برای آنکه مشتریان قدیمی خود را حفظ کنید، و همچنین مشتریان جدیدی با شما همراه شوند؛ نیاز دارید تا از استراتژی‌های مشتری مداری در کنار برنامه ریزی تبلیغاتی خود بهره مند شوید. شرط اول مشتری مداری آن است که بتوانید شناخت خوبی از مخاطبان خود داشته باشید و آنها را به درستی درک کنید. شرط دوم هم است که قادر باشید، نیاز مشتری خود را پیش بینی کرده و سریعاً راه حلی برای آن ارائه دهید. حتما می‌دانید که تلفن همراه یا همان موبایل خودمان یکی از بهترین روش‌ها برای ارتباط با مشتریان است. در این مقاله قصد داریم تا به شما آموزش دهیم که چگونه تنها با چهاراستراتژی برای برقراری ارتباطی با مشتریان خود از طریق موبایل اقدام کنید. با ما همراه باشید.

استراتژی اول: مسابقات و رای گیری

شما می‌توانید از طریق برنامه ریزی جهت مسابقات و رای گیری، مشتریان خود را به چالش بکشید. فرض کنید، نمایندگی گوشی سامسونگ هستید و از طریق تبلیغات پیامکی از مشتریان خود می‌خواهید، رای دهند که عملکرد جدیدترین گوشی سامسونگ از نظر آنها چند درصد نسبت به گوشی‌های قبل بهبود داشته است؟

همچنین می‌توانید این رای گیری را به حالت مسابقه تعریف کنید، یعنی به قید قرعه جوایزی در نظر بگیرید که به برندگان اهدا کنید. در این صورت مشتریان پاسخ پیامک مسابقی شما را خواهند داد چرا که جوایز شما دعوت کنندگی برای آنها خواهد داشت.

کندو - از طریق مسابقات و رای گیری

از طریق مسابقات و رای گیری

استراتژی دوم: نظرسنجی

سعی کنید برای مشتریان خود پیامک نظرسنجی ارسال کنید. پیامک نظرسنجی شما می‌تواند حاوی لینک باشد و یا می‌تواند از طریق ارسال عدد، از طرف مشتری تعریف گردد. اگر می‌خواهید پیرامون یک موضوع خاص نظرسنجی کنید، روش ارسال عدد مناسب است. اما اگر قرار است چندین مورد را بررسی کنید، بهترین کار این است که در یک صفحه سایت سوالات خود را آماده کنید و لینک سایت را در متن پیامک خود قرار دهید تا با کلیک روی آن به صفحه نظرسنجی متصل شوند.

استراتژی سوم: تجزیه و تحلیل اطلاعات مشتری

تنها روشی که شما به صورت کاملاً مستقیم می‌توانید به اطلاعات خاصی از مشتریان خود دست پیدا کنید، از طریق ارتباط پیامکی است. هر کمپین پیامکی که برنامه ریزی می‌کنید، باید به دقت بررسی و تحلیل شود. رای گیری‌ها و نظرسنجی‌ها را به دقت تجزیه و تحلیل کنید. عادات مختلف مشتری را بشناسید. جنسیت، موقعیت اقلیمی، سرگرمی‌ها و علایق مشتریان را پیدا کنید و دقیقا روی همین نقطه‌ها زوم کنید.

زمانی تبلیغات شما هدفمند خواهد بود که شناخت کاملی از مشتریان بالقوه خود داشته باشید. در پی این شناخت بتوانید با توجه به نیازها و خواسته‌ های مشتری، وفاداری خود را نسبت به آنان ثابت کنید.

از طریق پیامک دوباره با مشتریان خود ارتباط برقرار کنید

استراتژی چهارم: ارائه کد تخفیف ویژه

شاید با خود بگویید که کد تخفیف که همه مجموعه‌ها در اختیار مشتری قرار می‌دهند و موضوع خیلی خاصی نیست. به عنوان نگاه کنید، کد تخفیف ویژه. برای این کار شما باید استراتژی سوم را به دقت بررسی کنید. در واقع منظور ما در این قسمت آن است که پس از شناخت دقیق مشتری، دقیقا برای همان مواردی که وی به آنها علاقه مند است؛  کد تخفیف بگذارید. حتی می‌توانید با کمک ارسال پیامک نظر سنجی، چندین برند معروف در اختیار مخاطب قرار دهید و از آنها بخواهید رای بدهند.

و برای برندی که بیشترین رای را کسب کرده باشد، کد تخفیف ویژه‌ای در نظر بگیرید.

کندو - ارائه کد تخفیف ویژه

ارائه کد تخفیف ویژه

چرا برای شناخت مشتری بهتر است از طریق پیامک اقدام نماییم؟

  • آسان‌ترین روش تبلیغاتی
  • روشی بسیار کم هزینه و مقرون به صرفه
  • عدم محدودیت زمانی
  • نیازی به طراحی تیزر یا بنر ندارد
  • مخاطب برای ارتباط پیامکی نیازی به اینترنت ندارد ( البته به جز زمانی که برای نظر سنجی باید به لینکی متصل شود)
  • طبق تحقیقات 90 درصد مخاطبان در 3 دقیقه ابتدا پیامک را باز می‌کنند در حالی وقت بیکاری و استراحت فقط به شبکه‌های اجتماعی مراجعه می‌کنند.
  • و …

سخن آخر

با هر شاخه‌ای از تبلیغات شما می‌توانید مشتریانی برای خود پیدا کنید. شرط آن است که قادر باشید این افراد را نگه دارید؛ یعنی این گونه نباشد که مشتری تنها یک بار از شما خرید کرده، و سپس فراموشتان کند و جذب رقبا شود. هنگامی که مشتری از شما خرید اولیه را انجام می‌دهد تازه وظیفه شما شروع می‌شود. باید مشتری خود را به خوبی بشناسید و برای نگه داشتن و خرید مجدد وی برنامه ریزی داشته باشید تا بتوانید او را به یک مشتری بالقوه تبدیل کنید.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
📝 مقالات تخصصی بیش از 1000
📮 هدف آموزش بازاریابی پیامکی
📈 ماموریت رونق کسب و کار
⚙️ آموزش +20 ابزار پیامکی