امروزه تاثیر اس‌ام‌اس در کمپین‌های تبلیغاتی یک موضوع کاملا روشن و بدیهی است. پیامک تبلیغاتی جزو موثرترین روش‌ها در جذب مخاطب و ایجاد تعامل با او است. در حالی که هر روز روش‌ها و کانال‌های ارتباطی در حال افزایش است؛ اما همچنان تاثیر اس‌ام‌اس در کمپین‌های تبلیغاتی ارزش خود را حفظ کرده و جزو راه‌های موثر در تبلیغات شناخته می‌شود. به همین علت کسب و کارها و تجارت‌های مختلف نمی‌توانند از تاثیر اس‌ام‌اس در کمپین‌های تبلیغاتی چشم پوشی کنند. همچنین آنها می‌توانند از تاثیر اس‌ام‌اس در کمپین‌های تبلیغاتی در افزایش دنبال کنندگان شبکه‌های اجتماعی خود هم استفاده کنند.

تاثیر اس‌ام‌اس در تبلیغات و بازاریابی

روزانه چندین پیامک تبلیغاتی از طرف کسب‌وکارهای گوناگون ما را به عنوان مخاطب خود هدف قرار می‌دهند. به طوری که تعداد بالای آنها در بعضی از اوقات آزاردهنده است؛ اما کافی است به یاد داشته باشید که تاثیر اس‌ام‌اس در کمپین‌های تبلیغاتی بسیار بالا است. تاثیر اس‌ام‌اس در کمپین‌های تبلیغاتی به قدری بالا است که همچنان کسب و کارها از آن برای جذب مشتری و افزایش فروش استفاده می‌کنند.

برای اغلب ما رخ داده است که در هنگام شروع رویداد مهمی در یک کسب و کار کدهای تخفیف آن را دریافت کنیم. در اغلب اوقات دریافت کد تخفیف به روش پیامک انجام می‌شود. به این ترتیب که تجارت مورد نظر یک لینک یا کد تخفیفی را به صورت اس‌ام‌اس برای ما ارسال می‌کند.

مزایای استفاده از اس‌ام‌اس در کمپین‌های تبلیغاتی

تاثیرگذاری بالا

همانطور که در قسمت بالا هم اشاره کردیم استفاده از پیامک در تبلیغات و بازاریابی نسبت به سایر روش‌ها  نرخ تاثیرگذاری بالایی را به خود اختصاص می‌دهد. امروزه با پیشرفت تکنولوژی افراد ترجیح می‌دهند تا به جای مراجعه به مراکز خرید فیزیکی خریدهای خود را به صورت اینترنتی انجام دهند. برای این کار ارسال کد تخفیف به صورت پیامکی بازخورد بیشتری از مخاطبان و مشتریان می‌گیرد.

تحقیقات انجام شده نشان می‌دهد که کدهای ارسالی تخفیف به روش پیامک در کمپین‌های مارکتینگ و بازاریابی تاثیر بیشتری داشته‌اند. علت این تاثیر کاملا مشخص است چرا که افراد می‌توانند دسترسی راحت‌تری به لیست پیام های خود داشته باشند و در نتیجه از آن استفاده کنند.

دسترسی راحت

بسیاری تصور می‌کنند که با پیشرفت تکنولوژی و ورود اپلیکیشن‌های جدید دیگر افراد توجهی به پیامک ندارند یا از آن استفاده نمی‌کنند. این طرز تفکر کاملاً اشتباه است؛ چرا که هنوز هم گوشی‌های تلفن همراه به عنوان یکی از ابزارهای ارسال پیامک مورد استفاده قرار می‌گیرند. اهمیت پیامک در تلفن‌های همراه به قدری بالا است که بانک‌ها و اپلیکیشن‌های مالی جهت استعلام و اطلاع رسانی از قابلیت ارسال اس‌ام‌اس استفاده می‌کنند.

ارسال و دریافت سریع

کندو - استفاده از اس‌ام‌اس در کمپین‌های تبلیغاتی

استفاده از اس‌ام‌اس در کمپین‌های تبلیغاتی

از نظر سرعت ارسال پیام تبلیغاتی، ارسال اس‌ام‌اس در بین سایر روش‌ها بسیار سریع‌تر است. همچنین کسب و کارهای مختلف برای افزایش میزان سرعت اطلاع‌رسانی خود می‌توانند از پنل‌های مختلف استفاده کنند. استفاده از این پنل‌ها کمک می کند تا مخاطبان در مدت زمان کوتاه‌تر از ده ثانیه اس‌ام‌اس ارسال شده را در تلفن همراه خود مشاهده کنند.

تنها موضوعی که در این بخش اهمیت بالایی دارد، انتخاب زمان مناسب جهت ارسال پیامک‍ های تبلیغاتی است. به عنوان مثال اگر فروشگاه بزرگی دارید که در آن لوازم مصرفی روزانه خرید و فروش می‌شود بهترین زمان جهت ارسال پیامک تخفیف و اطلاع رسانی پایان هفته یا بازه زمانی صبح است.

