اولین سیستم نوشت افزاری مربوط به تمدن بین‌النهرین و 3600 سال پیش از میلاد بازمی‌گردد و استفاده از ابزار آلاتی برای نوشتن انسان را به ذوق می‌آورد حتی بچه‌هایی که اشتیاقی به درس، مشق و مدرسه ندارند هم وقتی به فروشگاه نوشت افزار می‌روند در دنیای رنگارنگ و خوشبوی آن غرق می‌شوند. به همین خاطر است که در مناسبت‌های تقویمی روز 17 می که مصادف است با 27 اردیبهشت ماه 1402، را روز جهانی نوشت افزار نام‌گذاری کرده‌اند.

روز جهانی نوشت افزار و روش‌های تبلیغاتی برای جذب مشتریان

استفاده از روش‌های تبلیغاتی، باعث جذب مخاطبان بیشتر می‌شود و مشتریان از فروشگاه‌هایی خرید می‌کنند که نام آن‌ها همیشه جلوی چشم آن‌ها قرار دارد. در چند سال اخیر روشهای قدیمی تبلیغات مثل، چاپ تراکت و… جای خود را به روش‌هاین نوین مثل بازاریابی پیامکی داده‌اند که با استقبال بسیار زیاد مخاطبان مواجه شده است. از این رو مشاغلی مثل، فروشگاه‌های نوشت افزار می‌توانند با استفاده از پنل‌های ارسال پیامک انبوه محصولات و خدمات خود را به مشتریان خود از طریق پیامک، معرفی کنند.

کاربرد پنل‌های پیامکی در فروشگاه‌های نوشت افزار

پنل‌های ارسال پیام انبوه، به دلیل قابلت‌های بسیار زیادی که دارد، موجب شده است تا بسیاری از مشاغل و کسب‌وکارها نه فقط برای تبلیغات بلکه برای تعمل بیشتر با مشتریان نیز از آن‌ها استفاده کنند. از کاربردهای پنل‌های پیامکی برای فروشگاه‌های نوشت افزار می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

کندو - بازاریابی پیامکی در روز نوشت افزار

بازاریابی پیامکی در روز نوشت افزار

ارسال پیامک‌های تبلیغاتی

اولین کاربرد پنل‌های پیامک انبوه، ارسال پیام‌های تبلیغاتی به مشتریان است، این امر بسیار مرسوم بوده و چنین مشاغلی باید برای جذب مخاطبان محتوای پیام خود را به نحوی ارسال کنند که باعث جذب مشتری شود. این پیامک‌ها می‌توانند حاوی کدها‌ی تخفیف، فروش ویژه و معرفی محصولات یا خدمات جدید باشد.

کندو - تبلیغات برای فروشگاه نوشت افزار

ارسال پیامک‌های مناسبتی

در تقویم سالانه، مناسبت‌های مختلفی وجود دارد که مشاغل و کسب‌وکارها می‌توانند با توجه به آن برای مشتریان خود پیامک ارسال کنند، به طور مثال فروشگاه‌های نوشت افزار می‌توانند به مناسبت روز جهانی نوشت افزار، روز دانش آموز، شروع مدارس و … پیامک‌های مناسبتی را به همراه تخفیفات ویژه مناسب آن روز ارسال کنند.

ارسال پیامک‌های شخصی‌سازی شده

یکی دیگر از روش‌های جذب مشتری، ارسال پیامک‌های شخصی‌سازی شده است که این پیام‌ها می‌تواند حاوی نام مشتریان باشد که رضایت آنان را بیشتر جلب می‌کند. همچنین فروشگاه‌های نوشت افزار می‌توانند پیامک‌هایی را برای مشتریانی ارسال کنند که منتظر کالایی هستند، به طور مثال، چنین فروشگاه‌هایی می‌توانند برای آن دسته از مشتریانی که به دنبال لوازم تخصصی نقاشی هستند، پیامک ارسال کرده و به آن‌ها اطلاع دهند که لوازم مورد نظر آن‌ها موجود است.

کندو - ارسال پیامک‌های شخصی‌سازی شده

ارسال پیامک‌های شخصی‌سازی شده

ارسال پیامک‌های اطلاع‌رسانی

بسیاری از فروشگاه‌های نوشت افزار در کنار فروش چنین اقلامی، خدماتی مثل، ثبت نام کتب درسی مدارس، خدمات کپی، سیمی کردن کتاب‌ها و … را نیز انجام می‌دهند با ارسال پیامک‌های اطلاع‌رسانی می‌توانند خدمات خود را نیز به مشتریان خود معرفی کنند. همچنین برای تغییر آدرس فروشگاه خود نیز می‌توانند آدرس جدید را برای مشتریان ارسال کنند.

کلام پایانی

بازار رقابتی بین مشاغل باعث شده است که کسب‌وکارها از روش‌های مختلفی برای معرفی محصولات و خدمات خود استفاده کنند. یکی از روش‌های که در چند سال اخیر بسیار مورد توجه مشاغل قرار گرفته است استفاده از پنل پیامکی است. این روش تبلیغاتی بسیار مقرون‌به‌صرفه بوده و برای استفاده از آن نیاز به نیروی متخصص نیست و از همه مهم‌تر بسیار مورد توجه مخاطبان است. به همین دلیل است که فروشگاه‌های نوشت افزار نیز از چنین پنل‌هایی استفاده می‌کنند و طبق اطلاعات به دست آمده بازاریابی پیامکی بیشترین میزان نرخ بازگشت سرمایه را به همراه داشته است و به همین دلیل است که بسیاری از مشاغل، سالانه بودجه اختصاصی به بخش تبلیغات مخصوصا، بازاریابی پیامکی خود را افزایش می‌دهند.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
📝 مقالات تخصصی بیش از 1000
📮 هدف آموزش بازاریابی پیامکی
📈 ماموریت رونق کسب و کار
⚙️ آموزش +20 ابزار پیامکی