هنگام معرفی از برند یا محصولی جدید، راه‌کارهای بسیار زیاد و تکراری وجود دارد که صاحبان مشاغل و کسب‌وکارها می‌توانند از آن استفاده کنند و طبق یک الگوی تکراری، مثل دعوت از یک مجری معروف و پرطرفدار و یا برگزاری مراسم در یکی از سالن‌های معروف شهر با انواع منوها، دکورها و جایزه‌های شگفت‌اگیز؛ اما برای ایجاد تمایز و همچنین تعامل بیشتر و بهتر با مخاطبینی که به راحتی می‌توانند بالفعل شوند، استفاده از استراتژی بازاریابی پیامکی می‌تواند بسیار مفید عمل کند. این امر می‌تواند کلیه هماهنگی‌ها و دیگر مؤلفه‌های برگزاری یک رویداد بزرگ را در معرفی برند و محصول جدید را به خوبی مدیریت و همچنین باعث ایجاد تمایز شود. در ادامه به برخی از مواردی خواهیم پرداخت که بازاریابی پیامکی می‌تواند بسیار موثر و کاربردی عمل کند.

کندو - ساخت برند شخصی

ارسال پیامک اطلاع رسانی

اولین و آسان‌ترین روش در اطلاع‌رسانی از روز و محل مراسم، استفاده از پیامک است، اما با این تفاوت که باید محتوای پیام طوری باشد که مخاطب جذب آن شود، برای این کار استفاده از کلمات کلیدی می‌تواند بسیار مفید باشد و مخاطب را ترغیب کند که روی لینک سایت کلیک کند و بخواهد در مورد مراسم، محصولات و برند اطلاعاتی را کسب کند.

ارسال اطلاعات ارزشمند

طبق اطلاعات به دست آمده، پیامک‌ها در سه دقیقه ابتدایی ارسال، توسط مخاطبان باز و خوانده می‌شود. در ارسال پیامک‌های اطلاع‌رسانی از مراسم، سعی کنید اطلاعات مفید و ارزشمندی را در خصوص برند و محصولات خود به همراه فایل ضمیمه و یا حتی لینک مرتبط، ارسال کنید و تمایز خود را به مخاطب نشان دهید. این امر باعث می‌شود حتی اگر مخاطب ترغیب به حضور در مراسم نشود، به اطلاعات او در خصوص برخی محصولات اضافه شود و بخواهد پیامک و یا لینک خدمات و محصولات شما را برای دوستان خود ارسال کند.

کندو-استفاده از پیامک برای ایجاد تمایز در مراسم رونمایی از برند و محصولات جدید

کاربرد پیامک در مراسم رونمایی برند

نظرسنجی در سریع‌ترین زمان ممکن

تجربه ثابت کرده است که مخاطبین تمایلی به پر کردن فرم‌های نظرسنجی موجود در فروشگاه‌ها را ندارند، از طرفی نظرسنجی‌های تلفنی هم با استقبال مواجه نشده است، اما در پیامک‌های نظرسنجی مخاطبان تمایل بیشتری دارند که در زمانی کوتاه، پاسخ پیامک‌های نظرسنجی را با ارسال کلماتی کوتاه و یا حتی ارسال عدد، ثبت کنند. از این رو استفاده از سرویس پیامکی در مراسم و رونمایی از برند یا محصولات جدید، باعث می‌شود در کوتاه‌ترین زمان ممکن نتیجه نظرسنجی مخاطبان را ثبت و از آن‌ها استفاده کرد.

تعامل بیشتر با مخاطبین

برگزاری مراسم‌های بزرگ نیازمند مدیریت و برنامه‌ریزی دقیق است، از آنجایی که استفاده از سامانه‌های پیامکی امکان دریافت پیامک از سوی مخاطبین را فراهم می‌کند، از این رو ممکن است با حجم زیادی از پیام‌های مخاطبان مواجه شوید، استفاده از سامانه‌های پیامکی به شما کمک می‌کند این فرایند را با برخی پیامک‌های از پیش تعیین شده و سوالات تکراری را توسط نرم‌افزار یا کارمندان خود، مدیریت کرده و زودتر بتوانید پاسخ مخاطبین را بدهید. که این امر رضایت بیشتر مخاطبان را به همراه دارد.

کندو-استفاده از پیامک برای ایجاد تمایز در مراسم رونمایی از برند و محصولات جدید

ارسال پیامک اطلاع رسانی

دریافت سوالات مخاطبان

یکی از مرسوم‌ترین اتفاقاتی که در مراسم و رویدادها برای معرفی برند، محصولات یا خدمات برگزار می‌شود، اختصاص دادن زمان به سوالات مخاطبین است. پیش‌تر این روش به صورت همزمان در مراسم انجام می‌شد و مخاطبان به صورت اتفاقی انتخاب و سوال خود را می‌پرسیدند. با استفاده از سرویس‌های پیامکی می‌توانید از قبل، سوالات مخاطبین را ثبت کرده و آن‌را دسته‌بندی کرده و به صورت کلی که شاید در بر گیرنده سوال خیلی از مخاطبین باشد، پاسخ‌ آن‌ها را بدهید. همچنین دانستن سوال مخاطبین به شما آمادگی بیشتری جهت پاسخ‌گویی می‌دهد و از برخی سوالات و یا سؤتفاهم‌هایی که در برخی از برنامه‌ها اتفاق می‌افتد، می‌توان جلوگیری کرد.

برگزاری مراسم قرعه‌کشی

برای جذب مخاطبان و ایجاد تعامل بیشتر با آنان می‌توانید پیش از شروع مراسم، شماره آن‌ها را در سامانه پیامکی خود ثبت کنید و در پایان مراسم به قید قرعه جوایزی را به آن‌ها تقدیم کنید. این امر علاوه‌بر رضایت بیشتر مخاطبان باعث می‌شود شماره‌های آنان به عنوان مخاطبان هدف در پایگاه داده و سامانه پیامکی شما ثبت شوند.

کندو-استفاده از پیامک برای ایجاد تمایز در مراسم رونمایی از برند و محصولات جدید

استفاده از پیامک برای ایجاد تمایز در مراسم رونمایی

کلام پایانی

استفاده از روش‌های بازاریابی نوین مثل سرویس ارسال پیامک، بسیار ساده، مقرون‌به صرفه و کاربردی است. اما در عین حال در اتخاذ چنین روش‌های همواره صاحبان مشاغل و کسب‌وکارها باید متمایز عمل کنند تا بتوانند نظر مخاطبان را به خود جلب کنند. از این رو برگزاری مراسم رونمایی از برند و محصولات جدید نیز روشی کارآمد است و با استفاده از سرویس پیامکی در کنار هم می‌تواند به روشی خلاقانه تبدیل شود که مخاطبان بالقوه را به مخاطبان بالفعل و مشتریان دائمی تبدیل کند.


نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۴ رای
📝 مقالات تخصصی بیش از 1000
📮 هدف آموزش بازاریابی پیامکی
📈 ماموریت رونق کسب و کار
⚙️ آموزش +20 ابزار پیامکی