ارسال پیامک می‌تواند راهی سریع، موثر و ارزان برای کاهش هزینه های کارکنان و بهبود کارایی سازمانی باشد. در حالی که این روش سریع و مستقیم است اما یکی از پایدارترین اشکال مدیریت روابط با کارکنان خواهد بود. برای مثال، شما برای برگزاری یک جلسه مهم از پیامک برای اطلاع رسانی استفاده می‌کنید. به جای اینکه به مدیران خود زنگ بزنید یا شخصاً بخواهید به نزد آنها بروید، اس ام اس دادن می‌تواند بهترین راهکار صرفه جویی در زمان باشد. در این بررسی به مزایای کاهش هزینه های کارکنان و بهبود کارایی با پیامک اشاره می‌کنیم.

کارکنان شما عاشق پیامک‌هایتان خواهند شد!

یکی از مفیدترین ویژگی‌های پیام‌های متنی این است که به سرعت خوانده می‌شود. اس ام اس دارای نرخ باز شدن 98 درصد هستند. همچنین، اکثر افراد تنها حدود 15 دقیقه برای خواندن یک پیامک پس از دریافت وقت صرف می‌کنند. استفاده از یک سرویس پیام متنی برای کسب و کار برای ارتباطات فوری و بلندمدت با کارکنان ایده آل است.

اثربخشی پیامک را نیز می‌توان به این واقعیت نسبت داد که به طور کامل روند مدیریت فرآیندهای سازمانی را بهبود می‌بخشد. به جای اینکه کارکنان شما وسط کارشان مجبور شوند به تماس‌های تلفنی که مدیران یا همکارانشان می‌گیرند پاسخ دهند، پیامک می‌تواند به عدم حواس پرتی و تمرکز بیشتر در کار کمک کند.

پیامک به کاهش هزینه‌های مشتری نیز کمک می‌کند. اگر کارکنان شما بخواهند به طور مدام با تماس تلفنی با مشتریان صحبت کنند، هزینه‌های سازمان بالا می رود.با استفاده از یک الگوی پیام متنی آسان می‌توانید همان پیام را به طور مکرر به چندین گروه از مشتریان خود ارسال کنید. این به معنای کاهش زمان و تلاش مورد نیاز برای ارتباطات است که در نهایت هزینه‌های کسب و کار را کاهش می‌دهد.

چگونه در زمان دورکاری ارتباط موثر خود را با پیامک با کارمندان خود حفظ کنیم؟

خودکارسازی پیام‌ها از طریق پنل اس ام اس به کسب ‌و کارها اجازه می‌دهد پیام‌های انبوه را زمان ‌بندی و ارسال کنند. وقتی شما بتوانید یک جلسه کاری با کارکنان خود را از طریق پیامک به آنها یادآوری کنید، جلسات فراموش شده تا 40 درصد کاهش پیدا می‌کنند. پیامک همچنین ارتباط تیمی قوی و قابل اعتماد را تضمین می‌کند. این مهم به شما امکان می‌دهد تا همه افراد تیم خود را در مورد اتفاقات شرکت مطلع کنید.

کندو - بهبود روند کار با پیامک

بهبود روند کار با پیامک

از طریق پیامک با کارکنان خود در هر جای دنیا ارتباط بگیرید

وقتی یک شرکت بزرگ را اداره می‌کنید، مدیریت کارمندان و مشتریان برای موفقیت شما حیاتی است. در حالی که قرار نیست شرایط اضطراری هر روز اتفاق بیفتد، شما باید برای زمان وقوع آنها آماده باشید. با وجود راهبردهای پاسخگویی و امکان برقراری ارتباط در لحظه از طریق پیامک می‌توانید هر بحرانی که اتفاق میفتد را بهتر مدیریت کنید.

هنگامی که می‌خواهید در طول یک بحران دسترسی خود را به حداکثر برسانید، زمان آن فرا رسیده است که بدانید پیامک چگونه می‌تواند به شما و شرکتتان کمک کند. با خواندن 90 درصد پیام‌های متنی در عرض سه دقیقه، اس ام اس سریع‌ترین راه برای دسترسی به افراد در مواقع اضطراری است. در حالی که ایمیل یا تماس تلفنی ممکن است کارساز باشد اما نرخ خواندن ایمیل‌ها پایین است. پس چرا باید مدیریت کارمندان و مشتریان خود را به شانس بسپاریم؟ پیامک  در مدیریت کارکنان می‌تواند ویژگی‌های زیر را ارائه دهد:

1- پس از ارسال یک هشدار بحرانی پاسخ‌های فوری دریافت کنید

شما نمی‌توانید تضمین کنید که کارکنانتان در مواقع اضطراری به کامپیوتر دسترسی خواهند داشت یا خیر! احتمال اینکه کارمندان یا مشتریان شما یک دستگاه تلفن همراه در نزدیکی خود داشته باشند بیشتر است. بیش از 90 درصد از کارکنان یک تلفن هوشمند به همراه خود دارند. به همین دلیل پیام‌های متنی می‌توانند ثابت‌ترین راه برای تماس در مواقع اضطراری باشند.

