• پیامک‌های مناسبتی چیست؟
  • چه زمانی باید برای ارسال پیامک‌های مناسبتی اقدام کرد؟
  • آیا ارسال پیامک‌های مناسبتی منجر به فروش می‌شود؟

زمانی که قصد استفاده از پنل پیامک انبوه را دارید، لازم و ضروری است که اطلاعاتی درباره نحوه ارسال پیامک داشته باشید. ما در این مقاله برایتان درباره نکات ارسال پیامک‌های مناسبتی خواهیم گفت. چنانچه شما نیز نیاز به ارسال پیامک‌ انبوه برای سرویس مشاغل خود را احساس می‌کنید، تا پایان این مطلب همراه ما بوده و به مطالبی که ارائه می‌دهیم، نهایت دقت را داشته باشید.

کندو - ارسال پیامک های مناسبتی

ارسال پیامک های مناسبتی

پیامک‌های مناسبتی چیست؟

پیامک مناسبتی به مجموعه پیام‌هایی گفته می‌شود که بنابر مناسبت خاصی ارسال می‌شود. این سبک از پیامک‌های تبلیغاتی می‌توانند انواع مختلفی داشته باشند. در ادامه بخشی از پیامک‌های مناسبتی را با توجه به ویژگی‌هایی که دارند، برایتان تفکیک می‌کنیم:

پیامک‌های مناسبتی خصوصی

این سبک از پیامک‌های مناسبتی تنها برای افراد خاص و با توجه به مناسبتی که مربوط به آن‌هااست، ارسال می‌شوند. به عنوان مثال برخی از کسب‌وکارها برای مشتریان خود در روز تولدشان پیامک تبریک می‌فرستند و کد تخفیف ویژه به آن‌ها هدیه می‌دهند.

برای ارسال پیامک‌های مناسبتی خصوصی لازم و ضروری است که اطلاعاتی درباره شخص دریافت‌کننده پیامک داشته باشید و متناسب با مناسبت‌های خاص و خصوصی شخص، برای او پیامک ارسال کنید.

دقت داشته باشید که ارسال این قبیل از پیامک‌ها تاثیر بسزایی در افزایش میزان فروش شما دارد. گاهی یک پیام تبریک تولد ساده در کنار یک طرح تخفیف جزیی، مثل یک معجزه عمل کرده و لبخند رضایت برای مشتریان به همراه دارد.

پیامک مناسبتی عمومی

این پیامک‌ها با توجه به مناسبت‌های خاص برای عموم ارسال می‌شوند. به عنوان مثال با توجه به پایان فصل و یا در اعیاد مختلف برای مشتریان ارسال شده و از آن‌ها برای خرید خدمات و محصولات دعوت می‌شود.

حال که با انواع پیامک‌های مناسبتی آشنا شده‌اید، لازم می‌دانیم که نکات مهمی در خصوص ارسال پیامک‌های انبوه برایتان شرح دهیم.

راهنمای ارسال پیامک‌هاس مناسبتی انبوه

دقت داشته باشید که درست انجام دادن کاری، ارجحیت ویژه‌ای بر انجام دادن آن دارد. در نتیجه توصیه می‌کنیم که قبل از استفاده از خدمات ارسال پیامک‌هاس مناسبتی انبوه موارد زیر را مطالعه کرده و آن‌ها را مورد توجه خود قرار دهید. این موارد مهم عبارت‌اند از:

۱) انتخاب پنل پیامک انبوه معتبر؛

قبل از هر نکته‌ای برای ارسال پیامک‌های مناسبتی، بهتر است که یک سرویس پنل پیامک انبوه معتبر انتخاب کنید. دقت داشته باشید که اهداف پنل پیامکی در راستای اهداف شما برای افزایش میزان فروش باشد.

یک پنل پیامک خوب دارای ویژگی‌های زیر است:

  • تنوع پنل‌های ارسال پیامک باید بالا باشد؛
  • سامانه ارسال پیامک مناسباتی باید کاربری آسان و قابل مدیریتی داشته باشد‌؛
  • دارا بودن منوی فارسی؛
  • سهولت در ارسال سریع پیامک؛
  • پشتیبانی در دسترس؛
  • قابلیت تفکیک پیامک‌های انبوه؛
  • دارا بودن تعرفه‌های مناسب؛
  • و سایر موارد دیگر.

