رادیولوژی (RADIOLOGY) یا علم تصویر برداری از بدن؛ یکی از روش ‌های تشخیص درمان است که به ۲ رشته بزرگ پزشکی هسته ‌ای بر اساس مواد رادیو اکتیو و دیگری رادیولوژی بر اساس X-RAY یا اشعه ایکس تقسیم بندی می ‌شود. از طرف دیگر مفهومی به نام سونوگرافی وجود دارد که یک روش تصویربرداری است که از امواج صوتی با فرکانس بالا برای تولید تصاویر از ساختار های بدن استفاده می کند . این تصاویر می توانند اطلاعات ارزشمندی را برای تشخیص و معالجه انواع بیماری ها و شرایط جسمی فرد ارائه دهند. فرق رادیولوژی با سونوگرافی این است که در سونوگرافی از اشعه ایکس استفاده نمی شود؛ ولی در رادیولوژی یا رادیوگرافی از اشعه ایکس استفاده می شود. همچنین رادیولوژی برای تصویر برداری از قسمت های سخت بدن و سونوگرافی برای قسمت های نرم مثل کلیه و مثانه کاربرد دارد. در ادامه این مطلب همراه ما باشید تا 7 تا از بهترین رادیولوژی ها و سونوگرافی ها اصفهان را به شما معرفی کنیم.

چگونه می توان بهترین مرکز رادیولوژی و سونوگرافی را انتخاب کرد؟

مرکز سونوگرافی و رادیولوژی باید ویژگی‌ های زیر را داشته باشد، تا بتوانید با خیال راحت به آنجا برای انجام سونوگرافی و رادیولوژی مراجعه نمایید:

 1. برای اینکه یک مرکز سونوگرافی بتواند انواع مختلف سونوگرافی (سه بعدی، داپلر و …) را انجام دهد، باید تجهیزات مربوط به آن را داشته باشد. همچنین کیفیت و پیشرفته بودن دستگاه‌ ها بر دقت پاسخگویی سونوگرافی و رادیولوژی تاثیر می‌گذارد.
 2. پرسنل حرفه‌ ای و آشنا به کاربری تجهیزات در میزان رضایت از مرکز رادیولوژی و سونوگرافی بسیار تاثیر گذار است.
 3. برای اینکه بهترین انتخاب مرکز سونوگرافی و رادیولوژی را داشته باشید، نیاز است که نظرات مردم را در مورد آن مرکز بدانید و سابقه آن مرکز را در نظر بگیرید.
 4. سونوگرافی و رادیولوژی از تست ‌های تشخیصی است که تجربه پزشک در نتایج آن تاثیر بسزایی دارد و هر کسی نمی‌ تواند کار یک سونوگرافی متخصص و با تجربه را انجام دهد.
 5. تهویه مطبوع و شیک بودن محیط سونوگرافی و رادیولوژی، امکانات داخلی مجموعه نظیر محل مخصوص تهیه خوراکی (مانند یخچال های مجهز به کارت خوان)، روشنایی کافی، تجهیزات ایمنی و… برای انتخاب بهترین مرکز اهمیت دارد.
 6. اگر به کلینیکی مراجعه کنید که علاوه بر سونوگرافی و رادیولوژی، ماموگرافی، سنجش تراکم استخوان، تست بیوفیزیکال و کلیه تست‌ های مربوط به جنین و مادر را انجام دهد، دیگر نیازی به مراجعه به مراکز متعدد نخواهید داشت.
 7. به غیر از اهمیت تجربه و سابقه تحصیلی پزشک کلینیک سونوگرافی، پرسنل و کارمندان آن مجموعه نیز باید اخلاق حرفه ای داشته باشند. در این باره توجه داشته باشید که تنها پزشک باید از دستگاه سونوگرافی استفاده کند و کارمندان کلینیک تصویربرداری حتی در صورت داشتن آشنایی نحوه کار با دستگاه سونوگرافی و رادیولوژی نباید اقدام به انجام این کارها نمایند.
 8. یکی از فاکتور های مهم در انتخاب بهترین مرکز سونوگرافی و رادیولوژی، طرف قرارداد بودن آن مجموعه با بیمه ‌های مختلف است تا بتوانید بخشی از هزینه سونوگرافی خود را از بیمه خود بگیرید. توجه داشته باشید که بسیاری از بیمه‌ ها نظیر تأمین اجتماعی، نیرو های مسلح، خدمات درمانی، بانک‌ها، شهرداری، ایران و… بخش قابل توجهی از هزینه های این مراکز را تحت پوشش خود قرار می دهند.

