بهترین دانشگاه اصفهان کدام است؟ اصفهان سومین شهر بزرگ ایران است که از شهرهای تاریخی کشورمان محسوب می‌شود و در مرکز ایران قرار دارد. اصفهان با توجه به آب و هوا و موقعیتی که دارد یکی از محبوب‌ترین گزینه‌ها جهت تحصیل برای دانشجویان می‌باشد. در استان اصفهان تعداد ۶۴ مرکز علمی و دانشگاهی وجود دارد. در این مطلب قصد داریم به معرفی 10 تا از برترین دانشگاه‌های اصفهان بپردازیم.

 ویژگی‌های منحصربفرد بهترین دانشگاه‌های اصفهان

از جمله معیارهای رتبه بندی دانشگاه‌های اصفهان می‌توان آمارهای مبتنی بر تجربه، سطح علمی و کیفی اساتید، بورس‌های داده شده، تعداد دانشجویان، تجهیزات آزمایشی و پژوهشی و سایر موارد را نام برد. معیارهای آکادمیک در مقایسه با معیارهایی مثل چگونگی پذیرش و ورود دانشجویان به دانشگاه، در رتبه‌بندی چندان موثر نیست.
اکثر رتبه‌بندی‌هایی انجام شده همه دانشگاه‌ها را به چالش می‌کشد اما برخی رتبه بندی ها برای برنامه آموزشی دانشکده‌ها انجام می‌شود. رتبه‌بندی‌هایی نیز وجود دارد که دانشگاهیان و فرهنگیان براساس جهت‌دهی بعضی از روزنامه‌ها انجام می‌دهند.

کندو - ارسال پیامک در شهر اصفهان

یکی دیگر از معیارهای مهم و تاثیرگذار در سنجش کیفیت علمی یک دانشگاه، میزان مراجعه اساتید و دانشجویان آن دانشگاه به وبسایت‌های علمی معتبر و مطالعه مقاله‌های مختلف است. بهترین دانشگاه اصفهان با شناسایی وبسایت و مقاله‌های متناسب با هر دانشجو، بر اساس رشته تحصیلی و ارسال لینک آن‌ها برای آنها آمار بازدید دانشجویان و اساتید خود را از این منابع معتبر افزایش دهید؛ که این عملکرد به شدت در رشد علمی اعضای دانشگاه تاثیرگذار است.

همچنین بهترین دانشگاه‌های اصفهان برای ساماندهی برخی از فعالیت‌های  دیگر خود از پنل‌های ارسال پیامک بهره می‌برند. از جمله مزایای استفاده از پنل پیامکی در دانشگاه‌ها و مراکز علمی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • شروع فرایند انتخاب واحد در دانشکده‌ها
  • اطلاع‌رسانی همایش‌های دانشجویی
  • اطلاع‌رسانی برنامه تشکل‌های مختلف دانشجویی در دانشگاه
  • اعلام تعطیلی‌های غیر مترقبه در دانشگاه‌ها
  • یادآوری پرداخت اقساط تسهیلات دانشجویی
  • اطلاع‌رسانی فرایندهای اداری در خصوص دریافت خوابگاه دانشجویی

کاربردهای پیامک برای یک مجموعه دانشگاهی، به گستردگی خود مراکز عالی و دانشگاهی است؛ به طوری که حتی بخش‌های مختلف دانشگاه، مانند کتابخانه دانشگاه، سلف و رستوران دانشگاه، سالن‌های ورزشی مختلف، مرکز فناوری اطلاعات دانشگاه و … برای اطلاع‌رسانی و مدیریت خود نیز می‌توانند از پیام کوتاه، استفاده‌های متنوع داشته باشند.

