دو معیاری که مدیران برای تعیین موفقیت یک رویداد (ایونت) در نظر می‌گیرند، اولی تعداد ثبت‌ نام‌ها یا بلیط‌های فروخته‌شده و دومی تعداد شرک‌کنندگانی است که در رویداد حضور دارند. اما سول مهم این است: «یک مخاطب چگونه از یک رویداد باخبر می‌شود؟» شرکت‌ها و سازمان‌ها از راه‌های مختلفی مانند ارسال ایمیل، شبکه‌های اجتماعی، وبسایت‌ها، خبرگزاری‌ها و ارسال پیامک (SMS) یک رویداد خاص را به مخاطبان خود تبلیغ می‌کنند.

هر کدام از روش‌های تبلیغ رویداد مزایا و معایب خود دارند. اما به گفته وبسایت خدمات ایمیلی «Mailchimp»، ایمیل‌های مربوط به رویدادها یا سرگرمی‌ها دارای نرخ باز شدن 20.51 درصد هستند. اما تحقیقات نشان داده‌اند که ارسال یک متن جذاب از طریق پیامک می‌تواند حدود 98 درصد نرخ باز شدن و حتی نرخ پاسخ متوسط ​​ 45 درصد را ارائه دهد. این آمار برتری تبلیغ پیامکی را نسبت به ایمیل نشان می‌دهد. اما تا چه اندازه می‌توان به این آمار و ارقام استناد کرد؟ در این مقاله به بررسی تبلیغ رویداد مهم با پیامک می‌پردازیم.

کندو- شیوه نوین پیامک مارکتینگ

چرا باید برای تبلیغ رویداد مهم از پیامک استفاده کنیم؟

بازاریابی پیامکی یا تبلیغ رویداد مهم با پیامک می‌تواند راهی موثر برای تشویق مخاطبان جهت حضور در یک رویداد خاص باشد. اس ام اس مزایایی دارد که سایر کانال‌های ارتباطی در تبلیغ موثر یک رویداد ناکام هستند. متونی که از طریق پیامک ارسال می‌شوند، مستقیم و شخصی هستند. پیامک به قدری کوتاه نوشته می‌شود که کاربر می‌تواند به سرعت آن را بخواند و سپس نسبت به محتوای آن تصمیم گیری کند.

پیامک برای تبلیغ رویداد جهت بهبود هویت برند، افزایش فروش و ارائه خدمات راهکاری بسیار کاربردی محسوب می‌شود. با این روش تبلیغاتی می‌توانید اطلاعات مهمی مانند یادآوری‌ها، آدرس‌ها، مسیرها و دستورالعمل‌های پیوستن به یک کمپین را به مخاطب خود منتقل کنید. همچنین این امکان را دارید در طول برگزاری رویداد با کارکنان خود جهت ارائه خدمات بهتر به شرکت‌کنندگان ارتباط بگیرید.

حتی شما می‌توانید از طریق پیامک جهت پیگیری و ارتباط مداوم با شرکت‌کنندگان بعد از رویداد در ارتباط باشید. تبلیغ رویداد مهم از طریق پیامک روشی ارزان‌تر، سریع‌تر و  راحت‌تر است. برعکس ایمیل یا تبلیغ در شبکه‌های اجتماعی که نیاز به طراح گرافیست و سفر زمان بیشتر است، شما برای ارسال اس ام اس تنها به یک متن جذاب و سرویس پیام رسان قوی نیاز دارید.

اگر در حال برنامه ‌ریزی برای برپایی رویدادی بزرگ هستید، این امکان را دارید از «سرویس پیامکی کندو» استفاده کنید تا مخاطبان خود را در جریان رویداد قرار دهید.

چرا باید برای تبلیغ رویداد مهم از پیامک استفاده کنیم؟

چرا باید برای تبلیغ رویداد مهم از پیامک استفاده کنیم؟

چگونه از پیامک برای تبلیغ رویداد مهم استفاده کنیم؟

استفاده از تلفن همراه برای هر کاری اعم از تماس، پیامک زدن، وبگردی، پاسخ به ایمیل و غیره آسان و راحت است. درحقیقت، با افزایش تعداد کاربران گوشی‌های هوشمند این روند همچنان رو به افزایش است. بنابراین برای حضور قدرتمند در بازاریابی ایونت‌ها باید دست به دامن موبایل‌ها شد.

همانطور که قبل‌تر بیان شد، با نرخ باز شدن 98 درصد، پیامک قابل اعتمادترین راه برای اطمینان از مشاهده پیام تلفن همراه است. همچنین بیش از 94 درصد از پیام‌های متنی در عرض 5 ثانیه پس از دریافت خوانده می‌شوند. همه این داده‌ها به ما یک چیز را نشان می‌دهند، اینکه بازاریابی پیامکی می‌تواند نتایج بهتری را برای برگزارکنندگان یک رویداد مهم ارائه دهد.

