فرقی نمی‌کند، کسب‌وکار شما چقدر کوچک و خانگی، یا بزرگ و معروف است. مهم این است که بازاریابی پیامکی در آزمون‌های تبلیغاتی رتبه اول را کسب کرده است. بازاریابی پیامکی می‌تواند برای کسب‌وکار شما معجزه کند و مهم‌تر از آن، این روش بارها و بارها توسط مشاغل مختلف در سراسر دنیا مورد آزمایش قرار گرفته است. بازاریابی پیامکی، نتایج فوق‌العاده‌ای به همراه داشته است، برای هر کسب‌وکاری چه چیزی مهم‌تر از فروش بیشتر، حفظ مشتریان و تعامل بیشتر مهم‌تر است. دراین مقاله، به شما هفت ایده هوشمندانه در ایجاد کمپین‌های تبلیغاتی ارائه می‌شود که برای مشاغل و کسب‌وکار کوچک شما قطعا مهم خواهد بود. درست است که مشترکین تلفن‌های همراه هوشمند به دریافت پیامک‌های تبلیغاتی رضایت داده‌اند؛ اما در نظر داشته باشید که پیامک‌های خود را مدیریت شده و طبق جدول‌های زمان‌بندی محتوایی ارسال کنید. این امر موجب می‌شود مشترکین شوق بیشتری در خصوص دریافت پیامک از سوی کسب‌وکار شما داشته باشند، مخصوصا اگر، پیامک‌های شما برای کمپین‌های خاص اجرا شود.

کندو- پیامک مارکتینگ و افزایش فروش

پیامک یادآوری برای تمدید خرید محصولات

مشتریان وقتی محصولی را می‌خرند، پیش خودشان فکر می‌کنند که صاحب آن فروشگاه دیگر با آن‌ها کاری ندارند. اما اگر شما در کسب‌وکارتان، به مشتریان ییاد آوری کنید که گارانتی محصولی که خریده‌اند رو به اتمام است یا وقت شارژ مجدد آن است، حس رضایت بیشتری را در مشتریان برانگیخته کرده‌اید. مخصوصا اگر صاحب مشاغل و کسب‌وکارهای کوچک و نوپا هستید.

ارسال پیامک‌های مکمل

وقتی پایگاه داده‌تان آنقدر کامل باشد که بدانید مشتریان در چه تاریخی چه محصولاتی را خریداری کرده‌اند، حالا این هوشمندی شماست که در ادامه خرید آن‌ها، برای‌شان پیامک بفرستید که و محصولات مرتبطی که پیش‌تر از شما خریداره کرده‌اند را پیشنهاد دهید. این کار برای مشاغل خانگی بسیار کاربردی است. همچنین باعث می‌شود این حس در مشتریان ایجاد شود که چقدر به آن‌ها اهمیت می‌دهید.

ارسال پیامک برای همسایگان

مشاغل زیادی وجود دارند که ابتدا از یک شعبه کوچک در محله یا شهری کوچک کار خود را آغاز کرده‌اند و سپس شعبه‌های خود را در دیگر شهرهای بیشتر کرده‌اند. برای آنکه کسب‌وکار و خدمات خود را گسترش دهید، ابتدا از محله و شهر خود آغاز کنید. برای هم‌شهری‌های خود پیامک بفرستید و محصولات و خدمات خود را معرفی کنید. این امر باعث می‌شود مشتریان بیشتر به شما اعتماد کنند. در واقع شما به آن‌ها اطمینان می‌دهید که در همسایگی‌شان هستید. و این خود نوعی تضمین محصولات و خدمات شماست.

کندو - تکنیک‌های تبلیغاتی برای کسب و کارهای کوچک

تکنیک‌های تبلیغاتی برای کسب و کارهای کوچک

ارسال پیامک برای مشتریان خاص و VIP

هیچ حسی در دنیا بهتر از حس خاص بودن نیست. به مشتریان خود حس تمایز و خاص بودن را بدهید. برای مشتریان وفادار خود خبر محصولات و خدمات جدید را زودتر از پیامک‌های تبلیغاتی عمومی ارسال کنید. وقتی مشتریان متوجه شوند که برای شما و کسب‌وکارتان متمایز هستند و وقتی به صورت تشریفاتی در زمان‌های خاص وارد فروشگاه شما شوند و در کمال صبر و آرامش از محصولات جدید دیدن کنند، قطعا حس بهتری خواهند داشت و محصولات و خدمات شما را به دوستان و آشنایان خود معرفی خواهند کرد.