معرفی 10تا از بهترین دانشگاه‌های اصفهان

 دانشگاه اصفهان

دانشگاه اصفهان یکی از دانشگاه های دولتی وابسته به وزارت علوم و فناوری و تحقیقات می باشد که  فعالیت خود را از سال 1365 به طور رسمی با 670 اعضای هیئت علمی با مرتبه استاد تمام و دانشیاری و حدود 16500 نفر دانشجو در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در 4 گروه آموزشی فنی و مهندسی، علوم پایه، علوم انسانی و زبان های خارجه ادامه داده است.
این دانشگاه با تاسیس آموزشگاه عالی بهداری در سال 1325 در منطقه مرکزی کشور در خیابان هزار جریب اصفهان شکل گرفت. بنابراین، دانشگاه اصفهان یکی از قدیمی ترین دانشگاه های جزو مراکز علمی و فرهنگی کشور شناخته شده و با چاپ بیش از هزار مقاله توسط اعضای هیئت علمی در مجلات معتبر داخلی و خارجی و انتشار هزار عنوان کتاب توسط انتشارات این دانشگاه و 40 مجله علمی پژوهشی، مرتبه علمی  آن در مرتبه دانشگاه های سطح یک کشور قرارگرفته است و به عنوان یکی از دانشگاه های مادر فعالیت خود را در زمینه های مختلف آموزش و پژوهشی ادامه می دهد.
همچنین، با توجه به موقعیت جغرافیایی این دانشگاه، متقاضیان زیادی از سایر نقاط کشور می توانند به سهولت از طریق راه های مختلف زمینی یا هوایی به این دانشگاه مراجعه نموده و اقدام به تحصیل نمایند. این دانشگاه در مجاورت دروازه شیراز قرار گرفته است و ۱۳ دانشکده و ۴۵ گروه آموزشی دارد.

آدرس: اصفهان، میدان آزادی، دانشگاه اصفهان.

کندو -  دانشگاه اصفهان

دانشگاه اصفهان

دانشگاه صنعتی اصفهان

دانشگاه صنعتی اصفهان، اولین دانشگاه بزرگ واقع در شمال غربی شهر اصفهان می‌باشد. این دانشگاه در ابتدا زیر مجموعه دانشگاه صنعتی شریف یا دانشگاه صنعتی آریامهر تهران قرار داشت. بعد از سال 1357 این دانشگاه از دانشگاه صنعتی شریف جدا شد و به صورت مستقل فعالیت خود را در اصفهان آغاز نمود.
این دانشگاه از 21 دانشکده و پژوهشکده در دو گروه فنی و مهندسی و علوم پایه تشکیل شده و حدود 194 رشته تحصیلی در این دو گروه آموزشی ارائه می‌شود. در این دانشگاه تعداد دانشجوها در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد 10400 نفر و تعداد دانشجوها در مقطع دکتری تا اکنون 4250 نفر می‌باشد و همچنین، تعدادی دانشجوی خارجی از کشورهای سودا و لبنان پذیرا می‌باشد.
از آنجا که در زمان تاسیس علاوه بر دانشگاه های موجود در کشور که موضوع اصلی آن‌ها مباحث درسی و فعالیت های آکادمیک بود، دانشگاه صنعتی اصفهان با هدف تاکید بر مسائل فناوری و صنعت کشور تاسیس شد تا دانش آموختگان این دانشگاه بتوانند مشکلات صنعت را شناسایی و راه حل مناسب را برای آن ها بر گزینند. دانشگاه صنعتی اصفهان براساس رتبه‌بندی‌ها دارای رتبه ۴۱ در کل کشور می‌باشد.

آدرس: اصفهان، خیابان امام خمینی، فلکه دانشگاه صنعتی، بلوار دانشگاه صنعتی اصفهان.

کندو - دانشگاه صنعتی اصفهان

دانشگاه صنعتی اصفهان

دانشگاه علوم پزشکی اصفهان

در سال ۱۳۶۴ دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و دانشگاه اصفهان طبق مصوبه اعلام شده توسط وزارت بهداشت، از یکدیگر جدا شدند. این دانشگاه در سال های 1395 و 1397 به مناسب پنجاه سالگی و هفتاد سالگی تاسیس، از طرف دولت جمهوری اسلامی یک لوح سنگی یادبود و یک نشان یادبود دریافت کرد و هم اکنون این دو هدیه گرانبها در حیاط دانشگاه نصب می‌باشد. این دانشگاه توانست جزو یک درصد دانشگاههای برتر جهان از نظر پژوهشی باشد و رتبه سوم وبومتریک در نیم سال دوم ۲۰۱۴ را کسب کند. بر اساس شاخص  H-Index دانشگاه علوم پزشکی اصفهان پس از علوم پزشکی تهران و شهید بهشتی در رده سوم قرار گرفت.

