همان‌طور که احتمالاً حدس زدید، قابلیتی که می‌خواهیم در مورد آن صحبت کنیم، به پیام‌های کوتاه مرتبط است. اما نه پیام‌های کوتاه ساده، بلکه می‌خواهیم در مورد ارسال پیامک گروهی در آیفون حرف بزنیم.

گوشی‌های هوشمند آیفون یکی از پرطرفدارترین گوشی‌های تلفن همراه در جهان و البته در ایران هستند. قابلیت‌های متعدد، امنیت و شیک و زیبا بودن آنها باعث شده که به این سطح از محبوبیت برسند.

از آنجایی که گوشی‌های آیفون همیشه خاص هستند و کار کردن با آنها کمی سخت‌تر از سایر گوشی‌های تلفن همراه است، می‌خواهیم در این مقاله یکی از قابلیت‌های آن را برای شما توضیح دهیم تا اگر کسی به‌تازگی به جمع اعضای کلوپ سیب گاز زده (!) پیوسته است، سردرگم نماند.

چرا از پیامک گروهی استفاده کنم؟

حتماً برای شما هم پیش آمده که بخواهید خبری را هم‌زمان به چند نفر از دوستانتان اطلاع دهید. برای این کار باید صفحه چت هرکدام از دوستانتان را تک تک در گوشی باز کرده و متن خود را بنویسید و ارسال کنید. ممکن است بگویید ایراد این کار چیست؟ خوب شاید ارسال پیامک به این روش برای 2 نفر از دوستانتان مشکلی ایجاد نکند. اما فرض کنید که می‌خواهید همین پیامک را به 5 نفر دیگر هم ارسال کنید. اینجا است که کم کم مشکلات ارسال اس ام اس به این روش مشخص می‌شود.

یعنی شرکت اپل با این همه عظمت راه حلی برای این مشکل پیش بینی نکرده است؟ البته که بله! راه حل این مشکل در قابلیتی به نام پیامک گروهی نهفته است. پیامک گروهی به شما اجازه می‌دهد که یک پیامک را هم‌زمان به چندین نفر از مخاطبان خود ارسال کنید و دیگر نیازی به اینکه پیامک را تک تک برای هر نفر بفرستید نداشته باشید.

انواع پیامک گروهی

پیام‌های کوتاهی که به صورت گروهی ارسال می‌کنید، دو نوع دارند:

پیامک‌هایی که به رنگ سبز هستند.

وقتی پیامکی که به‌صورت گروهی ارسال می‌کنید به رنگ سبز ارسال می‌شود، احتمالاً یکی از مخاطبانی که پیامک برایش می‌رود، گوشی اندرویدی دارد. در این حالت پیامک شما از طریق سرورهای MMS و یا شبکه ارتباطی سیم کارت شما فرستاده می‌شود و ممکن است برای شما هزینه داشته باشد.

به‌علاوه زمانی که پیامک‌های شما سبز رنگ هستند، پاسخی که یکی از مخاطبانتان به پیامک شما می‌دهد، تنها برای شخص شما قابل رویت است.

کندو - انواع پیامک های گروهی

انواع پیامک های گروهی

پیامک‌هایی که به رنگ آبی هستند.

این پیامک‌ها نشان می‌دهند که تمامی افرادی که قرار است این پیامک را ببینند، صاحب یک دستگاه تلفن هوشمند آیفون هستند! به همین دلیل اس ام اسی که شما ارسال می‌کنید، از طریق سرورهای داخلی اپل ارسال می‌شود و هزینه‌ای برای شما به همراه ندارد.

اگر یکی از مخاطبان پاسخ پیامک شما را بدهد، تمامی افرادی که در گروه پیامکی شما هستند، پاسخ او را خواهند دید و می‌توانند به آن واکنش نشان دهند.

چگونه در آیفون پیامک گروهی بفرستم؟

حالا که فلسفه وجود پیامک گروهی را به همراه انواع و اقسام آن درک کردید، وقت آن است که یاد بگیرید که چگونه می‌توانید خودتان هم پیامک گروهی بفرستید.

