امروزه طبق قوانین نظام صنف و مالیات، ارائه فاکتور توسط صاحبان فروشگاه‌هایی که چه به صورتی حضوری چه به صورت آنلاین فعالیت می‌کنند به مشتریان ضروری است. در عصر دیجیتال که بسیاری از افراد خریدهای خود را به صورت اینترنتی انجام می‌دهند ارائه فاکتور آنلاین به مشتری یکی از الزامات مهم فروشگاه‌های اینترنتی است.

حال اگر شما هم مدیریت یک فروشگاه اینترنتی را به عهده دارید برای ارائه فاکتور به مشتری کافی است یک افزونه فاکتور ساز حرفه‌ای به وبسایت خود اضافه کنید و اعتبار فروشگاه خود را بالا ببرید.

با نصب افزونه ifact  می توانید علاوه بر صدور فاکتور رسمی آن را نیز از طریق پیامک برای مشتریتان ارسال کنید. این افزونه این امکان را برای شما فراهم می‌کند تا برای کلیه سفارش‌هایتان از طریق ووکامرس، فاکتورهای حرفه‌ای چاپ کرده و برای مشتریانتان ارسال کنید.

کندو - iFact، بهترین افزونه صدور فاکتور

iFact، بهترین افزونه صدور فاکتور

معرفی افزونه ifact

افزونه ifact یک افزونه فاکتور ساز حرفه ای برای سایت‌های ووکامرس است. پلاگین این افزونه در وبسایت‌های فارسی باعنوان فاکتور ووکامرس ifact شناخته می‌شود. این افزونه را آقای سید رضا صالحی طراحی کرده و قابلیت ارسال پیامک از طریق سامانه کندو اس ام اس را دارد.

افزونه ifact چیست

ساده‌ترین راه برای ارائه‌ی فاکتور خرید به مشتری، ارسال آن از طریق ارسال پیامک است.

افزونه آی فکت به‌عنوان بهترین و حرفه‌ای ترین افزونه صدور فاکتور برای فروشگاه اینترنتی ووکامرس ساخته شده است. این افزونه تمام خریدهای مشتریان را ثبت و با استفاده از قابلیت اتصال به سامانه اس ام اس، فاکتور را از طریق پیامک به آن‌ها ارسال می‌کند.

پنل پیامکی کندو اس ام اس این قابلیت را برای راحتی بیشتر مشتریان فراهم کرده است تا با اتصال پنل پیامکی به این افزونه، فاکتور خرید به شماره تماس ثبت شده از مشتری پیامک شود. این افزونه به افزایش اعتبار شما برای مشتری کمک کرده و مشتریان را به مشتریان وفادار و همیشگی تبدیل می‌کند.

صدور فاکتور رسمی آنلاین با افزونه ifact

همانطور که اشاره کردیم، ارائه فاکتور خرید به مشتری، یکی از موارد الزامی برای فروشگاه‌ها محسوب می‌شود. درصورتی‌که کسب‌وکار شما به صورت آنلاین بوده و از طریق اینترنت در حال فعالیت هستید،  یکی از بهترین راه‌ها برای جلب رضایت و اعتماد مشتری، ارائه فاکتور رسمی بعد از خرید خواهد بود.

جالب است بدانید افزونه آی فکت فقط مختص به فروشگاه‌های اینترنتی نیست، در حال حاظر بسیاری از اداره‌های دولتی و خصوصی جزء طرفداران این افزونه هستند و صورتحساب‌های مالی خود را از این طریق بررسی می‌کنند.

فاکتور ساز حرفه‌ای ووکامرس قابلیت سفارشی سازی و نمایش بارکد سفارش را از طریق پیامک برای مشتریان ارسال می‌کند.

ارائه فاکتور حرفه ای خرید به کارفرما یکی از الزامات مهم در صورت‌حساب‌های مالی محسوب می‌شود؛ بنابراین بهتر است برای افزایش آرامش خیال مشتریان هنگام خرید و همچنین افزایش تعداد مشتریان و اعتمادسازی، با ارسال پیامک صورت‌حساب، از طریق این افزونه اقدام کنید.

ویژگی‌های افزونه فاکتور ووکامرس آی فکت

اگر می‌خواهید پس از خرید مشتریانتان از طریق سایت فروشگاه برایشان فاکتور رسمی و حرفه‌ای چاپ کنید می‌توانید از افزونه فاکتور ووکامرس بهره ببرید. این افزونه قابلیت به جز قابلیت ارسال فاکتور از طریق پیامک امکان ارسال فاکتور از طریق ایمیل به صورت دستی و خودکار را برای شما فراهم می‌آورد.

