رعایت فوت و فن نگارش پیامک تبلیغاتی به کسب و کارها و تجارت‌های مختلف کمک می‌کند تا این روش از مجموعه روش‌هایی که برای تبلیغات به آن احتیاج دارند، تاثیر حداکثری داشته باشد. پیامک تبلیغاتی عبارت است از پیامی که به وسیله یک برند یا کسب‌وکار خاص جهت جلب توجه مخاطبان و مشتریان ارسال می‌شود. این پیام دربردارنده اطلاعاتی مانند معرفی محصولات جدید شرایط تخفیف‌ها و پیشنهادات است. در روش‌های مختلف بازاریابی از پیامک‌های تبلیغاتی برای افزایش میزان فروش و به دست آوردن سود بیشتر استفاده می‌شود.

نحوه نگارش پیامک تبلیغاتی

کندو - نگارش پیامک تبلیغاتی

نگارش پیامک تبلیغاتی

بازاریاب‌ها جهت بدست آوردن نتیجه بهتر لازم است متن پیامک‌های خود را با استفاده از کلمات درست و به‌جا برای مخاطبان جذاب کنند. در ادامه به مواردی اشاره خواهیم کرد که رعایت کردن این موارد به شما در ایجاد یک متن جذاب و هیجان انگیز کمک می‌کنند.  این موارد عبارتند از:

شخصی سازی پیامک و هدف

شخصی سازی پیامک یکی از روش‌های قابل اعتماد برای ایجاد تبلیغات ایده آل است. در این راستا تجارت‌ها و کسب و کارها باید ابتدا مخاطبان خود را شناسایی کنند. شناسایی مخاطب به این صورت است که باید سن، جنسیت، شغل و … در ارتباط با آن‌ها را در نظر گرفته شود.  بعد از شناخت مخاطبان متن پیامی تهیه شود که در آن به معیارهای مختلف بازاریابی توجه شده باشد. به این ترتیب پیامی که مخاطب دریافت کرده است جذابیت بیشتری در ذهن او به ثبت می‌رساند.

شروع جذاب

بدون شک شروع کردن جذاب متن پیامک تبلیغاتی باعث ایجاد احساس خوب در مخاطبان می‌شود. به کارگیری جملات هیجان انگیز در ابتدای پیامک باعث ایجاد انگیزه در مخاطب می‌شود و او را تا پایان بررسی پیامک تبلیغاتی شما مجاب می‌کند. به عنوان مثال اگر نام مخاطبان خود را با استفاده از اطلاعاتی که در دست دارید در سیستم ارسال پیامک ثبت کرده باشید، استفاده از نام آنها در بخش ابتدایی پیامک تبلیغاتی باعث ایجاد هیجان خواهد شد. به همین علت توصیه می‌شود اگر در حال بازاریابی برای کسب و کار جدیدی هستید سعی کنید یک فایل اکسل از نام و نام خانوادگی مشتریان خود به همراه شماره تلفن آن‌ها تهیه نمایید.

 اشاره به محدودیت زمانی

اشاره داشتن به محدودیت زمانی در هنگام نگارش پیامک از جمله مسائل بسیار مهم و تاثیر گذار است. این تکنیک باعث می‌شود تا مخاطبان و مشتریان شما با در نظر گرفتن محدودیت زمانی که برای آنها مشخص کرده‌اید استقبال یا خرید خود را سر موقع انجام دهند و به بعد موکول نکنند. پس به این ترتیب اگر در متن پیامک تبلیغاتی خود قرار است تخفیف یا جشنواره‌ای را اطلاع رسانی کنید بهتر است بازه‌ زمانی مشخصی در نظر بگیرید.

برخورد حرفه‌ای

کندو - فوت و فن پیامک تبلیغاتی

فوت و فن پیامک تبلیغاتی

پیشنهاد می‌شود در هنگام نگارش و ارسال پیامک تبلیغاتی به مشتری از مواردی مانند خلاصه نویسی، عامیانه نویسی و شکلک دوری کنید. علاوه بر این موارد در ادامه  به چند نکته اشاره خواهیم کرد که رعایت کردن آنها باعث ایجاد جذابیت بیشتر در ذهن مخاطب خواهد شد. این موارد عبارتند از:

  1. بهتر است پیام دربردارنده عواطف و احساسات انسانی باشد.
  2. استفاده از شکلک زمانی توصیه می‌شود که دربردارنده معنای خاصی باشد.
  3. با درنظر گرفتن سبک و هویت برند از زبان مناسب استفاده کنید.
  4. بهتر است در متن پیام از حروف به شکل بزرگ استفاده نشود.
  5. هرگز از علامت تعجب یا سوال با تعداد زیاد استفاده نکنید.