  • برای این کار ابتدا باید برنامه مربوط به پیامک (Massages) را در گوشی خود باز کنید.
  • روی گزینه نوشتن یک پیام جدید (compose) کلیک کنید.
  • اسم مخاطبانی را که می‌خواهید برای آنها پیامک ارسال کنید را بنویسید، و یا با انتخاب گزینه + می‌توانید در بخش مخاطبان خود جستجو کنید و افرادی را که می‌خواهید انتخاب کنید.
  • پیامک خود را بنویسید و روی گزینه ارسال کلیک کنید.

سایر برنامه‌های ارسال پیام گروهی

برای ارسال پیام گروهی، برنامه‌های مختلفی وجود دارند که برخی از آنها رایگان و برخی دیگر پولی هستند. قبل از اینکه اقدام به ارسال پیام در هر برنامه‌ای کنید، مطمئن شوید که آیا این برنامه با امکاناتی که شما در نظر دارید تطابق دارد یا نه.

برنامه‌هایی نظیر Connect، Group SMS و یا Signal برای ارسال پیامک گروهی در آیفون طراحی شده اند. با استفاده از این برنامه‌ها می‌توانید مخاطبان خود را گروه بندی کرده و پیامک خود را ارسال کنید. اما ما راه بهتری برای ارسال پیامک گروهی برای شما در نظر گرفته‌ایم.

کندو - نحوه ارسال پیام گروهی در آیفون

نحوه ارسال پیام گروهی در آیفون

 

سامانه پیامکی، یک راه مطمئن برای ارسال پیامک گروهی

احتمال اینکه شما کاربر آیفون باشید اما تعداد زیادی از دوستانتان گوشی‌های اندرویدی داشته باشند زیاد است. بدین ترتیب هر مرتبه که بخواهید پیامک گروهی ارسال کنید، باید هزینه پرداخت کنید. شاید برای یک یا دو پیامک گروهی این موضوع خیلی مهم نباشد، اما اگر بخواهید دائماً پیامک گروهی ارسال کنید، هزینه قبض تلفن همراه شما سر به فلک خواهد زد.

یکی از راه‌هایی که می‌توانید برای صرفه جویی در هزینه انجام دهید، استفاده از پنل پیامکی است. سامانه کندو به شما این امکان را می‌دهد که شماره مخاطبان خود را در پنل پیامکی خود آپلود کنید، آنها را گروه بندی کنید و سپس برای آن‌ها پیامک ارسال کنید.

حتی می‌توانید چندین گروه مختلف از مخاطبان خود ایجاد کنید و هر زمان که لازم بود، با مشخص کردن ساعت ارسال، پیامک خود را به دست آنها برسانید.

با دریافت خط اختصاصی، هویت خود را مشخص کنید.

معمولاً یک خط اجاره‌ای برای ارسال پیامک در اختیار شما قرار می‌گیرد. اما اگر بخواهید، می‌توانید با پرداخت هزینه‌ای ناچیز، یک خط اختصاصی برای خود خریداری کنید تا شماره پیامکی مشخص داشته باشید و هر زمان که اس ام اسی برای دوستان یا مخاطبانتان می‌فرستید، آنها بدانید که این پیامک از طرف چه کسی است.

به علاوه یکی دیگر از مزایای خط اختصاصی این است که مخاطبان شما می‌توانند با شما تعامل داشته باشند و برای شما پیامک ارسال کنند.

نتیجه‌گیری

  • پیامک‌های گروهی یکی از بهترین روش‌ها برای ارسال همزمان یک پیامک به چندین مخاطب است
  • ارسال پیامک گروهی ممکن است هزینه بر باشد. به همین دلیل استفاده از پنل پیامکی یک راه حل اقتصادی است.
  • با دریافت یک خط پیامکی اختصاصی، می‌توانید تمام پیامک‌های خود را از یک شماره مشخص ارسال کنید و پاسخ‌های مخاطبان را دریافت کنید.
  • پنل پیامکی به شما این امکان را می‌دهد که لیست مخاطبان خود را در سایت آپلود و آن‌ها را گروه بندی کنید.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

میانگین امتیازات ۳ از ۵
از مجموع ۵ رای
📝 مقالات تخصصی بیش از 1000
📮 هدف آموزش بازاریابی پیامکی
📈 ماموریت رونق کسب و کار
⚙️ آموزش +20 ابزار پیامکی