خطوط تلفن خود را آزاد نگه دارید و به سرعت به کارکنان خود در هنگام بحران (آتش سوزی، تصادف یا غیره) از طریق پیامک اطلاع دهید تا ایمنی همه را تأیید کنید. برای افرادی که پاسخی از آنها دریافت نمی‌کنید، می‌توانید از تلفن و ایمیل به عنوان شکل ثانویه ارتباط استفاده کنید. تقریباً بلافاصله پس از ارسال پیامک می‌توانید تشخیص دهید چه کسی به کمک نیاز دارد و چه کسی در امان است.

2- پیامک به افزایش مشارکت کارکنان کمک زیادی می‌کند

یک محل کار فراگیر به افزایش مشارکت کارکنان کمک می‌کند. با این حال، با توجه به اینکه بسیاری از کارمندان از راه دور کار می‌کنند، ایجاد یک محیط کاری فراگیر چالش برانگیزتر از همیشه است. پیامک می‌تواند راهی موثر برای ایجاد یک گفتگوی دوطرفه باشد که به موجب آن کارمندان احساس کنند هنوز در ارتباط قوی با سازمان هستند. ارسال پیامک یک راه عالی برای اعلام و جمع بندی جلسات کاری روزانه است.

برای اعلام جلسات یک پیامک هشدار ارسال کنید که زمان و مکان برگزاری جلسه را مشخص می‌کند. همچنین می‌توان یادآورهای متنی پیامکی را از قبل تنظیم کرد تا احتمال اینکه هیچ ‌کس جلسه را از دست ندهد، افزایش یابد. پیگیری کارهای روزانه از طریق پیامک و دریافت پاسخ از کارکنان می‌تواند به سرعت انجام امور سازمانی و افزایش مشارکت و بهره وری کارکنان کمک زیادی کند.

کندو - بهبود کار با پیامک

بهبود کار با پیامک

3- در مورد مشکلات یا نگرانی‌های امنیتی بحث کنید

هنگامی که ایمنی و رفاه کارکنان شما در خطر است، ممکن است کارکنان شما احساس ناامنی یا عصبی بودن کنند. شما می‌توانید از پیام‌های متنی برای اشتراک ‌گذاری اطلاعات و کمک به کاهش هراسی که ممکن است در مواقع اضطراری رخ دهد، استفاده کنید. اگر کارکنان شما احساس آرامش می‌کنند، در مواقع اضطراری می‌توانند کارهای مفیدتری انجام دهند.

در طول بحران برای ایجاد یک برنامه جدید سوال بپرسید. وقتی اطلاعاتی در مورد آنچه در حال وقوع است دارید، می‌توانید این اطلاعات را با کسانی که ممکن است در معرض خطر باشند به اشتراک بگذارید. علاوه بر این، اگر اطلاعات کافی در مورد وضعیت به وجود آمده جمع آوری کرده باشید، بهتر می‌توانید به سوالات پاسخ دهید.

4- زمانی که کارکنان در حرکت هستند ارتباط بگیرید

هنگامی که باید به کارمندان که در مسیر هستند هشدار دهید، دستگاه‌های تلفن همراه تنها راه برای برقراری ارتباط مداوم هستند. برای مثال، می‌توانید هر نوع تغییر برنامه در شرکت را به سرعت از طریق پیامک اعلام کنید. همچنین این امکان را دارید برای کارکنانی که در بیرون از شرکت فعالیت می‌کنند، از طریق پیامک ارتباط بگیرید و کارهای آنها را مدیریت کنید. به ویژه کارکنانی که ماموریت می‌روند یا سفر کاری دارند، پیامک به صرفه‌ترین و سریع‌ترین راه برای مدیریت امور است.

5- از فناوری خودکار برای بهبود کارایی استفاده کنید

شما می‌توانید سیستم پیام متنی خود را طوری تنظیم کنید که به رویدادهای خاص به طور خودکار پاسخ دهد. به عنوان مثال، اگر سالگرد تولد شرکت نزدیک است، از طریق پیامک تبریک بگویید و یک جلسه دورهمی را دوستانه با حضور همه کارکنان اعلام کنید. این کار می‌توانید از روزها قبل برنامه ریزی تا دچار فراموشی نشوید یا کارها را خیلی با عجله انجام ندهید. قابلیت زمان بندی پیامک‌ها می‌تواند به شما کمک کند تا اتفاقات و رویدادها را به خوبی پیش بینی کند و همه چیز را تحت کنترل خود داشته باشید.

کلام آخر

اگر در تلاش برای کاهش هزینه‌های کارکنان خود هستید، پیامک می‌تواند بهترین راهکار باشد. اس ام اس به شما کمک می‌کند هوشمندانه کار کنید و با خودکار کردن ارتباطات داخلی و خارجی خود، هزینه‌های کسب و کارتان را کاهش دهید. در نتیجه، پیامک به کسب و کار شما این امکان را می‌دهد که در زمان، پول و تلاش خود صرفه جویی کنند و در عین حال بهره وری سازمانی را افزایش دهید. به همین دلیل، توصیه می‌کنیم از «پنل اس ام اس کندو» برای ارتباط گرفتن با کارکنان و کاهش اصطکاک سازمانی خود استفاده کنید.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
📝 مقالات تخصصی بیش از 1000
📮 هدف آموزش بازاریابی پیامکی
📈 ماموریت رونق کسب و کار
⚙️ آموزش +20 ابزار پیامکی