با توجه به این که صدور گواهینامه امروزه مدت زمان زیادی طول نمی‌کشد، اما اگر کارت شما سر موعد مقرر به دستتان نرسید می‌توانید با راهکارهای متفاوتی از موقعیت و زمان دریافت گواهینامه خود مطلع شوید. از میان راه‌های مختلفی که برای استعلام گواهینامه وجود دارد، پیگیری از طریق پیامک ساده ترین راه است. پیگیری و استعلام گواهینامه از طریق پیامک، برای افرادی که هنوز گواهینامه شان صادر نشده است یا گواهینامه‌ی مفقودی دارند و یا افرادی که صدور کارت آن با تاخیر همراه بوده است امکان‌پذیر خواهد بود.

پیگیری و استعلام گواهینامه از طریق پیامک چه مراحلی دارد؟

پس از سن 18 سالگی می‌توانید برای ثبت نام گواهینامه راهنمایی و رانندگی اقدام کنید. پس از گذراندن کلاس‌های تئوری و قبولی در آزمون آن می‌توانید در کلاس‌های عملی شرکت کنید. در آخرین روز کلاس‌های عملی از شما آزمون گرفته می‌شود. حدود 40 روز بعد از قبولی در آزمون عملی می‌توانید برای استعلام گواهینامه اقدام کنید.

اگر پرونده‌ی شما کامل و بدون هیچگونه نقصی باشد به راحتی می‌توانید زمان دریافت و شماره گواهینامه را استعلام بگیرید. اگر در این روند دچار مشکل شدید باید برای تکمیل پرونده که شامل کلیه مدارک شناسایی، تایید سلامت جسمی و روحی و معاینه چشمی می‌باشد، بپردازید. در این صورت قادرید بدون هیچ نقصی به گرفتن استعلام بپردازید.

با پیامک اقدام به گرفتن استعلام و پیگیری گواهینامه‌ی خود کنید.

افرادی که به شبکه اینترنت و گوشی موبایل هوشمند دسترسی ندارند می‌توانند با امکاناتی که ناجا برایشان فراهم کرده است، از طریق پیامک استعلام و پیگیری‌های گواهینامه خود را انجام دهند. برای این کار لازم است سیم کارتی که از طریق آن برای ارسال پیامک استعلام استفاده می کنید به نام شخص مورد نظر باشد.

همانطور که گفته شد دریافت شماره گواهینامه برای افرادی قابل دسترس است که در صورت مفقود شدن کارتشان، کارت گواهینامه جدید به دستشان نرسیده است و یا کارت جدید خود را دریافت نکرده‌اند.

کندو - اقدام به گرفتن استعلام و پیگیری گواهینامه‌ با پیامک

اقدام به گرفتن استعلام و پیگیری گواهینامه‌ با پیامک

پیگیری شماره گواهینامه از طریق پیامک، چه زمانی امکان‌پذیر است؟

اگر جز افراد بالای 18 سالی هستید که آزمون‌های راهنمایی و رانندگی را با موفقیت پشت گذاشته‌اید می‌توانید برای پیگیری زمان تقریبی دریافت گواهینامه خود و دریافت شماره کارت آن از طریق پیامک اقدام کنید. ممکن است فاصله زمانی پس از قبولی تا دریافت کارتتان مدتی طول بکشد برای آگاهی از علت تاخیر آن اقدام به پیگیری کنید؛ بنابراین ارسال اس ام اس این امکان را فراهم می‌کند تا متقاضیان برای اخذ شماره گواهینامه و پیگیری مراحل آن، نیازی به مراجعه حضوری به پلیس + 10 نداشته باشند. داشتن شماره گواهینامه برای خرید و ثبت نام خودرو الزامی است.

چگونگی پیگیری گواهینامه از طریق پیامک

همانطور که در ابتدا گفتیم سریع‌ترین راه استعلام و دسترسی به شماره‌ی گواهینامه از طریق پیامک است. برای انجام این کار می‌توانید با ارسال عدد 1 به شماره 1100 اقدام کنید. روند کار به این صورت است که پس از این که پیامک را به این شماره ارسال کردید شماره تماس و کد ملی شما بررسی می شود. پس از تایید، پیامی که حاوی تایید اطلاعات شماست برایتان ارسال می‌شود. بعد از دریافت این پیام می‌بایست عدد صفر را به همان شماره‌ی 1100 ارسال نمایید. با گذشت چند دقیقه نتیجه استعلام و پیگیری گواهینامه برای شما ارسال می شود. به این نکته نیز توجه کنید که لغو پیامک‌های تبلیغاتی همراه اول و ایرانسل نیز مشکلی در دریافت نتیجه استعلام و پیگیری شما ایجاد نخواهد کرد.

“گواهینامه شما آماده چاپ است”

پس از این که موفق به گرفتن استعلام شدید اگر گواهینامه شما آماده شده باشد، پیامکی حاوی «گواهینامه شما آماده چاپ است» است برایتان ارسال می‌شود. حدودا تا دو هفته پس از دریافت این پیامک گواهینامه شما از طریق اداره پست برایتان ارسال می شود و امکان دریافت گواهینامه به صورت حضوری وجود ندارد.

ارسال پیامک پیگیری گواهینامه از طریق پنل پیامکی کندو اس ام اس

در این مطلب با روش استعلام گواهینامه و دستیابی به شماره ی گواهینامه از طریق پیامک آشنا شدیم و دیدید که برای پیگیری گواهینامه از این طریق باید عدد 1 را به شماره ی 1100 ارسال کنید و سپس منتظر پیامک از طرف سامانه پیامک پلیس +10 باشید. برای استعلام گرفتن از این طریق باید از پنل پیامکی معتبر استفاده شود. کندو اس ام اس با ایجاد پنل های پیامک معتبر و اختصاصی می تواند خدمات جامعی را به کاربران ارائه دهد.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

میانگین امتیازات ۴ از ۵
از مجموع ۲۴ رای
📝 مقالات تخصصی بیش از 1000
📮 هدف آموزش بازاریابی پیامکی
📈 ماموریت رونق کسب و کار
⚙️ آموزش +20 ابزار پیامکی