بازاریابی پیامکی یک روش بازاریابی نوین که بر اساس اتخاذ استراتژی مبتنی بر ارسال پیام کوتاه به مخاطبان در سطح گسترده به وجود آمده است. بازاریابی پیامکی برای انواع مشاغل و کسب‌وکارها بسیار موثرکارآمد است، زیرا طبق تحقیقات به دست آمده 98 درصد از پیامک‌های تبلیغاتی در سه دقیقه اول ارسال، توسط مخاطبان باز و خوانده می‌شود. همچنین بازاریابی پیامکی به یکی از محبوب‌ترین روش‌ها از نظر مخاطبان تبدیل شده است، درست است که همه افراد در سراسر دنیا، یک گوشی تلفن همراه هوشمند دارند اما، مخاطبان ترجیح می‌دهند به جای مکالمات طولانی با بازاریابان و اپراتورها، کلیه‌ی کارهای خود را نیز از طریق دریاف و ارسال پیامک انجام دهند. امروزه نه تنها شرکت‌ها، صاحبان برند و مشاغل خدماتی از سرویس پیام کوتاه استفاده می‌کنند، بلکه بیشتر مراکز آموزشگاهی، پست، بانک و… نیز که از سازمان‌های دولتی هستند از آن استفاده می‌کنند. در واقع بودجه‌ی اختصاصی به این نوع بازاریابی توسط تصمیم گیرندگان روز به روز در حال افزایش است زیرا نرخ بازگشت سرمایه در آن بسیار زیاد بوده و همچنین راه‌اندازی آن ساده و مقرون به صرفه است.

آیا میدانید کد خوان پیامکی چیست؟ برای اطلاع از آن بر روی کدخوان پیامکی چیست بزنید. 

کندو - ارسال پیامک بر اساس کد پستی

ارسال پیامک بر اساس کد پستی

ارسال پیامک براساس کدپستی

روش بازاریابی پیامکی هر روز در حال تکامل است، در این روش صاحبان مشاغل و کسب‌وکارها باید بتوانند به شماره تلفن مخاطبان و مشترکین هدف خود دسترسی پیدا کنند و در واقع این شماره‌ها بزرگترین دارای آن‌هاست. روش‌های مختلفی در این زمینه وجود دارد، به طور مثال، وقتی مشتریان از فروشگاهی خرید می‌کنند می‌توانند شماره خود را در اختیار آن فروشگاه قرار داده و از خدمات ویژه‌ی آن‌ها، مثل، تخفیف‌ها، فروش ویژه و محصولات جدید اطلاع پیدا کنند.
اما برخی مشاغل هستند که مخاطبان هر روز با آن‌ها سر و کار ندارند، به طور مثال آژانس‌های املاک. همچنین مخاطب هدف در اینگونه از مشاغل بسیار وابسته به منطقه و محل قرار گیری آن آژانس است. در نتیجه برای ارسال پیامک هدفمند منطقه‌ای، می‌توان از ارسال پیامک بر اساس کد پستی استفاده کرد.
در این روش با وارد کردن چهار رقم سمت چپ کد پستی خود یا کد پستی منطقه‌ی مورد نظر می‌توانید به کلیه‌ی شماره تلفن‌های ثبت شده آن منطقه دسترسی داشته باشید. در این روش نیز اگز مخاطبان سرویس پیام کوتاه خود را مسدود کرده باشند نیز، پیامک شما به دست آن‌ها نخواهد رسید.
مزایای ارسال پیامک براساس کدپستی
با شناخت مخاطب هدف در منطقه‌های مورد نظر مربوط به کسب و کار و خدماتتان، می‌توانید در هزینه‌های ارسال پیامک صرفه جویی که و همچنین اطلاعات دقیقی از بازخورد مخاطبان در هر منطقه‌ای بدست آورید. این اطلاعات می‌تواند شما را در زمان برگزاری کمپین‌های تبلیغاتی بزرگ به سمت مخاطبان بیشتر و بازگشت سرمایه‌ی بیشتری سوق دهد.

کندو - ارسال پیامک بر اساس کد پستی

ارسال پیامک بر اساس کد پستی


ارسال پیامک BTS چیست؟

در این روش از ارسال پیامک، مخاطبان هدف، در منطقه‌ی مورد نظر شما حضور دارند اما ساکن آن منطقه نیستند. در این زمان شما می‌توانید از روش ارسال پیامک BTS استفاده کنید.
همچنین اگر قصد دارید به منطقه‌های خاص کوچکتری پیامک ارسال کنید می‌توانید با ورود به سایت پست کشور، کد پستی دقیق محل مورد نظر خود را پیدا کنید.
روش‌های بازرایابی قدیمی مثل، بازاریابی چاپی یا ایمیلی دیگر برای مخاطبان جذاب نیستند، و امروزه بازاریابی پیامکی، در سراسر جهان از محبوبیت ویژه‌ای برخوردار شده است، هر روز کسب و کارهای مختلفی از این روش برای معرفی محصولات و مخدمات خود استفاده می‌کنند. اما این نکته را در نظر بگیرید که با اتخاذ استراتژی صحیح و کارآمد است که بازاریابی پیامکی می‌تواند برای شما بازگشت سرمایه‌ی قابل توجهی را به همراه داشته باشد. پس نگران بودجه‌ای نباشیدکه برای تبلیغات این چنینی در نظر می‌گیرید.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۳ رای
📝 مقالات تخصصی بیش از 1000
📮 هدف آموزش بازاریابی پیامکی
📈 ماموریت رونق کسب و کار
⚙️ آموزش +20 ابزار پیامکی