کندو - ارسال پیامک در شهر اصفهان

معرفی بهترین رادیولوژی ها و سونوگرافی ها اصفهان

با توجه به مواردی که تا اینجا گفتیم، احتمالا شما هم به این نتیجه رسیده اید که انتخاب یک مرکز رادیولوژی و سونوگرافی مناسب از اهمیت بسیاری بالایی برخوردار است. در همین راستا در ادامه این مطلب قصد داریم چند تا از بهترین رادیولوژی ها و سونوگرافی های شهر اصفهان را به شما معرفی کنیم:

1. مرکز فوق تخصصی سونوگرافی و رادیولوژی تمام دیجیتال دکتر فرخی

مرکز فوق تخصصی دکتر فرخی ارائه دهنده خدمات شنوایی سنجی، رادیولوژی، سونوگرافی در شهر اصفهان است. این مرکز همه روزه حتی پنجشنبه ها از  8 صبح تا 8 شب خدمات خود را به بیماران مختلف ارائه می دهد.

آدرس: اصفهان، خیابان سروش، حدفاصل فلکه احمدآباد و آل خجند، کوچه 17، دشت گل

شماره تلفن: ۰۳۱۳۲۲۹۸۵۳۳

کندو - سونوگرافی و رادیولوژی دکتر فرخی

سونوگرافی و رادیولوژی دکتر فرخی

2. مرکز فوق تخصصی سونوگرافی و رادیولوژی دکتر فرزاد افضلی

این مرکز با تمرکز بر سونوگرافی داپلر رنگی عروق مختلف بدن، سونوگرافی های حاملگی و غربالگری جنین، سونوگرافی چهار بعدی جنین با ارائه سی دی و همچنین رادیولوژی تمام دیجیتال بدن و گرافی های دیجیتال دندانی آماده خدمت رسانی به مردم عزیز است. همچنین ساعات کاری این مجموعه از ساعت 10 الی 6 بعد از ظهر می باشد.

آدرس: خیابان چهارباغ بالا، نبش کوچه 37، ساختمان جم

شماره تلفن:  ۰۳۱۳۶۶۲۸۳۸۴ و ۰۳۱۳۶۶۱۳۲۳۰

کندو - سونوگرافی و رادیولوژی دکتر فرزاد افضلی

سونوگرافی و رادیولوژی دکتر فرزاد افضلی

3. رادیولوژی مهر

این مرکز ارائه دهنده خدماتی مثل سونوگرافی، بیوبسی، نمونه برداری غدد سرطانی، گرافی دندان OPG می باشد. این مرکز بعد از ظهر روزهای زوج از ساعت 15 تا 20 آماده خدمت رسانی به بیماران عزیز می باشد.

آدرس: خیابان توحید میانی، جنب کوچه ۲۰، ساختمان میلاد، رادیولوژی میلاد، طبقه اول

شماره تلفن: 031-32274715 و  09162005660

کندو - رادیولوژی مهر

رادیولوژی مهر

4. موسسه رادیولوژی و سونوگرافی باران

این مرکز که زیر نظر دکتر علیرضا نامداران است در زمینه سونوگرافی، شنوایی سنجی، گروه زیبایی و سلامت و رادیولوژی به بیماران عزیز خدمات ارائه می دهد. ساعت ‌های کاری این مرکز همه روزه از ساعت 10 الی 18 است.

