افراد بسیار زیادی وجود دارند که هر روز صبح، تقویم رومیزی و یا تقویم گوشی تلفن همراه خود را چک کرده و مناسبت‌های مخصوص آن روز توجه این افراد را به خود جلب می‌کند. یکی از روزهای بسیار مهم، روز جهانی مادر است که توسط سازمان ملل متحد دومین یکشنه از ماه می نام‌گذاری شده است. اما مناسبت‌های دیگری مثل روز زن ، روز دختر، روز پدر، روز جوان و به اندازه 365 روز، سال‌گرد و سال‌روز و بزرگداشت نیز وجود دارند که و برخی افراد وجود دارند که اصلا به چنین مناسبت‌هایی توجه نمی‌کنند. البته لازم به ذکر است که توجه نشان دادن به مناسبت‌های تقویمی بسیار متناسب با شغل این افراد است. اگر از آن دسته افرادی هستید که از روش‌های نوین بازاریابی مثل پیامک مارکتینگ استفاده می‌کنید پس باید تمام مناسبت‌های تقویم را از پیش دانسته و طبق جدول محتوایی برای مخاطبان هدف خود پیامک ارسال کنید، چرا که ارسال پیامک تبلیغاتی که در زمان مناسبی به دست مخاطب هدف برسد می‌تواند نرخ بازگشت سرمایه خوبی را به همراه داشته باشد. در این مقاله قصد داریم به مزایای ارسال پیامک‌های هدف‌مند با تخفیفات ویژه به مناسبت روز جهانی مادر و همچنین به معرفی مشاغل متناسب با این مناسبت که می‌توانند از این روز به عنوان یک فرصت استفاده کنند، بپردازیم.

وقتی درست نشانه‌گیری کنید، به هدف می‌زنید

در چند سال اخیر استفاده از روش‌های نوین تبلیغاتی باعث شده است که مشاغل و کسب‌وکارها برای اجرای کمپین‌های تبلیغاتی و همچنین اجرای هر چه خلاقانه‌تر تبلیغات نیز با هم رقابت داشته باشند. این موضوع در بازاریابی پیامکی بسیار قابل توجه است، چراکه طبق اطلاعات به دست آمده، بازاریابی پیامکی به یکی از محبوب‌ترین روش‌های تبلیغاتی مشتریان است؛ از این رو مشاغل و کسب‌وکارها همواره به دنبال روش‌هایی هستند که بتوانند از بازاریابی پیامکی به صورت خلاقانه‌تری استفاده کنند، چراکه این روش از بازاریابی بسیار منعطف بوده و هر کسب‌وکاری به راحتی می‌تواند از آن استفاده کند. یکی از روش‌های خلاقه در به کارگیری بازاریابی پیامکی توجه به مناسبت‌های تقویم است که پیامک‌هایی بسیار مورد توجه قرار می‌گیرند که حاوی پیشنهادات و تخفیفات ویژه باشند.

کندو - روز جهانی مادر، 24 اردیبهشت 1402

روز جهانی مادر، 24 اردیبهشت 1402

وقتی هر کاری از دست پنل برمیاد

برای راه‌اندازی بازاریابی پیامکی، مشاغل و کسب‌وکارها می‌توانند از پنل‌های ارسال پیامک انبوه استفاده کرده و تعرفه پیامکی را طبق بودجه مورد نظر خود خریداری کنند. در حال حاضر بسیاری از شرکت‌ها، سازمان‌ها، مراکز دولتی و خصوصی، مشاغل کوچک، نوپا و خانگی از چنین پنل‌هایی استفاده می‌کنند چراکه امکانات و مزایای بسیار زیادی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. از جمله مزایای پنل می‌توان به موارد ذیل اشاره کرد:

• مقرون‌به‌صرفه

در حال حاضر مسئله بودجه بسیار حائز اهمیت است، مخصوصا برای مشاغل و کسب‌وکارهای نو پا و خانگی، اما پنل‌های ارسال پیامک انبوه تعرفه‌های مقرون‌به‌صرفه‌تری را نسبت به سایر روش‌های تبلیغاتی در اختیار مشاغل قرار می‌دهد، که بتوانند با توجه به بودجه خود بسته پیامکی پنل خود را خریداری کنند. همچنین برای راه‌اندازی آن نیازی به استخدام نیروی متخصص نیست. اما نکته قابل توجه آنکه در حال حاضر بسیاری از شرکت‌ها و کمپانی‌های بزرگ در سراسر دنیا بودجه اختصاصی مربوط به تبلیغات خود را افزایش می‌دهند و بر این باور هستند که هرچه میزان تبلیغات بیشتر باشد، نرخ بازگشت سرمایه بیشتری را نیز به همراه دارد.

