استفاده کردن از روش‌های نوین تبلیغات می‌تواند برای کسب‌وکارهای مختلف بسیار موثر باشد و به همین دلیل است که تبلیغات پیامکی توجه خیلی از مشاغل و کمپانی‌های بزرگ را به خود جلب کرده است و باعث شده تا هرسال میزان بودجه اختصاصی مربوط به بخش تبلیغات مخصوصا پیامک مارکتینگ را افزایش دهند. اما تنها ارسال پیامک‌های انبوه نمی‌تواند بازدهی مطلوبی را به همراه داشته باشد، به همین دلیل در این مقاله قصد داریم به نکاتی که مشاغل باید پیش از راه‌اندازی کمپین‌های پیامکی به آن‌ها توجه کنند، بپردازیم.

دلیل محبوبیت بازاریابی پیامکی چیست؟

با آنکه از عمر بازاریابی پیامکی خیلی نمی‌گذرد و همچنین هر روز شاهد افزایش پلتفرم‌های جدید تبلیغاتی در شبکه‌های اجتماعی هستیم؛ اما باز هم کسب‌وکارها و مشاغل از روش ارسال پیامک تبلیغاتی برای افزایش فروش خود استفاده می‌کنند، دلیل آن هم چیزی جز استقبال مخاطبان نیست. چرا که طبق اطلاعات به دست آمده 98درصد از پیامک‌ها در 3 دقیقه اول ارسال، توسط مشترکین باز و خوانده می‌شوند.

  • برای بازاریابی پیامکی نیازی به اینترنت نیست

درست است که در حال حاضر بیش از 70 در صد مردم گوشی همراه هوشمند دارند. اما بررسی‌ها حاکی از آن است که درصد بالایی از افراد در طول روز برای شبکه‌های اجتماعی خیلی وقت نمی‌گذارند. همچنین تبلیغات پیامکی نیازی به اینترنت ندارد. به این معنا که اگر شما دسترسی به اینترنت هم نداشته باشید، باز هم می‌توانید پیامک خود را چک کنید.

  • پیامک‌ها مختصر و مفید هستند

پیامک‌ها معمولاً 160 کاراکتری هستند. یعنی  شما قادر هستید که در چند خط به صورت مختصر و مفید، در مورد محصول یا برند خود توضیحاتی ارائه دهید. آنچه که در اینجا حائز اهمیت است، متن جذاب و مفیدی است که برای پیامک خود در نظر خواهید گرفت.

  • هزینه کم و مقرون به صرفه

تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی هزینه بالایی دارد. فارغ از هزینه سایت و پیجی که قرار است در آن تبلیغ کنید؛ طراحی بنر یا تیزر تبلیغاتی جذاب هم هزینه زیادی را در بر می‌گیرد. در حالی که تبلیغات پیامکی هزینه بسیار کمی دارد و تمامی کسب و کارها اعم از بزرگ یا کوچک می‌توانند از پس هزینه این نوع تبلیغ برآیند.

کندو - چرا بازاریابی پیامکی بسیار پر طرفدار است؟

چرا بازاریابی پیامکی بسیار پر طرفدار است؟

نکاتی که قبل از شروع کمپین تبلیغاتی باید بدان توجه کنید

شروع منطقی و درست می‌تواند به موفق بودن کمپین شما کمک کند.

  • با یک سامانه پیامکی به روز قرار داد ببندید

سامانه پیامکی که انتخاب می‌کنید حتما به روز بوده و دارای ویژگی‌های زیر باشد:

پشتیبانی قوی

بانک شماره کامل

گزارش گیری دقیق

ارسال سریع

  • مخاطبان خود را درست انتخاب و دسته بندی کنید

در همان ابتدا مخاطبان هدف خود را بشناسید و آنها را دسته بندی کنید. بسیاری از سامانه‌های پیاممی فیلترهای سن، جنسیت و … را دارا هستند. حتما از این فیلترها برای دسته بندی مخاطبان خود استفاده کنید. برای مثال اگر برای سالن آرایشی بانوان ارسال تبلیغ پیامکی دارید، باید از فیلتر جنسیت استفاده نمایید. همچنین می‌توانید از فیلتر سن هم استفاده کرده و مشتریان خود را دسته بندی کنید.

