اگر کارفرما هستید و به دنبال جذب نیروی جدید برای شرکتتان هستید قدرت ارسال پیامک را دست کم نگیرید. بازاریابی پیامکی می‌تواند در استراتژی فرایند استخدام شما بسیار موثر باشد.

امروزه تمام دستگاه های تلفن همراه مجهز به دریافت پیامک هستند. در نظر داشته باشید که افراد همیشه تلفن همراه خود را در دسترس قرار می‌دهند. در واقع، مطالعات در سال 2016 نشان داد که کاربران به طور متوسط ​​در مجموع 2617 بار در روز زمان خود را لمس می‌کند و 98٪ از پیام های متنی تنها در عرض سه دقیقه خوانده می‌شود. از این رو ارسال پیامک سالهاست که در بازاریابی مورد استفاده قرار می‌گیرد و استفاده از آن برای جذب نیرو در حال گسترش است. این روش می‌تواند به شما کمک کند افراد را سریع‌تر روی صندلی‌ها بنشانید و همچنین نامزدهای احتمالی را از قبل بررسی کنید.

اگر از پیامک برای استراتژی استخدام شرکت خود استفاده نمی کنید، چیزهای زیادی را از دست داده اید. بدتر از آن، ممکن است وقت گرانبهای خود را بر روی منابع یا تاکتیک هایی تلف کنید که به شما کمک نمی کند استعدادهای برتر را به دست آورید.

برای استخدام نیروی جدید پیامک بزن

در اینجا سه ​​دلیل برای شما می‌آوریم که بیشتر با این ابزار توانمند برای جذب نیروهای خود آشنا شوید.

تاثیر پیامک در دوران کرونا

افراد بیشتری نسبت به اینترنت، ثابت تلفن همراه دارند.

شاید فکر کنید همه افراد مانند کسانی که در اطرافتان هستند همیشه به تلفن همراهشان چسبیده اند! اما واقعیت این است که فقط 55 درصد از جمعیت کل جهان به اینترنت متصل هستند و از گوشی‌های هوشمند استفاده می‌کنند.

تحقیقات نشان می‌دهند از این بین تنها 15 تا 20 درصد از کاربران به طور مداوم به اینترنت متصل هستند و بقیه افراد به طور مرتب پیام‌های شبکه اجتماعی خود را چک نمی‌کنند.

بنابراین اگر در تلاش برای استخدام نیروی جدید برای استخدام هستید، بهتر است از سرویس‌های پیامکی بهره ببرید.

از طرف دیگر، Statista گزارش داده است که نزدیک به 5 میلیارد از 7 میلیارد نفر در جهان در حال حاضر به تلفن همراه دسترسی دارند و انتظار می رود تا سال 2023 مالکیت جهانی آن 67 درصد باشد. بنابراین یک انفجار پیام کوتاه می‌تواند به همه این کاربران تلفن همراه برسد، نه فقط کسانی که اتصال ثابت به اینترنت دارند.

می‌توانید صندلی های خالی را سریع‌تر پر کنید.

از آن‌جایی که ممکن است متقاضیان همیشه آنلاین نباشند، ممکن است نتوانند دستورالعمل‌ها یا اطلاعیه‌های شما را به سرعت ببینند. به این ترتیب، روند استخدام شما طولانی‌تر از آنچه باید باشد می‌شود. پیام کوتاه به شما امکان می‌دهد یادآوری‌ها و به‌روزرسانی‌ها را به موقع برای نیرو‌های احتمالی خود ارسال کنید تا بتوانید به سرعت برنامه‌ی خود را جلو ببرید.

این به شما کمک می‌کند تا اطمینان حاصل کنید که داوطلبان مصاحبه،  تایم مصاحبه ی خود را از دست نمی‌دهند و به موقع برای مصاحبه آماده می‌شوند.

می توانید نامزدها را از قبل بررسی کنید.

یکی از بهترین ویژگی‌های استفاده از پیامک برای جذب مشتری، امکان پیش‌بینی فوری یک نامزد است. به عنوان مثال، یکی از کارمندان شما فردی را برای استخدام به شما معرفی می‌کند. شما می‌توانید با ارسال پیامک فرد را به مصاحبه دعوت کنید و تمایل او را برای استخدام در شرکت خود بسنجید.