بیایید به یک مثال از شرکت X بپردازیم که در آن از پیامک برای کمک به بازاریابی رویداد خود و افزایش حضور در یک کنفرانس تجاری استفاده کرد. کل روند برگزاری رویداد به مراحل زیر تقسیم شد:

1- تعیین اهداف و شاخص عملکرد کلیدی (KPI)

اهداف شرکت X برای برگزاری رویداد به شرح زیر بود:

 • افزایش حضور شرکت کنندگان
 • موفقیت در کنفرانس تجاری
 • ارائه محصولات و خدمات به مخاطبان
 • بررسی نحوه تعامل و با مهمانان
 • به دست آوردن بازخورد و افزایش تجربه مشتری
 • تقویت حضور برای رویداد بعدی

2- تدوین روند برنامه ریزی رویداد

بازاریابان شرکت X پلن زیر را برنامه ریزی کردند:

«در هنگام ثبت نام از هر مهمان یک شماره موبایل جمع‌آوری شد تا تیم مارکتینگ به راحتی بتواند یک لیست تماس برای رویداد تهیه کند. قبل از شروع رویداد پیامی برای شرکت‌کنندگان ارسال شد. کنفرانس در یک سالن سینمایی هیجان‌انگیز برگزار شد. شرکت X در نظر داشت تا حضور در فضای خاصی مانند سالن سینما را در پیام خود منتقل کند. هدف نه تنها یادآوری زمان شروع رویداد و ارائه دستورالعمل‌های مفید بود بلکه هدف شرکت X جلب نظر شرکت‌کنندگان با پیامی جذاب و مشتاقانه بود. پیامک یک هفته زودتر و بعد در پایان روز کاری به مخاطبان ارسال شد. همچنین بعد از هر دو روز پیامک‌هایی جذاب با متن جدید جهت یادآوری به مهمانان ارسال شد.»

3- ارسال متن جذاب برای حضور در رویداد

اولین متن پیامک قبل از رویداد به شرح زیر بود:

«کیوان عزیز فرش قرمز برای شما پهن شد!

اولین نمایش محصولات آرایشی 1402 شرکت X از فردا در سالن سینمایی مرکز خرید کوروش نمایش داده می‌شود و شما در لیست بهترین مهمانان ما قرار داری.

از ساعت 9 صبح تا 9:30 شب پذیرای شما هستیم.

نقشه مرکز خرید کوروش https://goo.gl/maps/C5m8euQ1B2jgDThg6

شرکت X.»

متن پیامک بعد از رویداد به شرح زیر بود:

«وای، چه روز عالی بود! امیدواریم شرکت در رویداد محصولات آرایشی 1402 را مفید و آموزنده دانسته باشی.

ما دوست داریم نظرات شما را دریافت کنیم، لطفا نظرات خود را با پاسخ دادن به این پیام ارسال کنید.

شرکت X.»

نتایج برگزاری رویداد به شرح بودند:

نازنین از برگزارکنندگان ایونت گفت: «رویداد به موقع و بدون صندلی خالی شروع شد و با بازخورد عالی در مورد خدمات و ارتباطات ما به مشتریان به پایان رسید.»

همچنین صابر از شرکت کنندگان رویداد گفت: «متن فوق‌العاده و کوتاه بود و شامل تمام جزئیات مهمی بود که من نیاز داشتم؛ حتی یک نقشه از محل برگزاری را شامل می‌شد. خدمت رسانی در طول رویداد عالی بود.»

در نهایت، برگزاری رویداد تصویر مثبتی از شرکت در ذهن مخاطبان به جای گذاشت و ارتباطات قوی بین شرکت و مخاطبان را تقویت کرد. به طوری که تیم بازاریابی شرکت X را قادر ساخت تا بازخورد مهمی را برای رویداد بعدی خود به دست آورد.

تبلیغ رویداد مهم با پیامک چه مراحلی دارد؟

مراحل تبلیغ رویداد مهم با پیامک

تبلیغ رویداد مهم با پیامک چه مراحلی دارد؟

برای اجرای به موقع و موفقیت‌آمیز یک رویداد، شرکت‌کنندگان و کارکنان شرکت باید اطلاعات لازم را در اختیار داشته باشند. پیامک تبلیغاتی برای ایونت می‌تواند مراحل زیر را پوشش دهد:

1- قبل از رویداد

 • یادآوری‌های مربوط به رویداد (شمارش برای رسیدن به روز رویداد)
 • جلسات توجیهی کارکنان (جهت بهبود خدمت‌رسانی در طول رویداد)
 • برقراری ارتباط با محتوای رویداد (معرفی خدمات، محصولات، حضور افراد مشهور و غیره)

2- در طول این رویداد

 • یادآوری‌های جلسه شخصی برای شرکت‌کنندگان
 • تغییرات لحظه آخری (شرایط آب‌وهوایی و غیره)

3- بعد از رویداد

 • درخواست بازخورد (ارسال یک متن با لینک به یک نظرسنجی آنلاین پس از پایان رویداد و ارسال متن تشکر در روز بعد از رویداد)

تبلیغ رویداد مهم با سرویس پیام کوتاه کندو

پیامک می‌تواند به شما کمک کند تا کمپین‌های بازاریابی بسیار مؤثری برای رویدادهای خود ایجاد کنید تا به شما در افزایش هویت برند و فروش محصولات و خدمات کمک کند. استفاده از سرویس پیام متنی به شما این امکان را می‌دهد تا رویدادهای آینده خود را به درستی برنامه ریزی کنید و جزئیات مهم آنها را با مخاطبان هدف‌تان به اشتراک بگذارید. پس اگر می‌خواهید از پتانسیل بالای یک سرویس پیام کوتاه استفاده کنید، بهتر است از «سامانه پیامک کندو» بهره‌مند شوید. درنهایت، ارسال پیام‌های متنی بهترین راه برای اطلاع‌‌رسانی به شرکت‌کنندگان در مورد برگزاری یک رویداد مهم و خاص در آینده است.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
📝 مقالات تخصصی بیش از 1000
📮 هدف آموزش بازاریابی پیامکی
📈 ماموریت رونق کسب و کار
⚙️ آموزش +20 ابزار پیامکی