یک روش ارتباطی نوین که مشترکین تلفن‌های هوشمند از آن بسیار استقبال می‌کنند، دریافت پیامک از سوی سازمان‌ها، مراکز دولتی و بانک‌هاست. چراکه خدماتی را به صورت پیامکی دریافت می‌کنند که در سال‌های نه چندان دور برای به دست آوردن آن باید به نزدیک‌ترین دستگاه خودپرداز مراجعه و یا به صورت حضوری به بانک مراجعه می‌کردند. اما در حال حاضر ارائه خدمات پیامکی یکی از مهم‌ترین درخواست‌های دارندگان حساب است. به همین دلیل در این مقاله قصد داریم در این مقاله به روش فعال و غیرفعال کردن اس ام اس بانک رسالت بپردازیم.

درست سی‌ویک سال از زمان اولین ارسال پیامک در جهان می‌گذرد و در آن زمان هیچ کس فکر نمی‌کرد که درحال حاضر دریافت و ارسال sms تبدیل به جزئی جدا نشدنی از زندگی افراد شده است. در حال حاضر بسیاری از مشترکین و دارندگان حساب‌های بانکی ترجیح می‌دهند به جای مراجعه حضوری و تماس‌های تلفنی خدمات خود را از طریق پیامک دریافت کنند. به همین منظور ارائه خدمات پیامکی مخصوصا برای بانک‌ها تبدیل به یک خدمات متمایز شده است، مخصوصا اگر پیامک همه تراکنش‌ها ارسال گردد و محدوده و سقف مالی خاصی نداشته باشد. به همین منظور بسیاری از بانک‌ها با کسر مبلغی به صورت سالانه و یا شش ماه یکبار، خدمات پیامکی را به مشترکین خود ارائه می‌دهند.
یکی از بانک‌هایی که امکان خدمات پیامکی، ارسال اعلانات، هشدارها، پیامک‌های واریز، برداشت، مهلت پرداخت اقساط و … را برای مشترکین خود ارسال می‌کند، بانک رسالت است. به همین منظور مشترکین می‌توانند در هنگام افتتاح حساب و یا بعدتر جهت راه‌اندازی خدمات پیامکی، فرم مخصوص به آن را پر کرده و از این خدمات بهره‌مند شوند. همچنین دارندگان حساب می‌توانند در صورت تغییر شماره تماس همراه خود و یا غیرفعال کردن دریافت پیامک از سوی بانک رسالت، با به همراه داشتن مدارک شناسایی(شناسنامه، کارت ملی، مشخصات حساب) به یکی از شعب بانک رسالت مراجعه کرده و فرم مربوط به خدمات مورد نظر خود را تکمیل کنند.

کلام پایانی

طبق آمارهای به دست امده در سراسر دنیا، 80% از بزرگ‌سالان دارای تلفن همراه هوشمند هستند و بیشتر کارهای خود را با آن انجام می‌دهند حتی، عملیات بانکی و رزرو بلیت هواپیما. این امر نشان می‌دهد که کلیه بانک‌ها نیز باید سامانه پیامکی خود را راه‌اندازی کرده و همه اطلاع‌رسانی‌های مهم، برداشت‌ها، واریز‌ها و … در سریع‌ترین زمان ممکن برای مشترکین خود ارسال کنند. مواردی وجود داشته است، مثل آخر ماه یا در زمان پایان سال به دلیل افزایش تراکنش‌ها پیامک‌ها برای مشترکین وقتی دیر ارسال شده، باعث نارضایتی آنان شده است. از این رو بانک‌هایی که در نظر دارند خدمات متمایزی را به مشتریان خود ارائه دهند بهتر است از سامانه‌های پیامکی استفاده کنند.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

میانگین امتیازات ۳ از ۵
از مجموع ۲۰ رای
📝 مقالات تخصصی بیش از 1000
📮 هدف آموزش بازاریابی پیامکی
📈 ماموریت رونق کسب و کار
⚙️ آموزش +20 ابزار پیامکی