بسیاری از شرکت‌های معتبر برای راه اندازی محصول فروخته شده به مشتری و یا خدمات پس از فروش از تکنیک ارسال پیامک انبوه استفاده می‌کنند. بی شک شما فواید و مزایای زیاد تبلیغات پیامکی را می‌دانید. در این مقاله قصد داریم از دید دیگری این تکنیک را بررسی کنیم. در واقع می‌خواهیم پیرامون موضوع “چگونه یک راه اندازی محصول را با ارسال پیامک انبوه تبلیغ کنیم؟ ” با هم صحبت کنیم. با ما همراه باشید.

اجازه دهید همین ابتدا به توضیحاتی در مورد پیامک انبوه بپردازیم.

پیامک انبوه چیست؟

روش تبلیغاتی بسیار پر طرفداری است که شما از طریق یک پنل اس ام اس می‌توانید به تعداد زیادی از مخاطبان، پیامک تبلیغاتی در مورد کسب و کار و یا برند خود ارسال کنید.

ارسال پیامک انبوه به دو روش انجام می‌گیرد

 • روش اول استفاده از وب سرویس: برای ارسال از طریق این روش حتما باید به اینترنت متصل باشید و به صورت آنلاین بانک شماره، متن و … را تنظیم و ارسال نمایید.
 • روش دوم از طریق سیستم عامل: در این روش نیازی به اینترنت نخواهید داشت و با پلتفرم و یا برنامه‌ای که در اختیار دارید، قادر خواهید بود، پیامک‌ها را ارسال کنید.

حال سراغ موضوع اصلی مقاله برویم، شما برای راه اندازی محصولی قصد ارسال پیامک انبوه دارید. باید به عواملی دقت داشته باشید؟

پیامک انبوه چیست؟

پیامک انبوه چیست؟

قدم اول: هدف اصلی خود را مشخص کنید

بی شک یکی از اصلی‌ترین اهداف شما جهت ارسال پیامک انبوه با عنوان راه اندازی محصول، بازاریابی است. درست است که محصولی فروخته شده است، اما هدف شما بازاریابی جهت راه اندازی محصول و یا خدمات پس از فروش است. پس روی همین هدف متمرکز شوید. در واقع شما نیاز به دو بانک اطلاعاتی دارید: بانک اطلاعاتی از افرادی که تازه محصول را تهیه کرده‌اند. و بانک اطلاعاتی از کسانی که قبلاً این محصول را خریداری کرده‌اند و شما با ارسال پیامک این دسته از افراد را به سمت خدمات پس از فروش و یا راه اندازی محصولاتی که در آینده قرار است خریداری کنند، سوق می‌دهید.

قدم دوم : از یک شماره مخصوص به خود برای ارسال پیامک استفاده کنید

اگر قصد برند سازی دارید و یا دوست دارید که در ذهن مخاطبان خود ماندگار شوید، از شرکتی که سامانه پیامکی را در اختیار شما قرار می‌دهد، بخواهید که یک شماره 4 یا 5 رقمی به صورت ثابت در اختیار شما بگذارد، تا هر وقت که قصد ارسال پیامک داشتید، از همان شماره استفاده کنید. در این صورت پس از ارسال چند پیامک، شماره شما در حافظه گیرنده پیام ثبت می‌گردد.

قدم سوم: محتوای خود را پر رنگ و لعاب کنید

بی شک منظورمان از این عنوان این نیست که از حروف رنگی در پیامک خود استفاده کنید. منظورمان این است که طوری محتوای خود را بنویسید که هنگام باز کردن پیامک مخاطب همان ابتدا درگیر شود و تا انتهای متن را بخواند.

ارسال پیامک انبوه برای راه اندازی محصول

قدم چهارم: استفاده از ایموجی‌ها در محتوای پیامک

نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که برخی از شرکت‌ها و مجموعه‌ها، هنگامی که از ایموجی‌های مرتبط در محتوای پیامکی خود استفاده کرده‌اند، نتیجه‌ی بهتری گرفته‌اند. پس شما می‌توانید به دنبال یک ایموجی مرتبط با محصول خود باشید و بهتر است که از آن در عنوان پیامک استفاده کنید. مثلاً اگر قرار است برای راه اندازی کولر گازی پیامک دهید، می‌توانید ایموجی‌های باد خنک 💨 و یا برف ❄ در متن خود قرار دهید.

