این روزها که بازار ارسال و تبلیغات پیامکی داغ است. استفاده از پیام‌های صوتی هم طرفداران منحصر به فردی به خود اختصاص داده است. راستی می‌دانستید که با سرویس پیامپ خیلی راحت می‌توانید پیام صوتی ارسال کنید؟ در این مقاله قصد داریم در مورد پیامپ و ارسال پیام صوتی با این روش با هم صحبت کنیم. با ما همراه باشید.

پیامپ چیست

شرکت‌ها و مجموعه‌هایی که با سامانه پیامکی کار می‌کنند، می‌دانند که چندین نوع روش جهت ارسال پیامک وجود دارد. روش‌هایی مانند ارسال پیامک با کد پستی، شهری یا شهرستانی، منطقه‌ای و … . اما روش بسیار عالی هم وجود دارد که شما از روی نقشه می‌توانید برای اطرافیان خود پیامک ارسال کنید که به آن پیامپ می‌گویند.

پیام صوتی چیست

بی شک تا به حال برای شما پیش آمده است که تلفن ثابت یا همراه شما زنگ می‌خورد، صدای ضبط شده‌ای پشت خط به شما سلام می‌کند و پیرامون محصول یا خدماتی که ارائه می‌دهد برایتان توضیح می‌دهد. به این صدای ضبط شده و فرآیند برقراری تماس، پیام صوتی می‌گویند.

ارسال پیام صوتی از روی نقشه (پیامپ) چیست

در قسمت بالا به تفکیک در مورد پیامپ و پیام صوتی برایتان توضیحاتی ارائه دادیم. اگر بخواهیم این دو موضوع را تفکیک و جمع بندی کنیم باید بگوییم که: ارسال پیام صوتی از روی نقشه شهرها را ارسال پیام به روش پیامپ می‌گویند. این روش بسیار کاربردی است و مزایای بسیار زیادی دارد که در قسمت بعدی به آنها خواهیم پرداخت.

کندو - ارسال پیام صوتی از روی نقشه

ارسال پیام صوتی از روی نقشه

مزایای ارسال پیام صوتی به روش پیامپ

 • بلک لیست‌ها را دور بزنید

همان طور که می‌دانید برخی از افراد پیامک‌های متنی که تبلیغاتی هستند را بلاک کردند یا به زبان پارسی، آنها را در لیست سیاه قرار داده‌اند. در این صورت پیام‌های ارسالی به آنها نخواهد رسید. در صورتی که با استفاده از پیام صوتی سما قادر خواهید بود خیلی راحت لیست سیاه را دور بزنید و به تمامی بانک تماسی خود زنگ بزنید.

 • با لهجه‌ی شیرین شهر خودتان پیام صوتی ارسال کنید

هر کدام از شهرهای ما دارای گویش و لهجه‌ی منحصر به فرد خود هستند، چقدر زیباست که شما در ارسال پیام صوتی به روش پیامپ با گویش شیرین هر شهر ارتباط تبلیغاتی خود را برقرار کنید. بی شک این موضوع سبب صمیمیت شما و مخاطبانتان خواهد شد.

 • امکان ارسال به شماره ثابت

همان طور که در می‌دانید، هنگامی که پیامک متنی ارسال می‌کنید، مخاطبان شما فقط دارندگان شماره‌های همراه هستند؛ اما در ارسال پیام صوتی به روش پیامپ شما این محدودیت را نخواهید داشت و قدر خواهید بود با شماره‌های ثابت نیز ارتباط بر قرار کنید.

همین امر موجب می‌شود تا جامعه تبلیغاتی شما گسترده‌تر شود.

 • هدف گذاری فروش با توجه به شرایط هر منطقه

پیامپ این اختیار را به شما می‌دهد تا خیلی راحت به مخاطبان هدف یک منطقه مشخص پیام صوتی ارسال کنید. در واقع بزرگترین مزیت این روش این است که شما قادر خواهید بود خیلی راحت پیام‌های صوتی ارسالی خود را گزارش گیری کنید. نقطه قوت و ضعف کمپین پیام صوتی خود را به دقت ارزیابی کنید و برای کمپین‌های بعدی تمرکز بیشتر داشته باشید.