آدرس: خیابان بزرگمهر، ابتدای خیابان رکن الدوله

شماره تلفن: ۰۳۱-۳۲۶۸۵۵۹۲ و ۰۳۱۳۲۶۸۵۵۹۱

5. مرکز رادیولوژی و سونو گرافی دکتر زهرا مقصودی

در این مرکز سونوگرافی های غربالگری بارداری، اسکن تخصصی واژینال و پستان و سایر سونوگرافی ها توسط پزشک خانم انجام می شود. همچنین عکس رنگی رحم با کاتتر یکبار مصرف و بدون درد انجام می گیرد.

آدرس: بلوار کشاورز، حد فاصل سه راه سیمین و چهار راه مفتح، مقابل مسجد انبیا، ساختمان دی، واحد 13 شرقی

شماره تلفن: ۰۳۱۳۷۷۶۸۹۳۸ و ۰۹۰۲۱۱۲۱۷۱۴

کندو - سونو گرافی دکتر زهرا مقصودی

6. مرکز رادیولوژی و سونوگرافی شمیم

این مرکز صبح‌ها از ساعت 8.30 تا 12 و عصرها از ساعت 16 تا 20 آماده خدمت رسانی به بیماران محترم می باشد. همچنین مطب در روزهای پنج شنبه فقط در نوبت صبح باز است.

آدرس: اصفهان، خیابان شریعتی، روبروی درب اورژانس بیمارستان شریعتی، نبش بن بست کسایی، ساختمان نوید 1، واحد 16، رادیولوژی سونوگرافی و ماموگرافی شمیم

شماره تلفن: 03136257736

کندو - مرکز رادیولوژی و سونوگرافی شمیم

مرکز رادیولوژی و سونوگرافی شمیم

7. مرکز رادیولوژی و سونوگرافی دکتر شهرام جعفری

این مرکز همه روزه به جز پنجشنبه و جمعه از ساعت 5 تا 8 عصر خدمات سونوگرافی و رادیولوژی را به مردم عزیز ارائه می کند.

آدرس: اصفهان، خیابان جی، روبروی هتل نگین، نبش کوچه 83، طبقه فوقانی کفش آونگ، ساختمان آریا، رادیولوژی ارگ

شماره تماس: ۰۳۱-۳۵۲۴۷۴۰۵ و ۰۹۳۳۱۲۴۳۰۷۶

چند نمونه پیامک تبلیغاتی برای مراکز سونوگرافی و رادیولوژی

در ادامه به چند نمونه پیامک تبلیغاتی از مراکز سونوگرافی و رادیولوژی را به شما معرفی می کنیم:

 • ………………عزیز

جواب سونوگرافی / رادیولوژی شما آماده شده است. برای دریافت مشاوره در خصوص جواب می ‌توانید عدد 1 را ارسال کنید.

 • خانم / آقای ………….. عزیز

یادآوری می کنیم که شما در تاریخ………………… و ساعت……………. در مرکز ما نوبت سونوگرافی/ رادیولوژی دارید.

مرکز رادیولوژی و سونوگرافی……………

 • …………عزیز سلام

مرکز رادیولوژی و سونوگرافی …………….، آماده ارائه خدمات به کلیه مشتریان عزیز بوده با تمامی مراکز بیمه طرف قرارداد است.

کسب اطلاعات بیشتر عدد 1

سخن پایانی

در این مطلب تلاش کردیم تا 7 تا از بهترین رادیولوژی ها و سونوگرافی ها اصفهان را به همراه آدرس و شماره تلفن آن ها به شما معرفی کنیم. در نظر داشته باشید که یکی از روش‌ های تبلیغاتی برای این مراکز این است که از بازاریابی پیامکی استفاده کنند. در واقع مراکز خدماتی مثل رادیولوژی ‌ها و سونوگرافی ‌ها با استفاده از پنل های پیامکی، لینک جواب تست بیماران را برای آنان پیامک کرده و از مراجعه مجدد آن‌ ها جلوگیری می‌ کنند. در پایان پیشنهاد می کنیم نظرات خود را در رابطه با مراکز معرفی شده با سایر خوانندگان به اشتراک بگذارید.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
📝 مقالات تخصصی بیش از 1000
📮 هدف آموزش بازاریابی پیامکی
📈 ماموریت رونق کسب و کار
⚙️ آموزش +20 ابزار پیامکی