روزانه صدها پیامک تبلیغاتی از برندهای مختلف برای مخاطبان ارسال می‌شود. اما از بین همه آنها تنها یک یا دو پیامک است که مؤثر واقع می‌شود و باعث می‌شود که مخاطب همان کاری که بکند که پیامک از او خواسته است.

چه عاملی باعث تأثیرگذاری یک پیامک تبلیغاتی می‌شود؟ چه چیزی در برخی پیامک‌ها وجود دارد که مخاطب را مسحور می‌کند و برای او جذاب است؟

چگونه پیامکی بنویسیم که مخاطب را مجذوب خود کنیم؟

کندو- شیوه نوین پیامک مارکتینگ

اگر پیامک‌های موفق تبلیغاتی را بررسی کنید، می‌بینید که اکثر آنها از چند اصل مهم پیروی کرده‌اند و همین چند اصل به ظاهر ساده نتیجه بازاریابی پیامکی آن‌ها را متحول کرده است.

فاصله بین خودتان و مخاطب را از بین ببرید.

سعی کنید متنی که می‌نویسید لحنی صمیمی داشته باشد. متن پیامک نباید به‌گونه‌ای باشد که مخاطب فکر کند بین شما و او دیواری به بلندی دیوار برلین وجود دارد! یکی از راه‌های مؤثر برای رسیدن به این هدف استفاده از نام مخاطب اس

ت.

وقتی پیامک خود را با نام مخاطب آغاز می‌کنید، به او احساس خاص بودن را القا می‌کنید و نشان می‌دهید که برای حضور او در کنارتان ارزش قائل هستید.

کندو - نزدیکی با مخاطب

نزدیکی با مخاطب

با زمان‌بندی مناسب همه چیز ممکن است

حتی اگر یک برگ برنده در زمان نادرستی به کار گرفته شود، می‌تواند تبدیل به یک برگ بازنده شود؛ بنابراین زمان، یک عنصر مهم و کلیدی در موفق بودن اس ام اس مارکتینگ است. ارسال پیامک تبلیغاتی در ساعاتی که احتمال دیده‌شدن آن کم است، درست مانند این است که تمام تلاش‌های خود را دو دستی داخل یک چاه پرتاب کنید.

زمان مناسب ارسال پیامک کاملاً به مخاطبان هدف شما بستگی دارد؛ بنابراین باید تحقیق کنید و بفهمید که مخاطبان شما در چه ساعاتی از شبانه‌روز بیشتر سراغ تلفن‌های همراهشان می‌روند.

کمی هیجان چاشنی کار کنید.

معمولاً اگر حس اضطرار در مخاطب ایجاد نشود، احتمال اینکه پیام تبلیغاتی را جدی بگیرد پایین می‌آید. سعی کنید در پیام‌های خود فرصت محدودی را در اختیار مخاطب قرار دهید تا او ترغیب شود که پیشنهاد شما را قبول کند.

کم گوی و گزیده گوی چون در!

یکی از قسمت‌های هیجان‌انگیز در مورد پیامک‌های تبلیغاتی این است که باید تمام انرژی خود را به کار بگیرید تا مفهوم موردنظرتان را نهایتاً با 70 کلمه منتقل کنید. این روزها مردم به‌قدری با اطلاعات مختلف بمباران می‌شوند که حوصله و وقت آن را ندارند که یک پیام تبلیغاتی یک پاراگرافی را بخوانند. درنتیجه پیام شما در عین رساندن مطلب و گیرایی، باید مختصر و مفید باشد.

اندازه لینک نباید به بلندی کل متن باشد

برخی از پیامک‌های تبلیغاتی برای اینکه میزان CTA (Call To Action) را بالاتر ببرند، لینکی را به پیامک خود اضافه می‌کنند. حتماً یادتان هست که کوتاهی پیامک یکی از ویژگی‌های کلیدی پیام‌های تبلیغاتی موفق است. این موضوع درمورد لینک‌ها هم صادق است؛ بنابراین سعی کنید اندازه لینک‌های خود را با استفاده از برنامه‌ها و یا وب‌سایت‌های کوتاه کننده لینک کاهش دهید تا میزان حرفه‌ای بودن پیام شما افزایش پیدا کند.

از زبان محاوره‌ای استفاده کنید

استفاده از زبان صمیمی و خودمانی در ناخودآگاه مخاطب این احساس را به وجود می‌آورد که شما دوست او هستید. به همین دلیل احتمال اینکه گارد خود را در برابر شما پایین بیاورد و به پیشنهادی که به او ارائه می‌کنید فکر کند، بیشتر می‌شود.

یادتان نرود که خودتان را معرفی کنید

برخی از پیام‌های تبلیغاتی به‌شدت در جلب نظر مخاطب موفق عمل می‌کنند اما یادشان می‌رود که بگویند صاحب این پیام جالب چه کسی است! احتمال اینکه مخاطبان با پیامک‌های بی نام و نشان ارتباط برقرار کنند بسیار کم است. بنابراین یادتان نرود که پیام را با نام برند خود مزین کنید.

کندو - معرفی به مخاطب

معرفی به مخاطب

خاص باشید

استفاده از متن‌های قدیمی یا متن‌های جالبی که هزاران بار توسط برندهای مختلف استفاده شده‌اند نتیجه خاصی به همراه نخواهد داشت. باید با استفاده از عنصری کلیدی به نام “خلاقیت” سعی کنید تا متنی جدید، گیرا و صمیمی بنویسید.

به هیچ وجه تاثیر خلاقیت را دست کم نگیرید، خلاقیت درست مانند جادوگری است که می‌تواند نتیجه بازاریابی پیامکی شما را ازاین‌رو به آن رو بکند. بگذارید چند مورد از پیام‌های تبلیغاتی موفق را به شما نشان دهیم تا ببینید که استفاده از خلاقیت چقدر در تمایز یک برند مؤثر عمل می‌کند.

نمونه پیامک‌های تأثیرگذار و موفق

  • تخفیف‌های تکرار نشدنی فصل! حراج 20 درصدی تمامی اجناس “نام برند”. با ارسال عدد 1 کد تخفیف خود را دریافت کنید. فقط سه روز فرصت دارید.
  • “نام مخاطب” عزیز. می دونم که عاشق دسری. این پیامک رو نشون بده و یک دسر رایگان نوش جان کن. تا یک هفته منتظر هستیم که ببینیمت! “نام برند”
  • تولدت مبارک “نام مخاطب” جان! هدیه ویژه ما به تو 10 درصد تخفیفه که می تونی تا سه روز دیگه از اون استفاده کنی.
  • بهت قول می دیم که امسال قشنگ‌ترین بهار زندگیت باشه! “تور یک‌روزه تهران‌گردی” اطلاعات بیشتر در سایت “نام برند”
  • بهترین خودت باش! ما هم کنارت هستیم. سالن زیبایی ” نام برند”. برای کسب اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کن: “لینک سایت”

نتیجه‌گیری

  • نوشتن پیام‌های تبلیغاتی خلاقانه، صمیمی، ساده و کوتاه می‌تواند شما را به اهداف بازاریابی پیامکی‌تان برساند.
  • یادتان نرود که زمان‌بندی مناسب را رعایت کنید.
  • پیامک‌های موفق، همیشه اصیل و خاص هستند و مخاطب را به تعامل با برند دعوت می‌کنند.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
📝 مقالات تخصصی بیش از 1000
📮 هدف آموزش بازاریابی پیامکی
📈 ماموریت رونق کسب و کار
⚙️ آموزش +20 ابزار پیامکی