امروزه برای دسترسی به انواع خدمات آنلاین به ایمیل نیاز است اما هر چه در تعداد پلتفرم‌های دیجیتال بیشتری ثبت نام کنید، صندوق پستی شما در ایمیلتان به مرز انفجار خواهد رسید! به اشتراک گذاری آدرس ایمیل با چندین پلتفرم ممکن است در ظاهر بی‌ضرر به نظر برسد اما مطمئناً در معرض هرزنامه‌های ناخواسته، تبلیغات هدفمند و آسیب‌های دیگر قرار خواهید کرد. یک آدرس ایمیل موقت همان چیزی است که می‌توانید به عنوان ایمیل اصلی خود استفاده کنید. اما سرویس ایمیل موقت چیست و در چه مواردی کاربرد دارد؟ در این بررسی به طور کامل در مورد این نوع ایمیل صحبت می‌کنیم.

سرویس ایمیل موقت دقیقاً چیست؟

ایمیل موقت یک آدرس الکترونیکی است که برای مدت کوتاهی از آن استفاده شده و سپس کنار گذاشته می‌شود. تفاوت اصلی بین آدرس ایمیل معمولی و آدرس ایمیل موقت این است که شما فقط یک ایمیل را حذف نمی‌کنید بلکه یک آدرس ایمیل کامل را دور میندازید. برای استفاده از این نوع نشانی الکترونیکی به یک سرویس ایمیل موقت نیاز دارید. این سرویس به مانند سرویس‌های مشهور جی‌میل یا یاهو کار می‌کند و کلیه خدمات مربوط به ایمیل موقت را در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

کندو - سرویس ایمیل موقت دقیقاً چیست؟

سرویس ایمیل موقت

برای کمک به درک این تفاوت‌های کلیدی، اجازه دهید به اصول اولیه ایمیل معمولی و ایمیل موقت نگاه کنیم.

ویژگی‌های ایمیل دائمی:

 • تحت یک سرویس ایمیل مانند جی‌میل، اوت‌لوک، یاهو و غیره است.
 • پر کردن تمام اطلاعات شخصی خود برای یک حساب کاربری نیاز است.
 • باید یک ایمیل با نام یونیک انتخاب کنید.
 • ایمیل دائمی هیچ وقت حذف نمی‌شود.

ویژگی‌های ایمیل موقت:

 • برای داشتن ایمیل غیردائمی به سرویس ایمیل موقت نیاز است.
 • سرویس یک آدرس ایمیل تصادفی را برای کاربر ایجاد می‌کند.
 • نیازی نیست اطلاعات شخصی خود را ثبت کنید.
 • ایمیل موقت بعد از مدتی حذف می‌شود.

به دنیای استفاده از سیستم ایمیل موقت خوش آمدید

در بالا مروری اجمالی از تفاوت‌های بین ایمیل موقت و ایمیل معمولی داشتیم، پس بیایید کمی عمیق‌تر به هر مرحله از نحوه ساخت ایمیل موقت نگاه کنیم. با این کار مشخص خواهد شد که چرا به جای آدرس ایمیل اصلی خود بهتر است از یک آدرس ایمیل موقت استفاده کنیم.

مرحله 1: یک سرویس ایمیل موقت پیدا کنید

اولین قدم پیدا کردن یک سرویس ایمیل وقت است. تقریباً همه سرویس‌ها مبتنی بر وب هستند، به این معنی که شما تمام ایمیل‌های خود را از طریق وبسایت ارائه ‌دهنده می‌توانید تولید، کپی و مطالعه خواهید کنید این روش درست مانند جی‌میل، اوت‌لوک، یاهو و غیره است. شما این امکان را دارید از سرویس‌های داخلی و خارجی استفاده کنید.

