رقابت زمانی شکل می‌گیرد که چندین شرکت، محصول یا خدمات یکسان به مشتریان ارائه دهند. در این میان کسب و کاری که بر دیگران برتری داشته باشد، کنترل بازار را به دست می‌گیرد. علاوه بر ارائه بهترین کیفیت، ارائه خدمات پس از فروش و پشتیبانی، یکی از راهکارهای پیشی گرفتن از رقبا به حساب می‌آید. بسیاری از برندهای برتر به این منظور، از سیستم‌های ارسال پیامک استفاده می‌کنند. اما در ادامه قصد داریم در مورد اهمیت ارسال پیامک برای پشتیبانی مشتریان و تاثیر آن بر کسب و کار، اطلاعات مفیدی به شما عزیزان ارائه دهیم. با ما همراه باشید.

اهمیت ارسال پیامک برای پشتیبانی مشتریان

مشتری‌ها همیشه مهم‌ترین دارایی کسب و کارها به حساب می‌آیند و هدف هر کسب و کاری خلق و حفظ مشتری است. از آنجایی که هیچ کسب و کاری بدون داشتن مشتری، نمی‌تواند به فعالیت خود ادامه دهد، بنابراین رضایت مشتری‌ها می‌تواند پیشرفت آن کسب و کار را تضمین کند. از این رو کارشناس فروش همه بیزینس‌ها در تلاش هستند تا بتوانند تجربه خوبی از خرید برای مشتریان خلق کرده و آن‌ها را به خرید مجدد تشویق کنند.

با توجه به اهمیت پشتیبانی و خدمات پس از فروش، ابزارهای مختلفی برای کمک به کسب و کارها طراحی شدند؛ که یکی از این ابزارها پنل اس ام اس است. از آنجایی که خدمات پس از فروش یکی از جنبه‌های اساسی مدیریت فروش است، باید به بهترین نحو انجام بگیرد و خوشبختانه ابزارها به کارفرمایان و کارشناسان فروش کمک شایانی می‌کنند. امروزه ارسال پیامک، یکی از بهترین روش‌های تعامل با مشتریان به حساب می‌آید، بنابراین بسیاری از کسب و کارها از پیامک برای پشتیبانی محصولات خود استفاده می‌کنند. اهمیت ارسال پیامک برای پشتیبانی مشتریان زمانی ملموس می‌شود که بر میزان فروش آن کسب و کار تاثیر مثبتی بگذارد. اما ارسال پیامک پشتیبانی چه تاثیری بر روی برند به جا می‌گذارد؟

ارسال پیامک پشتیبانی به مشتریان چه تاثیری در فروش دارد؟

حتما تجربه کرده‌اید که به هنگام خرید محصولی، در انتخاب از بین دو برند مختلف مردد باشید. در این شرایط به احتمال قوی، شروع به مقایسه این دو برند می‌کنید و یکی از فاکتورهای مهم که برنده رقابت را مشخص می‌کند، داشتن تیم پشتیبانی برای پاسخگویی و خدمات پس از فروش خواهد بود. همانطور که می‌دانید، پشتیبانی و ارائه خدمات پس از فروش، یکی از فاکتورهای مهم برای راضی نگه داشتن و حفظ مشتریان است. این فاکتور تاثیر مستقیمی بر میزان فروش و شهرت کسب و کارها می‌گذارد و همچنین باعث می‌شود که حس ارزشمند بودن برای برند، در مشتری ایجاد شود. در این صورت مشتری به مشتری دائمی برند تبدیل می‌شود و در صورت نیاز به خدمات یا محصول شما، اولین گزینه برای خرید در نظر مشتری، برند شما خواهد بود.

کندو - پشتیبانی فروش از طریق اس ام اس

پشتیبانی فروش از طریق اس ام اس

پشتیبانی فروش از طریق اس ام اس چگونه است

پشتیبانی فروش از طریق پیامک، یکی از کانال‌های ارتباط با مشتریان دائمی برای همه کسب و کارها است. پنل ارسال پیام کوتاه، این امکان را برای صاحبان کسب و کار فراهم می‌کند تا برای پشتیبانی محصولات خود، در بازه‌های زمانی مختلفی، پیامک‌های از پیش تعیین شده را به مشتریان ارسال کنند. اهمیت ارسال پیامک برای پشتیبانی مشتریان زمانی نمایان می‌شود که مشتریان با دریافت این دسته پیام‌ها دائما به یاد کسب و کار شما می‌افتند. پیامک‌های پشتیبانی معمولا با عناوینی که در ادامه خواهیم گفت ارسال می‌شوند. اما نکته قابل توجه برای اثربخش واقع شدن این پیامک‌ها و دریافت فیدبک از مشتری، این است که به مشتری خاطر نشان کنید که می‌تواند از طریق پیامک نیز با شما ارتباط داشته باشد.

