این نکته را در نظر داشته باشید ارسال پیامک به عنوان یکی از روش‌های موثر برای ارتباط با کاربران و مخاطبان در وب سایت‌ ها شناخته شده است. این نکته را در نشر داشته باشید این روزها اکثر وب سایت ها در بستر وردپرس فعالیت می کنند زیرا این CMS شرایط رتا به گونه ای فراهم کرده است تا مدیران وب سایت ها بتوانند به ساده ترین شکل ممکن و با استفاده از افزونه های مختلف کسب و کار خود را مدیریت کنند. برای مثال بهتر است بدانید افزونه های زیادی برای ارسال پیامک وجود دارد که مبحث تبلیغات را برای مدیران کسب و کار های آنلاین آسان می سازد. برای مثال با استفاده از افزونه کاراسنو در وردپرس، شما می‌توانید برای ارسال پیامک به کاربران وب سایت خود استفاده کنید.

در ادامه بهتر است ذکر کنیم افزونه کاراسنو یکی از بهترین و محبوب ترین افزونه های ارسال پیامک انبوه برای وردپرس به شمار می رود و روز به روز هم به تعداد طرفداران آن افزوده می شود به همین دلیل مت تصمیم گرفته ایم در این محتوا اطلاعات قیقی نسبت به این افزونه در اختیار شما قرار دهیم. به همین دلیلی پیشنهاد می کنیم تا پایان این محتوا با ما در مجله کندو همراه باشید.

ارسال پیامک از طریق وب سایت

چرا باید از افزونه کاراسنو استفاده کنیم؟

همانطور که در قسمت بالا ذکر کردیم افزونه های زیادی برای ارسال پیامک در وردپرس وجود دارند اما کاراسنو داری ویژگی های منحصر به فردی است که مطمئنا شما هم باید از آن ها مطلع شوید. این نکته را در نظر داشته باشید افزونه کاراسنو دارای 6 ویژگی مهم است که در قسمت زیر هر کدام را نام می بریم و به صورت مجزا بررسی می کنیم تا شما بتوانید با دید باز و آگاهی کامل از این افزونه استفاده کنید.

اتصال به سرویس‌های مختلف پیامک

افزونه کاراسنو قابلیت اتصال به سرویس‌های مختلف پیامک را دارد. با استفاده از این افزونه، می‌توانید به سرویس‌های پیامکی مختلفی از جمله Nexmo، Twilio، Plivo، Clickatell و غیره متصل شوید. برای اتصال به هر یک از این سرویس‌ها، باید اطلاعات مورد نیاز مربوط به هر سرویس را در بخش تنظیمات افزونه وارد کنید. به عنوان مثال، برای اتصال به سرویس Nexmo، باید کلید API و کد مخفی API را وارد نمایید. با اتصال به این سرویس‌ها، می‌توانید از شماره‌های خود یا شماره‌های تایید شده سرویس‌های پیامکی استفاده کنید و پیامک‌های خود را به صورت مستقیم از سرویس‌های پیامکی ارسال کنید. همچنین، این افزونه امکان پشتیبانی از سرویس‌های پیامکی مختلف را دارد که شما می‌توانید با استفاده از این ویژگی، پیامک‌های خود را با استفاده از هر یک از سرویس‌های مورد علاقه‌تان ارسال کنید.

قابلیت ارسال پیامک به گروه‌های کاربری

با استفاده از افزونه کاراسنو، شما می‌توانید به راحتی پیامک‌های خود را به گروه‌های کاربری مختلف در سایت وردپرس ارسال کنید. این قابلیت به شما اجازه می‌دهد که به صورت هدفمند با کاربران خود ارتباط برقرار کنید و پیامک‌های مهمی را به گروه‌های خاصی از کاربران ارسال نمایید. برای استفاده از این قابلیت، ابتدا باید گروه‌های کاربری خود را در سایت وردپرس ایجاد کنید. سپس با استفاده از افزونه کاراسنو، می‌توانید پیامک‌های خود را به هر یک از این گروه‌های کاربری ارسال نمایید. در ادامه بهتر است ذکر کنیم با فعال سازی و تنظیم افزونه کاراسنو، بخشی با نام “ارسال پیامک به گروه‌های کاربری” در صفحه ویرایش گروه‌های کاربری در سایت وردپرس شما اضافه می‌شود. با انتخاب گروه مورد نظر و نوشتن پیامک مورد نظر، می‌توانید پیامک را به کل گروه کاربری ارسال کنید. همچنین، با استفاده از قابلیت “توضیحات خودکار” در افزونه کاراسنو، می‌توانید یک پیامک خودکار برای کاربرانی که به گروه جدید می‌پیوندند، تعریف نمایید. این پیامک می‌تواند شامل تشکر از پیوستن کاربر به گروه، توضیحاتی در مورد گروه یا هر پیام دیگری باشد که شما می‌خواهید به کاربران جدیدتان ارسال شود.

