همۀ ما روزانه تعداد بالایی از پیامک‌های تبلیغاتی دریافت می‌کنیم. چند درصد این پیامک‌ها بدون حذف شدن، مطالعه می‌شوند؟ آیا شما به واسطه دریافت پیامک تبلیغاتی برای خرید محصول و خدماتی اقدام کرده‌اید؟

با توجه به سوالات عنوان شده مهمترین اصل در پیامک‌های تبلیغاتی، اثرگذاری آن‌ها و ترغیب مشتریان است. ما در این مطلب از وب‌سایت کندو برایتان خواهیم گفت که چه نوع پیامک‌های تبلیغاتی موفق می‌‌شوند؟

اگر تمایل به خرید پنل ارسال پیامک انبوه و پیامک مارکتینگ دارید، تا پایان این مطلب همراه ما بوده و به مطالب و نکات مهمی که ارائه می‌دهیم، نهایت دقت را داشته باشید.

کندو - ارسال کد هدیه در پیامک
کندو- اس ام اس مارکتینگ اصولی

اس ام اس مارکتینگ اصولی

رمز و راز پیامک‌های تبلیغاتی موفق

به جرأت می‌توان گفت که هیچ موفقیت و پیشرفتی برحسب شانس و اتفاق نیست. آن دسته از پیامک‌های تبلیغاتی که برای مشتریان جذاب و مورد پسند هستند، با توجه به استراتژی‌های نوین بازاریابی آماده و ارسال شده‌اند. برای ارسال این قبیل از پیامک‌های تبلیغاتی موفق توجه به نکات زیر ضروری است:

پیامک‌های تبلیغاتی با کوپن تخفیف

اکثر افراد تمایل به خرید محصولات و خدماتی دارند که تخفیف شامل حالشان می‌شود. یکی از پیامک‌های تبلیغاتی موفق که شمار زیادی از مشتریان را به خرید ترغیب می‌کند، کوپن‌های تخفیف است. اما در چه شرایطی می‌توان پیامک تبلیغاتی با کوپن تخفیف ارسال کرد؟ موارد زیر پاسخ مناسبی برای این سوال هستند:

  • با توجه به مناسبت‌های خاص مثلاً پایان سال، پایان فصل و سایر موارد به مشتریان خود کوپن تخفیف بدهید؛
  • تخفیفات زمان‌دار نیز گزینه مناسبی است. مثلاً در پیامک تبلیغاتی خود ذکر کنید که تخفیف 20 درصدی تا فلان تاریخ، شامل فلان محصول و خدمات می‌شود؛
  • در مناسبت خاص مشتریان مثلا روز تولد برای آن‌ها پیامک تبلیغاتی با کوپن تخفیف ارسال کنید؛
  • به ازای هر خریدی که مشتریان از شما دارند، کد تخفیفی برایشان در نظر گرفته و از آن‌ها بخواهید که در زمان خرید مجدد، کد تخفیف را ارائه بدهند.

تشویق به مشارکت در مسابقات پیامکی

بیشتر افراد با عناوینی مانند «مسابقه» و «جوایز ارزشمند» جذب پیامک‌های تبلیغاتی می‌شوند. پیشنهاد ما برای افرادی که به دنبال ارسال پیامک‌های تبلیغاتی موفق هستند؛ برگزاری مسابقات پیامکی است.

در این راستا توصیه می‌کنیم که به مشتریان خود شانس برنده شدن، بدهید. شما می‌توانید به ازای هر خرید و یا سقف خرید تا یک مقدار خاص، به مشتریان خود شانس داده و از آن‌ها بخواهید که با هر خرید احتمال برنده شدن را افزایش بدهند.

البته دقت داشته باشید که یک جایزه مناسب و ارزشمند برای مشتریان وسوسه کننده است. بنابراین جایزه‌ای خاص و ارزشمند برای مسابقات پیامکی در نظر بگیرید.

کندو- ارسال پیامک تبلیغاتی برای مشاغل مختلف

ارسال پیامک تبلیغاتی برای مشاغل مختلف

پیامک‌های تبلیغاتی موفق را شناسایی کرده و الگو قرار دهید.

