آیا اطلاعاتی نسبت به تبلیغات بنری در اختیار دارید و می دانید تبلیغات بنری چیست؟ این نکته را در نظر داشته باشید تبلیغات بنری به نوعی از تبلیغات گرافیکی گفته می‌شود که برای اولین بار در سال 1994 در اینترنت مشاهده شد. در نتیجه می‌توان به این استنباط رسید که تبلیغات بنری یکی از با سابقه ترین نوع تبلیغات در فضای اینترنت محسوب می‌شود. شایان ذکر است بدانید در حال حاضر صاحبان کسب و کار برای رسیدن به اهداف مختلف در مارکتینگ از این نوع تبلیغات استفاده می کنند به همین دلیل ما تصمیم داریم در این محتوا اطلاعات دقیق نسبت به تبلیغات بنری در اختیار شما قرار دهیم. از سوی دیگر اهمیت این نوع از تبلیغات را ذکر خواهیم کرد و توضیحاتی را هم در مورد نکات مهم که در طراحی بنر باید در نظر گرفته شود به شما ارائه خواهیم کرد. در نهایت پیشنهاد می‌کنیم تا پایان این مقاله با ما در مجله کندو همراه باشید.

تبلیغات بنری چیست

مطمئنا تا به امروز بنرهای تبلیغاتی زیادی را در وب سایت های مختلف مشاهده کرده اید. این نکته را در نظر داشته باشید یکی از محبوب ترین نوع تبلیغات در فضای آنلاین تبلیغات بنری است. این نوع از تبلیغات نمونه مشابه بیلبورد ها در دنیای واقعی هستند. تبلیغات بنری انواع مختلفی دارند. برای مثال شما در بعضی از مواقع با بنر های متحرک و در برخی دیگر با بنرهای ثابت مواجه می شوید که با کلیک بر روی آن ها به سایت دیگر منتقل می گردید یا اینکه در همان سایت وارد صفحه جدید می شوید.

لازم به ذکر است بدانید تبلیغات بنری در بخش هایی از سایت قرار داده می شود که توجه کاربران را به خود جلب کند اگر بخواهیم به چند نمونه از  قسمت هایی که از بنر برای تبلیغات استفاده می شود را نام ببریم بهتر است به سایدبار، صفحه اصلی اشاره کنیم البته در بسیاری از موارد افراد از تبلیغات بنری به صورت پاپ آپ استفاده می کنند که این نوع از تبلیغات بنری بازخورد بسیار مثبتی دارد. در ادامه بهتر است ذکر کنیم بسیاری از سایت ها هستند که با استفاده از تبلیغات بنری کسب درآمد میکنند، در واقع این دسته از مشاغل بنرهای تبلیغاتی وب سایت های دیگر را در وبسایت خود قرار می دهند تا کاربران وب سایت خود را با محصولات یا خدمات وب سایت دیگر آشنا کنند.

کندو - تبلیغات بنری

تبلیغات بنری

چرا باید به تبلیغات بنری توجه داشته باشیم

شاید برای شما این سوال مطرح شده باشد که چرا باید به تبلیغات بنری توجه داشته باشیم؟ در پاسخ به این سوال بهتر است بگوییم تبلیغات بنری بازخورد بسیار مثبتی دارد و باعث می شود آگاهی افراد از برند شما افزایش پیدا کند. از سوی دیگر بر روی افزایش فروش محصولات شما هم تاثیر مستقیم می گذارد. در ادامه بهتر است ذکر کنیم تبلیغات بنری در سایت هایی که مخاطبین زیادی دارند باعث افزایش ترافیک سایت شما می شود که این مسئله هم با فروش محصولات شما هم رابطه مستقیم خواهد داشت. یکی دیگر از مواردی که باعث می شود شما به تبلیغات بنری توجه خاصی داشته باشید جمع‌آوری لید است.