 • مردم شنیدن را بیشتر از خواندن دوست دارند

این روزها با درگیری فکری و مشغله زیاد خواندن کتاب یا متون مختلف خیلی مطلوب نیست. در واقع دوست دارند بیشتر بشنوند تا مطالعه داشته باشند. پیام صوتی به دلیل آنکه شنیداری است، نسبت به پیامک متنی یا ارسال ایمیل پرطرفدارتر است.

 کندو - مزایای ارسال پیام صوتی به روش پیامپ

مزایای ارسال پیام صوتی به روش پیامپ

معایب ارسال پیام صوتی به روش پیامپ

 • پیام ذخیره نمی‌شود

خوبی ارسال پیامک این است که تا وقتی پیامک دریافتی را پاک نکنید در گوشی شما می‌ماند. اما پیام صوتی قابلیت ذخیره در گوشی را ندارد. شاید هنگامی که تماس برقرار شود شما در جلسه‌ای باشید و قادر به پاسخگویی نباشید؛ بنابراین تماس را از دست خواهید داد.

کندو- بازاریابی پیامکی شفاف

 • هزینه پیام‌های سوخت شده، عودت داده نمی‎شود

در ارسال پیامک متنی اگر پیامکی به مخاطب نرسید، هزینه آن به شارژ پنل شما عودت داده می‌شود، اما در پیام صوتی این عودت امکان پذیر نیست و چنانچه تماسی برقرار نشود یا مخاطب همان ابتدا ارتباط را قطع کند، هزینه سوخت خواهد شد.

 • هزینه بالا

وقتی در مورد هزینه بالا صحبت می‌کنیم منظورمان این است که در مقایسه با ارسال پیامک متنی، پیام صوتی هزینه بالاتری دارد. اما در کل هزینه ارسال پیام صوتی خیلی زیاد نیست.

نکاتی که باید در هنگام ارسال پیام صوتی رعایت کنید!

هنگام ارسال پیام صوتی به روش پیامپ باید نکاتی را رعایت کنید تا بتوانید در کمپین خود موفق شوید. برخی از این نکات عبارتند از:

 • فردی که پیام را خوانش می‌کند، باید صدایی گیرا و رسا داشته باشد.
 • قبل از خوانش متن خود را بنویسید و علائم نگارشی را هم در آن قرار دهید.
 • حتما چند بار تمرین کرده و لحن درست، خوتنش پیام را پیدا کنید.
 • هنگام خوانش حتما به علائم نگارشی توجه کنید.
 • صدا را در مکانی استدیو مانند، ساکت و به دور از هر گونه هیاهو یا آلودگی صوتی ضبط کنید.
 • همیشه گروهی داشته باشید و قبل از ارسال انبوه پیام صوتی، پیام را برای آنها ارسال کنید تا اگر مشکلی داشت، در تست اولیه به آن پی ببرید.
 • پیام صوتی را با لحنی خودمانی و پر انرژی ضبط کنید.
 • هنگام ارسال از روی نقشه، دقت کنید که محدوده لوکیشن ارسالی را درست انتخاب کرده باشید.
کندو - نکاتی برای ارسال پیام صوتی

نکاتی برای ارسال پیام صوتی

سخن آخر

ارسال پیام صوتی چند وقتی است که باب شده است و جالب اینجاست که نتیجه مطلوبی هم دارد. بسیاری از کسب و کارهای بزرگ و کوچک ارسال پیام صوتی را در برنامه تبلیغاتی کوتاه و بلند مدت خود دارند. ارسال پیام صوتی از روی نقشه هم راه را هموار کرده است. شما می‌توانید به راحتی با انتخاب مخاطبان خود در حوزه و محدوده‌ی لوکیشن مورد نظر، پیام صوتی تبلیغاتی ارسال کنید.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
📝 مقالات تخصصی بیش از 1000
📮 هدف آموزش بازاریابی پیامکی
📈 ماموریت رونق کسب و کار
⚙️ آموزش +20 ابزار پیامکی