نرخ تبدیل بالا

نرخ تبدیل یکی از مواردی است که در کمپین‌های تبلیغاتی اهمیت بالایی را به خود اختصاص می‌دهد. اگر اس ام اس تبلیغاتی با در نظر گرفتن اصول محتوایی و در زمان بندی درست برای مشتری ارسال شود، قادر خواهد بود نرخ تبدیل بالایی برای کسب‌وکار داشته باشد.

میزان این نرخ و آماری که در نتیجه به دست می‌آید بر اساس مشتری‌های فعلی و قدیمی شما است. چرا که این دسته از کاربران به خاطر تجربه مناسبی که از خرید یا استفاده از خدمات شما داشته‌اند بلافاصله از کد تخفیف ارائه شده استفاده می‌کنند.

 قابلیت شخصی سازی

شما هم مانند هر کسب و کار دیگر با شناختی که از مشتریان خود دارید می‌توانید پیامک‌های تبلیغاتی را به صورت شخصی سازی و با در نظر گرفتن مشخصات مخاطب خود ارسال کنید. استفاده از این روش به برقراری تعامل بیشتر با مخاطبان و مشتریان کمک می‌کند. همچنین استفاده از قابلیت شخصی سازی در جلب رضایت و اعتماد مشتریان تاثیر مستقیمی دارد.  تحقیقات نشان می‌دهد تجارت‌هایی که اس‌ام‌اس های اختصاصی برای مشتریان خود ارسال می‌کنند نتیجه مطلوب‌تری را  به دست می‌آورند.

انواع روش های بکارگیری اس‌ام‌اس در کمپین‌های تبلیغاتی

کندو - روش های بکارگیری اس‌ام‌اس در کمپین‌های تبلیغاتیانواع کمپین‌های تبلیغاتی در ارسال sms با در نظر گرفتن هدف و نحوه تعامل با مشتریان خود دسته بندی می‌شوند. در برخی از این کمپین ها ارتباط به صورت یکطرفه است؛ اما در مقابل برخی دیگر با جمع آوری پاسخ‌ها و نظرات مشتریان همراه هستند. در ادامه به انواع کمپین‌های تبلیغاتی اس‌ام‌اس اشاره خواهیم کرد.

ارسال اس ام اس جهت آگهی

پیامک عمومی از جمله رایج‌ترین روش‌ها در کمپین‌های تبلیغاتی است. نحوه ارسال این دسته از اس‌ام‌اس‌ها به صورت گروهی است و افراد خاصی به عنوان هدف تعیین می‌شوند. به عنوان مثال اپراتورهای مختلف روزانه چند پیام تبلیغاتی را به مشتریان و مخاطبان خود ارسال می‌کنند. استفاده از این روش بیشتر برای پیشنهادات، تخفیف، اطلاعیه‌ها یا حراج‌های فصلی صورت می‌گیرد. همچنین انواع پیامک‌های راهنمای مشتری در دسته پیامک عمومی قرار دارند.

ارسال اس‌ام‌اس جهت یادآوری

علاوه بر ارسال پیامک‌های عمومی که در قسمت بالا بررسی کردیم، دسته‌ی دیگر از پیامک‌ها جهت یادآوری برای مخاطبان ارسال می‌شوند. ارسال این دسته از اس ام اس‌های تبلیغاتی بیشتر توسط کسب و کارهای خدماتی انجام می‌شود تا روز و ساعت مشخص شده را در اختیار مخاطبان خود قرار دهند. پیامک‌های یادآوری باعث ایجاد احساس راحتی و رضایت در مشتریان می‌شود.

قبل از اینکه کمپین پیامکی رو راه بندازی، به این نکات دقت کن!

 دریافت پاسخ مشتریان

در این روش با ارسال اس‌ام‌اس در کمپین‌های تبلیغاتی از مشتریان و مخاطبان خود درخواست می‌کنیم تا با استفاده از پیامک یا ایمیل نظرات خود را با ما در میان بگذارند. در متن این پیامک‌ها از انواع روش‌هایی مانند لینک دهی هم می‌توانید استفاده کنید.

سخن پایانی

میزان بالای تاثیر اس‌ام‌اس در کمپین‌های تبلیغاتی سبب شده تا بسیاری از  کسب و کارها از این روش برای اطلاع رسانی و بازاریابی استفاده کنند. در این بین برخی از افراد تصور می‌کنند که ورود اپلیکیشن‌های مختلف سبب شده تا میزان استفاده از پیامک تا حدودی کاهش پیدا کند؛ اما این طرز تفکر اشتباه است. چرا که اطلاع رسانی بسیاری از پیامک‌های مهم مانند انواع تراکنش‌های مالی با ارسال اس‌ام‌اس انجام می‌شود. به نظر شما چه چیزی می‌تواند در افزایش تاثیر اس‌ام‌اس در کمپین‌های تبلیغاتی  نقش مهمی را برعهده بگیرد؟

 

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

میانگین امتیازات ۴ از ۵
از مجموع ۳ رای
📝 مقالات تخصصی بیش از 1000
📮 هدف آموزش بازاریابی پیامکی
📈 ماموریت رونق کسب و کار
⚙️ آموزش +20 ابزار پیامکی