کندو - به دنیای استفاده از سیستم ایمیل موقت خوش آمدید

استفاده از سیستم ایمیل موقت

مرحله 2: یک آدرس ایمیل موقت ایجاد کنید

بسته به سرویسی که انتخاب می‌کنید، احتمالاً یک آدرس ایمیل موقت به شما داده می‌شود که آماده استفاده است. برخی از سرویس‌ها به شما اجازه می‌دهند نام کاربری را تغییر دهید. این ویژگی گاهی اوقات خوب است زیرا می‌توانید نام کاربری را به چیزی به یاد ماندنی‌تر تغییر دهید، با این فرض که می‌خواهید نام کاربری هم در ذهن دیگران و هم در ذهن خودتان باقی بماند.

مرحله 3: از آدرس ایمیل موقت خود استفاده کنید

حالا که یک آدرس ایمیل موقت دارید، زمان آن است که از نشانی الکترونیکی خود استفاده کنید. از ایمیل موقت می‌توانید در هر پلتفرم و هر سیستمی که نیاز به عضویت یا ثبت نام دارد، استفاده کنید. همانطور که قبلاً ذکر شد، اکثر سرویس‌های ایمیل موقت مبتنی بر وب هستند، بنابراین شما فقط باید منتظر ایمیل‌های دریافتی باشید.

سرویس ایمیل موقت برگ برنده شماست

با تعریف که از خدمات ایمیل موقت داشتیم، احتمالاً به دنبال مزایای استفاده از این سرویس هستید. پس در ادامه به دلایل کاربرد سرویس ایمیل موقت می‌پردازیم:

1- مبارزه با اسپم

هرزنامه یا اسپم را باید مزاحم شماره یک دنیای ایمیل‌ها دانست! ویکی ‌پدیا بیان می‌کند که روزانه بیش از 54 میلیارد ایمیل اسپم ارسال می‌شود. هرزنامه درحقیقت یک نشانی الکترونیکی بی‌فایده است. حساب‌های ایمیل موقت به شما کمک می‌کنند با حذف پیام‌هایی که بعد از مدت کوتاهی دریافت می‌کنید، با هرزنامه‌ها خداحافظی کنید.

2- ناشناس بودن

خیلی خوب است که مجبور نباشید اطلاعات شخصی خود را در هر وبسایتی که به آدرس ایمیل معتبر نیاز دارد وارد کنید. گاهی اوقات شما فقط می‌خواهید هنگام ایجاد یک حساب فیس بوک، توییتر، اینستاگرام، تیک تاک و دیگر دیگر حساب‌های رسانه‌های اجتماعی ناشناس بمانید. همچنین، ایمیل موقت برای عضویت در انجمن‌ها و فروم‌های مختلف بسیار مفید است زیرا همیشه ناشناش باقی می‌مانید.

کندو - سرویس ایمیل موقت برگ برنده شماست

سرویس ایمیل موقت برگ برنده شماست

کندو - مقایسه ایمیل مارکتینگ و sms مارکتینگ

3- ایمن ماندن

آیا تا به حال به این فکر کرده‌اید که چگونه شخصی به یکی از حساب‌های آنلاین شما دسترسی پیدا کرده است؟ هنگامی که نقض داده در یکی از وبسایت‌ها رخ می‌دهد، رمز عبور شما به خطر میفتد. یک حساب ایمیل موقت این مشکل را حذف می‌کند زیرا در حالت ایده آل، از یک آدرس ایمیل کاملاً منحصر به فرد استفاده می‌کند.

4- مرتب نگه داشتن

یک سرویس ایمیل موقت برای تمیز نگه داشتن صندوق ورودی شما عالی است. همه ما از داشتن اینباکس شلوغ متنفر هستیم زیرا مجبوریم برای پیدا کردن یک ایمیل خاص در بین ایمیل‌های مختلف تلاش و زمان بیشتری صرف کنیم. ایمیل موقت به شما کمک می‌کند تا همیشه یک اینباکس تمیز و خلوت داشته باشید.

