ویژگی‌های استفاده از سرویس پیامک تبلیغاتی سبب شده تا سال‌های پی‌درپی مورد استفاده قرار بگیرد. پیامک تبلیغاتی ویژگی‌های منحصر به فرد مختلفی دارد که در طول سال‌ها سبب شده در تبلیغات و بازاریابی مورد توجه قرار بگیرد. تحقیقات نشان می‌دهد میزان واکنش افراد نسبت به پیامک‌های تبلیغاتی عدد بالا و مطلوبی را نشان می‌دهد که موضوع در بازاریابی و تبلیغات اهمیت زیادی را به خود اختصاص می‌دهد. تمام این موارد نشان می‌دهد که پیامک تبلیغاتی همچنان توانسته جایگاه خود را در مقابل اپلیکیشن‌ها و برنامه‌های مختلف حفظ کند. با ما همراه شوید تا با ویژگی‌های این روش بیشتر آشنا شویم.

کندو - نگارش پیامک تبلیغاتی

نحوه افزایش اثرگذاری پیامک تبلیغاتی

برای جذب شدن مشتری و مخاطب های بیشتر لازم است، پیامک های شما با ارزش و هیجان انگیز باشند. در صورتی که پیامک‌ها در بردارنده این ویژگی نباشند نمی‌توانند جذابیت بالایی در ذهن مخاطبان داشته باشند. ارزش و جذابیت پیامک‌های ارسال شده با توجه به پیشنهادی که در آن داده می‌شود از طرف مخاطب تعیین و دسته بندی می‌شود.

برخی از افراد تصور می‌کنند تنها نگارش یک متن ساده و ارسال آن به مخاطب‌ها پایان راه است؛ اما لازم است بدانید در این مسیر باید از تکنیک‌های مختلفی برای افزایش جذابیت متن‌ها در ذهن مخاطب استفاده کنید. در نظر داشته باشید که هر روز چندین پیامک به تلفن همراه مخاطب مورد نظر شما ارسال می شود و شما تنها زمانی می توانید موفقیت بالایی را بدست آورید که در بین آن‌ها متمایز شوید.

برای این که تعامل مناسبی با مشتریان و مخاطبان خود برقرار کنید لازم است یک آدرس یا شماره تماس را در متن پیامک قرار دهید. تحقیقات نشان می‌دهد پیامک‌هایی که در آن‌ها شماره تماس وجود ندارد با استقبال کمتری روبرو هستند. در نتیجه نمی‌توانید انتظار داشته باشید که با ارسال این پیامک‌ها سود بالایی را به دست خواهید آورد.

اگر تا به اینجا متن را به طور کامل بررسی کرده باشید متوجه خواهید شد که برای به دست آوردن حداکثر سود از طرف پیامک های تبلیغاتی لازم است قوانین و مقررات آن را به طور کامل رعایت کنید. در این بین روش بازاریابی و تبلیغات به کمک پیامک هزینه کمتری را به کسب و کارها تحمیل می‌کند. تنها کافی است در انجام دادن این روش نهایت دقت را داشته باشید.

علت استفاده از پیامک در بازاریابی

کندو - دسترسی آسان به پیامک تبلیغاتی

دسترسی آسان به پیامک تبلیغاتی

همانطور که در قسمت ابتدا هم با آن اشاره کردیم استفاده از سرویس و روش بازاریابی به کمک ارسال پیام کوتاه فرصت های بسیاری را در اختیار کسب و کارهای مختلف قرار می دهد. در صورتی که این روش به طور درست و  دقیق انجام شود مشتریان بسیار زیادی جهت استفاده از محصولات و خدمات شما تغییر خواهند شد.

نقشه دریافتی پیامک تلفن های همراه است این مورد جز جدایی ناپذیر  زندگی امروزه تمامی افراد در سراسر جهان است. به خاطر همین موضوع و وابستگی افراد به گوشی های موبایل استفاده از این ابزار ممکن است سال‌ها ادامه دار باشد.  در ادامه مزیت‌های استفاده از پیامک را برای بازاریابی و تبلیغات مورد ارزیابی قرار می دهیم تا علت استفاده از آن را مشخص کنیم.  این موارد عبارتند از:

میزان دسترسی بالا

میتوان گفت امروزه تمامی افراد به تلفن همراه دسترسی دارند و آن را جز جدایی ناپذیر زندگی خود می‌دانند. به طوری که تحقیقات نشان می‌دهد افراد در طول روز زمان بسیار زیادی را با تلفن همراه خود سپری می‌کنند. به همین علت استفاده از این روش جهت برقراری ارتباط با مشتریان روش قابل دسترس خواهد بود.

هزینه کمتر

کندو - هزینه کم پیامک تبلیغاتی

هزینه کم پیامک تبلیغاتی

روش ارسال پیامک برای بازاریابی و تبلیغات نسبت به سایر روش‌ها هزینه کمتری را برای کسب و کارها و تجارت‌های مختلف تحمیل می‌کند. این ویژگی سبب شده تا علاوه بر  کسب و کارهای بزرگ و کلان، کسب و کارهای خرد و کوچک هم از آن جهت توسعه خود استفاده کنند. یعنی در حالت کلی استفاده از پیامک سبب می‌شود تا با هزینه کمتر بیشترین بازخورد را بدست آورید.

 سرعت بالا

ارسال پیامک یکی از روش‌های پرسرعت جهت انتقال پیام‌های بازاریابی و تبلیغاتی است. در این روش اگر تلفن همراه مخاطب شما خاموش باشد، انتقال پیام با مشکل مواجه نخواهد بود؛ چرا که بعد از روشن کردن تلفن همراه خود پیام شما را دریافت می‌کند.

کندو - ترفندهایی برای جذابیت پیامک تبلیغاتی

امکان شخصی سازی

با در نظر گرفتن این موضوع که تلفن همراه یکی از وسایل شخصی هر فرد محسوب می‌شود می‌توانید مخاطبان خود را با در نظر گرفتن موقعیت اجتماعی آنها خطاب کنید. انجام دادن این کار باعث محبوبیت بیشتر شما در ذهن مخاطب خواهد شد.

امکان  به اشتراک گذاری

کندو - امکان به اشتراک گذاری

امکان به اشتراک گذاری

برخی از کسب و کارها برای افزایش میزان مخاطب‌های خود سعی می‌کنند تا محتوای جذاب و به درد بخوری را در اختیار آنها قرار دهند. در این روش مخاطب‌ها پیام‌های دریافتی خود را با سایر افراد به اشتراک می‌گذارند که این عمل باعث افزایش مخاطب‌های شما و در نتیجه کسب سود بالاتر خواهد بود.

 سخن پایانی

پرسشی که امروزه بسیاری از کسب و کارها و تجارت‌ها مطرح می‌کنند این است که چرا هنوز از پیامک تبلیغاتی استفاده می‌کنیم؟ البته پاسخ به این سوال کار دشواری نیست. چرا که هنوز هم افراد از تلفن همراه که وسیله دریافت کننده پیامک‌ها هستند که به عنوان جز جدایی ناپذیر زندگی روزمره خود استفاده می‌کنند. به همین علت روش بازاریابی که با ارسال پیامک به تلفن همراه انجام شود بازخورد بیشتری را به همراه خواهد داشت. به نظر شما علت اصلی استفاده از پیامک در بازاریابی و تبلیغات چیست؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
📝 مقالات تخصصی بیش از 1000
📮 هدف آموزش بازاریابی پیامکی
📈 ماموریت رونق کسب و کار
⚙️ آموزش +20 ابزار پیامکی