۲) نگارش صحیح پیامک‌های مناسبتی؛

از دیگر موارد مهم برای ارسال پیامک‌های مناسبتی دقت به شیوه نگارش پیام است. تک‌تک کلمه‌هایی که در پیام مناسبتی ذکر می‌کنید، باید هوشمندانه و زیرکانه انتخاب شوند. به عنوان مثال استفاده از واژه‌های سخت‌خوان و تخصصی اعتماد شما نسبت به مخاطب را کاهش داده و احتمال خرید را کم می‌کنند.

بهتر است که برای پیامک‌های مناسبتی لحنی رسمی و دوستانه داشته باشید. استفاده از لحن صمیمی منجر به افزایش رغبت مشتریان به خرید محصولات و خدمات شما می‌شود.

۳) استفاده از متن کوتاه و شیوا؛

بهتر است مطلبی که برای پیامک‌های مناسبتی نگارش می‌کنید، مختصر و شیوا باشد. متن‌های طولانی شانس کمتری برای بازدید و مطالعه دارند. البته دقت داشته باشید که کوتاهی متن نباید منجر به عدم‌خوانایی و درک مطلب باشد.

۴) پیشنهاد‌‌های ویژه؛

برای جذب بیشتر مشتریان توصیه می‌کنیم که در ارسال پیامک‌های مناسبتی، پیشنهاد شگفت‌انگیز و غافل‌گیر کننده به مشتریان خود بدهید. این پیشنهاد‌ها می‌توانند در قالب تخفیف، کدهای تخفیفاتی زمان‌دار، پیشنهاد ویژه خرید و … باشند.

۵) شناخت بازار هدف؛

قبل از ارسال پیامک‌های مناسبتی لازم و ضروری است که بازار هدف خود را بشناسید و متناسب با شرایط نسبت به ارسال پیامک اقدام کنید.

۶) انتخاب زمان مناسب؛

در انتخاب زمان مناسب برای ارسال پیامک‌های مناسبتی نیز باید نهایت دقت را داشته باشید. اگر پیام شما در تایم مناسبی ارسال شود، بیشترین بازخورد ممکن را خواهد داشت.

علاوه بر ساعت ارسال پیامک مناسبتی، دقت در انتخاب روز ارسال پیامک نیز ضرورت ویژه‌ای دارد. به عنوان مثال برخی از مناسبت‌ها با روزهای پایانی هفته همزمان می‌شوند. این تاریخ‌ها بهترین انتخاب ممکن برای ارسال پیامک انبوه هستند.

معمولاً افراد روزهای پایانی هفته را به تفریح و خرید می‌پردازند و ارسال پیامک‌های مناسبتی که جنبه تبلیغات نیز دارند، آن‌ها را به خرید خدمات و محصولات شما سوق می‌‌دهد.

۷) قرار دادن لینک سایت؛

بهتر است که لینک وب‌سایت خود را در انتهای پیامک مناسبتی درج کنید. اگر مخاطب دریافت‌کننده پیام از محتوای پیامک مناسبتی شما خوشش بیاید، ممکن است به دوی لینک کلیک کرده و وارد وب‌سایت شما شود.

۸) اهمیت شروع و پایان خوب؛

اگر پیامک مناسبتی شما شروع مناسبی نداشته باشد، مسلماً مشتری به راحتی از کنار آن رد شده و متن پیامک‌را مطالعه نمی‌کند. یک شروع خوب مخاطب را تحریک به مطالعه متن می‌کند.

البته پایان پیامک نیز درست به مانند شروع حائز اهمیت است. پایان خوب، مخاطب را تشویق به خرید می‌کند؛ بنابراین شروع و پایان پیامک‌های انبوه مناسبتی را جدی بگیرید.

مواردی که برایتان شرح دادیم، برخی از مهم‌ترین نکات برای ارسال پیامک‌های مناسبتی بودند. توصیه ما برای شما دقت به موارد نامبرده است. در ادامه به برخی از سوالات متداول در این زمینه پاسخ می‌دهیم.

کندو - پیامک های مناسبتی

پیامک های مناسبتی

جمع‌‌بندی و سخن پایانی

در این مقاله برایتان درباره نکات ارسال پیامک‌هایرمناسبتی گفتیم. حال با توجه به نکات عنوان شده و آشنایی با انواع پیامک‌های مناسبتی قادر به انتخاب روش‌های نوینی برای ارسال پیامک انبوه هستید. چنانچه نیازمند مشورت و یا دریافت پاسخ سوالات خود در زمینه ارسال پیامک انبوه باشید، کارشناسان کندو آماده به پاسخگویی شما هستند.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۵ رای
📝 مقالات تخصصی بیش از 1000
📮 هدف آموزش بازاریابی پیامکی
📈 ماموریت رونق کسب و کار
⚙️ آموزش +20 ابزار پیامکی