کندو - افزونه کاراسنو

افزونه کاراسنو

تنظیم شماره فرستنده

تنظیم شماره فرستنده یکی از ویژگی های منحصر به فرد این افزونه می باشد. لازم به ذکر است بدانید در تنظیم شماره فرستنده در افزونه کاراسنو بسیار آسان است. برای تنظیم شماره فرستنده در این افزونه می توانید به طور مستقیم از بخش تنظیمات افزونه اقدام کنید. در اینجا مراحل لازم برای تنظیم شماره فرستنده در افزونه کاراسنو را برای شما شرح می دهیم:

 1. وارد بخش “پیامک” در منوی اصلی وردپرس شوید.
 2. در بخش “تنظیمات” افزونه کاراسنو، روی گزینه “پیامک رسانه” کلیک کنید.
 3. در بخش “پیامک رسانه”، می توانید شماره فرستنده خود را تنظیم کنید. برای این کار، فیلد “شماره فرستنده” را پر کنید.
 4. پس از وارد کردن شماره فرستنده، روی گزینه “ذخیره تنظیمات” کلیک کنید.
 5. حالا شما می توانید از شماره فرستنده تنظیم شده خود برای ارسال پیامک استفاده کنید.

این نکته را در نظر داشته باشید تنها برخی از سرویس های پیامکی اجازه تنظیم شماره فرستنده را می دهند. بنابراین برای استفاده از این ویژگی، باید ابتدا با سرویس پیامکی خود تماس بگیرید و از این امر مطمئن شوید.

پشتیبانی از شبکه‌های ارسال پیامک محبوب

مطمئنا پشتیبانی از شبکه های ارسال پیامک محبوب داخلی یک افزونه از اهمیت زیادی برخوردار است. این نکته را در نظر داشته باید این افزونه از بیشتر شبکه‌های ارسال پیامک محبوب در ایران پشتیبانی می‌کند. در قسمت زیر نام 9 شبکه ارسال پیامک داخلی را ذکر خواهیم کرد که توسط این افزونه پشتیبانی می شوند:

 1. پیامک صبا
 2. پیامک پارسیان
 3. کندو اس ام اس
 4. پیامک رایانه اعتماد
 5. پیامک وب‌گاه
 6. پیامک آی‌تی
 7. پیامک نگار گستر
 8. پیامک سامانه اطلاع‌رسانی کشور
 9. پیامک پیام‌رسان شتاب

همچنین، افزونه کاراسنو این امکان را به کاربران می‌دهد که شماره فرستنده مورد نظر خود را برای هر شبکه‌ای که پشتیبانی می‌کند، تنظیم کنند و در ارسال پیامک‌های خود از آن استفاده کنند.

کندو - افزونه پر طرفدار ویرا

شخصی‌سازی پیامک

افزونه کاراسنو به کاربران امکان می‌دهد تا پیامک‌های خود را با استفاده از قالب‌های پیش فرض و یا قالب‌های سفارشی، شخصی‌سازی کنند. برای شخصی‌سازی پیامک با استفاده از افزونه کاراسنو، کاربران می‌توانند از متغیرهای مختلفی که در دسترس هستند، استفاده نمایند. به عنوان مثال، می‌توانند نام کاربری، نام و نام خانوادگی، تاریخ و زمان ارسال پیامک و غیره را در متن پیامک خود قرار دهند. برای این کار، کاربران می‌توانند از قسمت “متن پیامک” در صفحه تنظیمات افزونه کاراسنو استفاده کنند و متن مورد نظر خود را با استفاده از متغیرها و یا با نوشتن متن دلخواه، وارد کنند. همچنین، کاراسنو به کاربران این امکان را می‌دهد تا در قالب پیامک‌های خود، لینک‌های اختصاصی و یا کوتاه‌ شده‌ خود را قرار دهند. برای این کار، کافیست که کاربران لینک مورد نظر خود را در بخش “لینک” در صفحه تنظیمات کاراسنو وارد نمایند. با استفاده از این ویژگی‌ها، کاربران می‌توانند پیامک‌های خود را به شکلی شخصی‌تر و با ارزش افزوده بیشتری برای گیرندگان خود، ارسال کنند.

ارسال پیامک به صورت خودکار

با استفاده از kerasno می‌توانید پیامک‌ها را به صورت خودکار ارسال کنید. برای این کار، ابتدا باید یک قالب پیامک را تعریف کنید و سپس یک زمانبندی برای ارسال پیامک‌ها تنظیم کنید. بعد از تعریف قالب پیامک و زمانبندی ارسال، افزونه کاراسنو به صورت خودکار پیامک‌ها را بر اساس زمانبندی تنظیم شده ارسال خواهد کرد. لازم به ذکر است بدانید برای تنظیم زمانبندی ارسال پیامک خودکار، از قسمت “زمانبندی” در صفحه تنظیمات افزونه استفاده کنید. در این قسمت، می‌توانید زمان‌های مختلفی را برای ارسال پیامک‌ها تعیین نمایید، مانند روزانه، هفتگی یا ماهانه. همچنین، امکان تنظیم زمان دقیق ارسال هم برای شما وجود خواهد داشت.