این افرونه هم چنین از دو زبان زبان انگلیسی و فارسی پشتیبانی کرده و می‌توانید از طریق این پلاگین برچسب پستی را به‌صورت اتوماتیک پرینت بگیرید؛ بنابراین نیازی به نوشتن آدرس مشتری روی مرسوله پستی به‌صورت دستی نیست.

مهم‌ترین ویژگی این افزونه که قبل هم به آن اشاره کردیم، اتصال این افزونه به سامانه پیامکی می‌باشد. با خرید پنل اس ام اس می‌توانید افزونه فاکتور ووکامرس را به پنل پیامکی متصل کرده تا پیامک سفارش‌ها به‌صورت اتوماتیک برای مشتری ارسال شود. از جمله ویژگی‌های افزونه ifact می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • قابلیت سفارشی‌سازی فاکتور
 • نمایش بارکد شماره سفارش
 • تاریخ شمسی
 • ارسال فاکتور به ایمیل مشتری
 • ارسال پیامک فاکتور به مشتری
 • برچسب پستی
 • امکان دریافت PDF فاکتور
 • نمایش فیلد شماره ملی
 • دریافت پیش فاکتور توسط مشتری در صفحه سبد خرید
 • دریافت فاکتور توسط مشتری در پنل کاربری
 • سازگاری با افزونه دکان
 • امکان نمایش لیست سفارشات بر اساس استان، وضعیت و تاریخ

افزونه آی فکت قابلیت ارائه فاکتور مستند و رسمی به سیستم مالی ادارات دولتی و خصوصی را دارد و مورد تایید و قابل اعتماد است، چرا که می‌تواند اطلاعات کامل خرید را از طریق پیامک برای مشتریان ارسال کند.

 نقش افزونه آی فکت در رشد کسب‌وکارها

امروزه بیشتر کسب‌وکارهای آفلاین و فیزیکی برای ارتقا سطح خدمات و دسترسی به مشتریان بیشتر، خدمات خود را به‌صورت آنلاین ارائه می‌دهند. با اینترنتی شدن کسب‌وکارها تغییراتی نیز باید در روند عرضه خدمات به کاربران ایجاد شود. ارسال پیامک به مشتری و صدور فاکتور رسمی آنلاین از جمله تغییراتی است که در راستای آنلاین شدن کسب‌وکارتان باید انجام دهید. با دانلود افزونه صدور فاکتور در وردپرس و اتصال آن به پنل پیامکی می‌توانید فروشگاه اینترنتی خود را مجهز کنید.

اتصال افزونه فاکتور حرفه ای ووکامرس iFact به پنل پیامکی

ابتدا لازم است افزونه را نصب و فعال کنید، سپس در منوی داشبورد روی گزینه فاکتور حرفه‌ای کلیک کنید و وارد سربرگ پیامک شوید.

کندو - iFact، بهترین افزونه صدور فاکتور

iFact، بهترین افزونه صدور فاکتور

پس از اینکه وارد بخش پیامک در افزونه صدور فاکتور شدید، در ابتدای صفحه یک چک لیست از مراحل وضعیت سفارش مشاهده می‌کنید.

 

کندو - افزونه آی فکت

افزونه آی فکت

 

ارسال فاکتور: در این لیست مواردی که انتخاب شده باشند، پس از تغییر وضعیت سفارش در ووکامرس به آن وضعیت مشخص، پیامک مربوط به فاکتور در افزونه برای شماره موبایل کاربری که خرید را انجام داده است، ارسال می‌شود.

بعنوان مثال در تصویر فوق، تکمیل پرداخت در لیست مورد نظر انتخاب شده است. اگر در این حالت در سایت وردپرسی شما وضعیت سفارش به “تکمیل شده” تغییر یابد، پیامک ارسال فاکتور برای کاربر توسط افزونه صدور فاکتور حرفه ای ووکامرس ارسال خواهد شد.

کلید شماره همراه: به منظور اینکه افزونه فاکتور ووکامرس بتواند برای کاربران ارسال پیامک فاکتور را انجام دهد، باید در این بخش کلید شماره همراه (یا همان شرت کد) مربوط به فیلد دریافت شماره موبایل را در این بخش انتخاب نمایید.

بصورت پیش فرض در ووکامرس کلید مرتبط با فیلد شماره موبایل BILLING_PHONE می‌باشد، اما در صورتیکه از افزونه دیگری استفاده می‌کنید که شماره تلفن کاربران را دریافت می‌کند، می‌بایست کلید مربوط به آن افزونه را از لیست کشویی انتخاب نمایید.

