بارها برای اغلب ما پیش آمده است که هنگام خرید محصولی جهت اطلاع یافتن از صحت آن کدی را تحت عنوان، کد اصالت به سامانه خاصی ارسال کنیم. انواع سرویس‌های کد خوان از جمله پرکاربردترین امکانات موجود در پنل‌های پیامکی هستند که کسب و کارهای مختلف جهت اعتماد بخشی به مشتریان خود می‌توانند از آن استفاده کنند. با ما همراه باشید تا با معرفی این امکان به شما یاد دهیم که چگونه می‌توانید حس اطمینان و اعتماد را در مشتریان خود به وجود آورید.

 سرویس کدخوان پیامکی چیست؟

نحوه کار کردن با این سرویس بسیار راحت است؛ به طوری که تنها ارسال یک عدد از طرف مخاطب کافی است و  سامانه ارسال پیامک آن را به صورت اتوماتیک مورد بررسی قرار می‌دهد. در مقابل لازم است برای بهبود فرایند انجام دادن کارها متنی را تحت عنوان پاسخ پیامک در نظر بگیرید تا در جواب  اس ام اس‌های ارسال شده مورد استفاده قرار بگیرد.

همچنین پیشنهاد ما مطالعه ماژول پیامکی و کاربرد های آن است.

کاربرد کد خوان پیامکی

کندو - کاربرد کد خوان پیامکی

کاربرد کد خوان پیامکی

تمامی کسب و کارها با در نظر گرفتن نوع فعالیت خود می‌توانند استفاده‌های متفاوتی از سرویس کدخوان پیامکی داشته باشند. جهت اطلاع یافتن از کاربردهای کد خوان پیامکی مواردی را در ادامه مورد بررسی قرار می‌دهیم. این موارد عبارتند از:

 بررسی تاریخ گارانتی

اولین کاربرد کد خوان پیامکی جهت اطلاع پیدا کردن از مدت زمان گارانتی است. جهت استفاده از این سرویس لازم است مشتری کد محصول مورد نظر را به شماره مربوطه ارسال کند تا از انقضای گارانتی اطلاع پیدا کند. برای استفاده از این امکان لازم است، سرویس پنل پیامکی خود را به بخش اطلاعات مشتریان و محصولات خریداری شده متصل کنید تا ارسال پیامک به راحتی انجام شود.

اطمینان از اصالت محصول

یکی از پرکاربردترین امکانات کد خوان پیامکی ایجاد اعتماد در مشتری نسبت به اصالت محصول خریداری شده است. از جمله موارد مصرف این سرویس می‌توان به اصالت داروهای خریداری شده اشاره کرد که نقش مهمی در زندگی و سلامت افراد دارند. جهت استفاده از این سرویس لازم است کد اصالت موجود روی داروی خریداری شده به شماره تلفن مشخص ارسال شود تا از اصالت و تقلبی بودن محصول اطمینان حاصل شود.

 برگزاری قرعه کشی

آخرین مورد از کاربرد سرویس کد خوان پیامکی زمانی است که کسب و کارهای مختلف تصمیم به برگزاری قرعه کشی بین مخاطب‌ها و مشتریان خود بگیرند. جهت استفاده از این سرویس کافی است مشتریان کد محصول خریداری شده را به شماره تلفن مورد نظر ارسال کنند تا نام آنها در لیست قرعه کشی قرار بگیرد و به این ترتیب سامانه ارسال پیامک با برگزاری قرعه کشی آنها را از نتیجه باخبر می‌کند.

نحوه استفاده از سرویس کد خوان پیامکی

کندو - استفاده از سرویس کد خوان پیامکی

استفاده از سرویس کد خوان پیامکی

همانطور که گفتیم این سرویس یکی از موارد پر کاربرد در کسب و کارهای مختلف است. به همین دلیل در ادامه نحوه استفاده از سرویس کد خوان پیامکی را با شما به اشتراک خواهیم گذاشت.

  1. جهت شروع ابتدا وارد بخش مربوط به امکانات سامانه پیامکی شوید و در این بخشسرویس کد خوان پیامکی را انتخاب نمایید. سپس جهت ایجاد سرویس کد خوان پیامکی روی گزینه درجه کد جدید کلیک کنید.
  2. بعد از کلیک کردن روی این گزینه پنجره‌ای برای شما نمایش داده خواهد شد که در ادامه لازم است تمامی مراحل را به ترتیب انجام دهید.