  • برنامه ریزی دقیق داشته باشید

حتماً برای کمپین خود برنامه ریزی دقیق داشته باشید. این برنامه ریزی می‌تواند ماهانه، فصلی و سالانه باشد. شما به عنوان مدیر بخش تبلیغات باید چشم انداز کاری خود را به دقت بررسی کنید. باید بدانید در چه زمانی اوج فروش شماست و برعکس چه زمانی رکود فروش خواهید داشت. تاریخ کمپین‌های تخفیفی خود را مشخص کرده و محصولاتی که قرار است تخفیف بخوردند را دسته بندی کنید.

کندو - نکات قبل شروع کمپین تبلیغاتی

نکات قبل شروع کمپین تبلیغاتی

نکاتی که حین برگزاری کمپین تبلیغاتی باید بدان توجه کنید

دومین قدم این است که به نکات طلایی حین برگزاری کمپین تبلیغاتی توجه ویژه نمایید.

  • متن جذاب و عالی

حتما متنی جذاب بنویسید. شاید لازم باشد ساعت‌ها و حتی روزها پیرامون متن خود فکر کنید و ایده دهید. سعی نمایید چند متن را تنظیم کنید و از همکاران و دوستان خود پیرامون آنها نظر سنجی کنید. در متن پیامک خود از ایموجی‌ها استفاده کنید که نظر مخاطب را به خود جلب کند.

  • ساعت ارسال را مشخص کنید

ساعتی که قصد دارید پیامک را ارسال کنید از قبل مشخص کنید. سعی کنید ساعتی از روز باشد که مخاطب وقت چک کردن پیامک را داشته باشد. به هیچ عنوان ظهر یا آخر شب که مخاطب شما در حال استراحت است؛ پیامک را ارسال نکنید.

  • قبل از ارسال، پیامک را چک کنید

همیشه یک گروه چند نفره داشته باشید و به عنوان تست ابتدا پیامک را برای آنها ارسال کنید. پس از آنکه مطمئن شدید پیامک بدون مشکل و ایراد است ؛ شروع به ارسال انبوه کنید. اگر در پیامک لینک و شماره تلفن گذشته‌اید، حتماً آنها را چک کنید که خدایی نکرده اشتباه نباشند.

کندو - برگزاری کمپین تبلیغاتی

برگزاری کمپین تبلیغاتی

نکاتی که پس از برگزاری کمپین تبلیغاتی باید بدان توجه کنید

آخرین مرحله در برگزاری کمپین تبلیغاتی یکی از مهمترین مراحل است؛ چرا که نتیجه کمپین شما مشخص خواهد شد.

اگر در متن پیامک خود لینک قرار داده‌اید؛ ورودی‌های سایت خود را چک نمایید. بررسی کنید که چند نفر وارد سایت شده و ثبت نام کرده‌اند.

اگر شماره تماس در پیامک خود قرار داده‌اید، حتماً نیروهای انسانی مستقر در مجموعه خود را داشته باشید تا بتوانند پاسخگوی تماس‌های مشتریان باشند.

در آخر کمپین پیامکی خود را بادقت بررسی کنید، نقاط قوت و ضعف آن را مشخص کنید و از آنها در کمپین‌های بعدی خود استفاده کنید.

سخن آخر

تبلیغات پیامکی هدفمند یکی از پر سودترین روش‌های تبلیغاتی محسوب می‌شود. به شرط آنکه برنامه ریزی دقیق و حساب شده برای کمپین پیامکی خود داشته باشید. لازم است که برای قبل، بعد و حتی حین برگزاری کمپین خود برنامه ریزی منظمی داشته باشید تا در آن خود موفق و سربلند شوید.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
📝 مقالات تخصصی بیش از 1000
📮 هدف آموزش بازاریابی پیامکی
📈 ماموریت رونق کسب و کار
⚙️ آموزش +20 ابزار پیامکی