پیامک‌های پشتیبانی اغلب با عناوین زیر به مشتریان ارسال می‌شوند، که عبارتند از:

 1. نظرسنجی
 2. تحلیل رسانه
 3. رضایت از نحوه برخورد پرسنل
 4. عیب یابی
 5. ثبت شکایات
 6. گارانتی محصول

چه زمانی پیامک پشتیبانی برای مشتریان ارسال کنیم

همانطور که می‌دانید پشتیبانی از مشتریان شامل ارائه خدمات به مشتریان در حین و بعد از خرید است. سازمانی که اهمیت و ارزش بیشتری برای خدمات مشتریان قائل شود، در نزد مشتریان محبوب بوده و اعتماد آن‌ها را جلب می‌کند. اغلب مشتریان، قبل از خرید محصول مورد نظر، برای دریافت اطلاعات بیشتر با  پشتیبانی تماس می‌گیرند و پس از خرید تا زمانی که به مشکل جدی برخورد نکنند از خدمات پس از فروش استفاده نمی‌کنند. اما  اهمیت ارسال پیامک برای پشتیبانی مشتریان زمانی مطرح می‌شود که یک برند در نظر داشته باشد تا تعامل خود با مشتری را حفظ کند. بنابراین برای اینکار بهتر است کارفرمایان از استراتژی پیشنهادی زیر استفاده کنند:

 1. در کمتر از یک هفته پس از تحویل سفارش به مشتری، با ارسال یک پیام نظرسنجی، تجربه آن‌ها از خرید خود را پیگیری کنید.
 2. تا 20 روز بعد از ثبت سفارش مشتری، با ارسال یک پیام شخصی سازی شده، کیفیت کالا را جویا شوید.
 3. پس از گذشت یک ماه از تحویل کالای مشتری، خدمات یا محصولات دیگر خود را به آن‌ها معرفی کنید.
کندو - مزایای ارسال پیام پشتیبانی به مشتریان

مزایای ارسال پیام پشتیبانی به مشتریان

مزایای ارسال پیام پشتیبانی به مشتریان چیست

پشتیبانی و خدمات پس از فروش، نقش مهمی در اثبات اصالت کالا دارد و باعث حفظ مشتریان و جلب رضایت آن‌ها می‌شود. از آنجایی که مشتریان سفیران برند شما هستند، پس در نتیجه ارائه خدمات پشتیبانی و ایجاد حس اعتماد در بین آن‌ها، باعث به اشتراک گذاشتن تجربه خوب خرید از برند شما با دوستانشان می‌شود. اما این تنها مزیت پشتیبانی کالا نیست؛ ارسال پیامک‌های پشتیبانی باعث القا حس ارزشمند بودن به مشتریان شده و باعث می‌شود که آن‌ها برند شما را فراموش نکنند. اما همه این خدمات چه مزایایی برای کسب و کار دارد؟

 1. تبلیغات دهان به دهان و افزایش آگاهی از برند
 2. جذب مشتری و افزایش فروش
 3. ایجاد حس اعتماد در مشتری
 4. تبدیل مشتری به مشتری دائمی
 5. ارزیابی عملکرد تیم فروش

به انتهای مقاله اهمیت ارسال پیامک برای پشتیبانی مشتریان کسب و کار رسیدیم. ممنون که تا انتهای مقاله همراه ما بودید. امیدواریم این مقاله به سوالات شما پیرامون ارسال پیامک پشتیبانی پاسخ مناسبی ارائه کرده باشد. سامانه ارسال پیام کوتاه کندو، یکی از پیشروان عرصه بازاریابی پیامکی، به کارفرمایان کمک می‌کند تا با استفاده از پنل‌های پیامکی، کسب و کار خود را به سمت پیشرفت و توسعه سوق دهند. حال با همه این تعاریف، به نظر شما ارسال پیامک‌های پشتیبانی چه مزایای دیگری برای کسب و کارها دارد؟

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
📝 مقالات تخصصی بیش از 1000
📮 هدف آموزش بازاریابی پیامکی
📈 ماموریت رونق کسب و کار
⚙️ آموزش +20 ابزار پیامکی