اگر به تازگی در بازار تبلیغات پیامکی شروع به فعالیت کرده‌اید وقت آن رسیده است که از زمان‌های مناسب برای ارسال پیامک‌های تبلیغاتی آگاه شوید. یکی از نکاتی که به شما کمک می‌کند که از پیام‌هایی که برای مخاطبان خود ارسال می‌کنید باز خورد ایده آلی ببینید این است که پیامک مناسبتی یا تبلیغاتی خود را در زمان مناسب برای مخاطبین خود ارسال کنید تا به نتیجه‌ی دلخواه برسید. حال ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که بهترین زمان برای ارسال پیامک چه زمانی است؟ آیا این زمان‌ها برای تمام کسب و کارها صدق می‌کند؟

در ادامه با ما همراه باشید تا بهترین زمان‌ها برای ارسال پیامک‌های مناسبتی و تبلیغاتی آشنا شویم.

کندو - بهترین زمان ارسال پیامک تبلیغاتی چه زمان هایست؟

بهترین زمان ارسال پیامک تبلیغاتی چه زمان هایست؟

بهترین زمان ارسال پیامک تبلیغاتی چه زمان هایست؟

طبق تحقیقات انجام شده معمولا 85 درصد افراد طی 3 دقیقه‌ی اول که پیامک را روی تلفن همراهشان دریافت می‌کنند آن را می‌خوانند. بنابراین زمان بندی مناسب و درست می‌تواند تاثیر بازاریابی پیامکی شما را چندین برابر کند.

همانطور که اشاره کردیم زمان ارسال پیامک تاثیر بازاریابی پیامکی شما را چندین برابر می‌کند و در پی آن مشتریان و فروش شما افزایش پیدا خواهد کرد. در ادامه با زمانبندی متناسب برای ارسال پیامک با هر صنفی آشنا خواهیم شد.

کسب و کار متفاوت، زمان‌بندی متفاوت

بله، درست است هر بیزینس باید در زمان‌های متناسب با نوع کسب و کار خود برای مخاطبان و مشتریان خود پیامک ارسال کند. برای بیشتر درک کردن این موضوع به مثال‌های زیر توجه کنید.

برای مثال بانک‌ها برای تشویق افراد به افتتاح حساب بهتر است در ساعات اولیه صبح پیامک‌های خود را ارسال کنند، چرا که در این زمان بانک‌ها باز هستند و می‌توانند به مشتریان خدمات دهند. هم چنین افراد کارهای بانکی خود را در ساعات اولیه روز انجام می‌دهند. حال تصور کنید که بانک‌ها در ساعات میانی روز اقدام به ارسال پیامک کنند پیام آن‌ها یا خوانده نمی‌شود و یا تعداد انگشت شماری آن را می‌ببیند.

با توجه به این که ساعات اولیه روز زمان مناسب برای ارسال پیامک توسط بانک‌هاست، بهترین زمان برای ارسال پیامک توسط رستوران‌ها متفاوت است. بهترین زمان برای ارسال پیامک توسط رستوران‌ها ساعت میانی روز و نزدیک به ظهر است، چرا که این بازۀ زمانی وقتیست که کارمندان و مدیران و دیگر افراد معمولاً به این فکر می‌کنند که برای نهار چه چیزی بخورند و پیشنهاد شما برای آن‌ها مفید و جذاب است.

با این دو مثال که برای شما عزیزان ذکر کردیم فقط کافیست تصور کنید که این تبلیغ اگر در زمان مناسب‌اش ارسال شود، چقدر تاثیر بیشتری در بازاریابی پیامکی شما خواهد داشت تا به اهمیت بهترین زمان ارسال پیامک تبلیغاتی پی ببرید.

حالا در ادامه می‌خواهم چند نکتۀ کلی را برای شما عزیزان ذکر کنیم که در هر کسب و کاری که هستید بتوانید از این نکات بهره ببرید.

کندو - بهترین زمان برای ارسال پیامک

بهترین زمان برای ارسال پیامک

زمان‌های طلایی برای ارسال پیامک

در بازاریابی پیامکی زمان‌های طلایی وجود دارد که با توجه به این زمان‌ها می‌توانید به مخاطبین خود پیامک ارسال کنید و خدمات خود را معرفی کنید.

