دفاتر پلیس + ۱۰که زیر مجموعه‌ای از خدمات الکترونیکی است که در حال حاضر با نام دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی، خدماتی را به مشترکین خدماتی شامل: خدمات مربوط به وظیفه عمومی، صدور کارت سوخت، تعویض گواهینامه رانندگی، صدور گذرنامه، صدور گواهی عدم سوء پیشینه کیفری، صدور گواهی پروانه کسب، خلافی خودرو و… . را ارائه می‌کنند. اما چند درصد از چنین خدماتی را می‌توان به صورت غیر حضوری انجام داد؟ آیا بهتر نیست به جای تردد در خیابان‌های پرترافیک و همچنین صف‌های طولانی چنین مراکزی برخی از خدمات را غیر حضوری دریافت کرد؟ یکی از خدماتی که می‌توان به صورت غیر حضوری و تنها با ارسال یک پیامک دریافت کرد، امکان دریافت خلافی خودرو است.

کندو-دریافت غیرحضوری خلافی خودرو تنها با ارسال یک پیامک

دریافت غیرحضوری خلافی خودرو با پیامک

دریافت غیرحضوری خلافی خودرو تنها با ارسال یک پیامک

برای دریافت پیامک خلافی خودرو می‌توانید شماره VIN خودرو را که روی کارت ماشین ثبت شده به شماره سامانه پیامکی ۱۱۰۱۲۰۲۰۲۰ ارسال و جمع مبلغ خلافی خودروی خودرا به ‌همراه تعداد تخلفات و آخرین تاریخ به‌روزرسانی خلافی خودرو به صورت یک پیامک دریافت کنید.
لازم به ذکر است که شماره VIN کد 17 رقمی بوده که با IR شروع می‌شود همچنین برای ارسال آن در سامانه پیامکی احتیاجی به استفاده از فاصله نیست. همچنین متقاضیان می‌توانند پس از دریافت پیامک، از طریق دستگاه ATM نسبت به پرداخت خلافی خودروی خود اقدام کنند.

استفاده از کدهای USSD برای دریافت خلافی خودرو


کدهای یا همان USSD مخفف کلمه‌ Unstructured Supplementary Service Data بوده و بیشتر با عنوان کد دستوری شناخته شده است. این سرویس در واقع ارائه دهنده خدماتی مکمل و جانبی و از داده‌های ساختار یا ساختارنیافته‌ای استفاده می‌کند که خود شرکت ارائه دهنده سرویس آن‌را تعریف کرده است. کد دستوری نوعی مبادله پیام بین تلفن همراه و یک نرم‌افزار کامپیوتری است و این کدهای ارسالی کاربران مستقیماً به سرورهای اپراتورها ارسال شده و سرورها طی عملیات مشخص، خدمات خود را مرحله به مرحله در اختیار کاربر قرار می دهد. کاربر عملیات موردنظر خود را انتخاب و از مسیر‌های مشخص شده آن خدمت مورد نظر خود را دریافت یا خریداری می‌کند. لازم به ذکر است که استفاده از کدهای دستوری یا USSD در هیچ یک از اپراتورها شامل هزینه نمی‌شود.
برای دریافت خلافی خودرو نیز می‌توانید از کدهای دستوری استفاده کنید و با ارسال پلاک ماشین خود به شماره # 110* ، مرحله به مرحله پیش رفته و خلافی خودروی خود را دریافت کنید.

پیامک دریافت خلافی خودرو رایگان نیست

هزینه استعلام خلافی خودرو به صورت پیامکی مبلغ 350 تومان است که از مثل سایر پیامک‌ها از حساب مشترکین کسر می‌شود.

کندو-دریافت غیرحضوری خلافی خودرو تنها با ارسال یک پیامک

اس ام اس خلافی خودرو

دریافت جریمه خودرو به صورت آنلاین

برای خلافی خودرو باید به وب سایت راهور خلافی خودرو به آدرس www.rahvar120.ir مراجعه و با مراجعه به قسمت استعلام تخلفات خودرو و موتورسیکلت، سپس می‌توانید با وارد کردن کد VIN که همان شماره ۱۷ رقمی در پشت کارت خودروی شماست از میزان خلافی مطلع شوید. امکان پرداخت جرایم خودرو به صورت آنلاین نیز وجود دارد.

دریافت خلافی خودرو به روش تلفنی

همچنین کاربرانی که به دستگاه‌های تلفن هوشمند و یا اینترنت دسترسی ندارند می‌توانند با شماره تلفن ۰۲۱۸۸۲۸۸۸۸۸ تماس گرفته و با ارائه اطلاعات و مشخصات مثل پلاک خودرو، مبلغ خلافی خودرو برای آنان ارسال خواهد شد.

استعلام خلافی خودرو به صورت حضوری

همچنین متقاضیان می‌توانند به صورت حضوری به مراکز پلیس +۱۰ نیز خلافی خودرو را دریافت کنند. لازم به ذکر است که در مراجعات حضوری باید مبلغ 30 هزار تومان پرداخت کنند و همچنین در روش حضوری به پلیس+10 تسویه جرایم خودرو و موتورسیکلت برای مبالغ زیر یک میلیون بوده؛ و اگر خلافی خودرو بالای یک میلیون تومان باشد، باید به مراکز راهنمایی و رانندگی مراجعه کرد.

کندو-دریافت غیرحضوری خلافی خودرو تنها با ارسال یک پیامک

دریافت خلافی خودرو با پیامک


کلام پایانی

همه گیری ویروس کرونا ثابت کرد که استفاده از تکنولوژی تبدیل به بخشی از زندگی هر فردی شده است. پیش از چنین اتفاقی برای انجام برخی امور ساده مثل گرفتن خلافی خودرو مشترکین باید علاوه‌بر تردد در خیابان‌های پر ترافیک و انتظار کشیدن در صف‌های طولانی، حداقل نصف روز خود را از دست می‌دادند و این امر برای کارمندان بسیار ناراحت کننده بود. و حالا با اینکه دوران قرنطینه تمام شده است و افراد می‌توانند آزاده در مراکز و سازمان‌ها حضور داشته باشند، اما به دلیل راه‌اندازی خدمات پیامکی و غیر حضوری، استفاده از سامانه‌های پیامکی و دریافت خدمات نیز به بخشی از زندگی هر فردی تبدیل شده و از سوی مشترکین و همچنین کارمندان بخش‌های مختلف نیز با استقبال فراوانی روبه‌رو و از محبوبیت بالایی برخوردار شده است.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
📝 مقالات تخصصی بیش از 1000
📮 هدف آموزش بازاریابی پیامکی
📈 ماموریت رونق کسب و کار
⚙️ آموزش +20 ابزار پیامکی