دست شما برای استفاده از انواع سرویس ایمیل موقت  باز است

سه نوع اصلی آدرس ایمیل موقت وجود دارند که عبارتند از:

 1. ایمیل موقت یکبار مصرف: این رایج‌ترین نوع آدرس ایمیل موقت است که برای یک بار استفاده در نظر گرفته شده‌اند و فقط برای مدت زمان محدودی فعال هستند. به عنوان مثال می‌توان به این نوع نشانی الکترونیکی، ایمیل 10 دقیقه‌ای نیز گفت.
 2. ایمیل موقت فورواردینگ: این یک آدرس ایمیل است که برای ارسال ایمیل‌ها به آدرس ایمیل اصلی شما استفاده می‌شود. این نوع ایمیل موقت را به عنوان یک واسطه برای ایمیل‌های خود در نظر بگیرید. طول عمر آن بیشتر از یک آدرس ایمیل یکبار مصرف است.
 3. ایمیل موقت مستعار: آدرس ایمیلی است که شما را به حساب اصلی خود مانند جی‌میل تمام پیام‌های ارسال شده به حساب مستعارتان در حساب اصلی شما ظاهر می‌شود. برخلاف آدرس‌های ایمیل موقت، یک آدرس مستعار دائمی است، بنابراین می‌توانید از آن برای ثبت نام در چندین پلتفرم استفاده کنید.
کندو - سرویس ایمیل موقت

سرویس ایمیل موقت

سرویس ایمیل موقت باید ویژگی‌های منحصر به فردی داشته باشد

یک ارائه دهنده ایمیل موقت برای اینکه بتواند نیازهای کاربران خود را برآورده کند، باید چند معیار مهم زیرا را ارائه دهد:

 • امنیت آدرس: نشانی الکترونیکی ممکن است یکبار مصرف باشد و در نتیجه باید حریم خصوصی کاربر را حفظ کند. یک سرویس معتبر می‌بایست هرزنامه‌ها و تهدیدات امنیتی را از حساب‌های شخصی و کاری شما دور کند.
 • اتوماسیون: یک سرویس ایمیل موقت باید به طور معمول ایمیل‌ها و آدرس‌ها را به طور خودکار بعد از مدت زمان مشخصی حذف کند.
 • سهولت استفاده: یک سرویس معتبر باید از نظر ثبت نام، تغییر نام کاربری و دیگر خدمات، قابلیت استفاده بالایی داشته باشد.

سرویس ایمیل موقت امن است؟

ایمیل موقت به گونه‌ای امن است که شما را ناشناس نگه می‌دارد. همانطور که قبلاً اشاره کردم، هیچ صفحه ثبت نام، وارد کردن اطلاعات کاربری یا چیزی از این قبیل در ایمیل موقت وجود ندارد. به طور کلی شما تا جایی ایمن هستید که می‌توانید به سادگی از حساب خود خارج شوید و حساب جدیدی ایجاد کنید و مانند یک جاسوس فعالیت کنید. ایمیل موقت تقریباً همیشه بدون رمز عبور است. دلیل آن ناشناس نگه داشتن کاربران می‌باشد. نیازی به ثبت نام نیست، اطلاعات شما نزد خودتان محفوظ می‌مانند.

کلام آخر

اگر به یک پلتفرم اعتماد ندارید یا می‌خواهید به صورت ناشناس به آن دسترسی داشته باشید، استفاده از سرویس ایمیل موقت می‌تواند بهترین گزینه برای شما باشد. از فواید این سرویس می‌توان به مرتب بودن صندوق پستی، کنترل بهتر هرزنامه‌ها و قرار گرفتن در معرض هکرها و سایر تهدیدات آنلاین را کاهش می‌دهد. ایمیل‌های موقت بهترین استفاده را برای ارسال/دریافت پیام‌های غیرمحرمانه دارند. شما می‌توانید از یک ایمیل دور ریختنی برای ثبت نام در وبسایت‌هایی که به آنها اعتماد ندارید یا به ندرت استفاده می‌کنید بهره ببرید.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
📝 مقالات تخصصی بیش از 1000
📮 هدف آموزش بازاریابی پیامکی
📈 ماموریت رونق کسب و کار
⚙️ آموزش +20 ابزار پیامکی