فراموش نکنید که رقبای شما در کسب‌وکارتان می‌توانند نردبان شما برای صعود به قله‌های موفقیت باشند، اما به چه طریقی؟ اگر پیامک‌های تبلیغاتی موفق را رصد کنید. به این نکته توجه داشته باشید که چرا این پیامک‌ها برای مشتریان جذاب بوده و آن‌ها را نسبت به خرید ترغیب کرده‌اند.

به هیچ عنوان حتی به تقلید کردن هم فکر نکنید، اما الگو برداری از پیامک‌های تبلیغاتی موفق راهکار مناسبی برای ارسال پیامک‌های تبلیغاتی موفق است.

ایده‌های ناب پیامکی، ترفند جذب مشتری

دوران تبلیغات کلیشه‌ای به سر آمده است. این روزها افراد جذب تبلیغاتی می‌شوند که نوین و جدید باشند. پیشنهاد ما برایتان پروبال دادن به ایده‌های ناب و بکر است. بهتر است که یک لیست از ایده‌های جدید تهیه کرده و با برگزاری طوفان فکری بهترین‌ها را برگزینید.

افزایش تعامل در پیامک‌های تبلیغاتی

تعامل با مشتریان یعنی توجه به آن‌ها و محترم شمردن مشتری. بهتر است بگوییم پیامک‌های تبلیغاتی موفق جزء آن دسته از اس‌ام‌اس‌هایی هستند که در راستای تعامل با مشتریان ارسال می‌شوند.

به عنوان مثال پیامک‌هایی که بعد از خرید برای مشتریان ارسال می‌شوند و یا پیامک‌هایی که پیگیر خرید مشتریان بوده و در زمینه اطلاع‌رسانی هستند.

از تأثیرگذاری کلمات غافل نشوید.

انتخاب کلماتی که برای نگارش پیامک تبلیغاتی انتخاب می‌شوند، بسیار مهم هستند. توصیه ما برای شما در زمینۀ تبلیغات پیامکی استفاده از کلماتی است که بار معنایی مثبتی دارند و منجر به جذب مشتریان می‌شوند.

مثلاً به هیچ عنوان از کلمه‌های سخت‌خوان و ناآشنا استفاده نکنید. یک پیامک تبلیغاتی موفق، پیامکی است که کلمات آن با دقت و نهایت صبر انتخاب شده باشند.

زمان مناسب برای ارسال تبلیغات پیامکی

ارسال پیامک تبلیغاتی در یک زمان تعیین شده و مشخص منجر به دیده شدن آن می‌شود. به نظر شما زمان مناسب برای ارسال پیامک تبلیغاتی کی است؟

دریافت پیامک تبلیغاتی در ساعات اولیه صبح و ساعات پایانی شب، چندان خوشایند نیست. در نتیجه بهتر است که زمان مناسب را برای ارسال پیامک تبلیغاتی انتخاب کرده و از ارسال پیامک در ایام تعطیل پرهیز کنید.

کندو- ارسال پیامک تبلیغاتی موثر

ارسال پیامک تبلیغاتی موثر

بررسی ویژگی پیامک تبلیغاتی موفق

موارد زیر از جمله مهم‌ترین ویژگی‌های پیامک تبلیغاتی موفق محسوب می‌شوند:

  • از یک شماره اختصاصی با ارقام مناسب ارسال می‌شوند؛
  • پیامک در تاریخ و ساعت مناسب با توجه به مناسبت‌ها ارسال می‌شود؛
  • به تعداد کاراکتر و کلمات اس‌ام‌اس دقت شده است؛
  • پیامک روایتگر ماجرایی خاص و جذاب است؛
  • نیاز مشتریان اولویت است.

سخن پایانی

در این مقاله از کسب‌وکارهای مختلف گفتیم که چگونه پیامک تبلیغاتی موفق ارسال کنند. با توجه به موارد عنوان شده می‌توانید پیامک‌های هوشمندانه و مفیدی ارسال کرده و شاهد افزایش مشتریان خود باشید. راهکار شما برای ارسال پیامک تبلیغاتی موفق چیست؟

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۴ رای
📝 مقالات تخصصی بیش از 1000
📮 هدف آموزش بازاریابی پیامکی
📈 ماموریت رونق کسب و کار
⚙️ آموزش +20 ابزار پیامکی