در ادامه بهتر است ذکر کنیم از طریق قسمت “قالب پیامک” نیز می‌توانید پیامک‌های خودکار خود را شخصی‌سازی کنید. در این قسمت، می‌توانید یک قالب پیامک را برای هر نوع پیامک قرار دهید و از متغیرهای مختلفی مانند نام کاربری، ایمیل، تاریخ و زمان ارسال و غیره استفاده کنید تا پیامک‌های شما به صورت خودکار شخصی‌سازی شوند. این نکته را در نظر داشته باشید با استفاده از kerasno ، می‌توانید پیامک‌های خودکار خود را به گروه‌های کاربری وردپرس ارسال کنید. برای این کار، باید گروه‌های کاربری مورد نظر خود را از قسمت “گروه‌های کاربری” در صفحه تنظیمات افزونه انتخاب کنید.

افزونه کاراسنو چیست و چه کاربردی دارد؟

افزونه کاراسنو چیست و چه کاربردی دارد؟

مشکلات متداول و رفع آن‌ها در استفاده از افزونه کاراسنو

بسیاری از افراد در هنگام استفاده از این افزونه با مشکلات متداولی مواجه می شوند که حل کردن آن مشکلات برای کاربران کمی سخت است. به همین دلیل ما تصمیم گرفته ایم در این بخش از مقاله برخی از این مشکلات را مطرح کنیم و به آن ها پاسخ دهیم تا شما بتوانید به ساده ترین شکل ممکن از این افزونه استفاده نمایید.

مشکل در تنظیمات پیامک

برخی کاربران ممکن است با مشکل در تنظیمات پیامک در افزونه کاراسنو مواجه شوند. برای رفع این مشکل، باید تنظیمات پیامک خود را با دقت بیشتری بررسی کرده و اطمینان حاصل کنید که اطلاعات صحیحی را وارد کرده‌اید.

مشکل در ارسال پیامک

ممکن است در برخی موارد، پیامک های ارسال شده توسط افزونه کاراسنو به درستی ارسال نشوند. برای رفع این مشکل، ابتدا باید مطمئن شوید که اطلاعات مورد نیاز برای ارسال پیامک را به درستی وارد کرده‌اید و همچنین از سرویس پیامکی خود برای بررسی وضعیت پیامک های ارسال شده استفاده کنید.

مشکل در قالب پیامک

در برخی موارد، قالب پیامک تنظیم شده توسط کاربران ممکن است با خطا مواجه شود. برای رفع این مشکل، باید از قالب های استاندارد ارائه شده توسط افزونه استفاده کنید و همچنین قالب خود را با دقت بیشتری بررسی کنید.

مشکل در شماره فرستنده

برخی از سرویس های پیامکی ممکن است محدودیت هایی در استفاده از شماره فرستنده داشته باشند. برای رفع این مشکل، باید از شماره فرستنده معتبر استفاده کنید و همچنین با سرویس پیامکی خود برای بررسی این مورد تماس بگیرید.

مشکل در پشتیبانی از سرویس پیامکی

این مشکل مربوط به ارسال پیامک‌های تکی و گروهی است که برای کاربرانی که با محدودیت‌های سرعت ارسال پیامک مواجه هستند، می‌تواند مشکل ساز باشد. برای رفع این مشکل، می‌توانید تعداد پیامک‌هایی که در هر دوره ارسال می‌کنید را کم کنید و یا فاصله‌ی زمانی بین دوره‌های ارسال را افزایش دهید تا از محدودیت‌های سرعت ارسال پیامک جلوگیری کنید. همچنین با استفاده از سرویس‌های ارسال پیامک در تهران با سرعت بالا نیز می‌توانید استفاده کنید تا مشکل ارسال پیامک تکی و گروهی حل شود.

مشکلات متداول و رفع آن‌ها در استفاده از افزونه کاراسنو

مشکلات متداول و رفع آن‌ها در استفاده از افزونه کاراسنو

نتیجه گیری

با توجه به اطلاعاتی که در اختیارتان قرار دادیم، می‌توان گفت که افزونه کاراسنو یکی از بهترین و محبوب‌ ترین افزونه‌ های وردپرس برای ارسال پیامک است. این افزونه با پشتیبانی از بیش از ۲۰ شبکه ارسال پیامک، امکان ارسال پیامک به کاربران با شماره فرستنده دلخواه، ارسال پیامک به صورت خودکار، قابلیت ارسال پیامک به گروه‌های کاربری و شخصی‌سازی پیامک‌ها، امکانات بسیاری را برای کاربران فراهم می‌کند. همچنین، نصب و استفاده از این افزونه نیز بسیار آسان می باشد و مشکلات آن نیز به راحتی قابل حل است. بنابراین، اگر به دنبال افزونه‌ای برای ارسال پیامک در وردپرس هستید، کاراسنو یکی از گزینه‌های بسیار خوب است که می‌توانید در امر ارسال پیامک به شما کمک شایانی کند.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
📝 مقالات تخصصی بیش از 1000
📮 هدف آموزش بازاریابی پیامکی
📈 ماموریت رونق کسب و کار
⚙️ آموزش +20 ابزار پیامکی