همچنین می‌توانید مشخص کنید که متقاضی واقعاً به این شغل علاقه مند است یا خیر. با این روش هم در وقت خود صرفه جویی می‌کنید هم فرد مقابل و نیازی به تماس تلفنی نیست.

نکاتی برای نوشتن متن پیامک استخدامی

ارسال پیامک یک استراتژی بازاریابی رایج و موفق است، اما بسیاری از استخدام‌کنندگان هنوز ارزش آن را در دنیای دیجیتال امروزی درک نمی‌کنند. اگر می خواهید فرآیند استخدام خود را تسریع کنید و استعدادهای برتر را به مقرون به صرفه ترین راه ممکن به دست آورید، استخدام پیامکی را در برنامه‌ی خود داشته باشید.

هنگامی که صحبت از استفاده از ارسال پیامک برای استخدام می شود، مهم است که یک خط مشی برای استفاده از پیامک به عنوان بخشی از برنامه استخدام خود داشته باشید. همه ما به طور منظم پیامک می نویسیم، اما متن پیام استخدامی شما نباید مانند دیگر متن‌هایی که می نویسید باشد. در ادامه نکاتی را برای نوشتن متن مناسب به شما عزیزان ارائه می دهیم.

  • حرفه ای باشید. توجه داشته باشید از جملات ناقص، کلمات با املای اشتباه، دستور زبان غلط و ایموجی در متن‌های خود استفاده نکنید. پیام خود را مختص استخدام نگه دارید و هیچ چیز شخصی را در متن آن درج نکنید، حتی اگر پاسخی شخصی دریافت کردید.
  • کوتاهی مهم است. هیچ کس نمی خواهد اطلاعات زیادی را از طریق متن پیامک دریافت کند. زمانی که پیام طولانی است باید از ایمیل استفاده کنید. می توانید با ارسال پیامک هشدار ارسال ایمیل را به کاندید‌های احتمالی بدهید و اطلاعات دقیق‌تر را از طریق ایمیل برای متقاضیان ارسال کنید.
  • بدیهی است که گیرنده شما را نمی شناسد. شما باید علاوه بر نام خود، نام شرکت و عنوان شغلی را نیز درج کنید. هر بار که پیامی ارسال می‌کنید این کار را تکرار کنید چرا که ممکن است گیرنده اطلاعات شما را ذخیره نکند و بدون آن داده‌ها، ممکن است ندانند شما چه کسی هستید.
  • حواستان به زمان باشد. ارسال پیامک استخدام در زمان مناسب نیز تاثیر بسزایی در میزان موفقیت خواهد داشت. یک مطالعه نشان داد که 14 درصد از جویندگان کار فکر می کنند دریافت پیام های متنی خارج از ساعات کاری غیرحرفه ای است. برای اکثر پاسخ دهندگان، بهترین زمان برای دریافت پیامک استخدام بین ساعت 8 صبح تا 12 بعد از ظهر بود.
  • قبل از ارسال پیامک از نامزدهای خود اجازه بگیرید. قبل از شروع فرآیند مصاحبه از آنها رضایت بگیرید. به آنها بگویید که چند بار پیام ارسال می کنید و چه اطلاعاتی می توانند از شما انتظار داشته باشند.
  • پیام های خود را کوتاه و ساده نگه دارید. جستجوی کار می تواند برای اکثر نامزدها یک تجربه استرس زا باشد، بنابراین تمام تلاش خود را برای جلوگیری از پیام های طولانی انجام دهید.
  • چگونه در زمان دورکاری ارتباط موثر خود را با پیامک با کارمندان خود حفظ کنیم؟

در متن پیام های استخدامی از چه چیزهایی پرهیز کنیم؟

روزانه افراد زیادی برای پیدا کردن شغل مورد نظرشان به سایت ها و مراکز مراجعه می‌کنند. کاریابی‌ها برای اینکه شغل مورد نظر را به متقاضیان اطلاع دهند شروع به تماس می‌کنند، اما این روش بسیار زمان بر است. پیشنهاد ما به شما ارسال پیامک کاریابی به افراد جویای کار است با به کاربردن این روش علاوه بر جلوگیری از اتلاف وقت از هزینه‌ی اضافی نیز جلوگیری می‌کند.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۳ رای
📝 مقالات تخصصی بیش از 1000
📮 هدف آموزش بازاریابی پیامکی
📈 ماموریت رونق کسب و کار
⚙️ آموزش +20 ابزار پیامکی