نیمه‌ی اول روز:  صبح تا ۱۲ ظهر

یکی از بهترین زمان‌ها برای ارسال پیامک‌های تبلیغاتی شروع روز است. در این زمان معمولا افراد در پی دنبال کردن اخبار و بازدید پیام‌های دریافتیشان است. پس شما با فرستادن پیامک در این زمان می‌توانید شانس دیده شدن پیامک خود را افرایش دهید.

پس بهترین زمان برای ارسال پیامک تبلیغاتی در نیمه‌ی اول روز ساعات 8 صبح تا 12 ظهر است. در این مدت افراد بیشتر با تلفن همراه خود سرگرمند و احتمال این که پیامک شما را ببینند زیاد است.

نیمه دوم روز: 5 عصر تا 9 شب

دومین ساعت طلایی روز از ساعت 5 عصر تا 9 شب آغاز می‌شود. شما با توجه به نوع کسب و کارتان می‌توانید این ساعت را برای ارسال پیامک انتخاب کنید. فرض کنید شما یک کافه دارید، می‌توانید با دادن یک پیشنهاد جذاب، افراد را به نوشیدن یک قهوه گرم در این روزهای پاییزی دعوت کنید.

در ساعات 5 عصر تا 9 شب بیشتر افراد روز پر مشغله‌ی خود را پشت سر گذاشته‌اند و در حال استراحت هستند، پس احتمال این که پیامک شما را ببینند بسیار زیاد است.

در چه ساعت‌هایی نباید پیامک تبلیغاتی ارسال کنیم؟

اگر صبح خیلی زود که مخاطب هنوز از خواب بیدار نشده است یا پس از پایان ساعت 9 شب که زمان استراحت مخاطب است اقدام به ارسال پیامک تبلیغاتی نمایید، نتیجه ی مطلوبی را دریافت نخواهید کرد.

در این ساعات پیامتان نوعی مزاحمت محسوب می شود و خوانده نمی‌شود.

بهترین زمان ارسال پیامک تبلیغاتی در تعطیلات آخر هفته

شاید شما هم فکر کنید ارسال پیامک در تعطیلات آخر هفته کار بیهوده ایست و برایتان نتیجه خوبی به همراه ندارد، اما باید بگویم حتی در روز‌های تعطیل هم زمان‌های طلایی وجود دارد که شما می‌توانید با ارسال پیامک‌های تبلیغاتی به کسب و کار خود کمک کنید.

یکی از مهم ترین نکاتی که هنگام ارسال پیامک تبلیغاتی باید در نظر بگیرید این است که اکثر افراد، روزهای تعطیل را به استراحت اختصاص می‌دهند و معمولا دیرتر از روزهای دیگر از خواب بیدار می‌شوند.

طبق آمارهای به دست آمده بهترین ساعت برای ارسال پیامک در روزهای تعطیل ساعات 9 تا 10 صبح است. پس از این ساعت در روزهای تعطیل افراد سرگرم خانواده و دیگر کارهای خود هستند و معمولا پیام‌های خود را چک نمی‌کنند. اگر این ساعت را از دست دادید و به ارسال پیامک تبلیغاتی خود اصرار دارید بهتر است تایم‌های بعد از ظهر را انتخاب کنید.

معمولا افراد در تایم‌های 6 تا 7 بعد از ظهر کار‌های خود را انجام داده‌اند و در حال استراحت می‌باشند و زمان بیشتری گوشی همراهشان در دسترشان است و از آن استفاده می‌کنند. بنابر این احتمال دیده شدن پیام شما در این ساعت نیز بالاست.

نتیجه گیری

در این مطلب با یکی از مهم ترین نکات در بازار یابی پیامک آشنا شدیم. و دیدید که انتخاب زمان مناسب برای ارسال پیامک‌های تبلیغاتی و مناسبتی تا چه اندازه اهمیت دارد.

با دانستن این نکته و رعایت آن می‌توانید تاثیر بسیار شگفت انگیز آن را روی افرایش فروش و مشتریان خود ببینید.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
📝 مقالات تخصصی بیش از 1000
📮 هدف آموزش بازاریابی پیامکی
📈 ماموریت رونق کسب و کار
⚙️ آموزش +20 ابزار پیامکی