چرا باید از تبلیغات بنری استفاده کنیم

این سوال یکی از پرتکرار ترین سوالاتی است که توسط بسیاری از کاربران مطرح می شود. توجه داشته باشید استفاده از تبلیغات بنری دلایل زیادی دارد اما یکی از مهمترین دلایلی که باعث می شود به این نوع از تبلیغات توجه ویژه ای کنیم استفاده برند های معتبر از تبلیغات بنری است. در فضای آنلاین و آفلاین برندی هایی از تبلیغات بنری استفاده می کنند که شاید در روز بیش از 100 میلیارد تومان درآمد دارند. از سوی دیگر این نوع از تبلیغات در کشور های پیشرفته جهان به صورت آنلاین و آفلاین انجام می شود. با توجه به این تفاسیر میتوان به این استنباط رسید وقتی بسیاری از شرکت های بزرگ با استفاده این نوع تبلیغات به درآمد نجومی رسیده اند و در حال حاضر هم شرکت های قدرتمندی همچون کوکا کولا، سونی و غیره از تبلیغات بنری استفاده می کنند ما چرا از این نوع تبلیغات استفاده نکنیم.

کندو - انواع روش های تبلیغاتی

بررسی انواع تبلیغات بنری 

در این بخش از محتوا تبلیغات بنری چیست تصمیم داریم انواع تبلیغات بنری را مورد بررسی قرار دهیم و اطلاعاتی را نسبت به هر کدام به شما ارائه کنیم.  توجه داشته باشید تبلیغات بنری به 3 صورت (تبلیغات بنری عادی، تبلیغات بنری ری تارگتینگ و تبلیغات بنری هدفمند) قابل انجام است. هر کدام از این نوع تبلیغات برای هدف خاصی انجام می شود  برای مثال هدف از انجام تبلیغات بنری عادی ایجاد آگاهی از برند است. در واقع اگر قصد برند سازی دارید و میخواهید مخاطبین را با برند خود آشنا کنید بهترین انتخاب برای شما تبلیغات بنری عادی می باشد.

انجام تبلیغات بنری ریتارگتینگ هم اهداف مختلفی را به همراه دارد. لازم به ذکر است بدانید این نوع از تبلیغات سه هدف ( ایجاد آگاهی از برند، افزایش فروش کسب‌وکارها، هدف‌گیری مجدد مخاطب‌ها) را به صورت همزمان پوشش می دهد. در ادامه باید هدف از تبلیغات بنری هدفمند را مورد بررسی قرار دهیم، لازم به ذکر است بدانید (ایجاد آگاهی از برند در موضوعات خاص، جذب کاربر کاملا هدفمند، افزایش فروش در کسب‌ و کار) اهدافی هستند که با انجام تبلیغات بنری هدفمند به آنها دست پیدا خواهید کرد.

کندو - بررسی انواع تبلیغات بنری 

بررسی انواع تبلیغات بنری

مزایای استفاده از تبلیغات بنری 

مطمئنا اگر بخواهید از یک نوع تبلیغات استفاده کنید در گام اول به سراغ مزایا آن می روید تا متوجه شوید آن نوع از تبلیغات ارزش انجام دارد یا خیر. به همین دلیل این بخش از مقاله را به مزایا تبلیغات بنری اختصاص خواهیم داد تا شما آگاهی بیشتری نسبت به این نوع از تبلیغات به دست بیاورید. شایان ذکر است بدانید تبلیغات بنری دارای 4 مزیت (قیمت مقرون به‌ صرفه، ایجاد آگاهی از برند، امکان هدف گیری مخاطبان خاص و سنجش میزان اثربخشی) می باشد که به کسب و کار شما کمک شایانی می کند و باعث رشد کسب و کار شما می شود.

قیمت مقرون به‌ صرفه

همانطور که می دانید یکی از مهمترین پارامترهایی که اکثر مشاغل در هنگام تبلیغات در نظر می گیرند مبحث هزینه است. در واقع تمام کسب و کارها به دنبال نوعی از تبلیغات هستند که بازخورد بسیار مثبت و هزینه کمی را برای آن ها به همراه داشته باشد. این نوع از تبلیغات دقیقا برای این دسته از صاحبان مشاغل مناسب است، زیرا قیمت بسیار مناسب برای نمایش بنر شما در وب سایت های مختلف در نظر گرفته می شود.

کندو- زمان تعییر روش تبلیغاتی

ایجاد آگاهی از برند

یکی از مواردی که با استفاده از تبلیغات بنری برای شما رخ میدهد ایجاد آگاهی از برند است. در واقع شما پرداخت هزینه مناسب می توانید کسب و کار خود را به دیگران معرفی کنید. این نکته را در نظر داشته باشید زمانی که شما از تبلیغات بنری استفاده می کنید بنر شما در وب سایت های معتبر قرار داده می شود که آن وب سایت ها دارای ترافیک زیادی هستند. همین مسئله موجب می شود تا مخاطبین ان وب سایت با برند شما آشنا شوند. این نکته را هم در نظر داشته باشید برندی معتبر است که افراد بیشتری ان را بشناسند.

