شاید متولدین دهه‌های شصت و هفتاد شمسی، آخرین نسلی باشند که دنیای بدون اینترنت را به خاطر بیاورند و در حال حاضر دنیای بدون اینترنت برای نسل جدید اصلا قابل تصور نیست. اما اینترنت و دنیای رنگارنگ وب‌سایت‌ها که روزانه بیشترین زمان خود را در حال گشت‌وگزار در آن هستیم، حاصل ساعت‌ها تلاش طراحان وب‌سایت است. به همین خاطر 31 می، مصادف با 10 خرداد، در تقویم به عنوان روز جهانی طراحان وب‌سایت نام‌گذاری شده است و در حال حاضر بازار کار بسیار داغ و پررقابتی دارد. در حال حاضر بسیاری از طراحان وب کارمندان شرکت‌ها و کمپانی‌ها هستند و برخی دیگر به صورت پروژه‌ای کار می‌کنند. از این رو طراحان وب‌سایت هم می‌توانند با استفاده از روش‌های نوین تبلیغاتی، مثال بازاریابی پیامکی، برای مخاطبان هدف خود پیامک‌های تبلیغاتی ارسال کرده و مشتریان بیشتری جذب کنند. در این مقاله قصد داریم به مزایای بازاریابی پیامکی برای طراحان وب‌سایت بپردازیم.

مزایای بازاریابی پیامکی برای طراحان وب‌سایت

راه اندازی هرکسب‌وکاری سختی‌های خاص خودش را دارد مخصوصا اگر کسب‌وکار شما از جمله مشاغل خدماتی مثل طراحی وب‌سایت باشد، اما نباید از تجربیات دیگران غافل شد، طبق آمار 80% از بزرگسالان در سراسر جهان از تلفن همراه هوشمند استفاده می‌کنند پس در نظر داشته باشید که بازار در دست مخاطبان است و مشاغل و کسب‌وکارها دیگر احتیاجی ندارند تا کاری کنند مشتری حتی برای یک مرتبه هم که شده وارد فروشگاه آن‌ها شوند و از محصولات و خدمات آن‌ها دیدن کنند؛ پس با ورود بازاریابی پیامکی، مشاغل کوچک و نوپا نیز می‌توانند در بازار کار خود، مخاطبان هدف خود را شناخته و با آنان در ارتباط باشند. در ادامه به مزایای بازاریابی پیامکی برای طراحان وب‌سایت خواهیم پرداخت.

کم هزینه و مقرون‌به‌صرفه

بسیاری از طراحان وب‌سایت که به‌صورت فریلنسر یا آزادکار هستند، می‌توانند از طریق روش‌های تبلیغاتی مقرون‌به‌صرفه، مشتریان جدید را جذب کنند. یکی از این روش‌ها بازاریابی پیامکی است که طراحان وب‌سایت می‌توانند با خریداری پنل‌های ارسال پیامک انبوه برای مخاطبان هدف، پیامک‌های تبلیغاتی ارسال کنند. چراکه تعرفه‌های بسته‌های پیامکی متفاوت بوده و طراحان می‌توانند با توجه به بودجه خود آن‌را خریداری کنند. همچنین برای راه‌اندازی آن نیازی به استخدام نیروی متخصص نیست و احتیاجی به خریداری و نصب سخت‌افزار یا نرم‌افزار خاصی هم ندارد.

کندو - مزایای بازاریابی پیامکی برای طراحان وب‌سایت

مزایای بازاریابی پیامکی برای طراحان وب‌سایت

امکان گذاشتن لینک

برخی از مشاغل و کسب‌وکارها به گونه‌ای می‌توانند مشتریان را ترغیب کنند که نمونه‌کاری خود را در معرض نمایش قرار دهند. طراحان وب‌سایت می‌توانند در متن پیامک خود، لینک نمونه‌کارهای خود را قرار داده تا همان لحظه مخاطبان روی آن کلیک کرده و نمونه‌کارها را مشاهده کنند.

امکان تعامل بیشتر

بیشتر کسب‌وکارها از پنل به عنوان پلی یک طرفه استفاده می‌کنند، این درحالی‌ست که پنل‌های ارسال پیامک انبوه، قابلیت دریافت پیامک از سوی مخاطبان را دارند. برقراری ارتباط دوطرفه بین ارائه دهنده خدمات و مشتریان باعث تعامل بیشتر می‌شود و رضایتمندی مشتریان را به همراه دارد.

امکان دسته‌بندی مخاطبان

بازاریابی پیامکی یکی از معدود روش‌های تبلیغاتی است که در زمان مناسب به دست مخاطبان مناسب می‌رسد. چراکه از مهم‌ترین مزیت‌های پنل، امکان دسته‌بندی مخاطبان است. این دسته‌بندی به صورت، سن، جنسیت، شغل، منطقه مسکونی و … قابل دسترس هستند و طراحان وب‌سایت به راحتی می‌توانند با توجه به دسته‌بندی شغلی مشترکین برای آنان پیامک‌های تبلیغاتی ارسال کنند.

روشی سریع و مطمئن

پنل‌های پیامکی این قابلیت را دارند که در سریع‌ترین زمان ممکن، انبوهی از اس ام اس های تبلیغاتی را برای مشترکین ارسال کنند. همچنین در صورت عدم آنتن‌دهی مشترکین در آن لحظه، پس از ورود به مناطق تحت پوشش، پیامک به دست آنان خواهد رسید.

کلام پایانی

در چند سال اخیر بازار کار بسیاری مشاغل به کلی تغییر کرده است؛ بسیاری از نیروی‌های متخصص مثل، طراحان وب‌سایت، ترجیح می‌دهند به جای کار در شرکت‌ها و کمپانی‌ها به صورت دورکاری و پروژه‌ای کار کنند و به همین علت است که چنین افرادی با استفاده از پنل‌های ارسال پیامک انبوه، کسب‌وکار خود را تبلیغ کرده و خدمات خود را به مشتریان معرفی می‌کنند و حتی می‌توانند با مشتریان خود بیشتر در ارتباط باشند. در واقع بازاریابی پیامکی یک روش نوین تبلیغاتی بوده که بسیار کم‌هزینه و مقرون‌به‌صرفه است و بسیاری از شرکت‌ها، سازمان‌ها، مراکز دولتی و خصوصی، کسب‌وکارهای کوچک، نوپا، خانگی و افراد فریلنسر از آن استفاده می‌کنند.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
📝 مقالات تخصصی بیش از 1000
📮 هدف آموزش بازاریابی پیامکی
📈 ماموریت رونق کسب و کار
⚙️ آموزش +20 ابزار پیامکی