در حال حاضر دانشگاه علوم پزشکی اصفهان یکی از برترین دانشگاه‌های علوم پزشکی ایران می‌باشد و رقابت تنگاتنگی  بین داوطلبان کنکور سراسری برای ورود به این دانشگاه وجود دارد. این دانشگاه امکانات ورزشی و رفاهی گسترده و متنوعی برای اعضای هیات علمی و دانشجویان فراهم کرده است که برای دانشجویان شامل سامانه رزرو اینترنتی غذا، سامانه یادگیری الکترونیک، سامانه مدیریت آموزش سما، سامانه کتابخانه دانشگاه و سامانه پژوهشی اطلاعات دانشجویان می‌باشد.
دانشگاه اصفهان علاوه بر امور آموزشی و پژوهشی با انجام فعالیت‌های درمانی حیاتی مانند پیوند قرنیه، کبد، قلب و دیگر درمان‌های پیشرفته به بیماران و نیازمندان خدمت رسانی می‌کند. تعداد دانشجویان دانشگاه به تعداد ۹۲۴۴ نفر می‌باشد. دانشگاه علوم پزشکی اصفهان دارای  ۸۹۰ نفر هیات علمی ۳۳ بیمارستان و مرکز آموزشی، حدود ۲۳۰۰۰ نفر نیروی انسانی، و تعداد ۱۳۴ پایگاه اورژانس پیش بیمارستانی می‌باشد که علاوه بر آموزش و پژوهش مباحث علمی، به خدمات رسانی در سطح استان اصفهان به غیر از کاشان، آران و بیدگل مشغول می‌باشند.

این دانشگاه دارای ۹ دانشکده پزشکی، داروسازی، دندانپزشکی، پرستاری، مامایی، بهداشت، مدیریت و اطلاع رسانی پزشکی، توانبخشی، علوم تغذیه و فناوری‌های نوین پزشکی می‌باشد. دانشگاه علوم پزشکی اصفهان از بزرگ‌ترین دانشگاه های اصفهان می‌باشد که ۱۲ بیمارستان آموزشی دارد.

آدرس: خیابان هزار جریب، دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی اصفهان.

کندو - دانشگاه علوم پزشکی اصفهان

دانشگاه علوم پزشکی اصفهان

دانشگاه هنر اصفهان

دانشگاه هنر اصفهان به عنوان محور آموزش عالی رشته‌های هنری در استان هنر پرور و خطه هنرخیز اصفهان در ابتدا با نام «دانشکده پردیس اصفهان» و به سال ۱۳۵۵ با هدف تربیت نیروهای متخصص در زمینه حفظ و نگهداری آثار و ابنیه تاریخی تأسیس شد و به عنوان اولین مرکز آموزش عالی ایران در زمینه مرمت، فارغ التحصیلان دوره‌های کارشناسی باستان شناسی،‌ نقاشی، معماری داخلی، ساختمان، ‌شیمی و نساجی را به عنوان دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد مرمت ابنیه و کارشناسی ارشد مرمت آثار تاریخی پذیرش نمود.

این دانشگاه یکی از ۴ دانشگاه تخصصی کشور در رشته هنر محسوب می‌شود. دانشگاه هنر اصفهان ۵ دانشکده در زمینه هنر دارد.

این دانشکده که در نخستین دوره فعالیت خود از اقمار دانشگاه فارابی به شمار می‌رفت، پس از دومین دوره جذب دانشجو، همزمان با انقلاب شکوهمند اسلامی، تعطیل و مجدداً پس از انقلاب فرهنگی و به سال ۱۳۶۲ بازگشایی شد. در این مقطع دانشکده پردیس اصفهان به عنوان یکی از دانشکده‌های مجتمع دانشگهای هنر اقدام به پذیرش دانشجو در رشته‌های کارشناسی مرمت آثار تاریخی، صنایع دستی و نقاشی نمود و هم راستا با سایر ارگان‌های متعدد متولی آموزش دانشگاهی هنر ازجمله دانشگاه فارابی، صنایع دستی و نقاشی، دانشکده هنرهای تزئینی و مدرسه عالی موسیقی به ایفای نقش پرداخت.