ارسال پیامک امتیاز وفاداری مشتریان

این‌که بدانید مشتریان وفادار شما در طول ماه چه میزان از محصولات شما خریداری یا از خدمات شما استفاده می‌کنند، نشان از هوشمندی مدیریتی شما دارد. در کسب‌وکارهای کوچک و نو پا و خانگی، مشتریان توقع ندارند که خریدهای‌شان ثبت شود؛ اما وقتی شما برای آنان پیامک ارسال کنید و با توجه به میزان خرید آنان برای‌شاد کد تخفیف در نظر بگیرید، باعث می‌شود در همان ابتدای راه، مشتریان وفاداری را جذب کسب و کار خود کنید.

کندو - پشتیبانی پنل اس ام اس

ارسال پیامک‌های شخصی‌سازی شده

شاید کسب‌وکار شما کوچک باشد، آما باید به تک‌تک مشتریان خود اهمیت دهید. ارسال پیامک تبریک روزتولد مشتریان، این حس را در آنان به وجود خواهد آورد که درست است کسب‌وکار شما کوچک و نوپاست، اما از زیر ساخت درستی برخوردار است و هیچ چیز از نگاه شما دور نمی‌ماند، حتی اگر مشتریان بدانند این پیام توسط ربات و طی زمان‌بندی‌های نرم‌افزاری ارسال شده است.

ارسال پیامک‌های ارزشمند به مشتریان

در ارسال متون ارزشمند به مشتریان، باز هم باید نگاه مو شکافانه‌ای داشته باشید، در نظر بگیرید مشتریان شما به تازگی محصولی از شما خریداری کرده‌اند، حالا باید با توجه به آن محصول، برای‌شان پیامک‌های با محتوای مناسب و مرتبط با آن محصول ارسال کنید. این کار باعث می‌شود مشتریان حاضر شوند با شما تعامل بیشتری را برقرار کنند.

چند نکته بسیار مهم در خصوص ارسال پیامک‌های تبلیغاتی

در ابتدا اطمینان حاصل کنید که مشتریان با رضایت خود، شماره‌شان را در اختیار شما گذاشته تا برای‌شان پیامک ارسال کنید.
ارسال پیامک‌های شخصی‌سازی شده که نام مشترکین در آن‌ها درج شده است بسیار کار خلاقانه‌ایست، اما مراقب لحن متون خود باشید.
زمان ارسال پیامک بسیار حائز اهمیت است. به این نکته توجه داشته باشید که پیام‌هایتان را صبح خیلی زود یا آواخر شب ارسال نکنید.
این امکان را برای مخاطبان خود ایجاد کنید که در صورت تمایل می‌توانند از سایت شما دیدن کنند، برای این کار به راحتی می‌توانید لینک سایت خود را در پیامک قرار دهید.

اگر کسب‌وکار شما شامل کارهای خدماتی می‌شود این امکان را به مشتریان بدهید که در هر ساعت از شبانه روز با ارسال کدهای کوتاه خدمات خود را رزرو یا تغییر دهند. همچنین این امکان را ایجاد کنید که در صورت نیاز مشتریان در زمان‌های اداری اپراتور شرکت با آن‌ها تماس گرفته و آن‌ها را راهنمایی خواهد کرد.
در ارسال پیامک‌های خود این اختیار را به مشتریان بدهید که هر زمان می‌خواهند از گزینه لغو استفاده کرده و شماره‌شان را از لیست پایگاه داده شما حذف کنند.
ارسال پیامک‌های یادآوری قرارهای ملاقات، اعلانات و هشدارها نیز باعث می‌شود مخاطبان حس کنند خدمات شما بسیار قانون‌مند و منظم است.

کندو - تکنیک های تبلیغاتی برای کسب و کارهای کوچک

تکنیک های تبلیغاتی برای کسب و کارهای کوچک

کلام پایانی

مشاغل و کسب‌وکارهای کوچک بودجه‌ی قابل توجهی ندارند که به بخش تبلیغات و استخدام افراد متخصص اختصاص دهند، از این رو بازاریابی پیامکی هم از نظر هزینه بسیار مقرون به صرفه است و هم نیازی به استخدام افراد متخصص ندارد، همچنین برای هر کسب‌وکاری مخاطبان هدف مشخصی دارد که نرخ بازگشت سرمایه‌ قابل توجهی را به همراه دارد. طبق اطلاعات به دست آمده بازاریابی پیامکی به یکی از محبوب‌ترین روش‌های تبلیغاتی تبدیل شده است، چرا که پیام‌های ارسالی از سوی مشاغل و کسب‌وکارها در سه دقیقه ابتدایی ارسال توسط مخاطبان باز و خوانده می‌شود.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
📝 مقالات تخصصی بیش از 1000
📮 هدف آموزش بازاریابی پیامکی
📈 ماموریت رونق کسب و کار
⚙️ آموزش +20 ابزار پیامکی