انواع روش‌های تبلیغاتی مختلفی در سراسر جهان وجود دارند که به کمک مجموعه‌ای از ابزارها برای جلب توجه مورد استفاده قرار می‌گیرند. برندها و نام‌های تجاری با استفاده از انواع روش‌های تبلیغاتی علاوه بر جلب توجه به معرفی خود تلاش می‌کنند. بهره‌مندی از روش‌های تبلیغاتی باعث می‌شود تا کسب‌و‌کارها میزان درآمد خود را افزایش دهند و به رقابت با سایر مشتریان بپردازند. به همین علت تصمیم گرفتیم تا اطلاعات جامعی را در این خصوص در اختیار شما قرار دهیم، پس با ما همراه شوید.

کندو - ترفندهایی برای جذابیت پیامک تبلیغاتی

روش‌های تبلیغاتی چیست

به مجموعه‌ای از عملیات انسانها جهت معرفی و رقابت کسب‌و‌کار خود که یک یا چند مورد از آن را انتخاب می‌کنند، روش های تبلیغاتی گفته می شود. کسب و کارها و همچنین تجارت‌ها با بهره‌مندی از روش‌های تبلیغاتی سعی می‌کنند تا با شناساندن خود به عموم مردم میزان سود بیشتری را به دست آورند.

روشهای تبلیغاتی دنیای وسیعی دارد و هر کسب‌وکار با توجه به نیازهای خود و مشتری چند مورد از آن را انتخاب می‌کند. به طور مثال برخی از کسب و کارها با در نظر گرفتن سیاست‌های تجاری خود از انواع تبلیغات تلویزیونی استفاده می‌کنند؛ اما در مقابل برخی دیگر نیز هستند که از انواع تبلیغات محیطی مانند انواع تابلو‌ها و بیلبوردها بهره می‌گیرند.

در حالت کلی انتخاب روش‌های تبلیغاتی موجود نیازمند بررسی ترفندها، به دست آوردن مجوزهای لازم و … است. متاسفانه برخی از کسب و کارها تنها یک یا چند مورد از روش‌های تبلیغاتی را به صورت تصادفی انتخاب می‌کنند. این عامل در بسیاری از اوقات باعث از دست رفتن سرمایه و ورشکستگی کسب‌وکار آن‌ها می‌شود.

معرفی بسترهای تبلیغاتی

با پیشرفت علم و تکنولوژی بسترهای تبلیغاتی متفاوتی در اختیار بشر قرار گرفته است. به طوری که این روزها شاهد استفاده از بستر‌های تبلیغاتی مختلف ارتباطی برای جذب مشتری و معرفی کسب و کارها هستیم. به عنوان مثال تلفن همراه که همواره به عنوان یک وسیله ارتباطی در نزدیک‌ترین فاصله نسبت به هر فرد قرار دارد می‌تواند یکی از بسترهای تبلیغاتی باشد. برای بهره‌مندی از این امکان کسب و کارهای مختلف از روش‌های گوناگون مانند ارسال پیامک‌های تبلیغاتی استفاده می‌کنند.

تبلیغات تلفنی و موبایل

همانطور که در قسمت قبل هم به آن اشاره کردیم، تبلیغات مربوط به تلفن همراه به خاطر دسترسی بیشتر افراد به آن توجه بالایی را به خود جلب کرده است. به طوری که بسیاری از  کسب و کارهای بزرگ و کوچک برای معرفی و اطلاع رسانی در مورد جدیدترین اخبار خود از این ابزار استفاده می‌کنند.

تبلیغات تلفنی و موبایل تنها مربوط به ارسال پیامک یا برقراری تماس‌های تبلیغاتی نیست. امروزه افراد از تلفن‌های همراه برای وارد شدن به شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام استفاده می‌کنند که این شبکه‌ها خود جزئی از بسترهای تبلیغاتی هستند.

توجه داشته باشید استفاده از بسترهای مختلف تبلیغاتی در کنار انتخاب نادرست روش‌های تبلیغاتی ممکن است آسیب‌های جدی به سرمایه مربوط به کسب‌و‌کار شما وارد کند. به همین علت توصیه می‌شود، انواع روش‌های تبلیغاتی خود را  با مشورت و برنامه‌ریزی دقیق انجام دهید.

تبلیغات دیجیتالی

ممکن است بارها وارد سایت‌های مختلف شده باشید و در آنجا شاهد معرفی تجارت‌های مختلف شوید به این نوع از تبلیغات، تبلیغات دیجیتالی گفته می‌شود. روش‌های تبلیغاتی دیجیتال یکی از راه‌های کسب درآمد برای وب سایت‌ها است.

علاوه بر این که شما می‌توانید با طراحی بنر در وب سایت‌ها تبلیغات برند خود را انجام دهید، روش‌های مختلف دیگری هم برای تبلیغات برند وجود دارند. به طور مثال تولید محتوای مربوط به محصول و برند که ممکن است به صورت متن، ویدیو یا عکس باشد از دیگر روش‌های تبلیغاتی دیجیتال است.

تبلیغات چاپی

یکی دیگر از انواع روش‌های تبلیغاتی که از گذشته همواره مورد توجه قرار گرفته است، تبلیغات چاپی است. اگرچه امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی تبلیغات چاپی نسبت به گذشته کمرنگ‌تر شده است؛ اما همچنان بسیاری از کسب و کارها برای معرفی خود از آن استفاده می‌کنند.

تبلیغات چاپی هم مانند سایر روش‌های تبلیغاتی نیازمند رعایت یکسری اصول و قوانین است. به طوری که انتخاب فونت، رنگ کاغذ، جملات و …. تاثیر  بسیاری در جذب مشتری دارند. پس اگر به دنبال تبلیغات چاپی هستید مجموعه‌ای از خلاقیت ها را در نظر بگیرید تا تمایزی بین سایر رقبای خود ایجاد کرده باشید.

کندو- بازاریابی پیامکی شفاف

معرفی انواع تبلیغات

دنیای تبلیغات بسیار وسیع است و به همین علت انواع تبلیغات مختلف در اختیار افرادی قرار می‌گیرد که به دنبال معرفی و جذب مشتری هستند. برای انتخاب بهتر در بین انواع مختلف تبلیغات لازم است بودجه، نیاز مشتری، زمان مورد نظر و … را در نظر بگیرید. توجه کردن به موارد جزئی به شما کمک خواهد کرد تا در کنار هزینه اختصاص یافته، در مدت زمان کوتاه سود بالایی را به دست آورید. در ادامه انواع تبلیغات را مورد معرفی قرار می‌دهیم.

  • بیلبوردها و تبلیغات حمل و نقل عمومی
  • پیام‌های بازرگانی یا آگهی‌های تلویزیونی
  • انواع تبلیغات رادیویی
  • ارسال پیامک
  • معرفی در شبکه‌های اجتماعی
  • تبلیغات بنری

سخن پایانی

در این مقاله سعی کردیم تا روش‌های تبلیغاتی را برای شما معرفی کنیم. قبل از انجام هر اقدامی لازم است ابتدا نیازهای مخاطب و مشتری خود را شناسایی کنید، سپس گزینه مطلوب را در بین انواع روش‌های تبلیغاتی انتخاب نمایید. بررسی دقیق و مشورت با افراد فعال در این حوزه به شما کمک می‌کند تا در مدت زمان کوتاه‌تر و با صرف هزینه کمتر به نتیجه دلخواه برسید.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
📝 مقالات تخصصی بیش از 1000
📮 هدف آموزش بازاریابی پیامکی
📈 ماموریت رونق کسب و کار
⚙️ آموزش +20 ابزار پیامکی