این دانشکده به مرور زمان و با گذشت سالیان متمادی فعالیت در آموزش هنر، به تدریج گسترش یافت تا آنجا که در سال ۱۳۷۹ با دایر نمودن پنج رشته در مقطع کارشناسی هنرهای تجسمی و معماری، یک رشته در مقطع کارشناسی ارشد پیوسته معماری و دو رشته در مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته مرمت و جذب امکانات فیزیکی و تجهیزات آموزشی به عنوان دانشگاه هنر اصفهان به ایفای نقش پرداخت.

آدرس: خیابان حکیم نظامی، روبروی خیابان خاقانی، دانشگاه هنر اصفهان.

کندو - دانشگاه هنر اصفهان

دانشگاه هنر اصفهان

دانشگاه شیخ بهائی اصفهان

این دانشگاه تحت قانون تاسیس موسسات آموزش عالی و دانشگاه های غیردولتی در سال 1375 به همت و کوشش 10 نفر از اساتید دانشگاه اصفهان، در شهر جدید بهارستان تاسیس گردید. پذیرش دانشجو در این دانشگاه مانند سایر دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری توسط سازمان سنجش آموزش کشور و از طریق آزمون سراسری صورت می پذیرد . پذیرفته شدگان از مرحله ثبت نام تا مرحله فراغت از تحصیل از کلیه جهات آموزشی ، دانشجویی ، انضباطی ، پرداخت شهریه و … تابع مقررات مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی و وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری می باشند

دانشگاه شیخ بهائی اصفهان دارای 13 رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی و 16 رشته در مقطع کارشناسی ارشد و ۱ رشته در مقطع دکتری می‌باشد.

آدرس: اصفهان، شهر بهارستان، خیابان الفت غربی، بهاران ۸، ساختمان مرکزی دانشگاه شیخ بهایی.

کندو - دانشگاه شیخ بهائی اصفهان

دانشگاه شیخ بهائی اصفهان

دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان (خوراسگان)

دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان (خوراسگان) یکی دیگر از دانشگاه‌های اصفهان می‌باشد که در سال ۱۳۶۶ تاسیس شده است. این دانشگاه توانسته است ۷۳۳۸ مقاله را در همایش‌های داخلی منتشر کند و دارای رتبه ۴۴ در کل کشور است. این دانشگاه ۱۰ دانشکده مانند دانشکده علوم تربیتی و روانشناسی، دانشکده فنی و مهندسی، دانشکده زبان‌های خارجی، دانشکده علوم پایه و … دارد.

آدرس: اصفهان، خیابان جی شرقی

کندو - دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان (خوراسگان)

دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان (خوراسگان)

دانشگاه پیام نور واحد اصفهان

یکی دیگر از دانشگاه‌های اصفهان دانشگاه پیام نور واحد اصفهان می‌باشد که در سال ۱۳۹۸ تاسیس شده است. این دانشگاه تازه تاسیس توانسته است ۶ مقاله علمی در نشریات داخلی منتشر کند. دانشگاه پیام نور واحد اصفهان ۹ گروه آموزشی دارد.

آدرس: اصفهان، بلوار اشرفی اصفهانی، نبش خیابان نبوی منش.

کندو - دانشگاه پیام نور واحد اصفهان

دانشگاه پیام نور واحد اصفهان

دانشگاه شهید اشرفی اصفهانی

دانشگاه شهید اشرفی اصفهانی در سال ۱۳۷۵ تاسیس شده است و از بهترین دانشگاه‌های غیر انتفاعی شهر اصفهان محسوب می‌باشد. این دانشگاه در قالب ۳ دانشکده و ۴۴ رشته در مقاطع کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ناپیوسته و کارشناسی ارشد فعالیت خود را ادامه می دهد.

آدرس: اصفهان، سپاهان شهر، بلوار قائم جنوبی، دانشگاه شهید اشرفی اصفهانی.

کندو - دانشگاه شهید اشرفی اصفهانی

دانشگاه شهید اشرفی اصفهانی

موسسه آموزش عالی نقش جهان

موسسه آموزش عالی نقش جهان یکی دیگر از موسسه‌های غیر انتفاعی شهر اصفهان می‌باشد که در سال ۱۳۸۳ تاسیس شده است. این دانشگاه دارای ۱۰ گروه آموزشی می‌باشد.