در ادامه تنظیمات سربرگ پیامک در افزونه فاکتور حرفه ای ووکامرس به نحوه اتصال افزونه با پنل کاربری پیامک می‌رسیم.

کندو - افزونه آی فکت

افزونه آی فکت

سامانه پیامکی : در این بخش، برای اتصال افزونه صدور فاکتور به پنل کاربری شما در سامانه پیامکی، از لیست کشویی نام پنل پیامکی خود را انتخاب کنید.

نام کاربری سامانه: نام کاربری مربوط به پنل کاربری شما در سامانه پیامکی می‌باشد.

رمز عبور سامانه: رمز عبور مربوط به پنل کاربری شما در سامانه پیامکی می‌باشد.

شماره ارسال کننده: خط اختصاصی ارسال کننده پیامک در پنل کاربری پیامکی شما در سامانه پیامکی است.

ارسال پیامک از طریق سرویس ارسال بر اساس پترن یا الگو

ارسال پیامک با استفاده از خط اختصاصی موجود در پنل کاربری شما (خطوطی که تبلیغاتی باشند) قابلیت تحویل پیامک به شماره‌ همراه‌هایی که در لیست سیاه مخابرات باشند را ندارد، بنابراین ممکن است بخشی از پیامک‌های ارسال شده از افزونه صدور فاکتور حرفه ای ووکامرس به کاربران ارسال نگردد.

برای حل این مشکل، می‌توانید از سرویس ارسال پیامک بر اساس پترن یا الگو در سامانه پیامکی خود استفاده نمایید که در افزونه فاکتور حرفه ای این سرویس پشتیبانی می‌شود.

تنظیمات ارسال پیامک از طریق پترن در افزونه صدور فاکتور حرفه ای ووکامرس

iFact، بهترین افزونه صدور فاکتور

کد الگو : همان کد متن (یا کد پترن) مربوط به قالب درج شده در بخش وبسرویس خدماتی می‌باشد.

الگو : در این بخش در صورت استفاده از سرویس ارسال پیامک از طریق پترن می‌بایست مطابق با متنی که در بخش وبسرویس خدماتی در پنل کاربری خود درج نموده‌اید، با استفاده از شرت کدهایی که در شکل زیر مشاهده می‌کنید متغیرهای مربوط به پترن خود را انتخاب نموده و هر کدام را در یک سطر قرار دهید.

شرت کدهای ارائه شده در افزونه ارسال فاکتور ووکامرس:

شناسه سفارش

order_id
وضعیت سفارش order_status
آدرس address
نام کامل full_name
کد پستی postcode
تلفن phone
ایمیل email
تاریخ سفارش order_date
روش پرداخت payment_method
شناسه تراکنش transaction_id
شماره ملی national_id
روش حمل و نقل shipping_method
مبلغ کل total_amount
مبلغ تخفیف discount_amount
مبلغ مالیات tax_amount
مبلغ حمل و نقل shipping_amount
مبلغ نهایی final_amount
مبلغ مسترد شده refunded_amount
تعداد کل total_items

 

 تلفن گیرندگان

در آخرین بخش تنظیمات مرتبط با ارسال پیامک در افزونه صدور فاکتور حرفه ای ووکامرس در بخش تلفن گیرندگان، می‌توانید شماره تلفن(های) دلخواه را وارد نمایید (بعنوان مثال مدیر فروشگاه) تا علاوه بر ارسال پیامک به مشتری، برای مدیر نیز پیامک ارسال گردد.

سخن آخر

در این مقاله به بررسی کامل افزونه ifact پرداختیم و ویژگی‌ها و قابلیت‌های منحصربه‌فرد آن را برای صدور فاکتور حرفه ای بررسی کردیم. به‌خاطر افزایش خدمات فروشگاه‌های اینترنتی و مشتریان آن، لزوم ارائه فاکتور رسمی روزبه‌روز در حال افزایش است. ارسال فاکتور از طریق پیامک با افزونه ifact کمک فراوانی به کسب‌وکارهای آنلاین کرده است.

ما در کندو اس ام اس علاوه ‌بر ارائه خدمات پیامکی و پنل اس ام اس، بهترین و کاربردی‌ترین افزونه‌های ووکامرس را به شما معرفی می‌کنیم.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
📝 مقالات تخصصی بیش از 1000
📮 هدف آموزش بازاریابی پیامکی
📈 ماموریت رونق کسب و کار
⚙️ آموزش +20 ابزار پیامکی