امکان هدف گیری مخاطبان خاص

در بسیاری از مواقع شما نیاز دارید بر روی برخی مخاطبین خاص تمرکز کنید و مطمئنا تمام کاربران یک وب سایت مخاطب مورد نظر شما نیستند. در نتیجه اگر شما مشتریان بالقوه خود را بشناسید میتوانید آنها را هدف گذاری کرده و به مشتریان بالفعل تبدیل کنید. این مسئله برای شما صرفه جویی در هزینه تبلیغات را در پی خواهد داشت.

سنجش میزان اثربخشی

زمانی که شما تبلیغات بنری انجام می دهد می توانید آن را مورد سنجش قرار دهید. این نکته را در نظر داشته باشید ابزارهای مختلفی برای سنجش تبلیغات بنری وجود دارد که چند نمونه از این ابزار ها ( ابزار Google Analytics، ابزار Google Tag Manager و غیره) می باشند. در واقع شما میتوانید تعداد کلیک که بر روی بنر شما انجام شده است را مورد بررسی قرار دهید. در این صورت متوجه خواهید شد که با انجام تبلیغات بنری اهدافتان تحقق یافته است یا خیر.

معایب تبلیغات بنری 

این مسئله ممکن است برای هر کسب وکاری پیش بیاید زیرا اگر شما در هنگام طراحی بنر و نوع نمایش آن دقت نکنید مطمئنا با مواردی همچون نرخ کلیک کم، نرخ تبدیل کم و حتی دیده نشده تبلیغات مواجه شوید. 

چه مواردی را باید در طراحی بنرها در نظر گرفت

برای این که بتوانید بهترین بازخورد را از تبلیغات بنری دریافت کنید برخی نکات مهم وجود دارد که باید در هنگام طراحی بنر در نظر بگیرید. اولین مسئله که باید به آن توجه کنید ابعاد بنر است  برای مثال ابعادی همچون (300 در 250 موبایل و دسکتاپ، 728 در 90 موبایل و دسکتاپ، 970 در 250 دسکتاپ، 468 در 60 موبایل و دسکتاپ، 300 در 100 موبایل، 120 در 600 دسکتاپ) برای دستگاه های مختلف مناسب است و باید در هنگام طراحی بنر برای هر دستگاه از این ابعاد استفاده کنید. در ادامه برخی موارد مانند قرار دادن دکمه Call to Action جذاب، درج لوگوی برند در بنر جهت برند سازی، استفاده از کلمات کلیدی جذاب در متن بنر، طراحی ساده و صریح بنر و غیره) را باید رعایت کنید تا تبلیغات بنری شما بتواند مخاطبین را به خود جذب کند.

کندو -  طراحی بنرها

طراحی بنرها

سخن اخر 

در این محتوا تمام تلاش خود را کردیم تا بتوانیم اطلاعات دقیقی نسب به تبلیغات بنری در اختیار شما قرار دهیم. همانطور که در محتوا ذکر کردیم یکی کم هزینه ترین تبلیغات در اینترنت که بازخورد فوق العاده مثبتی را هم به همراه دارد تبلیغات بنری است. مطمئنا در حال حاضر میدانید تبلیغات بنری چیست و دارای چه مزایا و معایبی می باشد. از سوی دیگر از این مسئله هم مطلع هستید که میتوانید به ابزار های مختلف تبلیغات بنری را مورد بررسی قرار دهید. توجه داشته باشید تبلیغات بنری یکی از بهترین نوع تبلیغات در فضای آنلاین و آفلاین تلقی می شود که میتواند باعث افزایش اعتبار برند و درآمد شما شود. در نهایت امیدواریم محتویات موجود در این مقاله بتواند در هنگام طراحی بنر و کمپین تبلیغات بنری به شما کمک شایانی کند.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
📝 مقالات تخصصی بیش از 1000
📮 هدف آموزش بازاریابی پیامکی
📈 ماموریت رونق کسب و کار
⚙️ آموزش +20 ابزار پیامکی