آدرس: اصفهان، شهر جدید بهارستان، خیابان ولی‌عصر، خیابان فروردین، خیابان شهید جعفر مرادیان.

موسسه آموزش عالی دانش پژوهان پیشرو

یکی دیگر از دانشگاه های اصفهان که به صورت غیر انتفاعی فعالیت خود را ادامه می‌دهد موسسه آموزش عالی دانش پژوهان می‌باشد. موسسه آموزش عالی دانش پژوهان در سال ۱۳۸۳ تاسیس شده است و ۱۹ دانشکده در رشته‌های مختلف دارد.

آدرس: اصفهان،بلوار کشاورز، نبش چهارراه مفتح، برج آزاد.

شماره تلفن: ۱۸-۰۳۱۳۷۷۷۹۹۱۴

کندو - موسسه آموزش عالی دانش پژوهان پیشرو

موسسه آموزش عالی دانش پژوهان پیشرو

کندو - تبلیغات پیامکی برای طلافروشی

نمونه پیامک‌های اطلاع‌رسانی و تبلیغاتی برای بهترین دانشگاه‌های اصفهان

در این قسمت از مطلب نمونه پیامک‌هایی که دانشگاه‌ها در اصفهان می‌توانند با تهیه پنل پیامکی برای اطلاع رسانی به دانشجویان از آن‌ها استفاده کنند را برای شما فراهم کردیم.

دانشجویان رشته کامپیوتر
زمان انتخاب واحد ترم جدید از تاریخ ………. تا تاریخ …………… بوده و دانشجویان فقط در طی این مدت می‌توانند برای انتخاب واحد ترم جدید خود اقدام کنند.

.

پیشگیری بهتر از درمان است.
دانشجویان عزیز
به منظور جلوگیری از بیماری کرونا لطفا با ماسک سر کلاس‌های خود حاضر شوید

.
قابل توجه دانشجویان رشته شیمی
به اطلاع می‌رساند، جهت دریافت مواد آزمایشگاهی خود فقط تا پایان هفته جاری فرصت دارید.

.
قابل توجه ورودی‌های جدید رشته‌های هنرهای موسیقی
بلیت کنسرت با ارائه کارت دانشجویی با 50درصد تخفیف ارائه می‌شود.

.
تخفیف ویژه تنها با ارائه کارت دانشجویی
آموزشگاه زبان………. با همکاری دانشگاه ……………. در نظر دارد برای کلیه دانشجویان کلاس‌های ترم جدید را با تخفیف فوق العاده ارائه کند.

 

سخن  پایانی

به پایان مطلب رسیدیم. سعی کردیم بهترین دانشگاه‌های اصفهان را به شما عزیزان معرفی کنیم و به ویژگی‌های برجسته آن‌ها بپردازیم. همانطور که که گفتیم بررسی‌ها نشان می‌دهد که حدود 90 درصد از گیرندگان پیامک، کمتر از 15 دقیقه بعد از دریافت پیام کوتاه، آن را می‌خوانند؛ به همین خاطر پیامک‌ها ابزار بسیار مناسبی برای اطلاع‌رسانی هستند و می‌توانیم از این طریق، در مدت کوتاهی جمعیت زیادی را در جریان یک اتفاق یا برنامه قرار دهیم. یک دانشگاه در کنار برنامه‌های مفصل آموزشی و درسی، همایش‌ها، نمایشگاه‌ها و … زیادی را برگزار می‌کند که می‌تواند برای اطلاع‌رسانی آن‌ها، از ارسال پیام کوتاه استفاده کند. این امر موجب می‌شود که دانشجویان نیز به مرکز آموزشی خود بیشتر اعتماد کرده و این حس در آنان ایجاد شود که این مرکز آموزشی همگام با فناوری روز دنیا عمل می‌کند.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

میانگین امتیازات ۳ از ۵
از مجموع ۲ رای
📝 مقالات تخصصی بیش از 1000
📮 هدف آموزش بازاریابی پیامکی
📈 ماموریت رونق کسب و کار
⚙️ آموزش +20 ابزار پیامکی