انتخاب عنوان: این مرحله تنها برای دسته بندی کدهای مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد و در متن و عملکرد تاثیری نخواهد داشت. (جنبه گروهبندی و مرتب سازی دارد.)

شماره فرستنده: مشخص کننده شماره‌ای است که مخاطب پیامک را به آن ارسال می‌کند؛ بنابراین لازم است در پنل پیامکی خود شماره‌ای را به عنوان شماره گیرنده ثبت کنید.

شماره  گیرند: در این بخش شماره‌ای را لازم است قرار دهید که مشتری و مخاطب پیامک خود را به آن ارسال خواهد کرد. (به عنوان مثال جهت به دست آوردن اعتبار گارانتی عدد 2 را به شماره گیرنده 3000130 ارسال کنید.)

متن پاسخ: این متن شامل محتوایی است که هنگام ارسال پیامک از طرف مشتری و موجود بودن کد درخواستی آن برای او ارسال می‌شود.

متن پاسخ اشتباه: این متن زمانی برای مخاطب ارسال خواهد شد که کد ارسالی از طرف مخاطب در بین اطلاعات موجود در سامانه وجود نداشته باشد.

تعیین بازه زمانی: اگر تصمیم دارید در یک محدوده زمانی مشخص از سرویس کد خوان پیامکی استفاده کنید لازم است تاریخ مشخصی برای شروع و پایان آن در سرویس تعیین کنید. در این بازه پیامک‌های ارسالی به صورت خودکار به مخاطب‌ها ارسال می‌شود و در صورت پایان یافتن زمان تعیین‌شده پیامک‌ها به صورت غیر اتوماتیک و دستی ارسال خواهد شد.

بعد از انجام دادن مراحل فوق روی گزینه ثبت کلیک کنید. به این ترتیب کد خوان در پنل شما فعال شده است.

کاربرد کد خوان پیامکی در گارانتی‌ها

کندو - کد خوان پیامکی در گارانتی‌

کد خوان پیامکی در گارانتی‌

شرکت‌های گارانتی کننده یکی از مشتریان سرویس کد خوان پیامکی هستند که به راحتی می‌توانند امکانات مختلفی را در اختیار مشتریان خود قرار دهند. به این ترتیب مشتریان جهت اطلاع از تاریخ شروع گارانتی و مهلت زمان استفاده از آن کد گارانتی یا محصول مورد نظر را به شماره تلفن مشخص شده ارسال می‌کنند.

جهت استفاده از این سرویس شرکت‌های مختلف موظف هستند که پنل را به اکسل آماده شده متصل کنند تا با توجه به شماره تلفن افراد و کد ارسال شده زمان مورد نظر برای آن‌ها پیامک شود. ثبت شماره تلفن مشتریان این امکان را در اختیار کسب و کارهای مختلف قرار می‌دهد تا آنها به بانک شماره تلفن مشتریان خود دسترسی داشته باشند و از آن برای ارسال پیامک‌های تبلیغاتی و بازاریابی استفاده نمایند. از دیگر مزایای کد خوان پیامکی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. استفاده از سرویس کد خوان پیامکی جهت پاسخگویی به منشی پیامکی هم مورد استفاده قرار می‌گیرد ولی در بیشتر مواقع طرفداران این سرویس را شرکت‌های گارانتی تشکیل می‌دهند.
  2. استفاده از این سرویس برای کاربران پنل‌های ارسال پیامک رایگان است و کافی است به شماره‌های اختصاصی خود دسترسی داشته باشید.

سخن پایانی

سامانه ارسال sms امکانات مختلفی را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد که در بین این امکانات می‌توان به سرویس کد خوان پیامکی اشاره کرد که باعث راحتی فعالیت در کسب و کارهای مختلف شده و سبب اعتماد و اطمینان مشتریان نسبت به محصول و خدمات دریافتی می‌شود.  به نظر شما علاوه بر موارد گفته شده سرویس کد خوان پیامکی در چه کسب و کارهایی می‌تواند مورد استفاده قرار بگیرد؟

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای
📝 مقالات تخصصی بیش از 1000
📮 هدف آموزش بازاریابی پیامکی
📈 ماموریت رونق کسب و کار
⚙️ آموزش +20 ابزار پیامکی