از  پنل پیامکی خود گزارش‌ بگیرید

بی شک همه دوست دارند از تبلیغاتی که انجام می‌دهند، تحلیل و گزارش بگیرند. در واقع مرحله‌ی تحلیل بسیار حائز اهمیت است، چرا که شما باید بدانید در کدام محتوا و کمپین پیامکی موفق‌تر بودید و در کدام یک ضعیف عمل کردید. و همین تحلیل بزرگترین کمک را برای برنامه ریزی تبلیغاتی آینده شما خواهد بود. پس یادتان باشد که به هیچ عنوان پس از ارسال پیامک همه چیز را به امان خدا رها نکنید و سریعاً گزارش گیری خود را شروع کنید. شما باید بدانید که از هر سری پیامک‌هایی که ارسال می‌کنید، چند نفر جهت راه اندازی محصول با شما تماس می‌گیرند.

فیلترهای مخاطبان خود را جدی بگیرید

شما قبل از آنکه اقدام به ارسال پیامک نمایید باید تنظیمات خود را به دقت بررسی کنید. باید بدانید که برای ارسال پیامک می‌خواهید از کدام فیلترها استفاده کنید:

 • کد پستی
 • منطقه‌ای
 • شهری
 • سن
 • جنسیت
 • و … .

اجازه بدهید بار دیگر مثال راه اندازی کولر گذاری را مطرح کنیم. برای پیامک در مورد این موضوع باید فیلتر شهری را جدی بگیرید. چرا که شهرستان‌های سرد سیر اصلا نیازی به کولر گازی ندارند. موضوع دیگری که نیاز است جدی گرفته شود، فیلتر سنی است. برای مثال قشر نوجوان نیازی به راه اندازی کولر گازی ندارند. چرا که پیگیری این موضوع بر عهده‌ی والدین آنها می‌باشد.

پس در نتیجه اگر شما برای راه اندازی کولر گازی به دو فیلتر بالا دقت نکنید، در صد زیادی از پیامک‌های شما سوخت می‌شوند.

مزایای استفاده از پیامک انبوه

مزایای استفاده از پیامک انبوه

مزایای ارسال پیامک انبوه برای راه اندازی یک محصول

 • صرفه جویی در وقت
 • تبلیغاتی کم هزینه اما پر سود
 • ممکن است درصد بزرگی از مخاطبان شما در شهرستان‌ها از شبکه‌های مجازی استفاده نکنند. اما همه سرویس پیامک را در گوشی‌های خود دارند.
 • مخاطب شما برای خواندن پیامک نیازی به اینترنت ندارد.
 • قرار نیست مانند بازاریابی تلفنی وقت و بی وقت مزاحم مخاطب خود شوید. ارسال پیامک در هر شرایطی مزاحمت ایجاد نخواهد کرد.
 • در پیامک انبوه شما قادر به ارتباط با مخاطب و جامعه هدف خود هستید.
 • و …

سخن آخر

استفاده از پنل‌های ارسال پیامک روش تبلیغی است که در هر زمان و عنوان شغلی طرفداران منحصر به فرد خود را دارد. و شما با هزینه بسیار کم قادر خواهید بود که تبلیغاتی ارزشمند، برای جامعه‌ای هدفمند و بزرگ انجام دهید. فقط کافیست هدف خود را بشناسید و موارد گفته شده در این مقاله را هم جدی بگیرید تا موفق شوید. برای راه اندازی محصول با پیامک انبوه کافیست به صفحه تعرفه پیامک مراجعه کنید و با انتخاب بسته مورد نظر تبلیغات را شروع کنید.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

میانگین امتیازات ۳ از ۵
از مجموع ۲ رای
📝 مقالات تخصصی بیش از 1000
📮 هدف آموزش بازاریابی پیامکی
📈 ماموریت رونق کسب و کار
⚙️ آموزش +20 ابزار پیامکی