 دقت بالا

در هنگام نگارش پیامک‌های بازاریابی باید توجه داشته باشند که آیا پیامک تبلیغاتی آن می‌تواند پیام مطلوب را به مخاطبان انتقال دهد یا خیر. به عنوان مثال اگر قصد تبلیغات یک برند تجاری را دارید بهتر است در هنگام ارسال و تدوین پیامک‌های تبلیغاتی تاریخ دقیق شروع و پایان فروشگاه اعلام کنید. علاوه بر این مورد لازم است مخاطبان مطلع شوند که چه کالاهایی در این جشنواره عرضه خواهند شد.

 انتخاب متن کوتاه

در هنگام تدوین پیامک تبلیغ بهتر است از تعداد کلمات کمتر و جملات کوتاه استفاده کنید. در بین این جملات کوتاه لازم است مقصود خود را به طور کامل به مخاطب برسانید. استاندارد لازم جهت ارائه متن پیامک تبلیغاتی ۱۶۰ کاراکتر است. ممکن است در برخی اوقات اطلاع‌رسانی به مخاطبان با تعداد کاراکترهای محدود دشوار باشد. به همین دلیل در ادامه برای راحت‌تر شدن روند به مواردی اشاره خواهیم کرد.

سعی کنید پیام اصلی مورد نظر خود را جهت ارائه مشخص کنید. در کنار این نکته اصلی، نکات فرعی که برای مشتریان خود در نظر گرفته‌اید را به صورت مختصر بیان کنید. همچنین برای راحتی کار می‌توانید از انواع لینک‌هایی که در آنها توضیح بیشتری داده شده است، استفاده نمایید.

استفاده از عبارت‌های دعوت به عمل

تنها با نگارش یک متن عالی برای پیامک تبلیغاتی کار به پایان نمی رسد؛ ایجاد احساس نیاز و عمل کردن به موارد گفته شده نقش مهمی را به خود اختصاص می‌دهند. استفاده از عبارت‌های دعوت به عمل، به مخاطب کمک می‌کند تا از فرصت‌های ارائه شده از طرف شما استفاده کند.

مفید بودن

در حال حاضر روزانه تعداد بالایی از پیامک‌های تبلیغاتی به تلفن همراه تمام افراد ارسال می‌شود. برای اینکه بتوانید خود را در بین این پیامک‌ها متمایز کنید، لازم است در مخاطبان خود حس مفید بودن را ایجاد کنید. در بسیاری از اوقات متن پیامک هایی که از نظر مخاطب جذاب هستند دست به دست می‌شود و در نتیجه شما می‌توانید به صورت غیر مستقیم تنها با ارسال یک پیامک جامعه بزرگتری را هدف قرار دهید.

معرفی راه‌های ارتباط

سعی کنید در متن پیامک تبلیغاتی خود راه‌های مختلفی را جهت برقراری تعامل و ارتباط با مخاطب خود مشخص کنید. ایجاد راه‌هایی برای انتقال بازخورد مخاطبان کمک می‌کند تا ارتباط بیشتری با آنها برقرار کنید و در نتیجه احساس امنیت بین کسب و کارها و مشتریان آنها ایجاد شود. استفاده از آدرس‌های اینستاگرام، تلگرام، شماره تلفن و …  تاثیر مثبتی در این روند خواهند داشت.

انتخاب زمان مناسب

آخرین موردی که در هنگام نگارش و ارسال پیامک تبلیغاتی لازم است مورد بررسی قرار دهید، زمان ارسال آن است. انتخاب زمان‌هایی که مخاطب شما در حال استراحت است نتیجه مطلوبی را به همراه نخواهد داشت.

سخن پایانی

در عصر تکنولوژی گوشی تلفن همراه به عنوان یکی از ابزارهای جدایی ناپذیر انسان شناخته می‌شود. استفاده از پیامک در تبلیغات کسب و کارها و تجارت‌های مختلف اهمیت بسیار بالایی دارد. به همین علت به کارگیری تکنیک‌های مختلف مانند ارسال پیامک‌های تبلیغاتی تاثیر مستقیم و مثبتی در افزایش میزان فروش و به دست آوردن سود بالا دارند. جهت نگارش پیامک تبلیغاتی لازم است مواردی را در نظر بگیریم تا تاثیرگذاری بیشتری در مخاطب ایجاد شود. به نظر شما چه مواردی لازم است در هنگام نگارش پیامک تبلیغاتی مورد بررسی قرار گیرد؟

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
📝 مقالات تخصصی بیش از 1000
📮 هدف آموزش بازاریابی پیامکی
📈 ماموریت رونق کسب و کار
⚙️ آموزش +20 ابزار پیامکی