• ارسال سریع و مطمئن

ارسال برخی پیامک‌های بسیار وابسته به زمان هستند، به طور مثال پیامک‌های حاوی تخفیفات ویژه روز جهانی مادر، قطعا نباید دیرتر از آن روز به دست مخاطبان هدف برسد، استفاده از پنل‌های ارسال پیامک انبوه یکی از مطمئن‌ترین روش‌هایی‌ست که مشاغل و کسب‌وکارها می‌توانند با اطمینان برای مخاطبان خود پیامک ارسال کنند و مطمئن باشند که به دست آن‌ها خواهد رسید.

• امکان دسترسی به شماره مخاطبان

از مهم‌ترین مزایای پنل‌های پیامکی، امکان دسترسی به شماره مخاطبان به صورت دسته‌بندی شده با توجه به سن، جنسیت، شغل، منطقه پستی و … است. دسته‌بندی شماره مخاطبان این امکان را در اختیار مشاغل قرار می‌دهد که تنها برای مخاطبان هدف خود پیامک ارسال کنند. این هدف‌مندی در ارسال باعث می‌شود پیامک‌ها به دست افرادی برسد، که واقعا به آن محصول یا خدمات نیاز دارند و این امر موجب نرخ بازگشت سرمایه می‌شود.

کندو - روز جهانی مادر

روز جهانی مادر

• قابلیت گزارش‌گیری

از دیگر قابلیت‌های پنل‌های پیامکی امکان دریافت گزارش پس از ارسال انبوه پیامک است. این گزارش‌ها بسیار حائز اهمیت هستند و به مشاغل این امکان را می‌دهد تا مشاهده کنند، ارسال کدام محتوا، برای کدام دسته از مخاطبان در چه زمانی بیشتر بازده را به همراه داشته است.
وقتی همه مشاغل می‌توانند از پنل پیامکی استفاده کنند

پیش از این گفته شد که برای تهیه پنل‌های ارسال اس ام اس، مهم نیست کسب‌وکار شما چقدر بزرگ و شناخته شده یا چقدر کوچک، نوپا و خانگی باشد. مهم این است که بتوانید با توجه به محصولات و خدماتی که ارائه می‌دهید به صورت خلاقانه استفاده کنید. به طور مثال فروشگاه‌های لوازم خانگی، سایت‌های محصولات آرایشی و بهداشتی، بوتیک‌ها و فروشگاه‌ها، عطر فروشی‌ها، فروشگاه‌های کیف و کفش، مزون‌ها و خیاطی‌ها، مشاغل خدماتی مثل آرایشگاه‌ها، باشگاه‌های ورزشی، کلینیک‌های زیبایی می‌توانند از پنل‌های پیامکی استفاده کرده و با توجه به مناسبت‌های مختلف مثل روز جهانی مادر، برای مخاطبان خود که خانم‌ها هستند پیامک‌های شخصی‌سازی شده حاوی پیشنهادات و تخفیفات ویژه ارسال کنند.

ارسال پیام‌های شخصی‌سازی شده به مخاطبان هدف و همچنین مشتریان قدیمی که پیامک را به همراه نام خود دریافت می‌کنند، باعث رضایت خاطر بیشتر آنان شده و مشتریان بالقوه را به مشتریان بالفعل تبدیل کرده و همچنین باعث وفاداری مشتریان قدیم به محصولات و خدمات شما می‌شود.

کلام پایانی

در حال حاضر پلتفرم‌های بسیار زیادی وجود دارد که مشاغل و کسب‌وکارهای مختلف می‌توانند از طریق آن محصولات و خدمات خود را به مشتریان معرفی کنند. یکی از روش‌های محبوبی که بسیار مورد استقبال مشترکین تلفن‌های همراه قرار گرفته، بازاریابی پیامکی است. اما بازاریابی پیامکی که بتواند توجه مخاطب را جلب کند و برای او جذاب باشد. برای ارسال چنین محتوایی که باعث جذب مخاطب می‌شود، فاکتورهایی وجود دارد که مهم‌ترین آن شناسایی مخاطب هدف است. بعد از اینکه مشاغل مخاطب هدف خود را به درستی شناسایی کردند حالا دیگر با استفاده از قابلیت‌های پنل ارسال پیامک انبوه می‌توان پیامکی کاملا اختصاصی برای گروهی از مخاطبان ارسال کرد. این هدف‌مندی در ارسال باعث نرخ بازگشت سرمایه می‌شود. درست مثل زمانی که به مناسبت روز جهانی مادر، پیامک حاوی تخفیفات ویژه یک آرایشگاه برای خانم‌های ساکن آن منطقه ارسال می‌گردد.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای
📝 مقالات تخصصی بیش از 1000
📮 هدف آموزش بازاریابی پیامکی
📈 ماموریت رونق کسب و کار
⚙️ آموزش +20 ابزار پیامکی